Giriş çıkış belgesi

Giriş-Çıkış belgeleri; Konsolosluklara vize için, Askerlik Şubelerine tecil işlemleri için, SSK, BAĞKUR emeklilik işlemleri için, YÖK eğitim işlemleri için kurumlara verilmek üzere vatandaşlarımız tarafından istenilen yurt dışına çıkış ve ülkemize tekrar giriş bilgilerini içeren resmi bir belgedir.

GİRİŞ ÇIKIŞ BELGESİ ALABİLECEĞİNİZ BİRİMLER

  • Hudut Kapıları Büro Amirliği (Adres: Muhsine Hatun Mah. Çiftegelinler Cad. No:29 Kumkapı/Fatih)
  • Atatürk Havalimanı Şube Müdürlüğü
  • Sabiha Gökçen Havalimanı Şube Müdürlüğü
  • Tüm İlçe Emniyet Müdürlüğü Pasaport Büro Amirlikleri

Giriş Çıkış belgesi talep eden vatandaşlarımızın kendisine ve kanuni temsilcilerine ( Noterden vekalet verilen şahıslar, 18 yaşından küçükler için anne veya babalarına, mahcurluların vasilerine vb ) ikamet ve giriş-çıkış yaptığı hudut kapısı fark etmeksizin verilecektir.
Giriş Çıkış sorgulamasındaki kayıtlar 01.01.1992 tarihinden günümüze kadar olan kayıtları kapsamaktadır.1992 yılı öncesi kayıtlara ulaşılamamaktadır.

Giriş Çıkış belgeleri bizzat kişilerin kendilerine veya kanuni olarak kişileri temsil eden vekillere verilecektir. Üçünü şahıslara kesinlikle belge ve bilgi verilmeyecektir.

Giriş Çıkış belgesi talebinde bulunan vatandaşlarımız dilekçelerinde,  giriş-çıkış kayıtlarının talep nedenini, hangi yıllara ait giriş-çıkışlarını istediğini belirtecektir. Vatandaşlarımızın Giriş-Çıkış kaydı talebi yoğunluğa bağlı olarak müracaat ettiği iş günü içerisinde en seri şekilde sonuçlandırılacaktır.​

×