Rusya şoför vizesi

Rusya şoför vizesi 1 yıllık ve çok girişli çıkarılmaktadır. Rusya şoför vizesi çıkarılması için Rusya’da bulunan turizm şirketimiz tarafından sürücünüz için davetiye başvurusunda bulunarak içişleri bakanlığından onaylı FMS davetiyesi alıyoruz. Çıkarılan bu Rusya şoför vizesi davetiyesi ile İstanbul Rusya Konsolosluğundan sürücünüzün adına şoför vizesi başvurusunda bulunup vizeyi alıyoruz.

Lojistik sektörüne özel vize türü olan Rusya şoför vizesi; sürücülerin çok girişli yıllık vizelerindendir. Tırcılar için özel rusya vizesi hazırlanır. Bu vize ile yıl içerisinde çoklu giriş çıkış imkanı olur.

3 Aylık Rusya Şoför Vizesi

Rusya şoför vizesi uzun süreli olmayan vize tipi olarak 3 aylık şoför vizesi alınmasınada imkan tanımaktadır. Rusya şoför vizesi 3 aylık çok girişli yapılabilmektedir. Rusya vize işlemleri yürütülürken başvuru esnasında kaç girişli olduğu, süresi belirlenip Rusya vize ücreti ödenerek çıkarılır. Rusya şoför vizesi 3 aylık çok girişli çıkarıldığında Tır Sürücüleri 3 ay boyunca Rusya federasyonuna istedikleri bölgeden giriş çıkış yapma hakkına sahip olur. Rusya şoför vizesi için gerekli evraklar sadece Pasaportunuz ve vesikalık fotoğrafınız yeterlidir.

 

 

 

Rusya şoför vizesi davetiyesi

rusya şoför vizesi

Rusya şoför vizesi lojistik şirketlerinin TIR şoförlerine almak zorunda olduğu vize tipidir. Rusya Topraklarına giriş çıkışta kolaylık olması açısından çok girişli olup, yıllık ve 3 aylık olacak şekilde çıkarılabilmektedir.

RUSYA VİZESİ NEDİR? ŞARTLARI NE?

RUSYA VİZESİ NEDİR? ŞARTLARI NE?
Rusya Konsolosluğu, Rusya vize başvurularını akredite vize merkezleri ve seyahat acenteleri aracılığıyla kabul etmektedir. Rusya Federasyonu’na kısa süreli (30 gün) veya uzun süreli seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de ikamet iznine sahip yabancı uyruklu vatandaşlar Rusya vize işlem başvurularını, Rusya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş Rusya Vize Başvuru Merkezleri ve akredite olmuş acenteler aracılığıyla gerçekleştirmektedirler.

rusya-vizesi

Rusya turist vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya ekspres vize başvurusu yapılırsa 1 iş gününde Rusya vize hazır hale gelmektedir.

Rusya ile Türkiye Cumhuriyeti arasında karşılıklı olarak imzalanan ve kesintisiz 30 günlük süreyi aşmamak kaydıyla, iki ülke arasında vizesiz olarak serbest seyahat etme hakkı tanıyan anlaşma, 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren Rusya Devleti tarafından askıya alınmıştır. Bu nedenle Rusya Federasyonu T.C. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır.

Bununla birlikte Rusya’ya eğitim, çalışma ve oturum gibi amaçlarla seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının uzun süreli vize başvuruları Rusya Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Rusya Konsolosluğu, Eğitim Vizesi, Çalışma Vizesi, Oturum İzni gibi Rusya vizelerini uzun süreli konaklama gerektiren vize kapsamında değerlendirerek başvuru sahibine 90 gün kalış süreli ve çok giriş hakkı tanıyarak vermektedir.

Rus Konsolosluğunun onay verdiği Rusya vizesinde; Rus ve Latin harfleri ile soyadı, adı; doğum tarihi, cinsiyeti, kişinin hürriyetini belirten ana belge numarası, vizenin veriliş tarihi ve kişiye izin verilen kalış süresi; davetiye var ise Rusya Federasyonu’na giriş davetiyesi numarası gibi bilgiler yer almaktadır.

Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Sakarya, Tekirdağ, Yalova ve İstanbul’da yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve T.C. ikamet iznine sahip yabancı ülke vatandaşlarının Rusya vize işlemlerinde vize onayını veya reddini Rusya İstanbul Başkonsolosluğu vermektedir. Rusya vizesi başvuruları Rus Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize merkezleri aracılığıyla kabul edilmekle birlikte Rusya vizesinin sonucuna dair karar yetkisine sahip tek kurum başvuruların iletildiği Rusya Konsolosluğu, Rusya Başkonsolosluğu veya Rusya Büyükelçiliğidir.

Rusya Federasyonu’na giriş tarihinden sonraki 7 gün içinde ilgili makamlarda kayıt (registratsia) yapılmalıdır. Rusya’ya 7 günden daha az süreli seyahat planında kayıt zorunluluğu bulunmamaktadır. Rusya’da geçirilecek süre boyunca konaklanan yer, otel gibi bir ticari işletmeyse kayıt işlemi otel tarafından da yaptırılabilirken; aile veya arkadaş ziyaretlerinde bu işlem ikameti Rusya’da olan yakınınız tarafından da yapılabilmektedir.

Rusya Konsolosluğu Rusya Vize İşlemleri
Rusya vizesi tek girişli, iki girişli, çok girişli olarak kategorilere ayrılmaktadır. Rusya Turistik Vize, Rusya İş Vizesi, Rusya Humaniter Vize, Rusya Aile Ziyareti Vizesi, Rusya Transit Vize dâhil tüm vize kategorilerinde 30 güne kadar kısa süreli seyahat için Rusya vizesi başvurusu gerçekleştirilmektedir.

Rusya Konsolosluğu, Rusya vizesi taleplerini Rusya vize başvuru merkezleri veya akredite olmuş seyahat acenteleri üzerinden kabul etmektedir. Kısa süreli vize başvuruları doğrudan Rus Konsolosluğuna yapılmazken, Türkiye’de oturum iznine sahip olan yabancı uyruklu kişiler, Rusya vizesi işlemlerini direkt olarak İstanbul Rusya Konsolosluğuna yapabilmektedirler. Rusya vizesinin, Rus Devleti ve Rusya Konsolosluğunun belirlediği kurallar çerçevesinde kullanılmadığı durumlarda cezai yaptırımlar sözkonusu olabilmekte ve sonradan yapılacak Rusya vizesi başvuruları ret ile sonuçlanacaktır.

Rusya Konsolosluğu Rusya vizesi başvurularında seyahat amacı önemli rol oynamaktadır. Seyahat amacının doğru şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Tek tip bir Rusya vizesi yoktur. Bu nedenle Rusya vizesi başvurularında kişisel bilgilerin ve seyahat amacının doğru şekilde aktarılması gerekmektedir. Rusya turistik ve ticari vize başvuruları farklı evraklarla işlem görür. Seyahat amacına uygun yapılmayan başvurularda verilen bilgi ve belgelerdeki tutarsızlık durumunda Rusya vize başvurusu ret ile sonuçlanacaktır. Örneğin Rusya turistik vizesi ile ülkeye giriş yaparak ticari eylemde bulunduğu tespit edilen kişiler hukuki işlemlere tabi tutulabilmektedirler.

