rusya turist vizesi nasıl alınır

rusya turist vizesi nasıl alınır

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

rusya turist vizesi nasıl alınır

rusya turist vizesi nasıl alınır
rusya turist vizesi nasıl alınır: Pasaportunuz ve 2 adet vesikalık fotoğrafınızla başvuru yaparsanız 5 iş gününde çıkmaktadır.

Rusya turist vizesi nasıl alınır? Rusya turist vizesi kalktı mı, hayır 2018 yılında da Rusya turist vizesi kalkmadı. Özellikle terör olaylarının sürmesi, suriye konusunun gündemde olması dolayısıyla halen Rusya Türkiye’ye vize uygulamaktadır. Ruslar ise Türkiye’ye vizesiz gelebilmektedirler. rusya turist vizesi kalkmadığı için Türk vatandaşları vize başvurusu yapıp Rusya vizesi almaları gerekmektedir. Üstelik bu vize kapı vizesi de değil, konsolosluktan başvuru yapılarak alınmaktadır. Rusya turist vizesi 5 iş gününde çıkmakta olup, evrak olarak çok fazla evrak istenmemektedir. En önemli evrak voucher belgesi denilen bir nevi davetiyedir. Buda ancak Rusya’da faaliyet gösteren Turizm şirketi aracağılıyla sağlanmaktadır. Bu belgeyi şirketimiz Moskova merkezli olduğu için kolaylıkla sağlamaktadır.

Rusya vizesi ücreti 2018’de ne kadar olduğunu Rusya Konsolosluğu belirlemektedir. 2018 Yılında dolar kurundaki dalgalanmalardan dolayı artık Rusya Konsolosluğuda TL yerine Dolar üstünden ücretleri kabul etmektedir. Rusya vizesi sizin tercih ettiğiniz vize tipine göre harçlar belirlenmektedir. Rusya vizesi ne kadar olduğu bu vize tipine göre belirlenir. Örneğin Rusya ticari vizesi ile Rusya turistik vizesi arasında harç farkı olduğu gibi Rusya vize evrakları farkıda vardır. Bazı durumlarda ise tek veya çift girişli Rusya vizesi evrakları da harçlarıda farklı olmaktadır. Aşağıdaki tabloda Rusya vizesi ne kadar sorunuza yanıt olarak turistik vizelerin 2018 yılında ne kadar olduğu yazılıdır. Bu ücretlere tüm masraflar dahildir.

Rusya turist vizesi ziyaretçilere Rusya topraklarında maksimum 30 gün kalmayı ve sadece turistik amaçla ziyaret etmeyi sağlar. Rusya turist vizesi çıkarılması kolay ancak detaylı ve teferruatlı bir vize tipidir. Eğer doğru dikkatli bir şekilde formunuz doldurulur ve Rusya vize evrakları toplanırsa sorunsuz bir şekilde rusya turist vizesi başvurunuz tamamlanmış olur. Rusya turist vizesi özellikle evraklar hazırlanırken dikkat edilmesi gereken bir vize türüdür. Gerekli olan evraklar az ama olmazsa olmazdır. Örneğin voucher belgeniz veya garanti mektubunuz.

Bir başka bilgi karışıklığıda rusya turist vizesi alınırken bir şehirden alınması gerektiğidir. Yani şöyle düşünüyor kişi vizenin üstünde Petersburg yada Soçi yada Rostov yazmalı. Gerçekte böyle birşey yoktur. Siz sadece Rusya vizesi alırsınız ve Rusya topraklarının her neresine hangi şehrine gitmek istiyorsanız oraya gidersiniz. Burada sadece gitmek istediğiniz şehir için voucher belgesi düzenlenir ve bu belgede hangi otelde hangi tarihlerde kalacağınızın bilgisi yer alır. Aksi taktirde yaklaşık 355 tane şehire ait vize ortaya çıkar. O yüzden siz Rusya vizesi alır ve seyahatinize rusya turist vizesi ile devam edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için vize danışmanlarımızla da görüşebilirsiniz.

Rusya vizesi ücreti iki kısımdan oluşmaktadır. Öncelikle Rusya vizesi tipinizi belirlemeniz gerekmektedir. Bu konuda acentemiz sizlere yardımcı olacaktır. Rusya vize evrakları bu belirlenen vize tipine göre değişiklik göstermektedir. Özellikle Rusya vizesi ücreti tek giriş ve çift giriş olmak üzere farklı harçlardan oluşmaktadır. Bununla birlikte süreler de değişiklik gösterdiğinde yine farklı rusya vizesi ücreti ortaya çıkmaktadır. Aşağıdaki tablodan durumunuza uygun vize tipini seçip karşısında yazan ücreti görebilirsiniz. Buradaki ücretler tüm masraflar dahil ücretlerdir. Rusya vizesi ücreti ancak Rusya vize evrakları hazırlanıp, Rusya vize işlemleri bittikten sonra ödenmektedir.

