Rusya şoför vizesi

Rusya şoför vizesi 1 yıllık ve çok girişli çıkarılmaktadır. Rusya şoför vizesi çıkarılması için Rusya’da bulunan turizm şirketimiz tarafından sürücünüz için davetiye başvurusunda bulunarak içişleri bakanlığından onaylı FMS davetiyesi alıyoruz. Çıkarılan bu Rusya şoför vizesi davetiyesi ile İstanbul Rusya Konsolosluğundan sürücünüzün adına şoför vizesi başvurusunda bulunup vizeyi alıyoruz.

Lojistik sektörüne özel vize türü olan Rusya şoför vizesi; sürücülerin çok girişli yıllık vizelerindendir. Tırcılar için özel rusya vizesi hazırlanır. Bu vize ile yıl içerisinde çoklu giriş çıkış imkanı olur.

3 Aylık Rusya Şoför Vizesi

Rusya şoför vizesi uzun süreli olmayan vize tipi olarak 3 aylık şoför vizesi alınmasınada imkan tanımaktadır. Rusya şoför vizesi 3 aylık çok girişli yapılabilmektedir. Rusya vize işlemleri yürütülürken başvuru esnasında kaç girişli olduğu, süresi belirlenip Rusya vize ücreti ödenerek çıkarılır. Rusya şoför vizesi 3 aylık çok girişli çıkarıldığında Tır Sürücüleri 3 ay boyunca Rusya federasyonuna istedikleri bölgeden giriş çıkış yapma hakkına sahip olur. Rusya şoför vizesi için gerekli evraklar sadece Pasaportunuz ve vesikalık fotoğrafınız yeterlidir.

 

 

 

Rusya şoför vizesi davetiyesi

rusya şoför vizesi

Rusya şoför vizesi lojistik şirketlerinin TIR şoförlerine almak zorunda olduğu vize tipidir. Rusya Topraklarına giriş çıkışta kolaylık olması açısından çok girişli olup, yıllık ve 3 aylık olacak şekilde çıkarılabilmektedir.

RUSYA VİZESİ NEDİR? ŞARTLARI NE?

RUSYA VİZESİ NEDİR? ŞARTLARI NE?
Rusya Konsolosluğu, Rusya vize başvurularını akredite vize merkezleri ve seyahat acenteleri aracılığıyla kabul etmektedir. Rusya Federasyonu’na kısa süreli (30 gün) veya uzun süreli seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de ikamet iznine sahip yabancı uyruklu vatandaşlar Rusya vize işlem başvurularını, Rusya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş Rusya Vize Başvuru Merkezleri ve akredite olmuş acenteler aracılığıyla gerçekleştirmektedirler.

rusya-vizesi

Rusya turist vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya ekspres vize başvurusu yapılırsa 1 iş gününde Rusya vize hazır hale gelmektedir.

Rusya ile Türkiye Cumhuriyeti arasında karşılıklı olarak imzalanan ve kesintisiz 30 günlük süreyi aşmamak kaydıyla, iki ülke arasında vizesiz olarak serbest seyahat etme hakkı tanıyan anlaşma, 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren Rusya Devleti tarafından askıya alınmıştır. Bu nedenle Rusya Federasyonu T.C. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır.

Bununla birlikte Rusya’ya eğitim, çalışma ve oturum gibi amaçlarla seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının uzun süreli vize başvuruları Rusya Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Rusya Konsolosluğu, Eğitim Vizesi, Çalışma Vizesi, Oturum İzni gibi Rusya vizelerini uzun süreli konaklama gerektiren vize kapsamında değerlendirerek başvuru sahibine 90 gün kalış süreli ve çok giriş hakkı tanıyarak vermektedir.

Rus Konsolosluğunun onay verdiği Rusya vizesinde; Rus ve Latin harfleri ile soyadı, adı; doğum tarihi, cinsiyeti, kişinin hürriyetini belirten ana belge numarası, vizenin veriliş tarihi ve kişiye izin verilen kalış süresi; davetiye var ise Rusya Federasyonu’na giriş davetiyesi numarası gibi bilgiler yer almaktadır.

Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Sakarya, Tekirdağ, Yalova ve İstanbul’da yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve T.C. ikamet iznine sahip yabancı ülke vatandaşlarının Rusya vize işlemlerinde vize onayını veya reddini Rusya İstanbul Başkonsolosluğu vermektedir. Rusya vizesi başvuruları Rus Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize merkezleri aracılığıyla kabul edilmekle birlikte Rusya vizesinin sonucuna dair karar yetkisine sahip tek kurum başvuruların iletildiği Rusya Konsolosluğu, Rusya Başkonsolosluğu veya Rusya Büyükelçiliğidir.

Rusya Federasyonu’na giriş tarihinden sonraki 7 gün içinde ilgili makamlarda kayıt (registratsia) yapılmalıdır. Rusya’ya 7 günden daha az süreli seyahat planında kayıt zorunluluğu bulunmamaktadır. Rusya’da geçirilecek süre boyunca konaklanan yer, otel gibi bir ticari işletmeyse kayıt işlemi otel tarafından da yaptırılabilirken; aile veya arkadaş ziyaretlerinde bu işlem ikameti Rusya’da olan yakınınız tarafından da yapılabilmektedir.

Rusya Konsolosluğu Rusya Vize İşlemleri
Rusya vizesi tek girişli, iki girişli, çok girişli olarak kategorilere ayrılmaktadır. Rusya Turistik Vize, Rusya İş Vizesi, Rusya Humaniter Vize, Rusya Aile Ziyareti Vizesi, Rusya Transit Vize dâhil tüm vize kategorilerinde 30 güne kadar kısa süreli seyahat için Rusya vizesi başvurusu gerçekleştirilmektedir.

Rusya Konsolosluğu, Rusya vizesi taleplerini Rusya vize başvuru merkezleri veya akredite olmuş seyahat acenteleri üzerinden kabul etmektedir. Kısa süreli vize başvuruları doğrudan Rus Konsolosluğuna yapılmazken, Türkiye’de oturum iznine sahip olan yabancı uyruklu kişiler, Rusya vizesi işlemlerini direkt olarak İstanbul Rusya Konsolosluğuna yapabilmektedirler. Rusya vizesinin, Rus Devleti ve Rusya Konsolosluğunun belirlediği kurallar çerçevesinde kullanılmadığı durumlarda cezai yaptırımlar sözkonusu olabilmekte ve sonradan yapılacak Rusya vizesi başvuruları ret ile sonuçlanacaktır.

Rusya Konsolosluğu Rusya vizesi başvurularında seyahat amacı önemli rol oynamaktadır. Seyahat amacının doğru şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Tek tip bir Rusya vizesi yoktur. Bu nedenle Rusya vizesi başvurularında kişisel bilgilerin ve seyahat amacının doğru şekilde aktarılması gerekmektedir. Rusya turistik ve ticari vize başvuruları farklı evraklarla işlem görür. Seyahat amacına uygun yapılmayan başvurularda verilen bilgi ve belgelerdeki tutarsızlık durumunda Rusya vize başvurusu ret ile sonuçlanacaktır. Örneğin Rusya turistik vizesi ile ülkeye giriş yaparak ticari eylemde bulunduğu tespit edilen kişiler hukuki işlemlere tabi tutulabilmektedirler.