Rusya ticari vizesi seyahat amacına bağlı olarak tek girişli, iki girişli veya çok girişli olarak verilmektedir.

3 Aylık Tek girişli vize: Rusya Federasyonuna ticari amaçla seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşlarına 1 kez giriş 1 kez çıkış hakkı sağlar. Bu vize ile yapılan seyahatlerde yeniden giriş yapılmak istenmesi durumunda yeni bir Rusya vize başvurusu yapılmalıdır. Tek girişli vize ile seyahat tarihleri süresinde Rusya’da kalabilirsiniz ve bu süre 90 günü aşmayacak şekilde düzenlenir. Tek girişli vizeler Rusya ticari vize kapsamındadır.

3 Aylık İki girişli vize: Rusya Federasyonunu ziyaret etmek isteyen T.C. vatandaşlarına 2 kez giriş ve 2 kez çıkış hakkı sağlar. İki girişli Rusya ticari vizesinin süresi en fazla 90 gündür. Çift girişli vize Rusya ticari vize başvuruları için geçerlidir.

1 Yıllık Çok girişli vize: Rusya Federasyonunu ticari amaçla ziyaret etmek isteyen T.C. vatandaşlarına en az iki ve daha fazla Rusya Federasyonunu ziyaret etmek hakkı sağlar. Çok girişli vize, Rusya Federasyonu’nda her 180 günde 90 günü aşmamak kaydıyla kalma hakkı tanır. Rusya Konsolosluğu turistik vize başvurularını çok girişli olarak vermemektedir. Rusya ticari başvuruları çok girişli vize statüsünde olup 1 yıl süreli olarak alınabilmektedir.

Rusya ticari vizesi belirli bir zaman aralığını kapsar. Ticari vizenin süresinin uzatılması Rusya’daki yetkili makamlar tarafından yapılır. Rusya ticari vizesinin içeriği çalışma vizesinden farklılık göstermektedir. Çalışma her ne kadar ticari olarak görünse de ticari vize kategorisine girmemektedir.

Rusya Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Rusya vizesi başvurusu için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Rusya turistik vizesi 30 güne kadar Rusya’da kalma hakkı tanımaktadır. 15 günden fazla uzunluktaki ve acenteler aracılığıyla gerçekleştirilen seyahatlerde program hakkındaki ek belgeleri ve acentenin turistik hizmet dökümleri de talep edilebilmektedir.

Rusya vizesinin işleneceği pasaportun Rusya seyahati dönüş tarihinden sonra en az 6 ay geçerliliğinin olması ve Rusya vizesinin basılması için 2 boş sayfasının bulunmalıdır. Rusya Konsolosluğu yırtık ve aşınmış sayfaları olan pasaportları kabul etmemektedir.
Rusya vizesi ölçülerine göre, açık beyaz fonda çekilmiş, güncel fotoğraf, uçak ve konaklama rezervasyon bilgilerini içeren belgeler de başvuru dosyasında bulunmalıdır.
Rusya vize başvuru formu Rus Konsolosluğunun vize başvuru sahibi daha detaylı bilgi alması için oluşturulmuş bir formdur. Bu formda vereceğinizi kişiler bilgilerinizin pasaportunuz ve kimliğinizdeki bilgilerle çelişkili olmaması gerekmektedir. Formda yanlış bilgilerin beyan edilmesi Rusya vizesi başvurunuzun retle sonuçlanmasına neden olur. Formda seyahat tarihleri, konaklama bilgileri ve Rusya’da seyahat edilecek şehir bilgisi seyahat planınızla uyum içinde olmalıdır. Rusya vizenizin olması Rusya’ya herhangi bir bölgeden giriş yapacağınız anlamını taşımaz. Rusya’ya ilk giriş yapacağınız şehrin formda belirtilmesi ve uçak ve otel rezervasyonlarının bu doğrultuda yapılması gerekmektedir.

Rusya vize başvuru formunda ilk giriş yapılacak şehir adının yanında Rusya’da seyahat edilecek diğer yerlerinde adlarının yer almalıdır.

Rusya ticari vize başvurularında Rusya’daki firmadan davet mektubu alınmalıdır. Rusya vize davetiyesinin orijinalinin ibraz edilmesi zorunludur. Davetiyenin Rusya Dışişleri Bakanlığından onaylı olması gerekmektedir. Davetiye davet eden şirketin, organizasyonun ya da yetkili kişinin adı-soyadı ve ünvanı bulunmalıdır. Firma ve eğitim kurumlarının gönderdiği davetiyelerde ulaşım bilgisinin yer alması gerekmektedir.

Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşların ikamet belgelerini başvuru sırasında ibraz etmeleri gerekmektedir. Yabancı uyruklu vatandaşların pasaportları seyahat sonrası en az 6 ay geçerliliğe sahip olmalıdır.

Rus Konsolosluğu Rusya vizesi için gereken evraklarda değişiklik yapma ve gerektiği durumlarda ek evrak talep etme ve vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkını saklı tutar.

Rusya Vizesi Talep Dilekçesi

Rusya’ya gerçekleştirilecek seyahatin amacına göre vize türleri değişmektedir. Her vize tipine özgü belge listesi bulunmaktadır. Rusya Federasyonu’na gidilecek amaca göre turistik vize, aile ve arkadaş ziyareti vizesi, ticari vize, humaniter vize, transit vize, Rusya eğitim vizesi vb. kategorilerine göre vize başvurusu gerçekleştirilmelidir.

Rusya vizesi başvurusunda bulunacak kişi iş sahibi ise dilekçeyi Rusya Konsolosluğu’na hitaben, şirketin antetli kağıdına, gelir bilgisini beyan ederek yazmalıdır. Dilekçe şirketin antetli kağıdına yazılmış olmalı; dilekçede başvuruda bulunacak kişinin görevi, maaş bilgisi, izinli olduğu tarihler detaylı olarak yer almalıdır. Rusya vizesine başvuruda bulunacak kişi şirket sahibiyse, şirketinin antetli kağıdına, Rusya Konsolosluğu’na hitaben, Rusya’da gerçekleştireceği ticari faaliyetin kapsamını içeren dilekçe hazırlamalıdır.

Rusya vizesi başvurusunda bulunacak kişi çalışmıyorsa başvuru dosyasına seyahat masraflarını karşılayacak 1. dereceden yakınının şahsen, Rusya Konsolosluğu’na hitaben yazdığı; ziyaret amacını, konaklama detaylarınızı içeren dilekçeyi ve sponsorun mali/mesleki durumunu gösterir belgelerini de eklemelidir.

Rusya Vizesi Ücreti

Rusya vizesinin ücreti seyahat amacına ve kalış süresine göre değişebilmektedir. Başvurulan vize kategorisi, çok girişli veya tek girişli vize talepleri de ücrete farklı şekilde yansıyabilir. Vize kategorileri turistik, ticari, ziyaret vizesi şeklindedir. Yabancı uyruklulardan talep edilen ücretler farklı olabilmektedir. Uzun süreli Rusya vize taleplerinin ücreti talep edilen süre ve yine uzun süreli vize kategorileri olan Rusya çalışma vizesi, Rusya oturum izni, eğitim amaçlı vizelerin içeriğine göre değişebilmektedir. Rusya vize ücreti konusunda Rusya Konsolosluğunun tarafından akredite edilen vize merkezinden detaylı bilgiye ulaşılabilir. Rusya vizesi ücreti konjonktüre göre de değişebilir bu nedenle seyahatinize yakın tarihlerde güncel ücret bilgisini alabilirsiniz.

