Rusya şoför vizesi

Rusya şoför vizesi 1 yıllık ve çok girişli çıkarılmaktadır. Rusya şoför vizesi çıkarılması için Rusya’da bulunan turizm şirketimiz tarafından sürücünüz için davetiye başvurusunda bulunarak içişleri bakanlığından onaylı FMS davetiyesi alıyoruz. Çıkarılan bu Rusya şoför vizesi davetiyesi ile İstanbul Rusya Konsolosluğundan sürücünüzün adına şoför vizesi başvurusunda bulunup vizeyi alıyoruz.

Lojistik sektörüne özel vize türü olan Rusya şoför vizesi; sürücülerin çok girişli yıllık vizelerindendir. Tırcılar için özel rusya vizesi hazırlanır. Bu vize ile yıl içerisinde çoklu giriş çıkış imkanı olur.

3 Aylık Rusya Şoför Vizesi

Rusya şoför vizesi uzun süreli olmayan vize tipi olarak 3 aylık şoför vizesi alınmasınada imkan tanımaktadır. Rusya şoför vizesi 3 aylık çok girişli yapılabilmektedir. Rusya vize işlemleri yürütülürken başvuru esnasında kaç girişli olduğu, süresi belirlenip Rusya vize ücreti ödenerek çıkarılır. Rusya şoför vizesi 3 aylık çok girişli çıkarıldığında Tır Sürücüleri 3 ay boyunca Rusya federasyonuna istedikleri bölgeden giriş çıkış yapma hakkına sahip olur. Rusya şoför vizesi için gerekli evraklar sadece Pasaportunuz ve vesikalık fotoğrafınız yeterlidir.

 

 

 

Rusya şoför vizesi davetiyesi

rusya şoför vizesi

Rusya şoför vizesi lojistik şirketlerinin TIR şoförlerine almak zorunda olduğu vize tipidir. Rusya Topraklarına giriş çıkışta kolaylık olması açısından çok girişli olup, yıllık ve 3 aylık olacak şekilde çıkarılabilmektedir.

RUSYA VİZESİ NEDİR? ŞARTLARI NE?

RUSYA VİZESİ NEDİR? ŞARTLARI NE?
Rusya Konsolosluğu, Rusya vize başvurularını akredite vize merkezleri ve seyahat acenteleri aracılığıyla kabul etmektedir. Rusya Federasyonu’na kısa süreli (30 gün) veya uzun süreli seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de ikamet iznine sahip yabancı uyruklu vatandaşlar Rusya vize işlem başvurularını, Rusya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş Rusya Vize Başvuru Merkezleri ve akredite olmuş acenteler aracılığıyla gerçekleştirmektedirler.

rusya-vizesi

Rusya turist vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya ekspres vize başvurusu yapılırsa 1 iş gününde Rusya vize hazır hale gelmektedir.

Rusya ile Türkiye Cumhuriyeti arasında karşılıklı olarak imzalanan ve kesintisiz 30 günlük süreyi aşmamak kaydıyla, iki ülke arasında vizesiz olarak serbest seyahat etme hakkı tanıyan anlaşma, 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren Rusya Devleti tarafından askıya alınmıştır. Bu nedenle Rusya Federasyonu T.C. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır.

Bununla birlikte Rusya’ya eğitim, çalışma ve oturum gibi amaçlarla seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının uzun süreli vize başvuruları Rusya Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Rusya Konsolosluğu, Eğitim Vizesi, Çalışma Vizesi, Oturum İzni gibi Rusya vizelerini uzun süreli konaklama gerektiren vize kapsamında değerlendirerek başvuru sahibine 90 gün kalış süreli ve çok giriş hakkı tanıyarak vermektedir.

Rus Konsolosluğunun onay verdiği Rusya vizesinde; Rus ve Latin harfleri ile soyadı, adı; doğum tarihi, cinsiyeti, kişinin hürriyetini belirten ana belge numarası, vizenin veriliş tarihi ve kişiye izin verilen kalış süresi; davetiye var ise Rusya Federasyonu’na giriş davetiyesi numarası gibi bilgiler yer almaktadır.

Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Sakarya, Tekirdağ, Yalova ve İstanbul’da yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve T.C. ikamet iznine sahip yabancı ülke vatandaşlarının Rusya vize işlemlerinde vize onayını veya reddini Rusya İstanbul Başkonsolosluğu vermektedir. Rusya vizesi başvuruları Rus Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize merkezleri aracılığıyla kabul edilmekle birlikte Rusya vizesinin sonucuna dair karar yetkisine sahip tek kurum başvuruların iletildiği Rusya Konsolosluğu, Rusya Başkonsolosluğu veya Rusya Büyükelçiliğidir.

Rusya Federasyonu’na giriş tarihinden sonraki 7 gün içinde ilgili makamlarda kayıt (registratsia) yapılmalıdır. Rusya’ya 7 günden daha az süreli seyahat planında kayıt zorunluluğu bulunmamaktadır. Rusya’da geçirilecek süre boyunca konaklanan yer, otel gibi bir ticari işletmeyse kayıt işlemi otel tarafından da yaptırılabilirken; aile veya arkadaş ziyaretlerinde bu işlem ikameti Rusya’da olan yakınınız tarafından da yapılabilmektedir.

Rusya Konsolosluğu Rusya Vize İşlemleri
Rusya vizesi tek girişli, iki girişli, çok girişli olarak kategorilere ayrılmaktadır. Rusya Turistik Vize, Rusya İş Vizesi, Rusya Humaniter Vize, Rusya Aile Ziyareti Vizesi, Rusya Transit Vize dâhil tüm vize kategorilerinde 30 güne kadar kısa süreli seyahat için Rusya vizesi başvurusu gerçekleştirilmektedir.

Rusya Konsolosluğu, Rusya vizesi taleplerini Rusya vize başvuru merkezleri veya akredite olmuş seyahat acenteleri üzerinden kabul etmektedir. Kısa süreli vize başvuruları doğrudan Rus Konsolosluğuna yapılmazken, Türkiye’de oturum iznine sahip olan yabancı uyruklu kişiler, Rusya vizesi işlemlerini direkt olarak İstanbul Rusya Konsolosluğuna yapabilmektedirler. Rusya vizesinin, Rus Devleti ve Rusya Konsolosluğunun belirlediği kurallar çerçevesinde kullanılmadığı durumlarda cezai yaptırımlar sözkonusu olabilmekte ve sonradan yapılacak Rusya vizesi başvuruları ret ile sonuçlanacaktır.