Rusya ticari vizesi seyahat amacına bağlı olarak tek girişli, iki girişli veya çok girişli olarak verilmektedir.

3 Aylık Tek girişli vize: Rusya Federasyonuna ticari amaçla seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşlarına 1 kez giriş 1 kez çıkış hakkı sağlar. Bu vize ile yapılan seyahatlerde yeniden giriş yapılmak istenmesi durumunda yeni bir Rusya vize başvurusu yapılmalıdır. Tek girişli vize ile seyahat tarihleri süresinde Rusya’da kalabilirsiniz ve bu süre 90 günü aşmayacak şekilde düzenlenir. Tek girişli vizeler Rusya ticari vize kapsamındadır.

3 Aylık İki girişli vize: Rusya Federasyonunu ziyaret etmek isteyen T.C. vatandaşlarına 2 kez giriş ve 2 kez çıkış hakkı sağlar. İki girişli Rusya ticari vizesinin süresi en fazla 90 gündür. Çift girişli vize Rusya ticari vize başvuruları için geçerlidir.

1 Yıllık Çok girişli vize: Rusya Federasyonunu ticari amaçla ziyaret etmek isteyen T.C. vatandaşlarına en az iki ve daha fazla Rusya Federasyonunu ziyaret etmek hakkı sağlar. Çok girişli vize, Rusya Federasyonu’nda her 180 günde 90 günü aşmamak kaydıyla kalma hakkı tanır. Rusya Konsolosluğu turistik vize başvurularını çok girişli olarak vermemektedir. Rusya ticari başvuruları çok girişli vize statüsünde olup 1 yıl süreli olarak alınabilmektedir.

Rusya ticari vizesi belirli bir zaman aralığını kapsar. Ticari vizenin süresinin uzatılması Rusya’daki yetkili makamlar tarafından yapılır. Rusya ticari vizesinin içeriği çalışma vizesinden farklılık göstermektedir. Çalışma her ne kadar ticari olarak görünse de ticari vize kategorisine girmemektedir.

Rusya Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Rusya vizesi başvurusu için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Rusya turistik vizesi 30 güne kadar Rusya’da kalma hakkı tanımaktadır. 15 günden fazla uzunluktaki ve acenteler aracılığıyla gerçekleştirilen seyahatlerde program hakkındaki ek belgeleri ve acentenin turistik hizmet dökümleri de talep edilebilmektedir.

Rusya vizesinin işleneceği pasaportun Rusya seyahati dönüş tarihinden sonra en az 6 ay geçerliliğinin olması ve Rusya vizesinin basılması için 2 boş sayfasının bulunmalıdır. Rusya Konsolosluğu yırtık ve aşınmış sayfaları olan pasaportları kabul etmemektedir.
Rusya vizesi ölçülerine göre, açık beyaz fonda çekilmiş, güncel fotoğraf, uçak ve konaklama rezervasyon bilgilerini içeren belgeler de başvuru dosyasında bulunmalıdır.
Rusya vize başvuru formu Rus Konsolosluğunun vize başvuru sahibi daha detaylı bilgi alması için oluşturulmuş bir formdur. Bu formda vereceğinizi kişiler bilgilerinizin pasaportunuz ve kimliğinizdeki bilgilerle çelişkili olmaması gerekmektedir. Formda yanlış bilgilerin beyan edilmesi Rusya vizesi başvurunuzun retle sonuçlanmasına neden olur. Formda seyahat tarihleri, konaklama bilgileri ve Rusya’da seyahat edilecek şehir bilgisi seyahat planınızla uyum içinde olmalıdır. Rusya vizenizin olması Rusya’ya herhangi bir bölgeden giriş yapacağınız anlamını taşımaz. Rusya’ya ilk giriş yapacağınız şehrin formda belirtilmesi ve uçak ve otel rezervasyonlarının bu doğrultuda yapılması gerekmektedir.

Rusya vize başvuru formunda ilk giriş yapılacak şehir adının yanında Rusya’da seyahat edilecek diğer yerlerinde adlarının yer almalıdır.

Rusya ticari vize başvurularında Rusya’daki firmadan davet mektubu alınmalıdır. Rusya vize davetiyesinin orijinalinin ibraz edilmesi zorunludur. Davetiyenin Rusya Dışişleri Bakanlığından onaylı olması gerekmektedir. Davetiye davet eden şirketin, organizasyonun ya da yetkili kişinin adı-soyadı ve ünvanı bulunmalıdır. Firma ve eğitim kurumlarının gönderdiği davetiyelerde ulaşım bilgisinin yer alması gerekmektedir.

Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşların ikamet belgelerini başvuru sırasında ibraz etmeleri gerekmektedir. Yabancı uyruklu vatandaşların pasaportları seyahat sonrası en az 6 ay geçerliliğe sahip olmalıdır.

Rus Konsolosluğu Rusya vizesi için gereken evraklarda değişiklik yapma ve gerektiği durumlarda ek evrak talep etme ve vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkını saklı tutar.

Rusya Vizesi Talep Dilekçesi

Rusya’ya gerçekleştirilecek seyahatin amacına göre vize türleri değişmektedir. Her vize tipine özgü belge listesi bulunmaktadır. Rusya Federasyonu’na gidilecek amaca göre turistik vize, aile ve arkadaş ziyareti vizesi, ticari vize, humaniter vize, transit vize, Rusya eğitim vizesi vb. kategorilerine göre vize başvurusu gerçekleştirilmelidir.

Rusya vizesi başvurusunda bulunacak kişi iş sahibi ise dilekçeyi Rusya Konsolosluğu’na hitaben, şirketin antetli kağıdına, gelir bilgisini beyan ederek yazmalıdır. Dilekçe şirketin antetli kağıdına yazılmış olmalı; dilekçede başvuruda bulunacak kişinin görevi, maaş bilgisi, izinli olduğu tarihler detaylı olarak yer almalıdır. Rusya vizesine başvuruda bulunacak kişi şirket sahibiyse, şirketinin antetli kağıdına, Rusya Konsolosluğu’na hitaben, Rusya’da gerçekleştireceği ticari faaliyetin kapsamını içeren dilekçe hazırlamalıdır.

Rusya vizesi başvurusunda bulunacak kişi çalışmıyorsa başvuru dosyasına seyahat masraflarını karşılayacak 1. dereceden yakınının şahsen, Rusya Konsolosluğu’na hitaben yazdığı; ziyaret amacını, konaklama detaylarınızı içeren dilekçeyi ve sponsorun mali/mesleki durumunu gösterir belgelerini de eklemelidir.