Rusya Vizesi Randevusu

Rusya Konsolosluğu, Rusya vizesi işlemlerini randevu sistemi ile kabul etmektedir. Rusya Konsolosluğu’na yapılan her randevusuz başvurunun işleme alınma süresi uzamaktadır. Rusya Konsolosluğu, Rusya vize müracaatlarını elektronik olarak kabul etmektedir. Evrak teslim yerine göre başvuru tamamlanmalıdır.

Rusya Vizesinin Sonuçlanma Süreleri

Rusya Konsolosluğu kendi resmi tatilleri haricinde Türkiye Cumhuriyeti’nin de resmi tatillerinde hizmet vermemektedir. Rusya seyahat işlemleri Rusya Konsolosluğu’nun yoğun olabileceği tarihler ve tatil günleri dikkate alınarak organize edilmelidir. Başvuru sahibinin talep ettiği vize türüne göre vize başvurusu ekseriyetle 4 ila 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Beklenmeyen durumlarda vize taleplerinin incelenme süresi uzayabilir. Rusya Konsolosluğu ihtiyaç duyması halinde vize talebiyle ilgili evrakları detaylı inceleyebilmektedir, bu sebeple vize işlem süresi 30 güne kadar çıkabilmektedir.

Rusya Ekspres Vizesi

Rusya ekspres vizesi Rusya Konsolosluğu’nun özel izni ile 1-3 iş günü arasında alınabilir. Hızlandırılmış şekilde vize alma dilekçelerinin incelenme süreleri 1 ile 3 iş günü arasındadır. Ekspres Rusya vizesi konsolosluğun aciliyetini onayladığı durumlarda çıkmaktadır, örneğin turistik amaçlarla Rusya’ya seyahat planı yapan bir kişinin ekspres vize alabilme ihtimali düşüktür.

Rusya Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Rusya vizesi etiketinin basılı olduğu ve Rus hudut makamlarında kontrol edilecek pasaportun sayfalarında herhangi bir yırtılma/hasar olmadığına, kullanılacak pasaportun yıpranmamış olmasına dikkat edilmektedir.

Pasaport yenilendiyse Türkiye’den Rusya Federasyonu’na veya Rusya Federasyonu’ndan Türkiye’ye seyahat etmeden önce sahip olunan pasaporttaki vize, yenilenen pasaporttaki aktarım işlemi için Rusya Federasyonu İçişleri Bakanlığı’na ve Göç İşleri Şubesi’ne (OVİR) ya da Rusya Federasyonu’nun Türkiye’deki temsilciliklerine vakit kaybetmeden müracaat edilmelidir.

Rusya vizesi başvuru dosyasında; vize anketinin, çok girişli başvuruda bulunulacaksa davetiyenin, Federal Göç Şubesi (FMS Rossi) daveti ile düzenlenen vize taleplerinde; çalışma, eğitim, hümaniter ve ticari vize başvuru belgelerinin orijinal hallerinin sunulması gerekmektedir. Rusya Federal Göç Şubesi davetiye kopyaları yalnızca bir ve iki girişli vizeler için geçerlidir.

Rusya’ya seyahatinin tamamlanma tarihinden sonra vizenin işleneceği pasaportun en az 6 ay (çalışma ve öğrenci vizesi için 1,5 yıl gereklidir) geçerliliğe sahip olmalı, vize anketinin bizzat başvuru sahibi tarafından imzalanmalı ve ıslak imzalı hali başvuru dosyasına eklenmelidir. Rusya Vizesi başvurusuna uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesi seyahat amacına göre farklılık göstermektedir.

Rusya vizesi evrakları:

  1. Pasaport
  2. 2 Adet Fotoğraf  (Fotoğrafların Arka fonu  beyaz olmalı)
  3. Başvuru Formu (Rusça) (SoHo Danışmanlık tarafından doldurulacaktır.)
  4. Voucher (Davetiye) Yabancı Turistik Kabul Belgesi (SoHo tarafından doldurulur)
  5. Rusya’daki Tur Öperatörü Tarafından  Alınmış Garanti Mektubu. (SoHo Vize Tarafından Temin Edilmektedir.)
  6. Rusya Federasyonunda Geçerli Seyahat Sağlık sigortası. SoHo Danışmanlık sigortanızı kesmektedir.

Rusya vizesi için bizi arayın: 02129636337 | 05445281484

Rusya vizesi işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Rusya vize evrakları bizim tarafımızdan hazırlanır ve Rusya vize ücreti ödendikten sonra Rusya vize başvuru yapılmış olur. Türkiye’in her ilinden Pasaportunuza Rusya vizesi alınmaktadır.

İstanbul dışındaki şehirlerden pasaport ve evrakları Aras KargoYurtiçi KargoMng Kargo ile SoHo Danışmanlık Vize Merkezine ulaştırabilirler. Pasaportlarınızın Vize işlemleri sonuçlandıktan sonra aynı şekilde kargo ile size geri gönderilecektir.

Rusya vizesi Ücreti: 140$

Çernogolovka işçi vizesi

Çernogolovka işçi vizesi Rusya vize işlemleri: Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle vize tipini belirlemelidir. Rusya vize işlemleri, ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Rusya turist vizesi için gerekli olan işlemler, Rusya ticari vizesi için gerekli olmayabilir. Rusya için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarımız ve kurumsal Türk şirketlerimizin vize başvuru sürecindeki işlemleri hızlandırmak ve Rusya vize evrakları hazırlanma aşamasında işlemleri kolaylaştırmak üzere kurulan SoHo Danışmanlık şirketimiz yaklaşık 12 yıllık Rusya ve BDT ülkelerinde hizmet vermektedir. Halen Merkez ofisimiz Moskova’da bulunmakta olup. İstanbul’daki şubemiz ile tüm Türkiye’ye güvenli kargo yöntemi ile pasaport ve vize dağıtımı yapmaktadır.

Putin ve Merkel telefonda görüştü

Putin ve Merkel telefonda görüştü Alman Hükümet Sözcü Yardımcısı Ulrike Demmer, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Suriye’de çatışmanın yatışması için siyasi sürecin geliştirilerek kararlılıkla takip edilmesi gerektiği konusunda mutabık kaldığını belirtti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma…

Nyazepetrovsk vize ücreti

Nyazepetrovsk vize ücreti Rusya vize işlemleri: Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle vize tipini belirlemelidir. Rusya vize işlemleri, ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Rusya turist vizesi için gerekli olan işlemler, Rusya ticari vizesi için gerekli olmayabilir. Rusya için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarımız ve kurumsal Türk şirketlerimizin vize başvuru sürecindeki işlemleri hızlandırmak ve Rusya vize evrakları hazırlanma aşamasında işlemleri kolaylaştırmak üzere kurulan SoHo Danışmanlık şirketimiz yaklaşık 12 yıllık Rusya ve BDT ülkelerinde hizmet vermektedir. Halen Merkez ofisimiz Moskova’da bulunmakta olup. İstanbul’daki şubemiz ile tüm Türkiye’ye güvenli kargo yöntemi ile pasaport ve vize dağıtımı yapmaktadır.

