Göçmenlik veya vatandaşlık başvurumla ilgili nasıl yardım alabilirim?

Yardıma ihtiyacınız olan şeye bağlı olarak, uygulamanızla ilgili yardım almanın birkaç yolu vardır. Uygulamanızla ilgili yardım almanın en hızlı ve en ekonomik yolu çevrimiçi kaynaklarımızı kullanmaktır.

Talimat kılavuzları
Başvurabileceğiniz programların çoğunda, talimat kılavuzu içeren bir uygulama paketi bulunur. Kılavuz hakkında ipuçları ve bilgiler sağlar

formlarınızı nasıl doldurursunuz
ücretlerini öde
başvurunuzu gönderin
Programınızın talimat kılavuzunu bulun.

Kılavuz olmadan başvurmanıza izin veren bazı çevrimiçi uygulamalar da vardır. Online başvuru, doldurmanız gereken tüm formları, ücretlerinizi ödemenizi ve başvurunuzu göndermenizi sağlar. Bir soru veya belgeyle ilgili yardıma ihtiyacınız varsa yardım simgesini (soru işareti) tıklayın.

Başvurmadan önce, uygunluk şartlarını, başvuru sürecini ve başvurduktan sonra neler bekleyeceğinizi anlamak için web sitesini ziyaret etmelisiniz:

Ekspres Giriş (vasıflı işçiler için daimi ikamet)
International Experience Canada (gençler için iş ve seyahat programı)
Sık sorulan sorular ve nasıl yapılır videoları
Çevrimiçi Yardım Merkezimizde, uygulamanızda size yardımcı olacak 800’den fazla soruya yanıt bulunmaktadır. Konu hakkında soru bulmak için arama alanına bir konu veya anahtar kelime yazın.

Tüm konuların listesi
Teknik sorunlar hakkında sık sorulan sorular
Kullandığımız yaygın kelimelerin tanımları
Nasıl yapılır videolarını video merkezimizde de bulabilirsiniz. İlgili videoları bulmak için ilgilendiğiniz konuyu arama çubuğuna yazın.

Şahsen yardım
Şahsen yardım için bir temsilci kullanabilirsiniz. Kanada dışındaysanız, vize başvuru merkezine de (VAC) gidebilirsiniz.

Bir temsilci kullanın
Bir temsilci, başvurunuzda size yardımcı olan ve dosyanız hakkında bilgi almak için rızanız olan herhangi bir kişidir (aile, arkadaş veya ücretli danışman).

Başvurunuzda size yardımcı olması için kimseyi işe almanıza gerek yoktur. Başvurmanız gereken tüm form ve bilgileri ücretsiz olarak alabilirsiniz. Birini işe almak, başvurunuzu onaylayacağımızı veya daha hızlı işleyeceğimizi garanti etmez.

Bir temsilci kullanma hakkında bilgi edinin
Temsilci atamak için “Temsilci kullanımı” formunu doldurma
Vize başvuru merkezine gidin (Kanada dışındaysanız)
Vize başvuru merkezleri (VAC), başvuruları kabul eden ve doğru vize ofisine ulaştıklarından emin olan özel işletmelerdir. Bir VAC kullanma ücreti vardır.

Bir VAC kutusu

size yerel dilinizde hizmet etmek
başvurunuzun tamamlandığından emin olun
parmak izlerini ve fotoğrafı topla (biyometri)
VAC’nin her uygulama için hizmeti yoktur. Size yardımcı olabilirler

çalışma veya çalışma izinleri
ziyaretçi vizeleri (geçici ikamet vizeleri)
daimi ikamet edenler için seyahat belgeleri
Size en yakın VAC’yi bulun.

Şu anda ABD’deyseniz, biyometriğinizi bir Uygulama Destek Merkezi’nde de verebilirsiniz.

Sorunuzu cevaplamadıysak
Halihazırda devam eden bir uygulamanız varsa, uygulamayı nasıl güncelleyeceğinizi veya durumunu nasıl kontrol edeceğinizi öğrenin.

Bir program veya hizmet hakkında genel sorularınız varsa, Web formumuz aracılığıyla bize ulaşın.

×