Rusya Vizesi Ücreti

Rusya vizesinin ücreti seyahat amacına ve kalış süresine göre değişebilmektedir. Başvurulan vize kategorisi, çok girişli veya tek girişli vize talepleri de ücrete farklı şekilde yansıyabilir. Vize kategorileri turistik, ticari, ziyaret vizesi şeklindedir. Yabancı uyruklulardan talep edilen ücretler farklı olabilmektedir. Uzun süreli Rusya vize taleplerinin ücreti talep edilen süre ve yine uzun süreli vize kategorileri olan Rusya çalışma vizesi, Rusya oturum izni, eğitim amaçlı vizelerin içeriğine göre değişebilmektedir. Rusya vize ücreti konusunda Rusya Konsolosluğunun tarafından akredite edilen vize merkezinden detaylı bilgiye ulaşılabilir. Rusya vizesi ücreti konjonktüre göre de değişebilir bu nedenle seyahatinize yakın tarihlerde güncel ücret bilgisini alabilirsiniz.

Rusya Vizesi Randevusu

Rusya Konsolosluğu, Rusya vizesi işlemlerini randevu sistemi ile kabul etmektedir. Rusya Konsolosluğu’na yapılan her randevusuz başvurunun işleme alınma süresi uzamaktadır. Rusya Konsolosluğu, Rusya vize müracaatlarını elektronik olarak kabul etmektedir. Evrak teslim yerine göre başvuru tamamlanmalıdır.

Rusya Vizesinin Sonuçlanma Süreleri

Rusya Konsolosluğu kendi resmi tatilleri haricinde Türkiye Cumhuriyeti’nin de resmi tatillerinde hizmet vermemektedir. Rusya seyahat işlemleri Rusya Konsolosluğu’nun yoğun olabileceği tarihler ve tatil günleri dikkate alınarak organize edilmelidir. Başvuru sahibinin talep ettiği vize türüne göre vize başvurusu ekseriyetle 4 ila 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Beklenmeyen durumlarda vize taleplerinin incelenme süresi uzayabilir. Rusya Konsolosluğu ihtiyaç duyması halinde vize talebiyle ilgili evrakları detaylı inceleyebilmektedir, bu sebeple vize işlem süresi 30 güne kadar çıkabilmektedir.

Rusya Ekspres Vizesi

Rusya ekspres vizesi Rusya Konsolosluğu’nun özel izni ile 1-3 iş günü arasında alınabilir. Hızlandırılmış şekilde vize alma dilekçelerinin incelenme süreleri 1 ile 3 iş günü arasındadır. Ekspres Rusya vizesi konsolosluğun aciliyetini onayladığı durumlarda çıkmaktadır, örneğin turistik amaçlarla Rusya’ya seyahat planı yapan bir kişinin ekspres vize alabilme ihtimali düşüktür.

Rusya Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Rusya vizesi etiketinin basılı olduğu ve Rus hudut makamlarında kontrol edilecek pasaportun sayfalarında herhangi bir yırtılma/hasar olmadığına, kullanılacak pasaportun yıpranmamış olmasına dikkat edilmektedir.

Pasaport yenilendiyse Türkiye’den Rusya Federasyonu’na veya Rusya Federasyonu’ndan Türkiye’ye seyahat etmeden önce sahip olunan pasaporttaki vize, yenilenen pasaporttaki aktarım işlemi için Rusya Federasyonu İçişleri Bakanlığı’na ve Göç İşleri Şubesi’ne (OVİR) ya da Rusya Federasyonu’nun Türkiye’deki temsilciliklerine vakit kaybetmeden müracaat edilmelidir.

Rusya vizesi başvuru dosyasında; vize anketinin, çok girişli başvuruda bulunulacaksa davetiyenin, Federal Göç Şubesi (FMS Rossi) daveti ile düzenlenen vize taleplerinde; çalışma, eğitim, hümaniter ve ticari vize başvuru belgelerinin orijinal hallerinin sunulması gerekmektedir. Rusya Federal Göç Şubesi davetiye kopyaları yalnızca bir ve iki girişli vizeler için geçerlidir.

Rusya’ya seyahatinin tamamlanma tarihinden sonra vizenin işleneceği pasaportun en az 6 ay (çalışma ve öğrenci vizesi için 1,5 yıl gereklidir) geçerliliğe sahip olmalı, vize anketinin bizzat başvuru sahibi tarafından imzalanmalı ve ıslak imzalı hali başvuru dosyasına eklenmelidir. Rusya Vizesi başvurusuna uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesi seyahat amacına göre farklılık göstermektedir.

Rusya vizesi evrakları:

  1. Pasaport
  2. 2 Adet Fotoğraf  (Fotoğrafların Arka fonu  beyaz olmalı)
  3. Başvuru Formu (Rusça) (SoHo Danışmanlık tarafından doldurulacaktır.)
  4. Voucher (Davetiye) Yabancı Turistik Kabul Belgesi (SoHo tarafından doldurulur)
  5. Rusya’daki Tur Öperatörü Tarafından  Alınmış Garanti Mektubu. (SoHo Vize Tarafından Temin Edilmektedir.)
  6. Rusya Federasyonunda Geçerli Seyahat Sağlık sigortası. SoHo Danışmanlık sigortanızı kesmektedir.

Rusya vizesi için bizi arayın: 02129636337 | 05445281484

Rusya vizesi işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Rusya vize evrakları bizim tarafımızdan hazırlanır ve Rusya vize ücreti ödendikten sonra Rusya vize başvuru yapılmış olur. Türkiye’in her ilinden Pasaportunuza Rusya vizesi alınmaktadır.

İstanbul dışındaki şehirlerden pasaport ve evrakları Aras KargoYurtiçi KargoMng Kargo ile SoHo Danışmanlık Vize Merkezine ulaştırabilirler. Pasaportlarınızın Vize işlemleri sonuçlandıktan sonra aynı şekilde kargo ile size geri gönderilecektir.

Rusya vizesi Ücreti: 140$

Dmitrov turist vizesi

Dmitrov turist vizesi Rusya vize işlemleri: Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle vize tipini belirlemelidir. Rusya vize işlemleri, ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Rusya turist vizesi için gerekli olan işlemler, Rusya ticari vizesi için gerekli olmayabilir. Rusya için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarımız ve kurumsal Türk şirketlerimizin vize başvuru sürecindeki işlemleri hızlandırmak ve Rusya vize evrakları hazırlanma aşamasında işlemleri kolaylaştırmak üzere kurulan SoHo Danışmanlık şirketimiz yaklaşık 12 yıllık Rusya ve BDT ülkelerinde hizmet vermektedir. Halen Merkez ofisimiz Moskova’da bulunmakta olup. İstanbul’daki şubemiz ile tüm Türkiye’ye güvenli kargo yöntemi ile pasaport ve vize dağıtımı yapmaktadır.

