Rusya Vizesi Hizmetler

Rusya vizesi almak için aslında iki yöntem bulunmaktadır. Kendiniz konsolosluk üzerinden başvuru yapar ve gerekli evrakları toplarsanız ki bu meşşakkatli ve uzun bir yoldur. Diğer yol ise Moskova merkez ofisimizde bulunan uzmanlar tarafından evraklarınız düzenlenerek alınır. Böylelikle zaman kaybı ve bürokrasiden kurtulursunuz.

Soho Vize Merkezi Rusya’ya ziyaret yapmak amacı ile vize başvurusu yapacak vatandaşların hizmet kalitesinin arttırılması, vize alınmasındaki prosedürlerin çabuklaştırılması ve kolaylaştırılması, vize isteyenler için maksimum rahat şartların oluşturulması için hizmet vermektedir. Merkez ofisi Moskova’da bulunan Soho Danışmanlık, Türkiye’den yapılacak başvuralar içinde İstanbul’daki ofisi aracılığıyla tüm illere hizmet verebilmektedir. Güvenli kargo yöntemi ile Aras kargo, Yurtiçi ve MNG kargo ile pasaport teslimatları yapılabilmektedir. SoHo Danışmanlık vize alım sürecinde şirketlerimize kolaylıklar sağlamak için maksimum gayret göstermektedir. Gerek Rusya Turist vizesi olsun gerek çalışma izinleriniz olsun. Bizim için zaman ve hız önemlidir. Detaylı iyi bir evrak takibi, dikkatli form hazırlanması ile doğru bağlantı zaman kaybınızı önler vaktinde ve doğru zamanda Rusya’da olursunuz.

  • Sizlere gereksiz evrak hazırlattırmayız.
  • Uçak bileti gibi formalite rezervasyonları biz yaparız.
  • Otel mi? Booking.com ne güne duruyor tabiki yaparız.
  • Fotokopi mi? Bizde Scanner çok tararız.
  • Pasaportlarınızı adresinize teslim ederiz.
  • Vizenizi aldıktan sonra Ovir işlemlerininizi yaparız.

Rusya Çalışma vizesi çalışma kartı alındıktan sonra geçici üç aylık vize ile birlikte gelir. Akabinde işlemler tamamlandığında senelik çalışma vizesi tekrar pasaportunuza işlenir.
Kalış Süresi: 6 Ay içerisinde 90 Gün kalınabilir.

Rusya çalışma vizesi 1 yıllık olabilmekte ve 90 günlük davetiyesi alındıktan sonra Türkiye’deki ofisimiz başvuru işlemlerinizi İstanbul’da bulunan konsolosluğa iletir. Çalışan kişiye Rusya Federasyonu içerisinde çalışma amaçlı kendisine ülkede vize de yazıldığı kadar kalma hakkı tanır. Rusya çalışma vizesi iş amaçlı şirketlerde çalışmak için kullanılır ve Rusya’da yaşamak için kullanılması doğru değildir.

Daha önceden Rusya’da çalışma vizeleri herhangi bir şirket üstüne alınıp daha sonra kişiler istediği kadar Rusya’da kalabiliyorlardı. Ancak bu dönem kapanmıştır. İşçi vizesi veya çalışma vizesi almak istiyorsanız, ya gerçekten bir iş bulup bu işyeri üstüne çalışma izninizi çıkartabiliriz. Yada siz kendi şirketinizin üstüne kendinize çalışma izni alabilirsiniz. Her iki durumda da gerçek olarak çalışmak ve şirketin üstüne olmak durumundasınız. Her iki işlem içinde farklı prosedürler vardır.

Rusya çalışma vizesi evrakları

Rusya çalışma vizesi evrakları için hem Rusya’da hemde Türkiye’de belli dökümanlar hazırlanması gerekmektedir. Rusya tarafındaki evraklar için çalışmakta olduğunuz şirketin muhasebe departmanı ile görüşüp gerekli evrakları temin etmekteyiz. Rusya, Moskova’da bulunan uzmanlarımız Rusya çalışma vizesi için davetiye hazırlanmak üzere evrakları muhasebecinizden temin eder ve FMS başvurusuna başlanır. Diğer kısım ise Rusya çalışma vizesi için alınan davetiyenin Türkiye, İstanbul ofisimize ulaşmasından sonra başlar. Bu davetiye ile birlikte Rusya çalışma vizesi başvuru formu hazırlanır ve 2 adet vesikalık fotoğrafınız ile birlikte Rusya Büyükelçiliğine başvurunuz yapılır.

Rusya çalışma vizesi başvurusu yapıldıktan 5 iş günü sonra çıkmaktadır. Burada çalışma vizesinde ekstra istenen evraklar arasında HIV (Elisa) testi talep edilmektedir. Halk arasında Aids olarakta bilinen bu kan testini hem sağlık ocaklarında hemde özel hastaneler ve kliniklerde yaptırabilirisiniz. Ayrıca Rusya çalışma vizesi için pasaportu teslim almaya kişinin kendisi gelmesi gerekmektedir. Kesinlikle başka kişiler yada acente yada vekili gelinmesine izin verilmemektedir.

Rusya çalışma vizesi davetiyesi

Rusya çalışma vizesi davetiyesi çıkarılırken FMS’de kayıtlı olan şirket üstüne ve vergi levhasından belirtilen şirket üstüne bu davetiye çıkarılmaktadır. İş değişikliği yapıldığında bu vizenin bir hükme kalmayacak ve yeni bir çalışma vizesi alınması gerekecektir. Rusya eskiden olduğu gibi bir çalışma izni ile bir çok yerde çalışmayı artık doğru bulmuyor ve zorlaştırıyor. O yüzden kesinlikle gerçek bir iş yeri üstüne yada kendi şirketiniz üstünü olacak çalışma vizesi davetiyesi ile Rusya çalışma vizesi başvurusu yapılması gerekmektedir.

Rusya çalışma vizesi için gerekli olan davetiye haricinde bir de çalışma vizesi için istenen evraklarda Rusça dil sertifikasıdır. Bu dil sertifikasında ciddi olarak bir çok konu ve sorular yer aldığı için bir çok çalışan ve Rusça bilen bile olsa kişi sorun yaşamaktadır. Ancak bu konuda Moskova ofisimiz sizlere yardımcı olup bu sertifikayı kolaylıkla almanızı sağlayacaktır. Detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Moskova’ya vize

Moskova’ya vize Rusya vize işlemleri Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler,…
Daha fazla..
×