rusya vizesi kalktı

Rusça Dil Sertifikası

[vc_row gap=”5″][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1509800881669{padding-top: 15px !important;padding-right: 30px !important;padding-bottom: 15px !important;padding-left: 30px !important;}”]

DİL SERTİFİKASI (RF)

Rusça Dil Sertifikası Nasıl Alınır?

Rusya’da çalışma izni, Geçici İkametgah (RVP Almak) izni veya İkametgah Belgesi (Vid na Zhitelstvo Almak) çıkartmak isteyen yabancı vatandaşların bundan sonra  Rus dili, Rusya tarihi ve RF hukuk mevzuatı ile ilgili sınavları geçmesi ve bu konuları bildiğini gösteren bir dil sertifikası alması gerekmektedir. Kısaca yukarıda saydığımız bu belgeleri almak isteyen, Rus vatandaşı olmayan yabancılar bu dil sertifikasını almak zorundadır. Ticari Vize ile gelenler ve Yüksek Kalifiye Uzman olarak gelenler bu durumdan muaftırlar.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column][vc_message]Rusça Dil Sertifikası alacak kişilerin dikkatine! Hukuk büromuzda yapılacak olan bu sınava katılabilmek için yanınızda getirmeniz gereken belgeler aşağıdaki gibidir.

  1. Orijinal Pasaport.
  2. Migrasyon Kartınız.
  3. Registrasyon Kağıdınız.

Sınav kendi salonumuzda yapılmakta olup, ofis çalışanlarımız tarafından gerekli yardım ve yönlendirmeler sağlanacaktır. Yaklaşık işlem süresi 1 saati bulmaktadır. Moskova dışından gelecek kişiler randevu alarak gelmeleri rica olunur.[/vc_message][vc_single_image image=”15846″ img_size=”medium” add_caption=”yes” alignment=”center” onclick=”img_link_large” img_link_target=”_blank” title=”Rusça Sınavı Sertifikası”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column css=”.vc_custom_1508255610782{border-bottom-width: 5px !important;padding-bottom: 5px !important;}”][dt_fancy_title title=”Rusya, Rusça Dil Sertifikaları Aşamalar TORFL, ТРКИ” title_color=”title”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][just_icon icon=”Defaults-plane” icon_size=”32″][vc_custom_heading text=”Sınav Öncesi İşlemler” font_container=”tag:h3|text_align:center”][vc_column_text]Hukuk büromuzun Rusça Dil Sertifikası sınavına girişinizde önce sizin için Randevu alacak. Sınavdan önce sınav devlet harcının ödemelerini yapacak. Gerekli dökümanlar hazırlanıp sizin yanınızda olacak. Ve sınav öğretmenlerimiz ve sınav görevlileri gerekli açıklamaları yapacaktır. Kameralı olarak önce bir kaç deneme yaptıktan sonra tekrar sizi sınava alacakladır.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][just_icon icon=”Defaults-refresh” icon_size=”32″][vc_custom_heading text=”Rusça Sınav Kapsamı” font_container=”tag:h3|text_align:center” google_fonts=”font_family:Adamina%3Aregular|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Sınav 3 aşamadan ibarettir. Birinci aşama Rus Dili ve beş ana konuyu kapsamaktadır. Bunlar sırasıyla Yazma, Okuma, Gramer, Dinleme ve anlama, Konuşma. Sonraki aşama Rusya Tarihi ile 10 adet test sorusunu içermektedir. Son oturum olarak Rusya Federasyonu Temel Hukuk Bilgisi ile 10 adet test sorusundan meydana gelmektedir.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][just_icon icon=”Defaults-cogs gears” icon_size=”32″][vc_custom_heading text=”Rusça Dil Sertifikası Teslimi” font_container=”tag:h3|text_align:center” google_fonts=”font_family:Adamina%3Aregular|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Müşterilerimize tavsiyemiz Rusça’yı biliyor olabilirsiniz ve sınavı geçebileceğinizi düşünüyor olabilirsiniz ancak Rusya Tarihi ve Rusya Federasyonu Temel Hukuk Mezuatı ile ilgili sorular zorlayıcı ve riskli gibi. Bu konuyla ilgili detaylı bilgi almak için lütfen ilgili öğretmenlerimiz ile irtibata geçiniz. Sınav aynı gün sona erer ve rusça dil sertifikanız hazır olur.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message]Rus dili için eyalet sertifikası sıkı bir hesap verebilirlik belgesidir, bu nedenle, vekaletname hükmü altında şahsen elle veya mütevelli için testi başarıyla geçen adaya verilir. Vekaletname aday tarafından elle doldurulur.

Rusça dil sertifikası sınavı vekaletnamesini indirmek için tıklayınız..[/vc_message][vc_cta h2=”TRKI (ТРКИ) TORFL Sınavı” h4=”Rusya Eğitim ve Bilim Bakanlığı’nın Denetiminde”]Rusça Dil Sertifikası Sınavı, Diller için Ortak Avrupa Referans Çerçevesi’nin (Common European Framework of Reference for Languages) bir parçası olarak geliştirilmiştir. Bu düzeydeki kursiyer günlük yaşamını devam ettirecek seviyede Rusça konuşma, yazma ve dinleme kabiliyetine sahip olması beklenmektedir. Bu seviyedeki sertifika, Rus vatandaşlığına kabulde yardımcı olmaktadır. Sınav Ücreti 300$ olup sınava giriş esnasında ödenmektedir.[/vc_cta][ultimate_heading main_heading=”Rusya Rusça Dil Sertifikası Randevusu”]Rusya’da, Moskova’da bulunan hukuk büromuzda sınava girmek isteyen vatandaşlarımız formu doldurup bize e-posta gönderebilirler. Randevusuz başvurular işleme alınmamaktadır.[/ultimate_heading][contact-form-7 id=”15557″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_wp_tagcloud title=”rusça sınav” taxonomy=”category”][/vc_column][/vc_row]

×