Rusya ve Fransa DTÖ reformunda bir çalışma grubu oluşturacak

Rusya ve Fransa DTÖ reformunda bir çalışma grubu oluşturacak Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanı Maksim Oreşkin, Rusya ve Fransa’nın Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) reformunda bakanlık düzeyinde çalışma grubu oluşturacaklarını belirtti. Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanı Maksim Oreşkin yaptığı açıklamada “Bu bakanlık düzeyinde bir çalışma grubu olacak. İlk toplantıyı yıl sonuna kadar gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi. Bakan, tarafların Dünya…

Rusya Merkez Bankası, rezervlerindeki dolar payını yarıya indirdi 

Rusya Merkez Bankası, rezervlerindeki dolar payını yarıya indirdi  Rusya Merkez Bankası, 2018 yılının ilk yarısı sonunda bir sene içerisinde uluslararası rezervlerindeki dolar payını yüzde 24,4 azaltarak yüzde 21,9’a düşürdü. Banka, aynı zamanda Euro’nun payını yüzde 32’ye yükseltti. Rusya Merkez Bankası’nın “Yabancı döviz ve altın cinsinden aktiflerle yönetim” raporuna göre, Merkez Bankası Haziran 2017-Haziran 2018 tarihleri…

Sobyanin, Moskovalıları Moskino’da gösterilere davet etti

Sobyanin, Moskovalıları Moskino’da gösterilere davet ettiMoskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, Moskovalıları Uluslararası Müzik Gününün onuruna “Moskino” sinema salonunda film gösterimlerine davet etti. Sinemada, “Bizler Jazz’ız”, “Şarkı söyleyen kadın “, “Karnaval” ve diğer Sovyet filmlerini izlenebilecek. Sobyanin Twitter hesabından yaptığı açıklamada “1 Ekim’de Uluslararası Müzik Günü olacak ve Moskino, Sovyet döneminin en sevilen müzik filmlerini ücretsiz…

Rusya’nın yeni ABD yaptırımlarına tepkisi kabul edildikten sonra başlayacak

Rusya’nın yeni ABD yaptırımlarına tepkisi kabul edildikten sonra başlayacak Rusya Devlet Başkanı Yardımcısı Yuriy Uşakov, kısıtlayıcı önlemlerin niteliğine bağlı olarak, ABD’nin Rusya’ya karşı yaptırımları önlemeye yönelik tepkilerine ilişkin kararların verileceğini belirtti. Uşakov, Washington ile ilişkilerin geliştirilmesi yönündeki beklentilerin henüz görünmediğini de sözlerine ekledi. Uşakov yaptığı açıklamada “Benim düşünceme göre, her şey kötü, ilişkileri geliştirmek için…

Nebenzya: İdlib, Suriye’deki ABD birliklerinden söz etmemek için dikkat dağıtıcı olarak kullanılıyor

Nebenzya: İdlib, Suriye’deki ABD birliklerinden söz etmemek için dikkat dağıtıcı olarak kullanılıyor Rusya’nın BM Daimi Temsilcisi Vasiliy Nebenzya, İdlib’deki insani felaket konusunun Suriye’nin diğer bölgelerinde olanlardan dikkati uzaklaştırmak ve ülkedeki ABD birliklerinden söz etmemek için kullanıldığını söyledi. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Rusya’nın BM Daimi Temsilcisi Vasiliy Nebenzya, İdlib’deki insani felaket konusunun Suriye’nin diğer bölgelerinde…

Rus Ortodoks Kilisesi: Fener Rum Patrikhanesi, Ukrayna Kilisesi tarihini çarpıtıyor

Rus Ortodoks Kilisesi: Fener Rum Patrikhanesi, Ukrayna Kilisesi tarihini çarpıtıyorFener Rum Patrikhanesi, Ukrayna Kilisesi’ne otosefallik (bağımsızlık) verilmesini gerekçelendirmek için ‘tarihi belgeler’ içeren bir rapor yayınladı. Rapora tepki gösteren Rus Ortodoks Kilisesi, rapoda Ukrayna Kilisesi tarihinin bilinçli olarak çarpıtıldığını vurguladı. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Fener Rum Patrikhanesi, Ukrayna Kilisesi’ne otosefallik (bağımsızlık) verilmesini gerekçelendirmek için ‘tarihi…

Moskova’daki Türk iş adamlarından vize açıklaması: Bu kararname harika, genel vizelerin de kalkmasını çok isteriz

Moskova’daki Türk iş adamlarından vize açıklaması: Bu kararname harika, genel vizelerin de kalkmasını çok isteriz Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, iş seyahati için ve TIR- kamyon şoförü olarak Rusya’ya giden Türk vatandaşlarına uygulanan vize rejimini kaldırdı. Moskova’daki Türk iş adamları, bu gelişmeden memnun olduklarını ve genel vizelerinde kalkmasını umduklarını söyledi. Rusya turist vizesi 140$ |…

Gazprom, Türk Akımı’nın deniz kısmı için tarih verdi

Gazprom, Türk Akımı’nın deniz kısmı için tarih verdi Rus devlet enerji şirketi Gazprom’un başkanı Aleksey Miller, Türk Akımı doğalgaz boru hattının denizden geçecek kısmının inşaatının 2 ay sonra tamamlanmış olacağını duyurdu. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Rus devlet enerji şirketi Gazprom’un başkanı Aleksey Miller, Türk Akımı doğalgaz boru hattının denizden geçecek kısmının inşaatının 2 ay…

Putin ile Kral Selman, küresel hidrokarbon piyasalarında koordinasyonu sürdürme konusunda mutabık

Putin ile Kral Selman, küresel hidrokarbon piyasalarında koordinasyonu sürdürme konusunda mutabık Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in telefon görüşmesi yaparak iki ülke arasındaki işbirliği konularını istişare ettiği belirtildi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3…

Kırım’da yarımadanın tarihiyle ilgili tartışmalı ders kitapları okullardan kaldırıldı

Kırım’da yarımadanın tarihiyle ilgili tartışmalı ders kitapları okullardan kaldırıldı Kırım Eğitim, Bilim ve Gençlik Bakanı Natalya Gonçarova, Sputnik’e yaptığı açıklamada, Kırım-Tatar toplumu temsilcilerinin şikayeti üzerine Kırım tarihine ilişkin ders kitaplarının okullarda kaldırıldığını söyledi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta,…

Kurtulmuş: “Türkiye Ne Amerika’nın Ne Rusya’nın Kulu …

Kurtulmuş: “Türkiye Ne Amerika’nın Ne Rusya’nın Kulu … AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin hava savunma sistemine ihtiyacının olduğunu belirterek, ‘Türkiye, ne Amerika’nın ne Rusya’nın kulu, kölesi olacak bir ülke değildir’ dedi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta,…

Rusya, vize fiyatlarına zam yaptı: Türk vatandaşları en az 80 dolar ödeyecek

Rusya, vize fiyatlarına zam yaptı: Türk vatandaşları en az 80 dolar ödeyecek https://SoHo.com/media/cache/1/images/politics/rusya-vize-fiyatlarina-zam-yapti-turk-vatandaslari-en-az-80-dolar-odeyecek.jpgRusya Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Departmanı, 3 Şubat’tan itibaren geçerli olacak yeni zamlı vize fiyat tarifesini açıkladı.   Rusya vize işlemleri için bizi arayınız! 02129636337 | 05445281484   RUSYA VİZESİ NEDİR? ŞARTLARI NE? Rusya Konsolosluğu, Rusya vize başvurularını akredite vize merkezleri ve seyahat acenteleri…

Sovyetsk vize işlemleri

Sovyetsk vize işlemleri Rusya vize işlemleri: Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle vize tipini belirlemelidir. Rusya vize işlemleri, ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Rusya turist vizesi için gerekli olan işlemler, Rusya ticari vizesi için gerekli olmayabilir. Rusya için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarımız ve kurumsal Türk şirketlerimizin vize başvuru sürecindeki işlemleri hızlandırmak ve Rusya vize evrakları hazırlanma aşamasında işlemleri kolaylaştırmak üzere kurulan SoHo Danışmanlık şirketimiz yaklaşık 12 yıllık Rusya ve BDT ülkelerinde hizmet vermektedir. Halen Merkez ofisimiz Moskova’da bulunmakta olup. İstanbul’daki şubemiz ile tüm Türkiye’ye güvenli kargo yöntemi ile pasaport ve vize dağıtımı yapmaktadır.

