Amerika vizesi acil randevu

Acil randevu almam gerekiyor ve hiç uygun randevu tarihi yok. Ne yapmalıyım?

Hızlandırılmış bir randevu talebinde bulunabilirsiniz. Hızlandırılmış randevu talebinde bulunmak için, öncelikle mevcut olan en yakın tarihe normal bir randevu alın. Sonra hesabınıza giriş yapın, “Devam”a tıklayıp “Hızlandırma Talep Et” seçeneğini seçin ve talimatları izleyin. Hızlandırılmış Randevular sadece Konsolosluk Bölümü’nün takdirine göre verilebilir. Hızlandırılmış randevu için dikkate alınabilecek koşullar şunlardır:

  • Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir yakının ölümü, ciddi hastalığı veya hayati tehlikesi olan bir kaza geçirmesi.
  • Başvuru sahibi veya rüştüne ermemiş çocuğunun acil tıbbi tedavisi.
  • I-20 veya DS-2019 başlangıç tarihi, ilk müsait vize randevusu tarihinden daha önce olan, bir öğrenci veya değişim ziyaretçisi (F/M/J) vizesi başvuru sahibi.
  • İlk müsait vize randevusundan sonraki 10 gün içinde beklenmedik acil iş amaçlı Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat etme gerekliliği.
  • İlk müsait vize randevusundan sonraki 10 gün içinde kültürel, politik, ekonomik, gazetecilikle veya sporla ilgili büyük öneme sahip beklenmedik bir ziyaret.

Nasıl yeniden randevu alabilir veya iptal edebilirim? Bir randevuyu, sadece gelecek bir tarihte ise başka bir tarihe alabilir veya iptal edebilirsiniz. Bir randevuyu iptal etmek veya başka bir tarihe almak için sisteme giriş yapıp “Devam”a tıklayın, ardından “Randevuyu İptal Et” veya “Randevu Tarihini Değiştir” seçeneğini seçip verilen talimatları izleyin.

Randevumu kaçırdıysam ne yapmalıyım:
Mülakat randevunuzu kaçırdıysanız, hesabınıza giriş yapıp “Devam”a tıklayın, “Randevumu Kaçırdım” bağlantısını seçin ve talimatları izleyin. Başvuru sahiplerinin kaçırdıkları bir randevunun yerine yeniden randevu onayı talep edebilmeleri için 24 saat beklemeleri gerekmektedir.

Amerika vize başvurusu

Ankara ve İstanbul’daki vize bölümlerinden randevu alabilmek için öncelikle http://www.usvisa-info.com/ adresinde bulunan yönlendirmeleri takip etmeniz…
Daha Fazla..

Amerika vize işlem süreleri

Bazı durumlarda vize başvurusunun üzerinde çalışmak için konsolosluk yetkililerine daha çok zaman gerekir.  Eğer başvurunuz…
Daha Fazla..
×