Rusya Konsolosluğu Rusya vizesi başvurularında seyahat amacı önemli rol oynamaktadır. Seyahat amacının doğru şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Tek tip bir Rusya vizesi yoktur. Bu nedenle Rusya vizesi başvurularında kişisel bilgilerin ve seyahat amacının doğru şekilde aktarılması gerekmektedir. Rusya turistik ve ticari vize başvuruları farklı evraklarla işlem görür. Seyahat amacına uygun yapılmayan başvurularda verilen bilgi ve belgelerdeki tutarsızlık durumunda Rusya vize başvurusu ret ile sonuçlanacaktır. Örneğin Rusya turistik vizesi ile ülkeye giriş yaparak ticari eylemde bulunduğu tespit edilen kişiler hukuki işlemlere tabi tutulabilmektedirler.

Rusya ticari vizesi seyahat amacına bağlı olarak tek girişli, iki girişli veya çok girişli olarak verilmektedir.

3 Aylık Tek girişli vize: Rusya Federasyonuna ticari amaçla seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşlarına 1 kez giriş 1 kez çıkış hakkı sağlar. Bu vize ile yapılan seyahatlerde yeniden giriş yapılmak istenmesi durumunda yeni bir Rusya vize başvurusu yapılmalıdır. Tek girişli vize ile seyahat tarihleri süresinde Rusya’da kalabilirsiniz ve bu süre 90 günü aşmayacak şekilde düzenlenir. Tek girişli vizeler Rusya ticari vize kapsamındadır.

3 Aylık İki girişli vize: Rusya Federasyonunu ziyaret etmek isteyen T.C. vatandaşlarına 2 kez giriş ve 2 kez çıkış hakkı sağlar. İki girişli Rusya ticari vizesinin süresi en fazla 90 gündür. Çift girişli vize Rusya ticari vize başvuruları için geçerlidir.

1 Yıllık Çok girişli vize: Rusya Federasyonunu ticari amaçla ziyaret etmek isteyen T.C. vatandaşlarına en az iki ve daha fazla Rusya Federasyonunu ziyaret etmek hakkı sağlar. Çok girişli vize, Rusya Federasyonu’nda her 180 günde 90 günü aşmamak kaydıyla kalma hakkı tanır. Rusya Konsolosluğu turistik vize başvurularını çok girişli olarak vermemektedir. Rusya ticari başvuruları çok girişli vize statüsünde olup 1 yıl süreli olarak alınabilmektedir.

Rusya ticari vizesi belirli bir zaman aralığını kapsar. Ticari vizenin süresinin uzatılması Rusya’daki yetkili makamlar tarafından yapılır. Rusya ticari vizesinin içeriği çalışma vizesinden farklılık göstermektedir. Çalışma her ne kadar ticari olarak görünse de ticari vize kategorisine girmemektedir.

Rusya Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Rusya vizesi başvurusu için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Rusya turistik vizesi 30 güne kadar Rusya’da kalma hakkı tanımaktadır. 15 günden fazla uzunluktaki ve acenteler aracılığıyla gerçekleştirilen seyahatlerde program hakkındaki ek belgeleri ve acentenin turistik hizmet dökümleri de talep edilebilmektedir.

Rusya vizesinin işleneceği pasaportun Rusya seyahati dönüş tarihinden sonra en az 6 ay geçerliliğinin olması ve Rusya vizesinin basılması için 2 boş sayfasının bulunmalıdır. Rusya Konsolosluğu yırtık ve aşınmış sayfaları olan pasaportları kabul etmemektedir.
Rusya vizesi ölçülerine göre, açık beyaz fonda çekilmiş, güncel fotoğraf, uçak ve konaklama rezervasyon bilgilerini içeren belgeler de başvuru dosyasında bulunmalıdır.
Rusya vize başvuru formu Rus Konsolosluğunun vize başvuru sahibi daha detaylı bilgi alması için oluşturulmuş bir formdur. Bu formda vereceğinizi kişiler bilgilerinizin pasaportunuz ve kimliğinizdeki bilgilerle çelişkili olmaması gerekmektedir. Formda yanlış bilgilerin beyan edilmesi Rusya vizesi başvurunuzun retle sonuçlanmasına neden olur. Formda seyahat tarihleri, konaklama bilgileri ve Rusya’da seyahat edilecek şehir bilgisi seyahat planınızla uyum içinde olmalıdır. Rusya vizenizin olması Rusya’ya herhangi bir bölgeden giriş yapacağınız anlamını taşımaz. Rusya’ya ilk giriş yapacağınız şehrin formda belirtilmesi ve uçak ve otel rezervasyonlarının bu doğrultuda yapılması gerekmektedir.

Rusya vize başvuru formunda ilk giriş yapılacak şehir adının yanında Rusya’da seyahat edilecek diğer yerlerinde adlarının yer almalıdır.

Rusya ticari vize başvurularında Rusya’daki firmadan davet mektubu alınmalıdır. Rusya vize davetiyesinin orijinalinin ibraz edilmesi zorunludur. Davetiyenin Rusya Dışişleri Bakanlığından onaylı olması gerekmektedir. Davetiye davet eden şirketin, organizasyonun ya da yetkili kişinin adı-soyadı ve ünvanı bulunmalıdır. Firma ve eğitim kurumlarının gönderdiği davetiyelerde ulaşım bilgisinin yer alması gerekmektedir.

Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşların ikamet belgelerini başvuru sırasında ibraz etmeleri gerekmektedir. Yabancı uyruklu vatandaşların pasaportları seyahat sonrası en az 6 ay geçerliliğe sahip olmalıdır.

Rus Konsolosluğu Rusya vizesi için gereken evraklarda değişiklik yapma ve gerektiği durumlarda ek evrak talep etme ve vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkını saklı tutar.

Rusya Vizesi Talep Dilekçesi

Rusya’ya gerçekleştirilecek seyahatin amacına göre vize türleri değişmektedir. Her vize tipine özgü belge listesi bulunmaktadır. Rusya Federasyonu’na gidilecek amaca göre turistik vize, aile ve arkadaş ziyareti vizesi, ticari vize, humaniter vize, transit vize, Rusya eğitim vizesi vb. kategorilerine göre vize başvurusu gerçekleştirilmelidir.

Rusya vizesi başvurusunda bulunacak kişi iş sahibi ise dilekçeyi Rusya Konsolosluğu’na hitaben, şirketin antetli kağıdına, gelir bilgisini beyan ederek yazmalıdır. Dilekçe şirketin antetli kağıdına yazılmış olmalı; dilekçede başvuruda bulunacak kişinin görevi, maaş bilgisi, izinli olduğu tarihler detaylı olarak yer almalıdır. Rusya vizesine başvuruda bulunacak kişi şirket sahibiyse, şirketinin antetli kağıdına, Rusya Konsolosluğu’na hitaben, Rusya’da gerçekleştireceği ticari faaliyetin kapsamını içeren dilekçe hazırlamalıdır.