Nurlat ticari vize

Nurlat ticari vize Rusya vize işlemleri: Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle vize tipini belirlemelidir. Rusya vize işlemleri, ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Rusya turist vizesi için gerekli olan işlemler, Rusya ticari vizesi için gerekli olmayabilir. Rusya için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarımız ve kurumsal Türk şirketlerimizin vize başvuru sürecindeki işlemleri hızlandırmak ve Rusya vize evrakları hazırlanma aşamasında işlemleri kolaylaştırmak üzere kurulan SoHo Danışmanlık şirketimiz yaklaşık 12 yıllık Rusya ve BDT ülkelerinde hizmet vermektedir. Halen Merkez ofisimiz Moskova’da bulunmakta olup. İstanbul’daki şubemiz ile tüm Türkiye’ye güvenli kargo yöntemi ile pasaport ve vize dağıtımı yapmaktadır.

2018 yılında Kırım ve Krasnodar Krayı’nda yaklaşık 22 milyon turist tatil yaptı

2018 yılında Kırım ve Krasnodar Krayı’nda yaklaşık 22 milyon turist tatil yaptı Rusya Başbakan Yardımcısı Olga Golodets, bu yıl yaklaşık 22 milyon turistin tatil için Kırım ve Krasnodar Krayı’nın tatil beldelerini seçtiğini ve bu artışa Kırım köprüsünün trafiğe açılmasının katkıda bulunduğunu söyledi. Golodets yaptığı açıklamada “Sadece iki bölgede, plaj turizmi hakkında konuştuğumuzda, ki bu en yaygın tatil şeklidir, Kırım’da…

Erdoğan ve Putin’in Soçi’deki İdlib görüşmesi başladı

Erdoğan ve Putin’in Soçi’deki İdlib görüşmesi başladı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Soçi’de Suriye gündemiyle bir araya geldi. Bu, liderlerin, İdlib diplomasisinin yoğunlaştığı bu ay içindeki ikinci görüşmesi. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Soçi’de Suriye gündemiyle bir araya…

AP’den Rusya’ya yaptırım kararı

AP’den Rusya’ya yaptırım kararı Avrupa Parlamentosu (AP), Avrupa Birliği’nin (AB) uluslararası hukuku ihlal etmeye devam etmesi halinde Rusya‘ya yeni yaptırımlar uygulamaya yönelik kararı onayladı. Fransa’nın Strazburg kentinde toplanan AP Genel Kurulu, Rusya‘nın uluslararası hukuku ihlal etmeye devam etmesi halinde AB’nin bu ülkeye yaptırım uygulamasına izin veren kararı oyladı. AP üyelerince 163 “hayır” ve 89 “çekimser” oya karşı 402 “evet” oyuyla…

Rusya ticari vize nasıl alınır

Rusya ticari vize nasıl alınır Rusya turist vizesi işlemleri 5 gün normal sürmekte. Eğer Rusya turist vizesi ekspres başvuru yapılırsa bu süre 1 güne düşmektedir. Rusya vize evrakları turistik başvuralarda oldukça azdır. Rusya turist vizesi evrakları; Pasaport, Fotoğraf, Otel Rezervasyonu, Uçak bileti Rezervasyonu, Voucher belgesi, Garanti Mektubu. Bunların dışında başka bir evrak istenmemektedir.

ABD’den Rusya’ya Yeni Yaptırım Kararı

ABD’den Rusya’ya Yeni Yaptırım Kararı ABD, İngiltere’de zehirlenen Sergey Skripal ve kızı Yulia Skripal ile ilgili olarak Rusya’ya yeni yaptırım paketi hazırladı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır.…

Nevinnomıssk turist vizesi

Nevinnomıssk turist vizesi Rusya vize işlemleri: Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle vize tipini belirlemelidir. Rusya vize işlemleri, ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Rusya turist vizesi için gerekli olan işlemler, Rusya ticari vizesi için gerekli olmayabilir. Rusya için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarımız ve kurumsal Türk şirketlerimizin vize başvuru sürecindeki işlemleri hızlandırmak ve Rusya vize evrakları hazırlanma aşamasında işlemleri kolaylaştırmak üzere kurulan SoHo Danışmanlık şirketimiz yaklaşık 12 yıllık Rusya ve BDT ülkelerinde hizmet vermektedir. Halen Merkez ofisimiz Moskova’da bulunmakta olup. İstanbul’daki şubemiz ile tüm Türkiye’ye güvenli kargo yöntemi ile pasaport ve vize dağıtımı yapmaktadır.

Mineralnıye Vodı vize başvurusu

Mineralnıye Vodı vize başvurusu Rusya vize işlemleri: Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle vize tipini belirlemelidir. Rusya vize işlemleri, ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Rusya turist vizesi için gerekli olan işlemler, Rusya ticari vizesi için gerekli olmayabilir. Rusya için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarımız ve kurumsal Türk şirketlerimizin vize başvuru sürecindeki işlemleri hızlandırmak ve Rusya vize evrakları hazırlanma aşamasında işlemleri kolaylaştırmak üzere kurulan SoHo Danışmanlık şirketimiz yaklaşık 12 yıllık Rusya ve BDT ülkelerinde hizmet vermektedir. Halen Merkez ofisimiz Moskova’da bulunmakta olup. İstanbul’daki şubemiz ile tüm Türkiye’ye güvenli kargo yöntemi ile pasaport ve vize dağıtımı yapmaktadır.