Rusya vize işlemleri

Rusya vize işlemleri hem Türkiye’de hemde Rusya’da olan işlemlerden oluşmaktadır. Örneğin Rusya turist vizesi başvurusu İstanbul’da yapılabilir ancak temin edilmesi gereken evraklardan mesela Voucher belgenizin Rusya’da bulunan bir şirket tarafından gönderilmesi gerekmektedir. Voucher belgesi bir nevi davetiye olarakta düşünebilirsiniz. Bu davetiyeyi şirketimiz sizin için hazırlamaktadır. Siz isterseniz kendiniz işlemlerinizi yapıp vizenizi almak istiyorsanız bizden sadece Voucher belgesi alabilirsiniz. Bu şekilde daha ekonomik ve daha kontrollü bir başvuru yapabilirsiniz. Tercih sizindir.

Rusya vize evrakları

Rusya vize evrakları, Rusya vizenizin tipine göre değişiklik göstermektedir. Ancak yinede bir kaç tanesinden burada bahsedebiliriz. Rusya turistik vizesi için gerekli olan evraklar 2 adet vesikalık resim ile pasaportunuzla birlikte, başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Yapılan başvuru ardından, Rusya vize ücreti ödenerek turistik rusya vizesi almış olursunuz. Burada önemli bir konuda Rusya turistik vizesi evrakları toplanırken voucher belgesi ile birlikte garanti pismo ve diğer adıyla garanti belgeside almak zorundasınız. Bu belgede Rusya topraklarını zamanında terk edeceğinize yönelik Rusya’da bulunan şirket tarafından bir nevi garanti ve kefil olma durumu söz konusudur. Bu evraklar olmadan Rusya vize evrakları eksik olacağından Rusya turist vizesi alamazsınız.

Rusya vize ücreti

Rusya vize ücreti hem Rusya’dan gelecek olan evraklar için yapılan ödemeler, hemde Türkiye’deki konsolosluklara ödenecen harçlar olmak üzere bir kaç farklı kalemden oluşmaktadır. Yanlış anlaşılan bir başka konu ise bazı kişilerin sadece Konsolosluk harçlarına bakıp vize ücretlerinin o kadar olduğunu sanmalarıdır. Ancak sizlerin Konsoloslukta bu haçları ödeyebilmeniz için öncelikle acentemizden Rusya’nın talep etmiş olduğu davetiye, voucher, garanti pismo gibi evrakları satın almanız gerekmektedir. İşte bu aşamada Rusya vize ücreti artmakta çünkü bu evraklar için Rusya’ya ödeme yapılmaktadır. Yoksa bazı eksik bilgili kişiler dünyayı kazandığımızı düşünebilir ancak böyle bir durum söz konusu değildir.

Vize TipiVize SüresiGiriş Sayısıİşlem süresiVize fiyatRusya vize evrakları
Rusya turist vizesi5-8 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)140$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi5-8 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)225$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi10-15 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)145$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi10-15 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)230$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi16-23 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)155$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi16-23 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)235$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi24-30 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)165$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi24-30 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)250$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi1 Aylık vizeÇift Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)275$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi1 Aylık vizeÇift Girişli Rusya Vize2 gün (Express)395$Rusya vize evrakları
Rusya için ticari (Business) vize3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)145$Rusya vize evrakları
Rusya için ticari (Business) vize3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)215$Rusya vize evrakları
Rusya için ticari (Business) vize3 Aylık vizeÇift Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)195$Rusya vize evrakları
Rusya için ticari (Business) vize3 Aylık vizeÇift Girişli Rusya Vize2 gün (Express)315$Rusya vize evrakları
Rusya için özel ziyaret vizesi3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)145$Rusya vize evrakları
Rusya için özel ziyaret vizesi3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)225$Rusya vize evrakları
Rusya için özel ziyaret vizesi3 Aylık vizeÇift Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)175$Rusya vize evrakları
Rusya için özel ziyaret vizesi3 Aylık vizeÇift Girişli Rusya Vize2 gün (Express)315$Rusya vize evrakları
Rusya için işçi vizesi 1Yıl3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)130$Rusya vize evrakları
Rusya için işçi vizesi3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)225$Rusya vize evrakları
Rusya için işçi vizesi 3Yıl3 Aylık vizeÇok Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)300$Rusya vize evrakları
Rusya için işçi vizesi3 Aylık vizeÇok Girişli Rusya Vize2 gün (Express)525$Rusya vize evrakları
Rusya için öğrenci vizesi3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)140$Rusya vize evrakları
Rusya için öğrenci vizesi3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)225$Rusya vize evrakları
Rusya için senelik ticari vize (Davetiyesini siz sağlarsınız)1 Yıllık vizeÇok Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)295$Rusya vize evrakları
Rusya için senelik ticari vize (Davetiyesini siz sağlarsınız)1 Yıllık vizeÇok Girişli Rusya Vize2 gün (Express)525$Rusya vize evrakları
Rusya için senelik ticari vize (Davetiyesini biz sağlarız)1 Yıllık vizeÇok Girişli Rusya Vize26 Günde550$Rusya vize evrakları
Rusya için ticari vize (Davetiyesini Biz Sağlarız)3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize21 günde285$Rusya vize evrakları
[/vc_column_text][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”1000″ style=”pagination” items_per_page=”15″ orderby=”rand” paging_color=”juicy_pink” item=”16808″ grid_id=”vc_gid:1532376874313-49752c14-b22b-4″ taxonomies=”291″][/vc_column][/vc_row]

×