Rusya vizesi başvurusunda bulunacak kişi çalışmıyorsa başvuru dosyasına seyahat masraflarını karşılayacak 1. dereceden yakınının şahsen, Rusya Konsolosluğu’na hitaben yazdığı; ziyaret amacını, konaklama detaylarınızı içeren dilekçeyi ve sponsorun mali/mesleki durumunu gösterir belgelerini de eklemelidir.

Rusya Vizesi Ücreti

Rusya vizesinin ücreti seyahat amacına ve kalış süresine göre değişebilmektedir. Başvurulan vize kategorisi, çok girişli veya tek girişli vize talepleri de ücrete farklı şekilde yansıyabilir. Vize kategorileri turistik, ticari, ziyaret vizesi şeklindedir. Yabancı uyruklulardan talep edilen ücretler farklı olabilmektedir. Uzun süreli Rusya vize taleplerinin ücreti talep edilen süre ve yine uzun süreli vize kategorileri olan Rusya çalışma vizesi, Rusya oturum izni, eğitim amaçlı vizelerin içeriğine göre değişebilmektedir. Rusya vize ücreti konusunda Rusya Konsolosluğunun tarafından akredite edilen vize merkezinden detaylı bilgiye ulaşılabilir. Rusya vizesi ücreti konjonktüre göre de değişebilir bu nedenle seyahatinize yakın tarihlerde güncel ücret bilgisini alabilirsiniz.

Rusya Vizesi Randevusu

Rusya Konsolosluğu, Rusya vizesi işlemlerini randevu sistemi ile kabul etmektedir. Rusya Konsolosluğu’na yapılan her randevusuz başvurunun işleme alınma süresi uzamaktadır. Rusya Konsolosluğu, Rusya vize müracaatlarını elektronik olarak kabul etmektedir. Evrak teslim yerine göre başvuru tamamlanmalıdır.

Rusya Vizesinin Sonuçlanma Süreleri

Rusya Konsolosluğu kendi resmi tatilleri haricinde Türkiye Cumhuriyeti’nin de resmi tatillerinde hizmet vermemektedir. Rusya seyahat işlemleri Rusya Konsolosluğu’nun yoğun olabileceği tarihler ve tatil günleri dikkate alınarak organize edilmelidir. Başvuru sahibinin talep ettiği vize türüne göre vize başvurusu ekseriyetle 4 ila 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Beklenmeyen durumlarda vize taleplerinin incelenme süresi uzayabilir. Rusya Konsolosluğu ihtiyaç duyması halinde vize talebiyle ilgili evrakları detaylı inceleyebilmektedir, bu sebeple vize işlem süresi 30 güne kadar çıkabilmektedir.

Rusya Ekspres Vizesi

Rusya ekspres vizesi Rusya Konsolosluğu’nun özel izni ile 1-3 iş günü arasında alınabilir. Hızlandırılmış şekilde vize alma dilekçelerinin incelenme süreleri 1 ile 3 iş günü arasındadır. Ekspres Rusya vizesi konsolosluğun aciliyetini onayladığı durumlarda çıkmaktadır, örneğin turistik amaçlarla Rusya’ya seyahat planı yapan bir kişinin ekspres vize alabilme ihtimali düşüktür.

Rusya Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Rusya vizesi etiketinin basılı olduğu ve Rus hudut makamlarında kontrol edilecek pasaportun sayfalarında herhangi bir yırtılma/hasar olmadığına, kullanılacak pasaportun yıpranmamış olmasına dikkat edilmektedir.

Pasaport yenilendiyse Türkiye’den Rusya Federasyonu’na veya Rusya Federasyonu’ndan Türkiye’ye seyahat etmeden önce sahip olunan pasaporttaki vize, yenilenen pasaporttaki aktarım işlemi için Rusya Federasyonu İçişleri Bakanlığı’na ve Göç İşleri Şubesi’ne (OVİR) ya da Rusya Federasyonu’nun Türkiye’deki temsilciliklerine vakit kaybetmeden müracaat edilmelidir.

Rusya vizesi başvuru dosyasında; vize anketinin, çok girişli başvuruda bulunulacaksa davetiyenin, Federal Göç Şubesi (FMS Rossi) daveti ile düzenlenen vize taleplerinde; çalışma, eğitim, hümaniter ve ticari vize başvuru belgelerinin orijinal hallerinin sunulması gerekmektedir. Rusya Federal Göç Şubesi davetiye kopyaları yalnızca bir ve iki girişli vizeler için geçerlidir.

Rusya’ya seyahatinin tamamlanma tarihinden sonra vizenin işleneceği pasaportun en az 6 ay (çalışma ve öğrenci vizesi için 1,5 yıl gereklidir) geçerliliğe sahip olmalı, vize anketinin bizzat başvuru sahibi tarafından imzalanmalı ve ıslak imzalı hali başvuru dosyasına eklenmelidir. Rusya Vizesi başvurusuna uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesi seyahat amacına göre farklılık göstermektedir.

Rusya vizesi evrakları:

  1. Pasaport
  2. 2 Adet Fotoğraf  (Fotoğrafların Arka fonu  beyaz olmalı)
  3. Başvuru Formu (Rusça) (SoHo Danışmanlık tarafından doldurulacaktır.)
  4. Voucher (Davetiye) Yabancı Turistik Kabul Belgesi (SoHo tarafından doldurulur)
  5. Rusya’daki Tur Öperatörü Tarafından  Alınmış Garanti Mektubu. (SoHo Vize Tarafından Temin Edilmektedir.)
  6. Rusya Federasyonunda Geçerli Seyahat Sağlık sigortası. SoHo Danışmanlık sigortanızı kesmektedir.

Rusya vizesi için bizi arayın: 02129636337 | 05445281484

Rusya vizesi işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Rusya vize evrakları bizim tarafımızdan hazırlanır ve Rusya vize ücreti ödendikten sonra Rusya vize başvuru yapılmış olur. Türkiye’in her ilinden Pasaportunuza Rusya vizesi alınmaktadır.

İstanbul dışındaki şehirlerden pasaport ve evrakları Aras KargoYurtiçi KargoMng Kargo ile SoHo Danışmanlık Vize Merkezine ulaştırabilirler. Pasaportlarınızın Vize işlemleri sonuçlandıktan sonra aynı şekilde kargo ile size geri gönderilecektir.

Rusya vizesi Ücreti: 140$

Rusya 3 aylık vize nasıl alınır

Rusya 3 aylık vize nasıl alınır Rusya turist vizesi işlemleri 5 gün normal sürmekte. Eğer Rusya turist vizesi ekspres başvuru yapılırsa bu süre 1 güne düşmektedir. Rusya vize evrakları turistik başvuralarda oldukça azdır. Rusya turist vizesi evrakları; Pasaport, Fotoğraf, Otel Rezervasyonu, Uçak bileti Rezervasyonu, Voucher belgesi, Garanti Mektubu. Bunların dışında başka bir evrak istenmemektedir.