Emekli maaşları yüzde 7 oranında artacak

Emekli maaşları yüzde 7 oranında artacakRusya Maliye Bakanı Anton Siluanov, enflasyon tahminlerinde yükselme olmasına rağmen, Rusya Federasyonu Hükümeti’nin, 2019 yılı için emekli maaşlarını yüzde 7 oranında artırmayı planladığını belirtti. Siluanov basın toplantısında yaptığı konuşmada, “Gelecek yıl emekli maaşlarını 1 bin ruble artırmayı planlıyoruz, yani yaklaşık yüzde 7 oranında bir artış olacak” dedi. Siluanov açıklamalarında şu…

İsrail de Guaido’yu Venezuela’nın ‘Geçici Başkanı’ …

İsrail de Guaido’yu Venezuela’nın ‘Geçici Başkanı’ … İsrail, Venezuela Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido’yu ülkenin ‘geçici devlet başkanı’ olarak tanıdığını açıkladı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz…

Rusya ile ABD’nin Afganistan özel temsilcileri Ankara’da ‘Afgan barışını’ görüştü

Rusya ile ABD’nin Afganistan özel temsilcileri Ankara’da ‘Afgan barışını’ görüştü ABD’nin Afganistan özel temsilcisi Zalmay Halilzad ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Afganistan özel temsilcisi Zamir Kabulov, Ankara’da bir araya geldi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari…

Trump’tan ABD’nin savunma harcamasına “çılgınlık” değerlendirmesi

Trump’tan ABD’nin savunma harcamasına “çılgınlık” değerlendirmesi ABD Başkanı Donald Trump, “silahlanma yarışını” durdurabilmek için Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya gelebileceğini söyledi. ABD Başkanı Trump, Twitter hesabından “silahlanma yarışına” ilişkin açıklamalarda bulundu. Trump, paylaşımında, “Gelecek bir zamanda Devlet Başkanı Şi ve Devlet Başkanı Putin ve ben bir araya gelip bu büyük ve…

Uzmanlar, Rus piyasasında benzin fazlalığı tahmin ediyorlar

Uzmanlar, Rus piyasasında benzin fazlalığı tahmin ediyorlar Rusya’da benzin üretim kapasitesinin arttığını ve bu nedenden dolayı petrol işleme fabrikalarının yakıt satışı sorunuyla karşı karşıya gelebilecekleri bildirildi. “Vedomosti” gazetesi Argus Consulting ajansının verilerine dayanarak yaptığı haberde, Tataristan’da “TANEKO” kompleksinin vs Antipinskiy fabrikasının açılmasının ardından benzin üretim kapasitesinin yaklaşık 2 milyon ton arttığı belirtildi. Üretim artışının eski…

Valuyki turist vizesi

Valuyki turist vizesi Rusya vize işlemleri: Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle vize tipini belirlemelidir. Rusya vize işlemleri, ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Rusya turist vizesi için gerekli olan işlemler, Rusya ticari vizesi için gerekli olmayabilir. Rusya için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarımız ve kurumsal Türk şirketlerimizin vize başvuru sürecindeki işlemleri hızlandırmak ve Rusya vize evrakları hazırlanma aşamasında işlemleri kolaylaştırmak üzere kurulan SoHo Danışmanlık şirketimiz yaklaşık 12 yıllık Rusya ve BDT ülkelerinde hizmet vermektedir. Halen Merkez ofisimiz Moskova’da bulunmakta olup. İstanbul’daki şubemiz ile tüm Türkiye’ye güvenli kargo yöntemi ile pasaport ve vize dağıtımı yapmaktadır.

Çaykovski işçi vizesi

Çaykovski işçi vizesi Rusya vize işlemleri: Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle vize tipini belirlemelidir. Rusya vize işlemleri, ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Rusya turist vizesi için gerekli olan işlemler, Rusya ticari vizesi için gerekli olmayabilir. Rusya için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarımız ve kurumsal Türk şirketlerimizin vize başvuru sürecindeki işlemleri hızlandırmak ve Rusya vize evrakları hazırlanma aşamasında işlemleri kolaylaştırmak üzere kurulan SoHo Danışmanlık şirketimiz yaklaşık 12 yıllık Rusya ve BDT ülkelerinde hizmet vermektedir. Halen Merkez ofisimiz Moskova’da bulunmakta olup. İstanbul’daki şubemiz ile tüm Türkiye’ye güvenli kargo yöntemi ile pasaport ve vize dağıtımı yapmaktadır.

Moskova Patrikhanesi: Ukrayna kilisesi kararı, dağılmanın meşrulaştırılmasıdır

Moskova Patrikhanesi: Ukrayna kilisesi kararı, dağılmanın meşrulaştırılmasıdırFener Rum Patrikhanesinin, Ukrayna Ortodoks Kilisesinin Moskova’daki Rus Ortodoks Kilisesinden ayrılma talebini kabul etmesine Rusya’dan tepki geldi. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Fener Rum Patrikhanesinin, Ukrayna Ortodoks Kilisesinin Moskova’daki Rus Ortodoks Kilisesinden ayrılma talebini kabul etmesine Rusya’dan tepki geldi.

Rus Ortodoks Kilisesi: Poroşenko fiyaskoya imza attı

Rus Ortodoks Kilisesi: Poroşenko fiyaskoya imza attı Rusya Ortodoks Kilisesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Metropolit Hilarion, Ukrayna Devlet Başkanı Pyotr Poroşenko’nun ‘birleştirici’ kilise konseyi nedeniyle bir fiyaskoya imza attığını söyledi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize…

ABD’den ‘ilk vuran biz olalım çağrısı’: Rusları karşılık vermeye zorlayalım

ABD’den ‘ilk vuran biz olalım çağrısı’: Rusları karşılık vermeye zorlayalım ABD Donanması Deniz Operasyonları Komutanı John Richardson, Washington’a Rusya ve Çin’e saldırıp, karşılık vermeye zorlama çağrısı yaptı. Rus senatör Oleg Morozov, bu çağrıların nükleer silah kullanımı ve büyük bir savaş tehdidi ile dolu olduğunu söyledi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ |…

Putin, Etiyopya’daki Boeing 737 kazasının ardından başsağlığı diledi

Putin, Etiyopya’daki Boeing 737 kazasının ardından başsağlığı diledi Vladimir Putin, Boeing 737 uçağının kazasıyla ilgili olarak Etiyopya lideri Sahle-Work Zewde’ye ve Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmed Ali’ye başsağlığı diledi. Putin yaptığı açıklamada, “Sayın Devlet Başkanı, Sayın Başbakan, lütfen Addis Ababa havaalanından ayrılırken düşen uçağın ve mürettebatın ölümüyle ilgili olarak en içten başsağlığı dileklerimi kabul edin” dedi.…

İstanbul Rum Patrikhanesi Ukrayna Kilisesi’nin Bağımsızlığını …

İstanbul Rum Patrikhanesi Ukrayna Kilisesi’nin Bağımsızlığını … İstanbul Rum Patrikhanesi, Ukrayna kilisesinin Rusya’dan ayrılarak bağımsızlığını öngören kararı resmen onayladı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece pasaport…

Barış Gelirse Yabancı Güçlerin Afganistan’da Kalmasına …

Barış Gelirse Yabancı Güçlerin Afganistan’da Kalmasına … Afganistan’ın Ankara Büyükelçisi Abdul Rahim Sayed Can, ‘Eğer Taliban ile masaya oturulur ve ülkeye barış gelirse, yabancı güçlerin Afganistan’da kalmasına gerek kalmayacak. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik…

