Rusya vizesi yeşil pasaport

Rusya Yeşil Pasaport’a Vize İstiyor mu?

Öncelikle kimlere Yeşil Pasaport veriliyor bakalım. İhracat ile uğraşan iş adamlarına “Yeşil Pasaport” verilmesi:

Rusya-vize-yeşil-pasaportBakanlar Kurulu  22.03.2017 tarihinde “İhracatçılara Hususi Damgalı Pasaport Verilmesine İlişkin Esaslar”a dair aşağıdaki yasayı çıkarmış:

Son üç takvim yılında (2014, 2015, 2016) yıllık ortalama ihracatı 1 milyon doların üzerinde olan ihracat yapan firma temsilcilerine yeşil pasaport veriliyor. 

Şirketlerin Pasaport Miktarı nedir? Her şirket için kaç pasaport alınabilir?
Son üç takvim yılında yıllık ortalama ihracatı 1-10 milyon dolar arasında olan firmalara 1,
10-25 milyon dolar arasında olan firmalara 2,
25-50 milyon dolar arasında olan firmalara 3,
50-100 milyon dolar arasında olan firmalara 4,
100 milyon doların üstünde olan firmalara ise 5 yetkilisine hususi damgalı pasaport veriliyor.

Bu yasa devlete karşı şu suçlardan birisininden hüküm giymemesi durumunda geçerli:
Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık.
-Diğer suçlardan hüküm giyenler, Bakanlar Kurulu’nun belirlediği miktarı tutturuyorsa yeşil pasaport alabilecek.

Hususi damgalı pasaporta başvurmak için, Ekonomi Bakanlığı’nın Talep Formu ‘nu doldurup, üyesi olduğunuz İhracatçı Birliği’ne gitmelisiniz.

Rusya vizesi yeşil pasaport için şimdi lütfen buraya dikkat edelim! Değerli ihracatçılarımız ve işadamlarımız, “Yeşil Pasaport” Sahibi olsanız bile Rusya Federasyonu’na ziyaret amacıyla gittiğiniz de “Rusya Vizesi” almak zorundasınız.

Yeşil Pasaportun süresi, bağlı olduğunuz kurumdaki amirinizin başvurusu ile en az 6 ay en fazla 5 yıl olmak üzere İçişleri Bakanlığınca belirleniyor. Rusya yeşil pasaporta vize istiyor. Yeşil pasaport ile bordo pasaport arasında bir fark gözetmiyor. Aynı işlem süresi, aynı Rusya vize ücreti ödenmektedir.

Rusya Federasyonu son yaşanan uçak krizi sonrası değişen vize rejimi sonrası artık Yeşil Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Yapacağınız ziyaret gerek Turistik amaçlı veya Ticari amaçlı olsun farketmemekle birlikte aynı Bordo Pasaport sahipleriyle birlikte yapılan işlemlere tabidir. Rusya turist vizesi yeşil pasaportlar için 5 iş gününde çıkmakta olup, evrak olarak sadece pasaportunuz ve 2 adet vesikalık fotoğrafınız yeterlidir. Rusya vize ücreti yeşil pasaportlar için değişmemektedir. Rusya vize ücreti için 2018 yılı fiyatlarını dikkatlice kontrol ediniz.

Rusya turist vizesi fiyatı

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”RUSYA VİZESİ YEŞİL PASAPORT EVRAKLARI”][vc_column_text]

  • En az altı ay geçerli Pasaport
  • Vesikalık fotoğraf 2 adet. Arka fonu beyaz olmalı veya düz renk olmalı.
  • Uçak rezervasyonu
  • Otel rezervasyonları.
  • İş yeri adres ve bilgileri.
  • Ev adresi ve bilgileri.

Moskova’ya vize

Moskova’ya vize Rusya vize işlemleri Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler,…
Daha fazla..
×