Alanya’da Noel Pazarı Kuruldu

Alanya’da Noel Pazarı Kuruldu ANTALYA’nın Alanya ilçesinde 9’uncusu düzenlenen Alanya Uluslararası Noel Pazarı kuruldu. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece pasaport ve vesikalık fotoğraf sağlarsınız. Rusya…

Kudrin: Ticaret Savaşları Nedeniyle Zarar Gören ABD …

Kudrin: Ticaret Savaşları Nedeniyle Zarar Gören ABD …Rusya Sayıştay Başkanı Aleksey Kudrin, ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşı nedeniyle küresel ekonominin çok fazla etkilenmeyeceğini savunarak, ‘ABD Başkanı Donald Trump’ın adımları Dünya Ticaret Örgütü sistemini sarsıyor ve yatırımcılarda belirsizlik ve güvensizlik yaratıyor. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Rusya Sayıştay Başkanı Aleksey Kudrin, ABD ile Çin arasındaki…

Rusya’da emekli maaşı primi arttırıldı

Rusya’da emekli maaşı primi arttırıldı Rusya’da 2019 yılından itibaren 80 yaşından büyük kişilere ödenen emekli aylığı primi artırılacak. 2018 yılına kıyasla, ek ödeme 400 ruble artacak ve 5 bin 334 ruble olacak. Rusya Emekli Sandığı Fonu’na göre, değişiklikler 80 yaşının üzerinde olan emeklileri etkileyecek, sosyal emekli maaşı alan insanları ve birinci grup engellilerin maaşını etkilemeyecek. Ek olarak, emeklilera…

Nazarbayev’den Rusya ve Ukrayna’ya Müzakere Çağrısı

Nazarbayev’den Rusya ve Ukrayna’ya Müzakere Çağrısı Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Rusya ve Ukrayna’ya birbirleri ile doğrudan irtibata geçme ve bir kez daha müzakere masasına oturma çağrısında bulundu. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta.…

Putin ve Merkel G20’de Suriye’yi görüştü

Putin ve Merkel G20’de Suriye’yi görüştü Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Almanya Başbakanı Angela Merkel’in Suriye konusunu detaylıca istişare ettiğini belirterek, “Suriye Anayasa Komitesinin kısa süre içerisinde kurulması için umut var” dedi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya…

Soçi zirvesinden sonrası judo yapmaya giden Putin parmağından yaralandı

Soçi zirvesinden sonrası judo yapmaya giden Putin parmağından yaralandı https://SoHo.com/media/cache/1/images/headline/soci-zirvesinden-sonrasi-judo-yapmaya-giden-putin-parmagindan-yaraladi.jpegRusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile gerçekleştirilen Suriye konulu zirvenin ardından Soçi’de judo yaptı.   Rusya vize işlemleri için bizi arayınız! 02129636337 | 05445281484   RUSYA VİZESİ NEDİR? ŞARTLARI NE? Rusya Konsolosluğu, Rusya vize başvurularını akredite vize merkezleri ve seyahat acenteleri…

Peskov: ABD dünyanın en güçlü ekonomisi olabilir, ama bizi kendi politikamızdan döndürecek aracı yok

Peskov: ABD dünyanın en güçlü ekonomisi olabilir, ama bizi kendi politikamızdan döndürecek aracı yok Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD’nin dünyanın en büyük ekonomisine sahip olmasına rağmen Rusya’yı kendi bağımsız politikasından vazgeçirecek bir aracı olmadığını söyledi. Peskov, Putin ile Trump arasında bir anlaşma olduğu iddialarını da ‘komplo teorisi’ olarak nitelendirdi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya…

AKPM ile kriz fonunda bile Avrupa Konseyi ile çalışmalar devam ediyor

AKPM ile kriz fonunda bile Avrupa Konseyi ile çalışmalar devam ediyor Rusya’nın Avrupa Konseyi Daimi Temsilcisi İvan Soltanovskiy, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi AKPM ile kriz fonunda bile Avrupa Konseyi ile çalışmaların devam ettiğini bildirdi. Soltanovskiy Diplomat Günü’ne özel yaptığı açıklamada, “Herşeyden önce kriz fonunda bile Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi’ndeki çalışmaların devam ettiğini ve hükümetler arası…

Putin: Rusya’nın internetinin kesilme olasılığı var

Putin: Rusya’nın internetinin kesilme olasılığı var Rusya’nın, internetten kesilmesi gibi teorik bir tehditle karşı karşıya olduğunu belirten Devlet Başkanı Vladimir Putin, bu nedenle bağımsız segmentlerin oluşturulması gerektiğini kaydetti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4…

Rusya Türkiye vizesiz giriş

Rusya Türkiye vizesiz giriş Rusya turist vizesi işlemleri 5 gün normal sürmekte. Eğer Rusya turist vizesi ekspres başvuru yapılırsa bu süre 1 güne düşmektedir. Rusya vize evrakları turistik başvuralarda oldukça azdır. Rusya turist vizesi evrakları; Pasaport, Fotoğraf, Otel Rezervasyonu, Uçak bileti Rezervasyonu, Voucher belgesi, Garanti Mektubu. Bunların dışında başka bir evrak istenmemektedir.

Rusya’da bir ABD vatandaşı casusluk yaparken yakalandı

Rusya’da bir ABD vatandaşı casusluk yaparken yakalandı Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) ABD vatandaşı Paul Whelan’ı Moskova’da gerçekleştirdiği casusluk faaliyeti sırasında yakalayıp gözaltına aldı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları…

Haaretz yazarı: İl-20’nin düşürülmesinden sonra Rusya İsrail’i ‘frenledi’

Haaretz yazarı: İl-20’nin düşürülmesinden sonra Rusya İsrail’i ‘frenledi’ Gideon Levy, Haaretz gazetesinde yayınlanan yazısında, “Rusya, Suriye’ye S-300 hava savunma sistemini yerleştirmekle, son yıllarda kontrolden çıkan ve diğer ülkeleri bombalayan İsrail’i ‘frenlemeyi’ başardı” diye yazdı. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Gideon Levy, Haaretz gazetesinde yayınlanan yazısında, “Rusya, Suriye’ye S-300 hava savunma sistemini yerleştirmekle, son yıllarda kontrolden…

Üreticilerden, ekmek fiyatlarındaki artış konusunda uyarı

Üreticilerden, ekmek fiyatlarındaki artış konusunda uyarı “Rusprodsoyuz” Gıda Ürünleri Üreticileri Birliği, ekmek fiyatlarının yüzde 6-7 oranında artabileceğini ve bunun nedeninin buğday unu maliyetinin yıllık yüzde 30 oranında artması olduğunu bildirdi. Tahıl, 2017 yılında 135 milyon 400 bin ton olan üretimin 2018 yılında 110 milyon tona düşmesi nedeniyle fiyatta yükseldi. ”Rusprodsoyuz” Başkanı Dmitriy Vostrikov yaptığı açıklamada “Hammadde fiyatlarının mevcut eğilimleri ile…