Ali Şafak Öztürk’ten Hakeme Sert Tepki

Ali Şafak Öztürk’ten Hakeme Sert Tepki – Ali Şafak Öztürk’ten hakeme sert tepki Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk: ‘Antalyaspor Mete Kalkavan ismini ve bugünü unutmaz’ ‘2 yıllık başkanlık dönemimde gördüğüm en art niyetli hakemdi’ANTALYA – Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, Medipol Başakşehir maçı hakemi Mete Kalkavan’a… Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$…

Surgut vize başvurusu

Surgut vize başvurusu Rusya vize işlemleri: Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle vize tipini belirlemelidir. Rusya vize işlemleri, ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Rusya turist vizesi için gerekli olan işlemler, Rusya ticari vizesi için gerekli olmayabilir. Rusya için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarımız ve kurumsal Türk şirketlerimizin vize başvuru sürecindeki işlemleri hızlandırmak ve Rusya vize evrakları hazırlanma aşamasında işlemleri kolaylaştırmak üzere kurulan SoHo Danışmanlık şirketimiz yaklaşık 12 yıllık Rusya ve BDT ülkelerinde hizmet vermektedir. Halen Merkez ofisimiz Moskova’da bulunmakta olup. İstanbul’daki şubemiz ile tüm Türkiye’ye güvenli kargo yöntemi ile pasaport ve vize dağıtımı yapmaktadır.

Yunanistan’dan Rusya’ya “Makedonya” Cevabı

Yunanistan’dan Rusya’ya “Makedonya” Cevabı Yunanistan, Rusya’ya Makedonya ile ‘isim sorununa’ ilişkin varılan Prespa anlaşmasına saygı duyması çağrısında bulundu. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece pasaport ve…

Rusya ve Türkiye altına en fazla yatırım yapan iki ülke oldu

Rusya ve Türkiye altına en fazla yatırım yapan iki ülke oldu Dünya Altın Konseyi (World Gold Council-WGC), 2018’in üçüncü çeyreğinde merkez bankalarının, altın rezervlerini 165 ton artırarak 32 bin 960 tona çıkardığını açıkladı. Rusya ve Türkiye’nin merkez bankaları en fazla altın alanlar kategorisinde ilk 2 sırada yer aldı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık…

‘ABD’nin S-400 itirazı, silah piyasasındaki zayıflığına işaret ediyor’

‘ABD’nin S-400 itirazı, silah piyasasındaki zayıflığına işaret ediyor’ Rusya Dışişleri Bakanlığı Silah Kontrol Departmanı Başkanı Vladimir Yermakov, Washington’un Türkiye’ye S-400 teslimatlarını engelleme girişimlerinin, ABD’nin silah piyasasındaki zayıflığına işaret ettiğini söyledi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize…

Lavrov ABD’yi Venezuela’ya müdahale etmekle suçladı

Lavrov ABD’yi Venezuela’ya müdahale etmekle suçladı Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Venezuela’da yaşanan gelişmeleri “egemen bir devletin iç işlerine kaba bir müdahale” olarak niteledi. Rus Ria haber ajansına göre, Lavrov, Cezayir’de mevkidaşı Abdelkader Messahel ile yaptığı ortak basın toplantısında Venezuela’daki son durumu değerlendirdi. Venezuela Ulusal Meclis Başkanı Juan Guadio’nun kendini geçici devlet başkanı ilan etmesiyle yaşanan gelişmeleri…

Lavrov: ABD dünyayı parçalıyor

Lavrov: ABD dünyayı parçalıyor Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, dünyada çok kutuplu yeni bir dünya düzeninin oluşmaya başladığını belirterek, “Uluslararası hukuki zemin bölünüyor, ABD ise her şeyi parçalıyor” dedi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik…

Çin ve Türkiye Afetler Konusunda İş Birliğini Artıracak

Çin ve Türkiye Afetler Konusunda İş Birliğini ArtıracakAfet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Mehmet Güllüoğlu, Çin ve Türkiye’nin afetlerin önlenmesi noktasında iş birliğine ilişkin, ‘ Yaptığımız faaliyetleri anlatmak üzere bir Çin heyetini Türkiye’ye davet ettik. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Mehmet Güllüoğlu, Çin ve Türkiye’nin afetlerin önlenmesi…

Buducnost’un galibiyet serisine Khimki freni

Buducnost’un galibiyet serisine Khimki freni Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nin 22. haftasındaKhimki Moskova, konuk olduğu Buducnost’u 98-90 mağlup ederek rakibinin iç sahadaki 3 maçlık galibiyet serisini noktaladı. Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde Karadağ Buducnost, Rusya temsilcisi Khimki Moskova’yı konuk etti. Maça iyi başlayan Khimki Moskova, ilk çeyreği 20-22’lik skorla üstün geçti. İkinci çeyrekte çekişme sürse de üstünlüğü yakalayan…

Borisov: “Yaptırımlar, savunma sanayinin üretim hızını etkilemeyecek”

Borisov: “Yaptırımlar, savunma sanayinin üretim hızını etkilemeyecek”Rusya Başbakan Yardımcısı Yuriy Borisov, yaptırımların Rusya’daki savunma sanayide üretimi etkilemeyeceğini belirtti. Borisov yaptığı açıklamada “Bu bakımdan, gelişmemizin hızını azaltmak imkansız. Bu durumdan her zaman bir çıkış yolu bulabiliriz” dedi. Bilindiği üzere ABD, kara listeye Rusya’daki savunma-sanayi kompleksi ve istihbarat ile ilgili 33 Tüzel kişiyi daha ekledi. Şimdi bu “kara…

Moskova’daki kötü hava şartları nedeniyle 76 uçuş iptal edildi

Moskova’daki kötü hava şartları nedeniyle 76 uçuş iptal edildi Aeroflot, Şeremetyevo havaalanından bigunuçması veya havaalanına inmesi beklenen 76 uçuşu iptal etti. Havayolunun internet sitesine göre, programdaki değişiklikler olumsuz hava koşulları tahminleri ile bağlantılı olarak yapılıyor. Hava koşullarının kötüleşmesi nedeniyle 24 uçuş daha rötar yapacak. Yandeks.Raspisaniye’den elde edilen verilere göre Şeremetyevo’da yalnızca bir uçuş ertelendi. Domodedovo’da…

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Hedefimiz Suriye Topraklarının …

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Hedefimiz Suriye Topraklarının … – Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Hedefimiz Suriye topraklarının tamamını teröristlerden temizlemek’ ‘Filistinlilere uygulayan zulme ses çıkarmayanların, onlara yapılan yardımları kısma konusundaki gayretleri zalimlerin cesaretini arttırmaktadır’ ‘Dünya 5’ten büyüktür derken insanlığın vicdanının…

Ruslar, favori tatil şekillerini belirledi

Ruslar, favori tatil şekillerini belirlediRusya Kamuoyu Araştırma Merkezi VTSİOM müdürü Valeriy Fyodorov, Rusların müstakil evlerinde, balık tutarken ve doğada yürüyüş yaparken dinlenmeyi sevdiğini söyledi. VTSIOM tarafından yapılan ankete göre, Rusların yüzde 35’i müstakil evlerinde dinlenmeyi tercih ediyor. Fedorov, 60 yaşın üzerindeki en yaşlı katılımcı grubunun, şehir dışındaki müstakil evlerinde vakit geçirmeyi tercih ettiğini ve aktif…

