Rusya öğrenci vizesi

Rusya için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarımız, diğer ülke vatandaşları ile hiçbir vatandaşlığı olmayan yabancı kişiler Rusya’daki eğitim kurumlarından eğitim almak için Rusya Göçmen Bürosu’ndan (FMS) davetiye başvurusu yapıp, davetiyelerini almalıdırlar. Rusya vize evrakları arasında en önemlisi davetiyenizdir. Bu davetiye eğitim alınacak akademik kurum ve Göçmen bürosunun ortak kararları veya Rusya’daki eğitim kurumunun Göçmen bürosuna direk başvuru mektubu ile çıkartılır. Rusya vize ücreti bu davetiyeden sonra ve Rusya vize işlemleri yapıldığı esnada ödenecektir. Rusya’daki ofisimiz bu başvurunuzu yapar ve kursunuzu yada eğitim kurumunuzun FMS’de akredite olmasını sağlar.

[/vc_column_text][vc_message]Rusya için vize başvurusunda bulunan öğrenciler, vizesi göçmen bürosu (FMS) tarafından yabancı kişinin Rusya’da ikameti sırasında eğitimin uzunluğuna göre çok giriş – çıkışlı yapılır veya uzatılabilir fakat bu süre yinede 1 yılı geçemez. Daha sonra uzatma yapılabilir.[/vc_message][vc_column_text]Rusya için vize başvurusunun başlangıç vizesi tek (single) ya da çok giriş (multiple) – çıkışlı ve 90 gün sürelidir.

rusya-öğrenci-vizesi-rusya-eğitim-vizesiRusya vize evrakları hazırlandıktan sonra, Rusya vize ücreti ödenmesiyle birlikte öğrenci vizesi yaklaşık 10 iş gününde çıkan bir vizedir. İsminden de belli olduğu üzere öğrenci vizenizi veriliş amacına uygun kullanmanız Rus yetkilileri tarafından büyük önem taşımaktadır. Rusya vize işlemleri sorunsuz olması için eğitim vizesi başvuruları için Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi tarafından hazırlanan resmi davetiyenizi almanız gerekmektedir. Veya Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığının size öğrenci vizesi verilmesi ile ilgili kararı gereklidir. Acente temsilcilerimiz ile iletişime geçerek ilgili durum hakkında daha fazla bilgi alışverişinde bulunup davetiye almanız için de size yardımcı olabiliriz.

Rus konsolosluğu sunulan Rusya vize evrakları haricinde ek olarak evrak isteyebilir. Bununla birlikte gerek olması durumunda Rusya için vize başvurusunda bulunan kişiyi Rus konsolosluğu gerekli görürse mülakata da çağırabilmektedir.

Şirketimiz Rusya vize işlemleri deneyimine sahip müşteri temsilcileriyle hizmet vermektedir. Rusya için vize bireysel başvurulabilmekle birlikte başvurularda şahsen bulunmanızın zorunluluğu yoktur. Bireysel başvurularda meydana gelebilecek sorunlarla karşılaşmadan Rusya vize işlemleri en kısa sürede gerçekleşmesi için acente temsilcilerimiz ile iletişime geçerek gerekli güncel Rusya vize evrakları listesini isteyin. Gerekli olan evrak listesi size mail yoluyla gönderilecektir. Evraklarınızı bize teslim etmek için Rusya’da iseniz Moskova ofisimize, Türkiye’de iseniz İstanbul ofisimize gelebilir veya kargoyla bizlere yollayabilirsiniz. Rusya vizesi için gönderdiğiniz evraklar tarafımıza ulaştıktan sonra ek evrakları getirmeniz gerekmesinin tespiti halinde sizle e-mail veya telefon yoluyla iletişime geçilir. Güncel rusya vize ücreti için danışmanlarımızdan bilgi alın.

Moskova’ya vize

Moskova’ya vize Rusya vize işlemleri Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler,…
Daha fazla..
×