Rusya çalışma vizesi

Türk vatandaşlarına, Rusya kanunlarına uyacak şekilde Federasyonun Federal Göç Şubesi (FMS Rossii)’nin düzenlediği veya FMS’nin uzatma hakkı bulunan davetiyeye dayanarak çalışma amaçlı Rusya Federasyonuna giriş yapılabilmesi için verilir. Rusya için vize yaklaşık 45 günde alınmaktadır. Rusya vize ücreti 1800$ maliyeti vardır. Genelde uzun süreli şantiye işleri için inşaat şirketlerinin tercihidir.

Rusya vize evrakları sadece gerçek şirketlere ve çalışılacak olan şirketlerin üzerine yapılır. Rusya vize evrakları incelenip gerekli sektör araştırması yapılıp ve vinikotaya bakıldıktan sonra bazı meslekler için kotaya dahil mi değil mi ona göre karar verilir ve Rusya vize işlemleri başvurusu yapılır.

rusya-çalışma-vizesi-moskovaRusya çalışma vizesi çıkartılmasının iki ayağı vardır. İlk olarak Rusya’da bulunan şirketlerin oradaki başvuru süreci ve Rusya vize işlemleridir. Bu işlemleri Rusya, Moskova’da bulunan şirketimiz sizlere gelerek birlikte bu süreci yürütür ve tüm başvuruları yapar. Bu aşamada siz sadece istenen Rusya vize evrakları hazırlanıp danışmanlarımıza verilir. Geriye kalan süreç danışmanlarımız tarafından takip edilir. Kota işlemi tamamlandıktan sonra çalışanlarınız için 90 gün geçerli çalışma davetiyesi çıkartılır ve elektronik olarak sizin belirleyeceğiniz şehre gönderilir. Bu aşamadan sonra artık sadece Türkiye’deki vize ofisimiz, Rusya için vize başvurusunu yapar ve Rusya çalışma vizesi alınmış olan pasaportları size teslim etmek üzere Türkiye’de bulunan şirketinize getirir. Rusya vize işlemleri bu şekilde tamamlanmış olur.

Moskova’ya vize

Moskova’ya vize Rusya vize işlemleri Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler,…
Daha fazla..
×