Bolton: Kaşıkçı cinayetiyle ilgili elimizde olan bilgiyi Putin’e verdim

Bolton: Kaşıkçı cinayetiyle ilgili elimizde olan bilgiyi Putin’e verdim ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan’ın İstanbul Konsolosluğu’nda öldürülmesiyle ilgili ellerinde olan bilgiyi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile paylaştığını belirtti. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın…

“Mir” ödeme sistemi Türkiye’de 2019’da hizmete sunulabilir

“Mir” ödeme sistemi Türkiye’de 2019’da hizmete sunulabilir Duma Finans Piyasası Komitesi Başkanı Anatoliy Aksakov, “Mir” ödeme sisteminin kartları ile 2019 yılında Türkiye’de ödemelerin yapılabileceğini, bu konuda görüşmelerin yürütüldüğünü bildirdi. Aksakov, şu anda ödeme sistemleri arasındaki işbirliğinin Ermenistan ile uygulandığını hatırlatarak, “Hindistan , Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Tayland ile görüşmeler yapılıyor. Turistlerimizin çok fazla olduğu…

Moskova yetkilileri ihracatçılar için “yararlı irtibatlar kartlarını” geliştirebilir

Moskova yetkilileri ihracatçılar için “yararlı irtibatlar kartlarını” geliştirebilir Moskova Girişimcilik ve İnovasyon Gelişim Departmanı Başkanı Aleksey Fursin, Moskova yetkililerinin yeni başlayan ihracatçılar için gerekli hizmet ve yerel partnerlerin gerekli irtibatlarını içeren şehirler ve yabancı ülkelerin özel kartlarını geliştirebileceğini belirtti. Fursin yaptığı açıklamada “İhracat odaklı girişimcilere verilmesi gereken tüm temaslar için ülke veya şehir kartları yapabileceğimizi düşünüyorum” dedi. Fursin, bu tür…

Lavrov: Rusya ve müttefiklerine karşı tehdit oluşturabilecek yeni bir ABD füzesini görmezden gelemeyiz

Lavrov: Rusya ve müttefiklerine karşı tehdit oluşturabilecek yeni bir ABD füzesini görmezden gelemeyiz Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD Başkanı Donald Trump arasında ne zaman ya da nerede bir görüşme yapılacağını söylemenin şimdilik zor olduğunu söyledi. Lavrov, ABD’nin INF’den çıkmasından sonra Rusya ile müttefiklerine tehdit oluşturabilecek yeni bir füzeyi…

Terörist Şüphelisi: Silah ve Üniformalı Fotoğrafım …

Terörist Şüphelisi: Silah ve Üniformalı Fotoğrafım … ADANA’da, terör örgütü El-Kaide’ye bağlı ‘Heyet Tahrir Şam’a üyesi olduğu iddiasıyla tutuklanan Çeçenistan asıllı Rusya vatandaşı A.G., üzerinde ele geçen askeri ünfiformalı elinde silah olan fotoğrafların, terör örgütü üyesi olduğunu göstermeyeceğini iddia etti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş…

Bakanlar Kurulu, 2019 yılında 49 tane yasa tasarısı çıkaracak

Bakanlar Kurulu, 2019 yılında 49 tane yasa tasarısı çıkaracak Bakanlar Kurulu basın servisi, Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev’in Bakanlar Kurulu’nun 2019’a ilişkin 49 yasa tasarısı içeren, yasa tasarısı faaliyet planını onayladığını belirtti. 2019 yılı hükümetin yasa tasarısı planının, devletin sosyal ve ekonomik gelişme programları ile Devlet Başkanı ve hükümetin diğer program belgelerinin öngördüğü hükümlerin uygulanması için hazırlandığını…

İngiltere Dışişleri’nden Rusya’ya ‘siber saldırı’ suçlaması

İngiltere Dışişleri’nden Rusya’ya ‘siber saldırı’ suçlaması İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt Rus askeri istihbarat örgütü GRU’yu dünya genelinde siber saldırılar düzenlemekle suçladı. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt Rus askeri istihbarat örgütü GRU’yu dünya genelinde siber saldırılar düzenlemekle suçladı.

Dolar/ruble kuru tekrar 68’i aştı

Dolar/ruble kuru tekrar 68’i aştı https://SoHo.com/media/cache/1/images/economics/dolarruble-kuru-tekrar-68i-asti.jpgRus rublesi Moskova Borsası’nda dolar karşısında saat 18:20 itibariyle 68 bandını aşarak 68,04’e yükseldi.   Rusya vize işlemleri için bizi arayınız! 02129636337 | 05445281484   RUSYA VİZESİ NEDİR? ŞARTLARI NE? Rusya Konsolosluğu, Rusya vize başvurularını akredite vize merkezleri ve seyahat acenteleri aracılığıyla kabul etmektedir. Rusya Federasyonu’na kısa süreli (30 gün)…

Putin’in danışmanı Surkov: Geleceğin ideolojisi Putinizm olacak, herkes buna alışmalı

Putin’in danışmanı Surkov: Geleceğin ideolojisi Putinizm olacak, herkes buna alışmalı https://SoHo.com/media/cache/1/images/politics/putin-danismani-surkov-gelecegin-ideolojisi-putinizm-olacak-herkes-buna-alismali.jpgRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in üst düzey danışmalarından Vladislav Surkov, “Putinizm’in geleceğin ideolojisi olacağını” savundu.   Rusya vize işlemleri için bizi arayınız! 02129636337 | 05445281484   RUSYA VİZESİ NEDİR? ŞARTLARI NE? Rusya Konsolosluğu, Rusya vize başvurularını akredite vize merkezleri ve seyahat acenteleri aracılığıyla kabul etmektedir.…

NATO’dan Rusya sınırında ‘deneysel’ tatbikat

NATO’dan Rusya sınırında ‘deneysel’ tatbikat NATO, Rusya’nın sınırlarının eteklerinde düzenleyeceği ‘Trident Juncture’ (TRJE18) isimli yeni tatbikatta 21 sistem, tesis ya da faaliyet denemesi yapacak. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] NATO, Rusya’nın sınırlarının eteklerinde düzenleyeceği ‘Trident Juncture’ (TRJE18) isimli yeni tatbikatta 21 sistem, tesis ya da faaliyet denemesi yapacak.

Trump: Putin’le görüşmemi iptal etmeye karar verdim

Trump: Putin’le görüşmemi iptal etmeye karar verdim https://haberrus.com/media/cache/1/images/politics/trump-putinle-gorusmemi-iptal-etmeye-karar-verdim.jpgABD Başkanı Trump, Ukrayna ve Rusya arasındaki gerginlik nedeniyle Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşmesini iptal ettiğini açıkladı. İkilinin Arjantin’de yarın başlayacak G20 kapsamında bir araya gelmesi bekleniyordu. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi…