Amerika vize işlem süreleri

Bazı durumlarda vize başvurusunun üzerinde çalışmak için konsolosluk yetkililerine daha çok zaman gerekir.  Eğer başvurunuz idari işleme tabi ise Konsolosluk Bölümü sizinle temasa geçecektir.

Amerika vize işlemleri

Başvurunuzun durumunu kontrol etmek için https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx sayfasına giriş yapın, DS-160 onay sayfasının üzerindeki barkod numaranızı girin (örnek: AA0025B45T). Eğer bu numarayı biliyorsanız acentemiz yetkilileri ile paylaşın başvurunuzun durumunu öğrenelim.

Başvuru idari işleminiz tamamlandığı zaman

İşleminiz tamamlandığı zaman bir email alacaksınız. Bu email, vize başvuru formunuzda temin etmiş olduğunuz email adresine gönderilecektir.

Lütfen pasaportunuzu ve I-20 (F, M öğrenci vizeleri için) ya da DS-2019 (J öğrenci ve değişim programı vizeleri için) gibi orjinal dökümanlarınızı Ankara’daki A.B.D. Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü’ne ya da İstanbul’daki Başkonsolosluğa PTT kargo ile gönderiniz. Belgelerinizi ücretsiz gönderebilmek için usvisa-info.com adresinde açmış olduğunuz hesaba giriş yapmalı ve eğer varsa her aile bireyi için Kurye Yetkilendirme Sertifikası’nın çıktısını almalısınız. Bu sertifika, dökümanlarınızın PTT şubenizden ücretsiz olarak gönderilmesini sağlayacaktır. Bu işlem için Vize Bilgi Servisi’ni (Türkiye’den 0850 390 2884, A.B.D.’den (703) 520 2490) de arayabilirsiniz.

Vize başvuru işleminizin tamamlanması, dökümanlarınızın konsolosluğa ulaşmasından sonra 10 gün içinde tamamlanacaktır. Dökümanlarınız, seçmiş olduğunuz PTT ofisine ulaştırılacaktır. Seçilmiş olan PTT ofisine ulaştıktan sonraki 30 gün içinde alınmayan pasaportlar büyükelçiliğe ya da konsolosluğa geri gönerilecektir.

Asıl başvuru sahibine eşlik eden aile bireylerinin vizeleri, asıl başvuru sahibinin vizesi onaylanmadan önce onaylanmayacaktır. Örnek: F2, J2, L2 ve H4 vizeleri F1, J1, L1 ve H1B vizeleri onaylanmadan önce onaylanmayacaktır.

Amerika vize başvurusu

Ankara ve İstanbul’daki vize bölümlerinden randevu alabilmek için öncelikle http://www.usvisa-info.com/ adresinde bulunan yönlendirmeleri takip etmeniz…
Daha Fazla..

Amerika vize işlem süreleri

Bazı durumlarda vize başvurusunun üzerinde çalışmak için konsolosluk yetkililerine daha çok zaman gerekir.  Eğer başvurunuz…
Daha Fazla..
×