Rusya turist vizesi nasıl alınır

Rusya turist vizesi nasıl alınır

Rusya Federasyonuna kısa süreli turistik amaçlı ya da tarihi mekanların ziyaret edilmesi gibi amaçlarla yolculuk etmek isteyen vatandaşların Rusya Turistik vizesi alması gerekmektedir. Rusya Turistik vizesi bir yada iki girişli olup vize sahibine RF’na maksimum 30 gün ülkede kalma hakkı vermektedir. Rusya için turistik vize başvurusunda iki girişli turistiklerde ancak bir Avrupa ülkesi ziyaret edilip dönüşü yine Rusya üzerinden olacaksa iki giriş (double) vize verilmektedir. Rusya Turistik vizesi, Rusya Federasyonu’nda tur operatörlüğü faaliyeti yürüten Turizm şirketlerinin “Gelen kişiyi karşılayacağını beyan ettiği kabul ve onay belgesi” alınması şartı ile verilmektedir. Bu belgeyi SoHo Danışmanlık olarak biz Moskova ofisimizden sağlamaktayız. Rusya’da iş görüşmesi, tıbbi konsültasyon ya da bilimsel araştırma gibi amaçlarla seyahat etmek isteyen şahıslar da Rusya Turistik vizesi ile hızlıca seyahatini gerçekleştirebilir. Rusya Turistik vizesi için başvuru yapan vatandaşlar bu vizeyi amaçlarına uygun talep ettiklerini açıkça ibraz etmelidir.

Rusya turist vizesi süreler

Rusya turist vizesi için tipine göre 2 gün yada 5 gün sonra pasaport teslim alınır. Konsolosluğa Rusya vize evrakları ile birlikte pasaport teslim edilir. Rusya vize ücreti yatırılır. Eksik evraklarınız varsa Moskova ofisimizden evrak isteriz yoksa davetiyeniz temin edilir. Gerekli formlar ve Rezervasyonlar yapılır. Pasaportlar ve Resimler Teslim alınır.

Rusya vize ücreti tablosu

Rusya vize ücretleri 2017-2018 yılı arasında yılbaşı zammı ile daha da arttırılmıştır. Ücretlerin çoğu konsolosluk harçları olarak ödenmektedir. Rusya vize ücreti olarak ödeyeceğiniz rakamlar içinde acentemizin danışmanlık hizmeti dahildir. Group fiyatları için ayrıca danışmanımızdan teklif isteyiniz. Bireysel müşterilerimiz Rusya vize ücreti olarak aşağıdaki fiyatları ödeyecektir. Ödemenizi isterseniz banka transferiyle isterseniz nakit olarak yapabilirsiniz. Fiyatlara KDV dahil değildir. İstenmesi halinde %18 KDV eklenerek faturanız kesilmiş olacaktır. Rusya vize ücreti olarak ödenen rakam içerisinde sizin davetiyeniz, voucher belgeniz gibi Rusya vize evrakları arasında olması gereken tüm belgeler vardır. Siz sadece pasaportunuzu ve 2 adet vesikalık resminizi sağlarsınız.

Rusya turist vizesi evrakları:

  1. Pasaportuz (En az altı aylık geçerli olması ve vize yapıştırılacak sayfasının bulunması gerek)
  2. Fotoğraf (Rusya vize için resim biometrik olmasına gerek yok. Ölçüsü 4,5-5,5 olması yeterli)
  3. Gerekli olan voucher yada davetiyeniz ile garanti mektubunuz (Garanti Pismo) Bizim tarafımızdan hazırlanır.

Lütfen dikkat Yeşil Pasaport sahibi olan kişiler Rusya için vize başvurusunda bulunmak zorundadırlar. Rusya vize rejimi değiştiği için Yeşil pasaportunuz olsa da Rusya ziyareti yapacak kişiler vize almak zorundadırlar.

Rusya turist vizesi ücreti

Rusya için turist vizesi almış olan vatandaşlar Rusya’da kalacakları tarihler içerisinde 7 günü aşmaları halinde, mutlaka “Registre” denilen kayıt işlemini yaptırmaları gerekmektedir. Herhangi bir otelde kalan müşterilerimiz için bunu kaldıkları otel kendisi yapmaktadır. Ancak yakını, ailesi, arkadaşının yanında kalan kişiler mutlaka bölgenin göçmen idaresine gidip Registrasyon işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir. Unutmayın! Sadece 7 gün.

Rusya’da kayıt işlemlerinin yapılması registrasyon adresi ile ilgili Moskova’ya giden müşterilerimiz SoHo Danışmanlık ofisimize uğrayarak oradan yardım ve destek alabilirler. Bir adrese sahip olmayan kişiler için adres sağlanıp registrasyon işlemi yapılacaktır.

×