rusya-vize-aile-özel-vizesi

uluslar arası nufüs kayıt örneği vize için

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

uluslararası nüfus kayıt örneği

Uluslararası Doğum Kayıt Örneği (Formül A) Nedir? Nasıl alınır?

Yurtdışına vize için başvuru yapılacağında zaman zaman çocuklu ailelerin bebekleri için de vize için evraklar istenmektedir. Özellikle Rusya vize için bebekli olan ailelerden de bu belgeleri istemektedir. Rusya vize evrakları içinde olan “Formül A” yani çok dilli doğum kayıt örneği hakkında bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorulardan biride, uluslararası Doğum Kayıt belgesini almak için anne ve babanın birlikte gitmesi gerekmiyor. Yani tek başınıza da alabilirsiniz.

Bağlı olduğumuz nüfus müdürlüğüne gidilip, önce bir dilekçe doldurmanız isteniyor. Uluslararası doğum kayıt örneğini hangi makama, kimin adına vereceğiniz ile ilgili. Bununla birlikte hangi ülke olduğunu da belirtiyorsunuz ve hem Türkçe hem de o ülkenin dilinde, örneğin Rusya için verilecekse Rusya olduğu belirtiliyor. 2 nüsha olarak bu belgeyi hazırlıyorlar. Yetkili kişilerce imzalanıp mühürlendikten sonra “Apostil Tasdik Şerhi” uygulanıyor. Apostil tasdik şerhi; büyükçe bir kaşe şeklinde olup ıslak imzalı atılarak yapılan bir uygulama. Kaşe basıldıktan sonra yine yetkili üst makamlarca son kez imzalanmaktadır. Şunuda belirtmekte fayda var. Uluslararası Doğum Kayıt belgesini almak için anne ve babanın birlikte gitmesi gerekmiyor, ebeveynlerden biriside gidebilir, bebeğin ve sizin kimliğinizin yanınızda olması yeterli oluyor. Uluslararası Doğum Kayıt Örneği (Formül A) dışında, Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği (Formül B), Uluslararası Ölüm Kayıt Örneği (Formül C) belgeleri de nüfus müdürlüğünden alınabilmektedir.

Rusya için vize başvurusu yapmadan önce, gidiş amacı belirlenerek vize tipini seçmelisiniz. Bu konuda Rusya vize danışmanlarımız sizlere yardımcı olacaktır. Öncelikle gitmek istediğiniz süre ve gideceğiniz giriş süresi önemlidir. Rusya vize işlemlerinizi yaparken bunlar dikkate alınmaktadır.

Rusya vize işlemleri

Rusya vize işlemleri hem Türkiye’de hemde Rusya’da olan işlemlerden oluşmaktadır. Örneğin Rusya turist vizesi başvurusu İstanbul’da yapılabilir ancak temin edilmesi gereken evraklardan mesela Voucher belgenizin Rusya’da bulunan bir şirket tarafından gönderilmesi gerekmektedir. Voucher belgesi bir nevi davetiye olarakta düşünebilirsiniz. Bu davetiyeyi şirketimiz sizin için hazırlamaktadır. Siz isterseniz kendiniz işlemlerinizi yapıp vizenizi almak istiyorsanız bizden sadece Voucher belgesi alabilirsiniz. Bu şekilde daha ekonomik ve daha kontrollü bir başvuru yapabilirsiniz. Tercih sizindir.

Rusya vize evrakları

Rusya vize evrakları, Rusya vizenizin tipine göre değişiklik göstermektedir. Ancak yinede bir kaç tanesinden burada bahsedebiliriz. Rusya turistik vizesi için gerekli olan evraklar 2 adet vesikalık resim ile pasaportunuzla birlikte, başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Yapılan başvuru ardından, Rusya vize ücreti ödenerek turistik rusya vizesi almış olursunuz. Burada önemli bir konuda Rusya turistik vizesi evrakları toplanırken voucher belgesi ile birlikte garanti pismo ve diğer adıyla garanti belgeside almak zorundasınız. Bu belgede Rusya topraklarını zamanında terk edeceğinize yönelik Rusya’da bulunan şirket tarafından bir nevi garanti ve kefil olma durumu söz konusudur. Bu evraklar olmadan Rusya vize evrakları eksik olacağından Rusya turist vizesi alamazsınız.

Rusya vize ücreti

Rusya vize ücreti hem Rusya’dan gelecek olan evraklar için yapılan ödemeler, hemde Türkiye’deki konsolosluklara ödenecen harçlar olmak üzere bir kaç farklı kalemden oluşmaktadır. Yanlış anlaşılan bir başka konu ise bazı kişilerin sadece Konsolosluk harçlarına bakıp vize ücretlerinin o kadar olduğunu sanmalarıdır. Ancak sizlerin Konsoloslukta bu haçları ödeyebilmeniz için öncelikle acentemizden Rusya’nın talep etmiş olduğu davetiye, voucher, garanti pismo gibi evrakları satın almanız gerekmektedir. İşte bu aşamada Rusya vize ücreti artmakta çünkü bu evraklar için Rusya’ya ödeme yapılmaktadır. Yoksa bazı eksik bilgili kişiler dünyayı kazandığımızı düşünebilir ancak böyle bir durum söz konusu değildir.

[/vc_column_text][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”1000″ style=”pagination” items_per_page=”15″ orderby=”rand” paging_color=”juicy_pink” item=”16808″ grid_id=”vc_gid:1530728482613-39d73b64-8b2e-5″ taxonomies=”291″][/vc_column][/vc_row]

×