Tur operatörleri Kasım ayındaki tur satışlarını açıkladı

Tur operatörleri Kasım ayındaki tur satışlarını açıkladı Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), genel olarak piyasada Kasım ayındaki 3 günlük tatil sürecindeki turlara taleplerde artış gözlemlendiğini, fakat bu artışın özellikleri olduğunu bildirdi. Tur operatörleri uzmanlarının değerlendirmelerine göre, piyasadaki oyuncuların çoğunda tur satışları geçen senenin aynı düzeyinde kaldı. Ancak organize turizm piyasası yüzde 10’luk artış gösterdi. Kasım…

Dha Dış – Fentanil, Kitle İmha Silahı Olarak Kullanılabilir …

Dha Dış – Fentanil, Kitle İmha Silahı Olarak Kullanılabilir … Eroin’den 50 kat daha güçlü olan fentanil uyuşturucu maddesinin, kitle imha silahı olarak kullanılabileceği uyarısı yapıldı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya…

Rusya ve Türkiye altına en fazla yatırım yapan iki ülke oldu

Rusya ve Türkiye altına en fazla yatırım yapan iki ülke oldu Dünya Altın Konseyi (World Gold Council-WGC), 2018’in üçüncü çeyreğinde merkez bankalarının, altın rezervlerini 165 ton artırarak 32 bin 960 tona çıkardığını açıkladı. Rusya ve Türkiye’nin merkez bankaları en fazla altın alanlar kategorisinde ilk 2 sırada yer aldı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık…

Novokuybışevsk ticari vize

Novokuybışevsk ticari vize Rusya vize işlemleri: Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle vize tipini belirlemelidir. Rusya vize işlemleri, ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Rusya turist vizesi için gerekli olan işlemler, Rusya ticari vizesi için gerekli olmayabilir. Rusya için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarımız ve kurumsal Türk şirketlerimizin vize başvuru sürecindeki işlemleri hızlandırmak ve Rusya vize evrakları hazırlanma aşamasında işlemleri kolaylaştırmak üzere kurulan SoHo Danışmanlık şirketimiz yaklaşık 12 yıllık Rusya ve BDT ülkelerinde hizmet vermektedir. Halen Merkez ofisimiz Moskova’da bulunmakta olup. İstanbul’daki şubemiz ile tüm Türkiye’ye güvenli kargo yöntemi ile pasaport ve vize dağıtımı yapmaktadır.

Devrimden Bu Yana Samimiyet Azaldı”

Devrimden Bu Yana Samimiyet Azaldı” İran Meclis Başkan Yardımcısı Ali Mutahhari, ülkede devrim dönemindeki samimiyetin azaldığını, makam ve mevki kazanmak için güç mücadelesi yürütüldüğünü belirtti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize…

Federasyon Konseyi, Poroşenko’nun “mavi rüyasını” açıkladı

Federasyon Konseyi, Poroşenko’nun “mavi rüyasını” açıkladı Federasyon Konseyi Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Vladimir Djabarov, Ukrayna Devlet Başkanı Petr Poroşenko’nun Rus gemileri için batı ülkelerinin limanlarını kapatma çağrısını yorumladı. Djabarov, Kerç Boğazı’ndan geçişin kesinlikle serbest olduğunu belirterek, “Basitçe söylemem gerekirse, Ukrayna dahil olmak üzere tüm gemiler için Kerç Boğazı’ndan geçiş vardır” dedi. Federasyon Konseyi Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı, başka…

Rusya’dan Mısır’a turizm seferlerinin yeniden başlaması Türkiye’ye 1 milyon turist kaybettirebilir

Rusya’dan Mısır’a turizm seferlerinin yeniden başlaması Türkiye’ye 1 milyon turist kaybettirebilirRusya’dan Mısır’a seferlerin yeniden başlamasıyla birlikte Türkiye’ye giden Rus turist sayısında 500 bin ile 1 milyon arası bir azalma olabileceği kaydedildi. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Rusya’dan Mısır’a seferlerin yeniden başlamasıyla birlikte Türkiye’ye giden Rus turist sayısında 500 bin ile 1 milyon arası bir azalma…

Kazaklardan Miras Kalan Müthiş Lezzet…rusya’dan …

Kazaklardan Miras Kalan Müthiş Lezzet…rusya’dan … Kazaklardan miras kalan müthiş lezzet…Rusya’dan getirdikleri ‘Kazak fasulyesi’ büyük rağbet görüyorBALIKESİR – Balıkesir’in Manyas ilçesine yerleşen Kazaklardan miras kalan tat sofralara ulaşıyor. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4…

Putin’den Yunanistan’a “TürkAkım” mesajı

Putin’den Yunanistan’a “TürkAkım” mesajı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus gazının Avrupa’ya taşındığı projelere Yunanistan’ın da dahil edilebileceğini belirterek, “Yunanistan’ın TürkAkım projesine dahil edilmesini de ihtimal dışında görmüyoruz.” dedi. Putin, başkent Moskova’da gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’la basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Enerjinin, Rusya ve Yunanistan arasında önemli bir iş birliği alanı olduğunu anlatan Putin, “Rusya, Yunanistan’ın…

Oreşkin: Ekonominin atılım yapacak sektörlerinde yatırım artışı yılda yüzde 10’u bulmak zorunda

Oreşkin: Ekonominin atılım yapacak sektörlerinde yatırım artışı yılda yüzde 10’u bulmak zorunda Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanı Maksim Oreşkin, Rusya’nın atılım yapacak sektörlerde yatırım aktivitesinin artışının yılda yüzde 10’a ulaşması gerektiğini bildirdi. Oreşkin “Rossiya 24” TV kanalına yaptığı açıklamada, “Bizim yüzde 6-7’lik ortalama artış temposu göstermemiz gerek, fakat yatırımlarımızın üçte birinin enerji sektörü ile ilgili olmasını dikkate alınca burada…

Rus uçakları, terör yanlılarının Halep’e ateş edilen bölgedeki mevzilerini vurdu

Rus uçakları, terör yanlılarının Halep’e ateş edilen bölgedeki mevzilerini vurdu Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Rus Hava-Uzay Kuvvetleri’nin terör yanlılarının Halep halkına yönelik kimyasal saldırı düzenlenen bölgedeki mevzilerini vurduğunu duyurdu. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari…

Dedovsk vize işlemleri

Dedovsk vize işlemleri Rusya vize işlemleri: Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle vize tipini belirlemelidir. Rusya vize işlemleri, ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Rusya turist vizesi için gerekli olan işlemler, Rusya ticari vizesi için gerekli olmayabilir. Rusya için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarımız ve kurumsal Türk şirketlerimizin vize başvuru sürecindeki işlemleri hızlandırmak ve Rusya vize evrakları hazırlanma aşamasında işlemleri kolaylaştırmak üzere kurulan SoHo Danışmanlık şirketimiz yaklaşık 12 yıllık Rusya ve BDT ülkelerinde hizmet vermektedir. Halen Merkez ofisimiz Moskova’da bulunmakta olup. İstanbul’daki şubemiz ile tüm Türkiye’ye güvenli kargo yöntemi ile pasaport ve vize dağıtımı yapmaktadır.

