Amerika vize görüşmesi

ABD vize görüşmesi

Aşağıdaki kriterlere uyan ve B1/B2 ya da C1/D vizesine başvurmak isteyen başvuru sahiplerinin vize görüşmesi için şahsen gelmelerine gerek olmayabilir. Online sistemde ödemeniz yapıldıktan sonra sistem bu noktada bir dizi soru soracaktır. Başvuru sahibinin verdiği bilgilere dayanarak sistem, kişinin şahsen görüşmeye gelme kuralından muaf olup olmadığına karar verecektir. Belirtmek isteriz ki bu yolla yapılan başvuruların tamamlanması, Konsolosluk Bölümü’ne ulaşmasından itibaren yaklaşık 10 iş günü sürecektir.

Şahsen randevuya katılma gerekliliğinden muaf olmaya kimler hak kazanabilir?

14 yaşın altındaki başvuru sahipleri

 • Ebeveynlerden birinin geçerli bir B1/B2 vizesinin olması zorunludur.

79 yaşın üzerindeki başvuru sahipleri

 • Başvuru sahibi başvuru sırasında 80 yaşını doldurmuş olmalıdır.

Vizesini yenileyen başvuru sahipleri

Aşağıdaki kriterlere uygun ve B1/B2 ya da C1/D vizesini yenilemek isteyen başvuru sahiplerinin vizelerini yenilemek için şahsen görüşmeye gelmeleri gerekmeyebilir.

Başvuru sahibinin Türkiye’de yaşıyor olması gerekmektedir – Küba, Irak, İran, Libya, Kuzey Kore, Somali, Sudan, Suriye, Venezuela ve Yemen vatandaşı olan ya da çift vatandaş olup bu ülkelerden birinden vatandaşlığı olan kişiler hariç. Bu ülkelerden gelen başvuru sahipleri şahsen görüşmeye gelmek zorundadır.

Daha önceki başvurusu sırasında Ankara’daki A.B.D. Büyükelçiliği’nde ya da İstanbul’daki Başkonsoloslukta dijital olarak 10 parmak izi vermiş olmak zorundadır (1 Mayıs 2007 tarihinde ya da sonrasında).

ABD Ankara Büyükelçiliği ve Türkiye’deki Konsolosluklar

Bir önceki A.B.D. vizesi hala geçerli olmalı ya da bitiş tarihinin üzerinden 12 aydan fazla süre geçmemiş olmalıdır.

Pasaporttaki Kişisel bilgiler (ad,doğum yeri ve doğum tarihi) değişmemiş olmalıdır. Bir önceki A.B.D. vizesi kayıp ya da çalınmış olmamalıdır. Bir önceki vize başvurusu için idari işlem yapılmış olmamalıdır.

Başvuru sahipleri yalnızca aşağıda belirtilmiş olan gerekli dokümanları göndermelidir. Not: diğer dokümanlar iade edilmeyecek, imha edilecektir.

10 yıl geçerli olan turist (B1/B2) vizelerini yenileyen başvuru sahipleri

 • Pasaport
 • DS-160 formunun onay sayfası
 • A.B.D. vizesinin olduğu pasaport (orjinal olmalı, fotoğraf kabul edilmez)
 • Son altı ayda beyaz fon ile çekilmiş, 5×5 cm boyutunda bir adet renkli fotoğraf. Gözlüklü olarak çekilmiş fotoğraflar artık kabul edilmemektedir; fotoğraf kriterlerini burada.

14 yaşın altındaki başvuru sahipleri:

 • Pasaport
 • DS-160 formunun onay sayfası
 • Son altı ayda beyaz fon ile çekilmiş, 5×5 cm boyutunda bir adet renkli fotoğraf. Gözlüklü olarak çekilmiş fotoğraflar artık kabul edilmemektedir;
 • Türk kimliğinin (nüfus cüzdanı) bir kopyası
 • Ebeveyn(ler)in geçerli B1/B2 vizelerinin kopyaları (yalnızca bir ebeveynin varsa o da yeterlidir).
 • (Eğer varsa) A.B.D. önceki vizesinin bulunduğu pasaport.

79 yaşın üzerindeki başvuru sahipleri:

 • Pasaport
 • DS-160 formunun onay sayfası

Son altı ayda beyaz fon ile çekilmiş, 5×5 cm boyutunda bir adet renkli fotoğraf. Gözlüklü olarak çekilmiş fotoğraflar artık kabul edilmemektedir.

Amerika vize başvurusu

Ankara ve İstanbul’daki vize bölümlerinden randevu alabilmek için öncelikle http://www.usvisa-info.com/ adresinde bulunan yönlendirmeleri takip etmeniz…
Daha Fazla..

Amerika vize işlem süreleri

Bazı durumlarda vize başvurusunun üzerinde çalışmak için konsolosluk yetkililerine daha çok zaman gerekir.  Eğer başvurunuz…
Daha Fazla..
×