Manturov: Rusya ve Tayland, ödemelerde ulusal para kullanımı konusunda hemfikir

Manturov: Rusya ve Tayland, ödemelerde ulusal para kullanımı konusunda hemfikir Rusya Federasyonu Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov, Tayland ve Rusya bankalarının iki ülkenin bankalarında ulusal para birimlerinin kullanımında bazı anlaşmalar imzaladıklarını belirtti. Manturov yaptığı açıklamada, “Rus tarafı ayrıca, Rus turistlere ‘Mir’ banka kartını nakit para çekme işlemleri için kullanma ve Tayland’da ödeme yapma konusunda teknik bir fırsat…

Filistinlilerden Maduro’ya Destek Gösterisi

Filistinlilerden Maduro’ya Destek Gösterisi Batı Şeria’da Filistinliler, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’ya destek gösterisi düzenledi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece pasaport ve vesikalık fotoğraf sağlarsınız.…

Rus ve Türk diplomatlar, Anayasa Komitesini görüştüler 

Rus ve Türk diplomatlar, Anayasa Komitesini görüştüler  Rusya Devlet Başkanı’nın Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Verşinin, Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal’ın önderliğinde Türk temsilcileri ile görüşme yaptılar. Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, görüşmelerin 31 Ocak’ta gerçekleştiği belirtildi. Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamasında, “Suriye’deki mevcut duruma ve siyasi sürecin ilerlemesine yönelik…

Kümesteki 45 Tavuğu Köpekler Telef Etti

Kümesteki 45 Tavuğu Köpekler Telef Etti MUĞLA’nın Datça ilçesindeki bir kümeste bulunan tavuklardan 45’i, saldırgan hayvanlar tarafından parçalanarak telef oldu. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece…

Rusya’dan AB’ye TürkAkımı teklifi

Rusya’dan AB’ye TürkAkımı teklifiRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, TürkAkım doğalgaz boru hattı projesinin sadece Rus-Türk projesi değil, ilgisi olan Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin de katılımıyla hayata geçecek bir proje olabileceğini bildirdi. Lavrov, Macar mevkidaşı Peter Szijjarto ile görüştükten sonra düzenlenen ortak basın toplantısında gazetecilerin enerji konusunda AB ile Rusya’nın ilişkilerine yönelik sorularını cevaplandırdı. AB ile…

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan açıklama

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan açıklama Rusya Savunma Bakanlığı, Amerika’nın Orta ve Kısa Menzilli Füzeler Anlaşması’ndan çıkma kararını çok önceden aldığını ve buna yönelik hazırlıklarını yaptığını bildirdi. Savunma Bakanlığı’nın açıklaması şu şekilde: “Washington Rusya’ya yönelttiği Orta ve Kısa Menzilli Füzeler Anlaşması’nın İhlal edildiğine yönelik bir kanıta dayanmayan suçlamalardan önce karar almakla kalmayıp, anlaşmanın yasakladığı orta ve kısa…

Aksenov: Kırım, Magnitorsk’a yardım etmeye hazır

Aksenov: Kırım, Magnitorsk’a yardım etmeye hazır Kırım Başbakanı Sergey Aksenov, Kırım’ın bir binada doğalgaz patlamasının yaşandığı Magnitorsk’a gerekli yardımı sağlamaya hazır olduğunu bildirdi. Aksenov Facebook hesabından yaptığı açıklamada, “Kırım, Magnitorsk’a gerekli yardımı sağlamaya hazır” ifadesini kullandı. Kırım Başbakanı, tüm Kırımlıların adına olayda yaşamını yitirenlerin ailelerine ve yakınlarına başsağlığı dilediğini ve yaralılara acil şifalar dilediğini ifade…

Antalya Özel Rus Voleybolcunun Türkiye ve Şampiyonluk …

Antalya Özel Rus Voleybolcunun Türkiye ve Şampiyonluk …Tatil için geldiği Antalya’ya hayran kalan ve ülkesindeki spor kariyerini sonlandırıp kente yerleşen Rus voleybolcu Svetlana Uncu, 9 yıl aranın ardından Antalyaspor formasıyla bölgesel lig şampiyonluğu yaşadı. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Tatil için geldiği Antalya’ya hayran kalan ve ülkesindeki spor kariyerini sonlandırıp kente yerleşen Rus voleybolcu Svetlana…

Yandex, yeni merkezi için Moskova’da 145 milyon dolarlık arsa satın aldı

Yandex, yeni merkezi için Moskova’da 145 milyon dolarlık arsa satın aldı https://SoHo.com/media/cache/1/images/headline/yandex-yeni-merkezi-icin-moskovada-145-milyon-dolarlik-arsa-satin-aldi.jpegRusya’nın teknoloji devi Yandex, Moskova’nın merkezindeki ‘Kosıgina’ sokağında 145 milyon dolarlık arsa satın aldı.   Rusya vize işlemleri için bizi arayınız! 02129636337 | 05445281484   RUSYA VİZESİ NEDİR? ŞARTLARI NE? Rusya Konsolosluğu, Rusya vize başvurularını akredite vize merkezleri ve seyahat acenteleri aracılığıyla kabul etmektedir.…

Rusya aylık vize nasıl alınır

Rusya aylık vize nasıl alınır Rusya turist vizesi işlemleri 5 gün normal sürmekte. Eğer Rusya turist vizesi ekspres başvuru yapılırsa bu süre 1 güne düşmektedir. Rusya vize evrakları turistik başvuralarda oldukça azdır. Rusya turist vizesi evrakları; Pasaport, Fotoğraf, Otel Rezervasyonu, Uçak bileti Rezervasyonu, Voucher belgesi, Garanti Mektubu. Bunların dışında başka bir evrak istenmemektedir.

Balaşov vizesi

Balaşov vizesi Rusya vize işlemleri: Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle vize tipini belirlemelidir. Rusya vize işlemleri, ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Rusya turist vizesi için gerekli olan işlemler, Rusya ticari vizesi için gerekli olmayabilir. Rusya için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarımız ve kurumsal Türk şirketlerimizin vize başvuru sürecindeki işlemleri hızlandırmak ve Rusya vize evrakları hazırlanma aşamasında işlemleri kolaylaştırmak üzere kurulan SoHo Danışmanlık şirketimiz yaklaşık 12 yıllık Rusya ve BDT ülkelerinde hizmet vermektedir. Halen Merkez ofisimiz Moskova’da bulunmakta olup. İstanbul’daki şubemiz ile tüm Türkiye’ye güvenli kargo yöntemi ile pasaport ve vize dağıtımı yapmaktadır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’de

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’de NEW Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Bir taraftan kapımıza sığınan Suriyeli kardeşlerimize sahip çıkarken, diğer taraftan da savaşın son bulması için diplomatik kanalları devreye aldık. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] NEW Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Bir taraftan kapımıza sığınan Suriyeli kardeşlerimize sahip çıkarken, diğer taraftan da savaşın son bulması için diplomatik…

