rusya-vize-çıkarma-süresi

İnsani vize çıkarma süresi

[vc_section][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Rusya insani vize işlem süresi”][vc_column_text]rusya-vize-soho-danışmanlık-moskova-istanbulRusya vize işlemleri Türkiye’deki Rusya Federasyonu Büyükelçiliği tarafından gerçekleştirilir. Vizenin normal süre içerisinde (Genellikle 4 ile 10 iş gününde) çıkıp çıkmayacağına bu kurum karar verir. Bu talep edilen belgelerin tam ve eksiksiz olarak sağlanmasına ve ücretlerin yayınlandığı gibi yatırılmasına bağlıdır.

Rusya vizelerinde işlem süresi Konsolosluğun talebine göre değişiklik gösterir.

Bazı acil durumlarda vize başvurusu hızlandırılabilir. Bu durumlarda normal süre 3 iş günü ya da daha kısa zamanda tamamlanabilir. Bu durum Rus Dışişleri Bakanlığı, Rusya Federal Vatandaşlık Servisleri veya Büyükelçilik ve Konsolosluğun kararına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Zamanı ve yeri geldiğinde expres hizmetlerden faydalanılabilir.

İlave olarak, bazı başvurular konsoloslugun istegine baglı olarak 30 günü bulabilmektedir.[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”Rusya vizesi fotoğraf ölçüleri:”][vc_message]Uyarı lütfen dikkat edelim.
Fotograflar aşağıdaki özelliklere uygun olmalıdır.[/vc_message][vc_single_image image=”16376″ add_caption=”yes” alignment=”center” onclick=”link_image” title=”Rusya vize fotoğraf ölçüleri”][info_list font_size_icon=”24″ eg_br_width=”1″][info_list_item list_title=”Vesikalık fotoğraf ölçüleri” list_icon=”Defaults-camera”]3,5 x 4,5 cm aydın ve net bir arka fonda çekilmiş (beyaz ya da açık renkli), özellikler ayırt edilebilir olmalı ve arka fona uyumlu olacak şekilde.[/info_list_item][info_list_item list_title=”Fotoğraf kalitesi” list_icon=”Defaults-user”]Yüksek kalitede, yüze odaklanmış (focus) olacak şekilde çekilmiş. Donuk, bulanık yada net olmayan fotoğraflar kabul görmeyecektir.[/info_list_item][info_list_item list_title=”Fotoğraf Kağıdı” list_icon=”Defaults-print”]Normal fotoğraf kağıdına basılmış olacak şekilde. Kamera çıktısından fotoğraf baskıları için yapılan kağıda basılmalı. Yazıcıdan alınmış fotoğraflar kabul edilmez. Fotoğraf stüdyolarının kullandığı kağıt kalitesinden alınmalıdır.[/info_list_item][info_list_item list_title=”Tam yüz” list_icon=”Defaults-user-times”]Açık ve net olacak şekilde yüzünüzün tamamı görülmeli. Bütün yüzü kapsayarak, gülünmeyecek şekilde (güneş güzlüğü, şapka veya yüzü, başı örten başka birşey olmadan (kişinin dini inancı veya etnik kökeni sebebi ile giydikleri hariç)).[/info_list_item][info_list_item list_title=”Başvuru formuna uygun” list_icon=”Defaults-list-alt”]Vesikalık fotoğrafınız vize başvuru formunuza tam uygun olacak şekilde yapıştırılmalı ve buna uygun ölçülerde olmalıdır. Yanlış yere yapıştırılmış ve büyük yada küçük kalmış fotoğraflar kabul görmez ve tekrar fotoğraf talebinde bulunma riski doğurur.[/info_list_item][/info_list][vc_message]Lütfen bu maddeleri dikkatlice uygulayınız. Eğer fotoğrafınız bu özellikleri taşımıyorsa vize başvurunuz tamamlanmamış olarak kabul edilir.[/vc_message][vc_text_separator title=”Vizelerini Aldığımız Bazı Kurumsal Referanslarımız” i_icon_fontawesome=”fa fa-handshake-o” i_size=”lg” color=”juicy_pink” border_width=”3″ add_icon=”true”][dt_logos columns_number=”4″ orderby=”rand” animation=”bounce” category=”referanslar”][/vc_column][/vc_row][/vc_section]

×