‘Türkiye, Rusya ve Suriye’nin İdlib’e girmesine izin verebilir’

‘Türkiye, Rusya ve Suriye’nin İdlib’e girmesine izin verebilir’ Rusya ve Türkiye arasındaki İdlib muabakatının tam olarak hayata geçirilemediğini belirten Rusya Uluslararası Diplomasi Konseyi (RSMD) Program Koordinatörü Ruslan Mamedov, Türkiye’nin Rusya ve Suriye’ye İdlib’e girme izni vereceği senaryonun ihtimal dışı tutulamayacağını ifade etti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi…

Rus uzman, Rusya ile ABD arasında savaşa yol açabilecek olası sebepleri açıkladı

Rus uzman, Rusya ile ABD arasında savaşa yol açabilecek olası sebepleri açıkladı Rusya Ekonomi Yüksek Okulu Kapsamlı Avrupa ve Uluslararası Araştırmalar Merkezi Direktör Yardımcısı Dmitriy Suslov, Rusya ile ABD arasında istenmeyen savaşa yol açabilecek en az 3 sebebin olduğunu belirtti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş…

Ukraynalı denizci Rus gemilere ateş açma emrini ifşa etti

Ukraynalı denizci Rus gemilere ateş açma emrini ifşa etti Rusya sınırını ihlal ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan Ukraynalı denizci Andrey Artemenko’nun, denize çıkmadan önce gizli talimatın içeriğini açıkladığı ortaya çıktı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik…

Putin askerlik günlerini anlattı

Putin askerlik günlerini anlattı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, askerdeyken teğmen olarak topçu tümeni takım komutanlığı görevini yaptığını söyledi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece pasaport…

Protvino vize başvurusu

Protvino vize başvurusu Rusya vize işlemleri: Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle vize tipini belirlemelidir. Rusya vize işlemleri, ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Rusya turist vizesi için gerekli olan işlemler, Rusya ticari vizesi için gerekli olmayabilir. Rusya için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarımız ve kurumsal Türk şirketlerimizin vize başvuru sürecindeki işlemleri hızlandırmak ve Rusya vize evrakları hazırlanma aşamasında işlemleri kolaylaştırmak üzere kurulan SoHo Danışmanlık şirketimiz yaklaşık 12 yıllık Rusya ve BDT ülkelerinde hizmet vermektedir. Halen Merkez ofisimiz Moskova’da bulunmakta olup. İstanbul’daki şubemiz ile tüm Türkiye’ye güvenli kargo yöntemi ile pasaport ve vize dağıtımı yapmaktadır.

Kremlin: Özel bir hazırlık yok ama Putin, Trump’la görüşmeye hazır

Kremlin: Özel bir hazırlık yok ama Putin, Trump’la görüşmeye hazırKremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ABD’li mevkidaşı Donald Trump ile görüşmeye hazır olduğunu ama bu yönde özel hazırlıkların yapılmadığını belirtti. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ABD’li mevkidaşı Donald Trump ile görüşmeye hazır olduğunu…

Karlov suikastı davasının görülmesine yarın başlanacak

Karlov suikastı davasının görülmesine yarın başlanacak Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin 13’ü tutuklu, 28 sanık yarın hakim karşısına çıkarılacak. Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki davanın ilk duruşması, Ankara adliyesinde saat 08.30’da başlayacak. Karlov suikastına ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, aralarında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen’in de bulunduğu 28 şüpheli…

Suriye Dışişleri: Türkiye’nin olası harekatına karşı Kürtlerle görüşmelerimiz yoğunlaştı

Suriye Dışişleri: Türkiye’nin olası harekatına karşı Kürtlerle görüşmelerimiz yoğunlaştı Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Eymen Susan, Türkiye’nin olası harekatına karşı Suriye’nin kuzeyindeki Kürt güçleri ile Şam arasındaki görüşmelerin yoğunlaştığını teyit etti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize…

Rusya, ABD’ye biri Fırat’ın doğusu, biri INF ile ilgili iki nota gönderdi

Rusya, ABD’ye biri Fırat’ın doğusu, biri INF ile ilgili iki nota gönderdi Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, ABD Savunma Bakanı James Mattis’e biri Fırat’ın doğusundaki ABD kontrolündeki bölgedeki durum, diğeri de Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması’na (INF) yönelik olmak üzere iki nota gönderdi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya…

Sterlitamak vize işlemleri

Sterlitamak vize işlemleri Rusya vize işlemleri: Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle vize tipini belirlemelidir. Rusya vize işlemleri, ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Rusya turist vizesi için gerekli olan işlemler, Rusya ticari vizesi için gerekli olmayabilir. Rusya için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarımız ve kurumsal Türk şirketlerimizin vize başvuru sürecindeki işlemleri hızlandırmak ve Rusya vize evrakları hazırlanma aşamasında işlemleri kolaylaştırmak üzere kurulan SoHo Danışmanlık şirketimiz yaklaşık 12 yıllık Rusya ve BDT ülkelerinde hizmet vermektedir. Halen Merkez ofisimiz Moskova’da bulunmakta olup. İstanbul’daki şubemiz ile tüm Türkiye’ye güvenli kargo yöntemi ile pasaport ve vize dağıtımı yapmaktadır.

ABD ile Venezuela Konusunda Diyaloğa Açığız”

ABD ile Venezuela Konusunda Diyaloğa Açığız” Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD’li mevkidaşı Mike Pompeo ile yaptığı telefon görüşmesinde, ‘ABD ile Venezuela konusunda diyaloğa açığız’ dedi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya…

Bogdanov, Lübnan Büyükelçisi ile görüştü 

Bogdanov, Lübnan Büyükelçisi ile görüştü  Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, Lübnan Büyükelçisi Şauki Bu Nasar ile Lübnan-İsrail sınırındaki durumu görüştüler. Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Görüşme sırasında Lübnan’daki durum ele alındı. Özellikle BM’nin Lübnan ve İsrail’i bölen hattındaki duruma dikkat çekildi. Rusya Lübnan’ın egemenliği, birliği ve toprak bütünlüğünü desteklediğinin altını çizdi” ifadesi yer aldı.…

Volosovo vize işlemleri

Volosovo vize işlemleri Rusya vize işlemleri: Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle vize tipini belirlemelidir. Rusya vize işlemleri, ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Rusya turist vizesi için gerekli olan işlemler, Rusya ticari vizesi için gerekli olmayabilir. Rusya için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarımız ve kurumsal Türk şirketlerimizin vize başvuru sürecindeki işlemleri hızlandırmak ve Rusya vize evrakları hazırlanma aşamasında işlemleri kolaylaştırmak üzere kurulan SoHo Danışmanlık şirketimiz yaklaşık 12 yıllık Rusya ve BDT ülkelerinde hizmet vermektedir. Halen Merkez ofisimiz Moskova’da bulunmakta olup. İstanbul’daki şubemiz ile tüm Türkiye’ye güvenli kargo yöntemi ile pasaport ve vize dağıtımı yapmaktadır.