Ruslar, 2004’den itibaren inşaat sektörüne yaklaşık 12 trilyon ruble yatırım yaptılar

Ruslar, 2004’den itibaren inşaat sektörüne yaklaşık 12 trilyon ruble yatırım yaptılar Rusya Başbakan Yardımcısı Vitaliy Mutko, Rusların 2004 yılından itibaren inşaat sektörüne 12 trilyon ruble yatırım yaptıklarını bildirdi. Mutko “Rossiya 24” TV kanalına yaptığı açıklamada, “ 2004 yılından itibaren bugüne kadar hisseli inşaat modelinin kullanıldığından yola çıkmamız gerek. Bunun kötü bir model olduğunu düşünmüyorum. O…

Moskova’da “Happy Run” koşusu

Moskova’da “Happy Run” koşusu Rusya’nın başkenti Moskova’da bir yardım kuruluşuna destek amacıyla toplanan Moskovalılar, Noel Baba kıyafetiyle koştu. DNH Sergi ve Gösteri Eğlence Parkı’nda sosyal medya üzerinden iletişim kurarak toplanan Moskovalılar, Noel Baba kıyafetleriyle 5 ve 10 kilometrelik parkurda mücadele etti. SoHo Danışmanlık Moskova’da “Happy Run” koşusu Rusya haberler   Rusya vize işlemleri için bizi…

‘S-300 ve S-400’ler İsrail’in kamikaze İHA’sını kesinlikle yok eder’

‘S-300 ve S-400’ler İsrail’in kamikaze İHA’sını kesinlikle yok eder’ İsrail’in kamikaze insansız hava araçlarının (İHA) Rusya’nın Suriye’ye hava savunma sistemlerini konuşlandırması nedeniyle geliştirildiğini belirten Korotçenko, S-300 ve S-400 sistemlerinin bu kamikazeleri garanti tespit edip yok edeceğini kaydetti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya…

Kaşıkçı Time Dergisinin “Yılın Kişisi” Unvanı İçin …

Kaşıkçı Time Dergisinin “Yılın Kişisi” Unvanı İçin … NEW Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı, Amerikan Time dergisinin her yıl seçtiği ‘yılın kişisi’ unvanı için finale kalan isimler arasında yer aldı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta,…

Abdulino ticari vize

Abdulino ticari vize Rusya vize işlemleri: Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle vize tipini belirlemelidir. Rusya vize işlemleri, ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Rusya turist vizesi için gerekli olan işlemler, Rusya ticari vizesi için gerekli olmayabilir. Rusya için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarımız ve kurumsal Türk şirketlerimizin vize başvuru sürecindeki işlemleri hızlandırmak ve Rusya vize evrakları hazırlanma aşamasında işlemleri kolaylaştırmak üzere kurulan SoHo Danışmanlık şirketimiz yaklaşık 12 yıllık Rusya ve BDT ülkelerinde hizmet vermektedir. Halen Merkez ofisimiz Moskova’da bulunmakta olup. İstanbul’daki şubemiz ile tüm Türkiye’ye güvenli kargo yöntemi ile pasaport ve vize dağıtımı yapmaktadır.

Putin, Erdoğan ve Ruhani, Lukaşenko ile çay sohbetinde bir araya geldi

Putin, Erdoğan ve Ruhani, Lukaşenko ile çay sohbetinde bir araya geldi Soçi’ye üç günlük bir ziyaret için gelen Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, kentte Astana süreci çerçevesinde üçlü zirve gerçekleştiren Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile gayriresmi bir görüşme gerçekleştirdi. Liderler çay sohbeti yaptı. Rusya turist…

Netanyahu, Rusya Başbakan Yardımcısı Akimov ile görüştü

Netanyahu, Rusya Başbakan Yardımcısı Akimov ile görüştüİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, resmi ziyaret kapsamında İsrail’e giden Rusya Başbakan Yardımcısı Maxim Akimov ile görüştü. İsrail Başbakanlık Basın Ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Netanyahu ve Akimov, iki ülke arasında bilim, ilaç, inşaat ve tarım alanındaki işbirliğinin artırılması için atılabilecek adımları değerlendirdi. Başbakanlık Ofisinde yapılan görüşmede Netahyahu, ülkesinin Rusya…

Rusya ile Azerbaycan yerel parayla ticareti arttıracak

Rusya ile Azerbaycan yerel parayla ticareti arttıracakRusya Ekonomik Kalkınma Bakan Yardımcısı Azer Talıbov, iki ülkenin karşılıklı ticari ilişkilerde tamamen yerel paraya geçiş için gereken tüm kaynaklara sahip olduğunu belirtti. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Rusya Ekonomik Kalkınma Bakan Yardımcısı Azer Talıbov, iki ülkenin karşılıklı ticari ilişkilerde tamamen yerel paraya geçiş için gereken tüm kaynaklara sahip…

Savunma Bakanlığı, ABD’nin askeri ataşesini çağırdı

Savunma Bakanlığı, ABD’nin askeri ataşesini çağırdı Rusya Savunma Bakanlığı Temsilcisi İgor Konaşenkov, ABD Büyükelçiliği’nin Moskova’daki askeri ataşesinin Orta ve Kısa Menzilli Füzeler Anlaşması’nın yerine getirilmesi çağrısının yer aldığı notanın takdim edilmesi üzere bakanlığa çağırıldığını bildirdi. Konaşenkov yaptığı açıklamada, “Rusya Savunma Bakanlığı Amerika tarafını Orta ve Kısa Menzilli Füzeler Anlaşmasının geçerlilik süresi sona erince kadar anlaşmanın…

ABD’den Venezuelalılara “Ek Yardım” Açıklaması

ABD’den Venezuelalılara “Ek Yardım” Açıklaması ABD Dışişleri Bakanlığından, ‘Bugün ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Nicolas Maduro’nun sebep olduğu ülke genelindeki siyasi ve ekonomik krizden dolayı ülkeden kaçan 3,4 milyon Venezuelalıya 56 milyon dolarlık ek insani yardımda bulunulacağını açıkladı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar.…

“S400 olayında geri adımımız kesinlikle artık söz konusu değildir”

“S400 olayında geri adımımız kesinlikle artık söz konusu değildir” Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Patriotlar konusunda, eğer bize bu iyi şartları sağlarsanız biz buna da varız. Biz de alternatifli çalışmak durumundayız.” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, NTV-Star TV ortak canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı. Rusya’nın “Adana Mutabakatı” hatırlatmasına ilişkin bir soruya Erdoğan, “Bu, baba…

Rusya Dışişleri: ABD’nin INF’den çekilme kararı kesinleşti

Rusya Dışişleri: ABD’nin INF’den çekilme kararı kesinleşti Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Ryabkov, ABD’nin INF’den tek taraflı olarak çekilme kararını kesinleştirdiğini söyledi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz…

Dev Mücadele Öncesi Yemekte Buluştular

Dev Mücadele Öncesi Yemekte BuluştularUEFA Şampiyonlar Ligi D Grubu’nda bu akşam oynanacak olan Galatasaray-Lokomotiv Moskova maçı öncesi iki takımın yöneticileri yemekte bir araya geldi. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] UEFA Şampiyonlar Ligi D Grubu’nda bu akşam oynanacak olan Galatasaray-Lokomotiv Moskova maçı öncesi iki takımın yöneticileri yemekte bir araya geldi.

