Rusya insani vize

Rusya insani vizesi için Rus Konsolosluğu’na bireysel başvuruda bulunarak alınabildiği gibi aynı zamanda bağlı olduğunuz acenteler aracılığı ile de alabilirsiniz. Rusya vizesi için bireysel olarak başvuruda bulunulmasının zorunluluğu bulunmamaktadır. Rusya insani vizesi alımını acentemiz aracılığıyla yapabilirsiniz. Rusya insanı vizesi başvuru evraklarınızı gönderip vize başvurunuzu bizim aracılığımızla yapmanız halinde başvurunuz sorunsuz, kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşecektir. Rus insani vizesinin süresine, ülkeye giriş sayısına karar veren makam Rusya Konsolosluğu’dur.

Rusya insani vize başvuru işlemleri için başvuru formundaki girilen bilgilerin doğru ve eksiksiz olarak doldurulması önemlidir. Rusya Konsolosluğu vize başvuru formunda verilen bilgilerin doğruluğu konusunda hassas olup formda belirtilen hatalı bilgi ve yanlışlıklar yüzünden vize başvurusu işleminin süresini uzatabilmekte ya da başvurunun ret ile sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Acentemiz vize başvuru formunu doğru olarak doldurup sizlere çabuk vize almak için yardımcı olmaktadır. Rusya insani vizesi hakkında daha fazla bilgi almak için acente temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

Malum uçak krizi sonrası Rusya Konsolosluğu bütün Rusya vizeleri için davetiye almanızı şart koşmaktadır. Bunun birlikte Rusya Konsolosluğu her vize davetiyesini kabul etmeyip Rusya’da bulunan yetkili kurumlar tarafından hazırlanmakta olan onay mühürlü davetiyeli olan başvuruların vize başvuru işlemlerini kabul etmektedir. Bu davetiyelerin içeriği başvurulan vizenin tipine göre değişip Rusya’daki yetkili makamlar davetiyelerin özellikle içeriğine çok dikkat etmektedir. İstenilen vize davetiyesini bizzat kendiniz almanız durumunda süre 1,5 ay gibi bir zaman ulaşmaktadır. Acentemiz Moskova merkezli olduğu için bu davetiyeyi daha kısa sürede temin edebilmektedir. Rusya vizesi için gereken vize davetiyesini kısa sürede alıp Rusya Konsolosluğu’na verebilmeniz için İstanbul ofisimizi yada Rusya, Moskova’da bulunan temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

Rusya vizesi için gerekli olan evraklar, talep ettiğiniz vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte özel bir durum söz konusu olduğunda ya da başvuru sonrasında Rusya Konsolosluğu gerekli görmesi durumunda bunlara ek evrak isteyebilir. Böyle bir durum vize başvuru işlemi sürecinizi uzatabilmektedir. Acentemiz temsilcilerinizi arayarak ihtiyacınız olan vize ve eğer varsa özel durumla ilgili olarak bilgi vermeniz, size en iyi sonucu getirecektir.

Rusya insani vize, Türk vatandaşları, yabancı ülke vatandaşları ve vatandaşlığı olmayanlara akademik gelişim, ilerleme ve yenilenme, kültürel ve sosyo-politik gelişim, spor etkinliklerinde görev alma, dinsel aktiviteler ve insanı yardım amaçları için verilen bir vizedir.

Rusya için vize türlerinden İnsani vize, Rusya Federasyonu Göçmen (FMS) Bürosu’nun, Rus Hükümeti’nin kurallarına bağlı kalınarak Rusya’da bir akademik kurum, Rusya Federasyon’u veya davet eden kurumun vereceği davetiye ile alınmaktadır. Rusya vize evrakları için istenen bu davetiye zaman zaman fiziki veya elektronik olarak değişmektedir. Rusya vize işlemleri yapılırken bu vize, tek (single) ya da çok girişli(multiple), çıkışlı olarak 90 günlük ya da çok girişli, çıkışlı olarak 1 sene süreli verilmektedir. Rusya vize ücreti giriş sayısına göre belirlenmektedir. Çok girişli ve çıkışlı standart insani vizeyle Rusya’ya 180 gün içinde en fazla 90 gün süre ile kalınabilir.

İnsani vizeler verilme durumları Akademik gelişim ve yenilenme, kültürel ve sosyo-politik bağlar, spor aktivitelerinde rol alma, dini aktiviteler ve insani yardım amaçları ile verilmektedir. Rusya için vize başvurusu yapacak olan vatandaşlarımız bu başvurularına göre Rusya vize işlemleri üzerinden Rusya vize ücreti ödemesini yapmalıdır.

Uyarı – Rusya için vize alacak vatandaşlarımızın dikkatine! Çok giriş – çıkışlı standart ticari vize ile Rusya Federasyonu topraklarında 180 gün içerisinde maksimum 90 gün süre ile bulunabilirsiniz.

Moskova’ya vize

Moskova’ya vize Rusya vize işlemleri Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler,…
Daha fazla..
×