rusya-vize-pasaport-işlemleri

Hizmet Damgalı Pasaport (Gri) İşlemleri

[vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Türkiye Cumhuriyeti Hizmet Damgalı Pasaport (Gri)”][vc_column_text]02.02.2015 tarihi ve 02.02.2015 tarihinden sonra düzenlenmiş eski tip hizmet damgalı pasaport talep formu müracaatlarda kabul edilmeyecektir. Bu linkten talep formunu indirebilirsiniz. Hizmet Damgalı Pasaport Talep Formu.docHizmet Damgalı Pasaport Talep Formu.doc
rusya-vize-gri-pasaport-vize-istiyor-mu-rusya
Pasaport Müdürlüğünde Maliye Veznesi bulunmamaktadır. Müracaatta bununacak vatandaşlarımızın pasaport cüzdan bedellerini yatırdıktan sonra müracaata gelmeleri faydalarına olacaktır.

  1. Talep Formundaki görev başlanğıç ve bitiş sürleri bölümüne yurtdışında görevlendirildiği süre yazılacaktır. Görevli olmadığı halde uzun süreli tarih atılmayacaktır.
  2. Hizmet damgalı pasaportlarda süre olsa dahi görevle ilgili her yurtdışına çıkışta kurumdan onaylı hizmet damgalı pasaport talep formu sisteme kayıt edilmesi için ilgili emniyet müdürlüklerine getirilmesi gerekmektedir. Form getirilmeden çıkış yapılırsa illegal çıkıştan işlem yapılacaktır.
  3. Belediyelerce yapılan görevlendirmelerde, Belediye personeli için onaylı Hizmet Damgalı Pasaport formu yeterli olacaktır. Belediye Meclis Üyeleri ve belediye personeli olmayanların görevlendirmelerinde ek olarak Belediye Meclis kararı ve Valilik Onayı gerekmektedir.

[/vc_column_text][vc_column_text][go_pricing id=”pasaport-islemleri-ucretler”][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

×