Taştagol vize başvurusu

Taştagol vize başvurusu Rusya vize işlemleri: Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle vize tipini belirlemelidir. Rusya vize işlemleri, ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Rusya turist vizesi için gerekli olan işlemler, Rusya ticari vizesi için gerekli olmayabilir. Rusya için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarımız ve kurumsal Türk şirketlerimizin vize başvuru sürecindeki işlemleri hızlandırmak ve Rusya vize evrakları hazırlanma aşamasında işlemleri kolaylaştırmak üzere kurulan SoHo Danışmanlık şirketimiz yaklaşık 12 yıllık Rusya ve BDT ülkelerinde hizmet vermektedir. Halen Merkez ofisimiz Moskova’da bulunmakta olup. İstanbul’daki şubemiz ile tüm Türkiye’ye güvenli kargo yöntemi ile pasaport ve vize dağıtımı yapmaktadır.

Poroşenko: Kerç Boğazı’nda yaşananları Normandiya formatında görüşmek istiyorum

Poroşenko: Kerç Boğazı’nda yaşananları Normandiya formatında görüşmek istiyorum Ukrayna Devlet Başkanı Pyotr Poroşenko, Kerç Boğazı’nda olanları Rusya, Ukrayna, Almanya ve Fransa’nın yer aldığı ‘Normandiya Dörtlüsü’ formatında görüşmek istediğini söyledi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik…

Rusya vize başvuru merkezi

Rusya vize başvuru merkezi Rusya turist vizesi işlemleri 5 gün normal sürmekte. Eğer Rusya turist vizesi ekspres başvuru yapılırsa bu süre 1 güne düşmektedir. Rusya vize evrakları turistik başvuralarda oldukça azdır. Rusya turist vizesi evrakları; Pasaport, Fotoğraf, Otel Rezervasyonu, Uçak bileti Rezervasyonu, Voucher belgesi, Garanti Mektubu. Bunların dışında başka bir evrak istenmemektedir.

“ABD dünyayı parçalıyor”

“ABD dünyayı parçalıyor” Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, dünyada çok kutuplu yeni bir dünya düzeninin oluşmaya başladığını belirterek, “Uluslararası hukuki zemin bölünüyor, ABD ise her şeyi parçalıyor.” dedi. Lavrov, temaslarda bulunmak üzere geldiği Vietnam’da, Valday Uluslararası Tartışma Kulübü toplantısında küresel siyasi gelişmelere ilişkin değerlendirmeler yaptı. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK), dünyanın gelişmekte olan bölgelerini temsil etmekte…

“Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu” Büyükçekmece’de konser verdi

“Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu” Büyükçekmece’de konser verdi Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu ve Dans Topluluğu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı ev sahipliğinde İstanbullu sanatseverlerle bir araya geldi. Dünyanın en eski ve en büyük korolarından biri olan topluluk, Büyükçekmece Gazanfer Bilge Spor Salonu’nda sahne aldı. İBB Başkanı, aynı zamanda AK Parti Büyükçekmece Belediyesi Başkan Adayı…

Sosnovi Bor vize voucher belgesi

Sosnovi Bor vize voucher belgesi Rusya vize işlemleri: Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle vize tipini belirlemelidir. Rusya vize işlemleri, ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Rusya turist vizesi için gerekli olan işlemler, Rusya ticari vizesi için gerekli olmayabilir. Rusya için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarımız ve kurumsal Türk şirketlerimizin vize başvuru sürecindeki işlemleri hızlandırmak ve Rusya vize evrakları hazırlanma aşamasında işlemleri kolaylaştırmak üzere kurulan SoHo Danışmanlık şirketimiz yaklaşık 12 yıllık Rusya ve BDT ülkelerinde hizmet vermektedir. Halen Merkez ofisimiz Moskova’da bulunmakta olup. İstanbul’daki şubemiz ile tüm Türkiye’ye güvenli kargo yöntemi ile pasaport ve vize dağıtımı yapmaktadır.

İrbit vize evrakları

İrbit vize evrakları Rusya vize işlemleri: Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle vize tipini belirlemelidir. Rusya vize işlemleri, ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Rusya turist vizesi için gerekli olan işlemler, Rusya ticari vizesi için gerekli olmayabilir. Rusya için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarımız ve kurumsal Türk şirketlerimizin vize başvuru sürecindeki işlemleri hızlandırmak ve Rusya vize evrakları hazırlanma aşamasında işlemleri kolaylaştırmak üzere kurulan SoHo Danışmanlık şirketimiz yaklaşık 12 yıllık Rusya ve BDT ülkelerinde hizmet vermektedir. Halen Merkez ofisimiz Moskova’da bulunmakta olup. İstanbul’daki şubemiz ile tüm Türkiye’ye güvenli kargo yöntemi ile pasaport ve vize dağıtımı yapmaktadır.

Saha Cumhuriyeti vizeli mi

Saha Cumhuriyeti vizeli mi Rusya turist vizesi işlemleri 5 gün normal sürmekte. Eğer Rusya turist vizesi ekspres başvuru yapılırsa bu süre 1 güne düşmektedir. Rusya vize evrakları turistik başvuralarda oldukça azdır. Rusya turist vizesi evrakları; Pasaport, Fotoğraf, Otel Rezervasyonu, Uçak bileti Rezervasyonu, Voucher belgesi, Garanti Mektubu. Bunların dışında başka bir evrak istenmemektedir.

