Amerika vize başvuru

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) vize başvurusu için öncelikle doldurulması ve dikkatli olunması geren form DS160 formudur. Göçmen olmayan Amerika vizeleri için elektronik DS160 başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Amerika DS160 formundaki bilgileri elektronik olarak onayladığınız anda girdiğiniz tüm bilgiler konsolosluğa aktarılır. Amerika vizelerinde DS160 formunun doğru doldurulması çok önemlidir.

Göçmen olmayan vize yabancı ülke vatandaşlarının geçici bir süre için ABD’ye girmelerine izin veren bir belgedir. ABD’ye geliş sebebine bağlı olarak değişkenlik gösteren çok çeşitli vize türleri vardır. ABD’ye alınan vizelerden B1 ve B2 vizelerinden vize kategorisi A.B.D.’ne geçici olarak iş (B1), ya da zevk, turistik veya tıbbi tedavi amaçlı (B2) giriş yapmak isteyenler için ayrılmıştır. Pratikte her iki vize de B1/B2 birlikte verilmektedir (Ziyaretçi/Turist Vizesi).

ABD vizesi

Gerçekleştirmek istediğiniz seyahatin amacı ve diğer etkenler, ABD göçmenlik yasalarına göre hangi tür vizeye ihtiyacınız olduğunu belirleyecektir. Vize başvurusunda bulunan biri olarak, başvuracağınız kategoride bir vize alabilmeniz için söz konusu vize türüyle ilgili tüm şartları taşıdığınızı kanıtlamanız gerekmektedir. ABD’ye seyahatinize ilişkin olarak sizin için uygun olabilecek vize türünü belirlemek amacıyla şirketimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bazı yabancı ziyaretçiler, vizesiz seyahat koşullarını taşımaları halinde ABD’ye vizesiz seyahat edebilir.

– ABD Ankara Büyükelçiliği ve Türkiye’deki Konsolosluklar

Genel olarak, Amerika Birleşik Devletleri’ne giriş yapmak isteyen bir yabancı ülke vatandaşının, öncelikle vatandaşı olduğu ülke tarafından düzenlenen bir seyahat belgesi olan pasaportuna işlenen bir ABD vizesi edinmesi zorunludur. Bazı yabancı ziyaretçiler, vizesiz seyahat koşullarını taşımaları halinde ABD’ye vizesiz seyahat edebilir. Bu sitede yer alan “Vize” bölümü, ABD’ye seyahat etmek isteyen yabancı ülke vatandaşlarına yönelik ABD vizeleriyle ilgili bilgileri kapsamaktadır. (Not: ABD vatandaşlarının seyahat etmek için ABD vizesine ihtiyacı yoktur, ancak yurtdışı seyahat planlaması yaparken, ziyaret etmek istedikleri ülkenin Büyükelçiliği tarafından düzenlenecek bir vize edinmeleri gerekebilir.)

Amerika vize başvurusu

Ankara ve İstanbul’daki vize bölümlerinden randevu alabilmek için öncelikle http://www.usvisa-info.com/ adresinde bulunan yönlendirmeleri takip etmeniz…
Daha Fazla..

Amerika vize işlem süreleri

Bazı durumlarda vize başvurusunun üzerinde çalışmak için konsolosluk yetkililerine daha çok zaman gerekir.  Eğer başvurunuz…
Daha Fazla..
×