rusya vize fotoğrafı

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

rusya vize fotoğrafı

Rusya vize fotoğrafı aslında bilinenin aksine biometrik değildir. Yani sizin için doldurulacak formun üstünde bulunan fotoğraf alanı 35mm x 45mm ölçülerindedir. Bu ölçü aslında vesikalık fotoğraf ölçüsüdür. Fotoğraf stüdyosundaki ilgili kişiye Rusya vize fotoğrafı için vesikalık fotoğraf çektirmek istediğinizi belirtirseniz bu yeterli olacaktır.

rusya vize fotoğrafı geçerli olanlar ve geçerli olmayanlar resimlerde görülmektedir. En önemli detay kesinlikle fotoğraf çekilirken arka fonun beyaz olması gerekiyor. Eğer arka fonda sade beyaz solid bir renk olmaz ise bu konsolosluk tarafından kabul edilmemektedir. Yine diğer örneklerde görüldüğü gibi kesinlikle yüzünüzde gölge, saç, örtü vs gibi kapatıcı bir cisim olmaması şart.

Rusya vize işlemleri

Rusya vize işlemleri hem Türkiye’de hemde Rusya’da olan işlemlerden oluşmaktadır. Örneğin Rusya turist vizesi başvurusu İstanbul’da yapılabilir ancak temin edilmesi gereken evraklardan mesela Voucher belgenizin Rusya’da bulunan bir şirket tarafından gönderilmesi gerekmektedir. Voucher belgesi bir nevi davetiye olarakta düşünebilirsiniz. Bu davetiyeyi şirketimiz sizin için hazırlamaktadır. Siz isterseniz kendiniz işlemlerinizi yapıp vizenizi almak istiyorsanız bizden sadece Voucher belgesi alabilirsiniz. Bu şekilde daha ekonomik ve daha kontrollü bir başvuru yapabilirsiniz. Tercih sizindir.

Rusya vize evrakları

Rusya vize evrakları, Rusya vizenizin tipine göre değişiklik göstermektedir. Ancak yinede bir kaç tanesinden burada bahsedebiliriz. Rusya turistik vizesi için gerekli olan evraklar 2 adet vesikalık resim ile pasaportunuzla birlikte, başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Yapılan başvuru ardından, Rusya vize ücreti ödenerek turistik rusya vizesi almış olursunuz. Burada önemli bir konuda Rusya turistik vizesi evrakları toplanırken voucher belgesi ile birlikte garanti pismo ve diğer adıyla garanti belgeside almak zorundasınız. Bu belgede Rusya topraklarını zamanında terk edeceğinize yönelik Rusya’da bulunan şirket tarafından bir nevi garanti ve kefil olma durumu söz konusudur. Bu evraklar olmadan Rusya vize evrakları eksik olacağından Rusya turist vizesi alamazsınız.

Rusya vize ücreti

Rusya vize ücreti hem Rusya’dan gelecek olan evraklar için yapılan ödemeler, hemde Türkiye’deki konsolosluklara ödenecen harçlar olmak üzere bir kaç farklı kalemden oluşmaktadır. Yanlış anlaşılan bir başka konu ise bazı kişilerin sadece Konsolosluk harçlarına bakıp vize ücretlerinin o kadar olduğunu sanmalarıdır. Ancak sizlerin Konsoloslukta bu haçları ödeyebilmeniz için öncelikle acentemizden Rusya’nın talep etmiş olduğu davetiye, voucher, garanti pismo gibi evrakları satın almanız gerekmektedir. İşte bu aşamada Rusya vize ücreti artmakta çünkü bu evraklar için Rusya’ya ödeme yapılmaktadır. Yoksa bazı eksik bilgili kişiler dünyayı kazandığımızı düşünebilir ancak böyle bir durum söz konusu değildir.

 

[/vc_column_text][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”1000″ style=”pagination” items_per_page=”15″ orderby=”rand” paging_color=”juicy_pink” item=”16808″ grid_id=”vc_gid:1530726052725-3980ea3c-66b8-8″ taxonomies=”291″][/vc_column][/vc_row]

×