Rosselhoznadzor, 5 Aralık’tan itibaren Türkiye’den narenciye ürünlerine yeni kontrollere başladı

Rosselhoznadzor, 5 Aralık’tan itibaren Türkiye’den narenciye ürünlerine yeni kontrollere başladı Rusya Federal Veteriner ve Bitki Sağlığı Gözetim Servisi (Rosselhoznadzor) uzmanları 5 Aralık’tan itibaren bitki güvenliği koşullarının ihlalleri nedeniyle Türkiye’den turunçgillerde kontrol etmeye başladıkları bildirildi. Rosselhoznadzor tarafından yapılan açıklamada, “5 Aralık 2018’den itibaren Rosselhoznadzor uzmanları Rusya Federasyonu’na sevkiyata hazırlanan turunçgillerin sevkiyat öncesi kontrollerine başladı” denildi. Rosselhoznadzor,…

Peskov: Putin-Trump görüşmesi için herhangi bir şart koşulmamalı, görüşme ABD’ye de, Rusya’ya da gerekli

Peskov: Putin-Trump görüşmesi için herhangi bir şart koşulmamalı, görüşme ABD’ye de, Rusya’ya da gerekli Kremlin sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya lideri Vladimir Putin ve ABD Başkanı Donald Trump’ın görüşmesi için Ukrayna dâhil herhangi bir şartın koşulmaması gerektiğini, görüşmenin hem Moskova’ya, hem de Washington’a gerekli olduğunu söyledi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ |…

Elmet turist vizesi

Elmet turist vizesi Rusya vize işlemleri: Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle vize tipini belirlemelidir. Rusya vize işlemleri, ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Rusya turist vizesi için gerekli olan işlemler, Rusya ticari vizesi için gerekli olmayabilir. Rusya için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarımız ve kurumsal Türk şirketlerimizin vize başvuru sürecindeki işlemleri hızlandırmak ve Rusya vize evrakları hazırlanma aşamasında işlemleri kolaylaştırmak üzere kurulan SoHo Danışmanlık şirketimiz yaklaşık 12 yıllık Rusya ve BDT ülkelerinde hizmet vermektedir. Halen Merkez ofisimiz Moskova’da bulunmakta olup. İstanbul’daki şubemiz ile tüm Türkiye’ye güvenli kargo yöntemi ile pasaport ve vize dağıtımı yapmaktadır.

Ortodokslarla Katolikler Noel’i neden farklı tarihlerde kutluyor?

Ortodokslarla Katolikler Noel’i neden farklı tarihlerde kutluyor? https://SoHo.com/media/cache/1/images/culture/ortodokslarla-katolikler-noeli-neden-farkli-tarihlerde-kutluyor.jpgMilyonlarca Ortodoks Hristiyan, Hz. İsa’nın doğumunu yani Noel’i kutluyor, Batı’daki dindaşlarından yaklaşık iki hafta sonra…   Rusya vize işlemleri için bizi arayınız! 02129636337 | 05445281484   RUSYA VİZESİ NEDİR? ŞARTLARI NE? Rusya Konsolosluğu, Rusya vize başvurularını akredite vize merkezleri ve seyahat acenteleri aracılığıyla kabul etmektedir. Rusya Federasyonu’na kısa…

Rosturizm’in yeni Başkanı Zarina Doguzova oldu

Rosturizm’in yeni Başkanı Zarina Doguzova oldu Rusya Bakanlar Kurulu basın servisi, 7 Şubat günü Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev’in Rusya Federal Turizm Ajansı Rosturizm’in Yeni Başkanı’nın belirlendiğini belirtti. Bu koltuğu Zarina Doguzova devraldı. Ülke hükümetinin basın servisi, bununla ilgili kararnamenin imzalandığını açıkladı. Güney Osetya kökenli Zarina Doguzova 2008 yılında Moskova Devlet Diplomasi Enstitüsü (MGIMO) Uluslararası Gazetecilik Fakültesinden mezun oldu. 2008-2012 yılları arasında…

‘Suudi Arabistan, Rus Arktik Sıvılaştırılmış Doğalgaz-2 projesine 5 milyar dolar yatırmaya hazır’

‘Suudi Arabistan, Rus Arktik Sıvılaştırılmış Doğalgaz-2 projesine 5 milyar dolar yatırmaya hazır’ Rusya Doğrudan Yatırımlar Fonu Başkanı Kirill Dmitriyev, Suudi Arabistan’ın Rus Novatek şirketine ait Arktik Sıvılaştırılmış Doğalgaz-2 projesine yaklaşık 5 milyar dolarlık yatırım yapmaya hazır olduğunu söyledi. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Rusya Doğrudan Yatırımlar Fonu Başkanı Kirill Dmitriyev, Suudi Arabistan’ın Rus Novatek şirketine…

Moskova soğuyor, Pazartesi günü yoğun sis uyarısı yapıldı

Moskova soğuyor, Pazartesi günü yoğun sis uyarısı yapıldıHaftanın ilk iş gününde Başkent Moskova Bölgesi’nde yoğun sis bekleniyor, gece başkentte bazı yerlerde sıcaklık sıfır dereceye ve eksi iki dereceye kadar soğuyabilir. Yağış ise beklenmiyor. Rusya Meteoroloji Merkezi “Hidromettsentr”, Bölgede sarı seviyesinde hava alarmı tehlikesi bildirdi ve bunun 22 Ekim Pazartesi gününe kadar devam edeceğini açıkladı. Pazartesi…

Spassk-Ryazanski vizeli mi

Spassk-Ryazanski vizeli mi Rusya turist vizesi işlemleri 5 gün normal sürmekte. Eğer Rusya turist vizesi ekspres başvuru yapılırsa bu süre 1 güne düşmektedir. Rusya vize evrakları turistik başvuralarda oldukça azdır. Rusya turist vizesi evrakları; Pasaport, Fotoğraf, Otel Rezervasyonu, Uçak bileti Rezervasyonu, Voucher belgesi, Garanti Mektubu. Bunların dışında başka bir evrak istenmemektedir.

Zaozyorni turist vizesi

Zaozyorni turist vizesi Rusya vize işlemleri: Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle vize tipini belirlemelidir. Rusya vize işlemleri, ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Rusya turist vizesi için gerekli olan işlemler, Rusya ticari vizesi için gerekli olmayabilir. Rusya için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarımız ve kurumsal Türk şirketlerimizin vize başvuru sürecindeki işlemleri hızlandırmak ve Rusya vize evrakları hazırlanma aşamasında işlemleri kolaylaştırmak üzere kurulan SoHo Danışmanlık şirketimiz yaklaşık 12 yıllık Rusya ve BDT ülkelerinde hizmet vermektedir. Halen Merkez ofisimiz Moskova’da bulunmakta olup. İstanbul’daki şubemiz ile tüm Türkiye’ye güvenli kargo yöntemi ile pasaport ve vize dağıtımı yapmaktadır.

Volgograd’daki stadyum 2018’deki en iyi futbol sahası oldu

Volgograd’daki stadyum 2018’deki en iyi futbol sahası oldu Volgograd’da bulunan stadyum, taraftarlara göre geçen yılın en iyi futbol stadyumu seçildi. Oylamada 35 binden fazla katılımcı yer aldı. 20’den fazla spor tesisi yarışmayı kazanmaya aday gösterildi. Son üçe sadece Volgograd, Samara ve Nijniy Novgorod stadyumları olmak üzere Rus stadyumları kaldı. Volgograd’daki Arena, 2018 Dünya Kupası için inşa edildi. Şehir, turnuvanın grup…