Dha Ankara – Çelik: Bir Provokasyon Dizisi Olarak …

Dha Ankara – Çelik: Bir Provokasyon Dizisi Olarak … AK PARTİ Sözcüsü Ömer Çelik, Münbiç ve Haseke’deki bombalı saldırılar hakkında, ‘Ne zaman meşru bir adım atılmaya çalışılsa bu provokasyonlar ortaya çıkıyor. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari…

Rusya: ABD, ‘Truva Atı’ adlı yeni bir savaş stratejisi geliştiriyor

Rusya: ABD, ‘Truva Atı’ adlı yeni bir savaş stratejisi geliştiriyor Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov, ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’un Truva Atı adı verilen yeni savaş stratejisini geliştirmeye başladığını belirtti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik…

İsrail, 2018’de Filistin Topraklarına 29 Bin Yahudi …

İsrail, 2018’de Filistin Topraklarına 29 Bin Yahudi … İsrail’in işgalleriyle ilgili yayınlanan 2018 yılı raporlarında, bir yıl içinde Filistin topraklarına yerleşmek üzere 29 bin Yahudi göçmen geldiği tespit edildi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik…

Lukoyanov işçi vizesi

Lukoyanov işçi vizesi Rusya vize işlemleri: Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle vize tipini belirlemelidir. Rusya vize işlemleri, ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Rusya turist vizesi için gerekli olan işlemler, Rusya ticari vizesi için gerekli olmayabilir. Rusya için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarımız ve kurumsal Türk şirketlerimizin vize başvuru sürecindeki işlemleri hızlandırmak ve Rusya vize evrakları hazırlanma aşamasında işlemleri kolaylaştırmak üzere kurulan SoHo Danışmanlık şirketimiz yaklaşık 12 yıllık Rusya ve BDT ülkelerinde hizmet vermektedir. Halen Merkez ofisimiz Moskova’da bulunmakta olup. İstanbul’daki şubemiz ile tüm Türkiye’ye güvenli kargo yöntemi ile pasaport ve vize dağıtımı yapmaktadır.

Sterlitamak vizesi

Sterlitamak vizesi Rusya vize işlemleri: Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle vize tipini belirlemelidir. Rusya vize işlemleri, ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Rusya turist vizesi için gerekli olan işlemler, Rusya ticari vizesi için gerekli olmayabilir. Rusya için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarımız ve kurumsal Türk şirketlerimizin vize başvuru sürecindeki işlemleri hızlandırmak ve Rusya vize evrakları hazırlanma aşamasında işlemleri kolaylaştırmak üzere kurulan SoHo Danışmanlık şirketimiz yaklaşık 12 yıllık Rusya ve BDT ülkelerinde hizmet vermektedir. Halen Merkez ofisimiz Moskova’da bulunmakta olup. İstanbul’daki şubemiz ile tüm Türkiye’ye güvenli kargo yöntemi ile pasaport ve vize dağıtımı yapmaktadır.

Rusya iş vizesi

Rusya iş vizesi. Rusya için vize başvurusunda bulunacak kişiler vize tiplerine göre başvuru yapmaktadırlar. Eğer vize tipinizi bilmiyorsanız, ziyaret amacınıza göre bunu belirlemenize biz yardımcı olabiliriz. Rusya için vize almak istiyorsanız, Rusya vize evrakları ona göre hazırlanmalıdır. Rusya vize ücreti ödenmeden önce vize tipinizi lütfen belirleyin. Rusya iş vizesi için öncelikle bir davetiye ihtiyacı olmaktadır. Bu davetiye tarafımızca sağlanmakta olup. Siz sadece Pasaport ve 2 adet vesikalık fotoğraf sağlamaktasınız.

Lavrov, Hariri ile Suriye meselesini görüştü

Lavrov, Hariri ile Suriye meselesini görüştüRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un Suriye Muhalefeti Müzakere Yüksek Kurulu Başkanı Nasr Hariri ile Suriye meselesinin siyasi çözümü hususunda görüştüğü bildirildi. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Lavrov’un Hariri ve beraberindeki heyet ile bir araya geldiği belirtildi. Suriye krizinin hızlı şekilde siyasi çözüme kavuşmasına ihtiyaç duyulduğu kaydedilen açıklamada, görüşmede, Suriye ve çevresindeki…

İranlı uzmanlar: Rusya, Suriye’deki İsrail-İran gerginliğinde tarafsızlık politikası yürütüyor

İranlı uzmanlar: Rusya, Suriye’deki İsrail-İran gerginliğinde tarafsızlık politikası yürütüyor İranlı uzmanlar, Rusya’nın iki ülkeyle olan iyi ilişkileri nedeniyle İran ile İsrail arasında, Suriye’de yaşanan gerginliklerde tarafsızlık politikasını benimsediğini belirtiyor. İsrail ordusunun pazartesi gecesi İran Devrim Muhafızları’na bağlı özel güç Feylak el-Kudüs’ün Suriye topraklarındaki hedeflerine hava saldırısı yaptığı yönündeki açıklaması, Tahran ve Tel Aviv’in Orta Doğu’daki çekişmesini yeniden gündeme…

Merkel, Türkiye ve Rusya’nın İdlib Mutabakatından …

Merkel, Türkiye ve Rusya’nın İdlib Mutabakatından … Alman Hükümet Sözcüsü Seibert, Türkiye ile Rusya arasındaki İdlib mutabakatına ilişkin, ‘Şansölye Merkel, askeri gerilimin artmasının engellenmesi ve sivil halkın korunması yönündeki çabalardan memnuniyet duyuyor. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Alman Hükümet Sözcüsü Seibert, Türkiye ile Rusya arasındaki İdlib mutabakatına ilişkin, ‘Şansölye Merkel, askeri gerilimin artmasının engellenmesi ve…

RT, Beyaz Saray’a ‘Yeni Yıl müdahalesinin’ videosunu yayınladı

RT, Beyaz Saray’a ‘Yeni Yıl müdahalesinin’ videosunu yayınladı Russia Today (RT) televizyonu, Katolik bayramı Noel arifesinde, Beyaz Saray’a ‘Yeni Yol müdahalesi’ hakkında video yayınladı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları…

‘Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi, derin bir sistem krizi içinde’

‘Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi, derin bir sistem krizi içinde’ Rusya Devlet Duması tarafından yayınlanan taslak metinde, Rusya’nın Avrupa Konseyi’yle (AK) parlamento hattındaki etkileşiminin, sürmekte olan Rus karşıtı kampanya nedeniyle fiilen durduğu, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nin (AKPM) ise derin bir kriz içinde bulunduğu belirtildi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya…

Rus Ortodoks Kilisesi: Bartholomeos, Rus din adamlarının İstanbul’da görev yapmasına karşı çıktı

Rus Ortodoks Kilisesi: Bartholomeos, Rus din adamlarının İstanbul’da görev yapmasına karşı çıktı Rus Ortodoks Kilisesi Dış İlişkiler Departmanı yetkilisi Nikolay Balaşov, eski Rus Patriği 2. Aleksey’in görevi sırasında İstanbul’daki Rusça konuşan inananların manevi açıdan beslenmesi için bir Rus din adamı göndermek istediğini ancak bu talebin Fener Rum Patriği Bartholomeos tarafından geri çevrildiğini anlattı. Rusya turist…

Rus Büyükelçi Karlov’a Suikast Davası Başladı

Rus Büyükelçi Karlov’a Suikast Davası Başladı Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un suikastla öldürülmesine ilişkin davada, 13’ü tutuklu 28 sanığın yargılanmasına Ankara 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya…

Rusya’ya karşı bir siber saldırı suçlaması da Almanya’dan geldi

Rusya’ya karşı bir siber saldırı suçlaması da Almanya’dan geldi ABD, İngiltere ve Hollanda’nın ardından Almanya da siber saldırılardan Rusya’yı sorumlu tutma furyasına katıldı. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] ABD, İngiltere ve Hollanda’nın ardından Almanya da siber saldırılardan Rusya’yı sorumlu tutma furyasına katıldı.

