Rusya vize işlemleri

Rusya & Türkiye Rusya Vizesi Almak İçin Gerekli Olan İşlemler

Rusya vizesi almak için aslında iki yöntem bulunmaktadır. Kendiniz konsolosluk üzerinden başvuru yapar ve gerekli evrakları toplarsanız ki bu meşşakkatli ve uzun bir yoldur. Diğer yol ise Moskova merkez ofisimizde bulunan uzmanlar tarafından evraklarınız düzenlenerek alınır. Böylelikle zaman kaybı ve bürokrasiden kurtulursunuz.

Şirketimiz Rusya’ya ziyaret yapmak amacı ile vize başvurusu yapacak vatandaşların hizmet kalitesinin arttırılması, vize alınmasındaki prosedürlerin çabuklaştırılması ve kolaylaştırılması, vize isteyenler için maksimum rahat şartların oluşturulması için hizmet vermektedir. Merkez ofisi Moskova’da bulunan SoHo Danışmanlık, Türkiye’den yapılacak başvuralar içinde İstanbul’daki ofisi aracılığıyla tüm illere hizmet verebilmektedir. SoHo Danışmanlık olarak, şuan için Turistik Rusya vizeleri, Öğrenci vizeleri gibi Ticari vizelerin dışında kalan vize tiplerini çalışmıyoruz. Sadece İşçi çalışma izin ve vizeleri, İş adamları için Business Rusya vizeleri ve RF’da fuara katılacak olan şirketler için Ticari vizeleri temin ediyoruz. Rusya Federasyonu giriş vizeleri olarak toplamda dört tane vize tipi mevcuttur. Bunlar Turistik Vize, Çalışma Vizesi, Ticari Vize (Business yada Delovaya olarakta bilinir.) ve Öğrenci Vizesi‘dir.

Rusya Çalışma Vizesi almak için Türk ve diğer ülke vatandaşları Rusya Federasyonu Göçmen Bürosu’ndan davetiye temin etmelidirler. İçişleri bakanlığından onaylattırılan bu davetiyeyi Soho Danışmanlık olarak biz size temin etmekteyiz. Mevcut olan çalışma vizelerinin uzatılmasıda yine bu kuruma (fms yada фмс olarakta bilinir) bağlıdır. Vizenin bitiş tarihi servis antlaşmasına bağlı olarak Rusya Federasyonu (RF) tarafından belirlenir. Çalışma vizeleri yalnızca tek girişli ve en fazla 90 gün sürelidirler (Yüksek kabiliyetli uzmanlar için değişebilir) Ancak çok giriş – Çıkışlı standart çalışma vizesi ile Rusya Federasyonu topraklarında 180 gün içerisinde en fazla 90 gün süre ile bulunabilirsiniz. Ancak çalışma kartı ve 1 senelik vizeniz çıktıktan sonra 365 gün kalabilirsiniz. “Rusya Vizesi Gerekli Evraklar”

  • Pasaport (Altı Ay Geçerli Olsun.)
  • Yetkili seyahat acentesinden düzenlenen belgeler.
  • Resmi davetiye (FMS onaylı)
  • Vize formu Online Başvuru
  • AIDS virüsü olmadığını teyit eden sertifika (HIV Testi)
  • 1 Adet Vesikalık Fotoğraf
×