rusya-vize-pasaport-işlemleri

Hususi Damgalı (Yeşil) Pasaport işlemleri

[vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”HUSUSİ DAMGALI (YEŞİL) PASAPORT”][vc_column_text]rusya-vize-yeşil-pasaport-vize-istiyor-muHususi Damgalı  Pasaport Müracaatları sadece Fatih/Vatan Caddesinde Bulunan Pasaport Müdürlüğünde alınmaktadır.

  • İmza sirküsü gönderen kurumların dikkatine – Yeni imza sirküsü matbu örneği için tıklayın
  • Daha önce Hususi Damgalı Pasaport hak saihinden en az lise veya dengi okul mezunu olduğunu gösterir belge istenilmekteydi. Bu uygulama 21.06.2016 tarihinden itibaren kaldrılmıştır.
  • İl Emniyet Müdürlüğümüz yerleşkesinde bulunan pasaport harç ve defter bedellerinin tahsil edildiği Maliye Veznesi kapanmıştır. Pasaport müracaatı için Vatan Caddesinde bulunan Müdürlüğümüze başvuruda bulunacak vatandaşlarımızın cüzdan bedellerini öncesinde yatırarak gelmeleri gerekmektedir.​
  • 25.12.2015 tarihli ve 29573 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Maliye Bakanlığının Değerli Kağıtlar Kanunu Genel Tebliğine göre; 01.01.2016 tarihinden geçerli olmak üzere;
    2017 Yılı için Pasaport Cüzdan Bedeli  : 94 TL.
  • Müdürlüğümüzde Maliye Veznesi bulunmamaktadır. Müracaatta bununacak vatandaşlarımızın pasaport cüzdan bedellerini yatırdıktan sonra müracaata gelmeleri gerekmeketidr.
  • 13 yaşından büyük olan öğrenciler için Öğrenci Belgesi ibraz etmesi zorunludur.​

[/vc_column_text][vc_column_text][go_pricing id=”pasaport-islemleri-ucretler”][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

×