Antonov: 2018 yılı Rusya ve ABD’nin ilişkilerinde kaybedilen imkanların yılı oldu

Antonov: 2018 yılı Rusya ve ABD’nin ilişkilerinde kaybedilen imkanların yılı oldu Antonov: 2018 yılı Rusya ve ABD’nin ilişkilerinde kaybedilen imkanların yılı oldu Rusya’nın ABD Büyükelçisi Anatoliy Antonov, Moskova’nın durumu düzeltmeye çalışmasına rağmen 2018 yılının Rusya ve Amerika’nın ilişkilerinde kaybedilen imkanlar yılı olduğunu bildirdi. Antonov yaptığı açıklamada, “ 2018 yılı kaybedilen imkanlar yılı oldu. Rusya tarafı ABD ile…

Rusya’da nükleer alarm

Rusya’da nükleer alarm verildi. Rusya Meteroloji Servisi, Ural dağlarında radyoaktif izotop seviyesinin normalden yaklaşık bin kat arttığını doğruladı. Fransa Nükleer Güvenlik Enstitüsü 9 Kasım’da avrupa’da radyoaktif kirliliğin arttığını duyuyarak, Rusya veya Kazakistan’daki bir nükleer tesiste sorun çıkmış olabileceğini açıklamıştı. Bu açıklamaya Rusya’dan doğrulama geldi. Rusya Meteroloji Servisi, Ural bölgesinde eylül sonu ve ekim başında yapılan…

Lavrov, muhalif Müzakere Yüksek Komisyonu Başkanı ile İdlib’de militanların yok edilmesini ele aldı

Lavrov, muhalif Müzakere Yüksek Komisyonu Başkanı ile İdlib’de militanların yok edilmesini ele aldı Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un, Suriyeli muhaliflerin kurduğu Müzakere Yüksek Komisyonu Başkanı Nasr el Hariri ile İdlib’deki militanların yok edilmesini konuştuğu belirtildi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi…

Legoyda: Tomos, ardı arkası kesilmeyen siyasi ve kişisel hırsların sonucu olan bir kağıttır

Legoyda: Tomos, ardı arkası kesilmeyen siyasi ve kişisel hırsların sonucu olan bir kağıttır Moskova Patrikhanesi, Fener Rum Patriği Bartholomeos’un Ukrayna Ortodoks Kilisesi’ne “otosefal” statü kazandıran “Tomos” isimli kararnameyi Ukrayna’ya vermesine tepki gösterdi. Moskova Patrikhanesi medya ve toplumla ilişkiler temsilcisi Vladimir Legoyda, yaptığı açıklamada, Tomos’un imzalanmasının Ortodoks yasalarına aykırı olduğunu savunarak, hiçbir geçerliliği olmadığını öne sürdü. Legoyda, “Tomos,…

İçişleri Bakanlığı’ndan geçici pasaportlarla ilgili açıklama

İçişleri Bakanlığı’ndan geçici pasaportlarla ilgili açıklama Rusya İçişleri Bakanlığı, Haziran 2019’da 1 Temmuz 2002’den sonra Rusya sınırını geçen ve şu anda Rusya’da yaşayan vatanı olmayan kişilere hukuki statü almalarını sağlayacak yasa tasarısının yürürlüğe girmesinin planlandığını açıkladı. Yasa tasarısının hukuki alan dışında bulunan çok sayıda insanın statüsünü düzenlemeye yönelik olduğu belirtildi. Yasa tasarısı Temmuz 2002’den sonra…

Putin, Rusya silahsızlanma alanındaki durumdan dolayı endişeli

Putin, Rusya silahsızlanma alanındaki durumdan dolayı endişeli Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın silahsızlanma ve silahların yayılmasını önleme alanında meydana gelen durumdan endişe duyduğunu bildirdi. Putin,G20 zirvesinde BRICS görüşmesinde yaptığı açıklamada, “Silahsızlanma ve silahların yayılmasının önlenmesi alanındaki durum endişe uyandırıyor. ABD’nin Orta ve Kısa Menzilli Füze Anlaşması’ndaki yükümlülüklerinden vazgeçmesi, Stratejik Silahların Sınırlandırılması Anlaşması’ndaki belirsizlik silahların…

Kadirov, 4105 şınav çeken 5 yaşındaki Rahim’e Mercedes araba hediye etti

Kadirov, 4105 şınav çeken 5 yaşındaki Rahim’e Mercedes araba hediye etti Rusya Federasyonu’na bağlı Çeçenistan’ın lideri Ramzan Kadirov, çektiği şınavlar ile sosyal medyada ünlenen 5 yaşındaki Rahim Kurayev’e Mercedes marka bir araba hediye etti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3…

Vietnam’da, yarım asır önce kaybolan bir Sovyet pilotunun cesedi bulundu

Vietnam’da, yarım asır önce kaybolan bir Sovyet pilotunun cesedi bulundu Vietnam’da bulunan cesedinin 47 yıl önce ortadan kaybolan Sovyet subayı Yuri Poyarkov’a ait olduğu iddia ediliyor. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Vietnam’da bulunan cesedinin 47 yıl önce ortadan kaybolan Sovyet subayı Yuri Poyarkov’a ait olduğu iddia ediliyor.

Prokopyevsk vize işlemleri

Prokopyevsk vize işlemleri Rusya vize işlemleri: Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle vize tipini belirlemelidir. Rusya vize işlemleri, ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Rusya turist vizesi için gerekli olan işlemler, Rusya ticari vizesi için gerekli olmayabilir. Rusya için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarımız ve kurumsal Türk şirketlerimizin vize başvuru sürecindeki işlemleri hızlandırmak ve Rusya vize evrakları hazırlanma aşamasında işlemleri kolaylaştırmak üzere kurulan SoHo Danışmanlık şirketimiz yaklaşık 12 yıllık Rusya ve BDT ülkelerinde hizmet vermektedir. Halen Merkez ofisimiz Moskova’da bulunmakta olup. İstanbul’daki şubemiz ile tüm Türkiye’ye güvenli kargo yöntemi ile pasaport ve vize dağıtımı yapmaktadır.

Yakutistan vize işlemleri

Yakutistan vize işlemleri Rusya vize işlemleri: Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle vize tipini belirlemelidir. Rusya vize işlemleri, ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Rusya turist vizesi için gerekli olan işlemler, Rusya ticari vizesi için gerekli olmayabilir. Rusya için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarımız ve kurumsal Türk şirketlerimizin vize başvuru sürecindeki işlemleri hızlandırmak ve Rusya vize evrakları hazırlanma aşamasında işlemleri kolaylaştırmak üzere kurulan SoHo Danışmanlık şirketimiz yaklaşık 12 yıllık Rusya ve BDT ülkelerinde hizmet vermektedir. Halen Merkez ofisimiz Moskova’da bulunmakta olup. İstanbul’daki şubemiz ile tüm Türkiye’ye güvenli kargo yöntemi ile pasaport ve vize dağıtımı yapmaktadır.

Putin’den Trump’a Yeni Yıl Mesajı: ‘Diyaloğa Hazırız’

Putin’den Trump’a Yeni Yıl Mesajı: ‘Diyaloğa Hazırız’ Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, ABD Başkanı Donald Trump’a yolladığı yeni yıl mektubunda ‘pek çok farklı konuda’ diyaloğa açık olduğu mesajını verdiği bildirildi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize…

Rusya, Bloomberg sıralamasında dünyanın gelişmekte olan ikinci ekonomisi 

Rusya, Bloomberg sıralamasında dünyanın gelişmekte olan ikinci ekonomisi  Rusya ekonomisi gelişmekte olan ülkeler arasında Bloomberg ajansına göre, altı ay içinde beş basamak yükselerek ikinci sırada yer aldı. Bir önceki sıralamada Rusya yedinci sıradaydı. Ajansın hesaplamasına göre, Rusya 2,36 puan topladı. İlk sırada küçük bir fark ile 2.55 puanla Malezya, üçüncü sırada ise Çin (1.39) yer aldı. Daha sonra listede…

Düşen Rus Uçağının Tüm Sorumluluğu İsrail’e Ait”

Düşen Rus Uçağının Tüm Sorumluluğu İsrail’e Ait” MOSKOVA (AA) – Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Suriye’de düşen Rus askeri uçağının ve ölen mürettabatın tüm sorumluluğunun İsrail’e ait olduğunu söyledi. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] MOSKOVA (AA) – Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Suriye’de düşen Rus askeri uçağının ve ölen mürettabatın tüm sorumluluğunun İsrail’e ait olduğunu…

Kamu Başdenetçisi Malkoç, Beü Öğrencileri ile Buluştu

Kamu Başdenetçisi Malkoç, Beü Öğrencileri ile Buluştu Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) tarafından düzenlenen ‘Ombudsmanlık ve Üniversiteler’ konulu konferansa katılarak öğrencilerle bir araya geldi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta.…

Son 6 yılın rekoru: Rusya ekonomisi 2018’de yüzde 2.3 büyüdü

Son 6 yılın rekoru: Rusya ekonomisi 2018’de yüzde 2.3 büyüdü https://SoHo.com/media/cache/1/images/economics/son-6-yilin-rekoru-rusya-ekonomisi-2018de-yuzde-23-buyudu.jpegRusya Federal Devlet İstatistik Servisi’nin (Rosstat) verilerine göre, Rusya ekonomisi 2012’den beri en yüksek büyüme oranlarına ulaştı. Büyüme oranı geçtiğimiz yıl yüzde 2.3 oldu.   Rusya vize işlemleri için bizi arayınız! 02129636337 | 05445281484   RUSYA VİZESİ NEDİR? ŞARTLARI NE? Rusya Konsolosluğu, Rusya vize başvurularını…

‘Rus model ve kocası Salisbury’de zehirlendi’ iddiası

‘Rus model ve kocası Salisbury’de zehirlendi’ iddiası İngiltere’de eski Rus ajan Sergey Skripal ve kızının hastaneye kaldırılmadan önce yemek yediği restoranın yakınlarında bir başka restoranda yemek yiyen Rus model Anna Şapiro ve eşinin zehirlendiği ileri sürüldü. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] İngiltere’de eski Rus ajan Sergey Skripal ve kızının hastaneye kaldırılmadan önce yemek yediği restoranın…

Akar: “(Rusya Savunma Bakanı Şoygu ile İdlib’e Yönelik …

Akar: “(Rusya Savunma Bakanı Şoygu ile İdlib’e Yönelik … Akar: ‘(Rusya Savunma Bakanı Şoygu ile İdlib’e yönelik imzalanan metin) Müşterek bir koordinasyon merkezi üzerinde çalışmalarımız devam ediyor’ Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta.…

Rusya’da helikopter düştü: 4 ölü

Rusya’da helikopter düştü: 4 ölü Rusya’ya bağlı Buryatiya Cumhuriyeti’nin başkenti Ulan-Ude’de özel bir helikopter düştü. Olayda 4 kişi hayatını kaybetti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece…

Zenit – Fenerbahçe Maçını Michael Oliver Yönetecek

Zenit – Fenerbahçe Maçını Michael Oliver Yönetecek Fenerbahçe’nin Avrupa Liginde Zenit ile karşılaşacağı maçı, İngiltere Futbol Federasyonundan Michael Oliver yönetecek. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece…

Dmitriyev-Lgovski vizeli mi

Dmitriyev-Lgovski vizeli mi Rusya turist vizesi işlemleri 5 gün normal sürmekte. Eğer Rusya turist vizesi ekspres başvuru yapılırsa bu süre 1 güne düşmektedir. Rusya vize evrakları turistik başvuralarda oldukça azdır. Rusya turist vizesi evrakları; Pasaport, Fotoğraf, Otel Rezervasyonu, Uçak bileti Rezervasyonu, Voucher belgesi, Garanti Mektubu. Bunların dışında başka bir evrak istenmemektedir.

Hükümetten, öğretmen ve doktor maaşlarına zam sinyali

Hükümetten, öğretmen ve doktor maaşlarına zam sinyaliRusya, 2019 yılında öğretmen ve doktorların maaşlarını yüzde 6 seviyesinde artırmayı planlıyor. 2019 yılı bütçe taslağında, “Rusya Federasyonu Devlet Başkanı’nın 7 Mayıs 2012 tarihli kararının kapsadığı kamu alanındaki çalışan bazı kategorilerde maaşların artması öngörülüyor. Bu artış 2019 yılında yüzde 6, 2020 yılında yüzde 5,4, 2021 yılında yüzde 6,6 olacak”…

Rusya’da uçak kaçırma girişiminde bulunan kişi yakalandı

Rusya’da uçak kaçırma girişiminde bulunan kişi yakalandı Rusya’da uçak kaçırma girişiminde bulunan kişi yakalandı Rusya’nın Surgut şehrinden Moskova’ya giden bir uçağın, silahlı bir kişinin uçağı kaçırma girişimi nedeniyle acil iniş yaptığı bildirildi. Rus basınında yer alan bilgilere göre, silahlı bir yolcu, yerel saat ile 14.55’te kalkış yapan ve Surgut-Moskova seferini yapan Aeroflot firmasına ait SU1515…

Nikolskoye için voucher

Nikolskoye için voucher Uygun Rusya vize tipinin belirlenmesi. Ziyaret amacınıza uygun olan vizenin belirlenmesi ve kalış sürenize