Rusya şoför vizesi

Rusya şoför vizesi 1 yıllık ve çok girişli çıkarılmaktadır. Rusya şoför vizesi çıkarılması için Rusya’da bulunan turizm şirketimiz tarafından sürücünüz için davetiye başvurusunda bulunarak içişleri bakanlığından onaylı FMS davetiyesi alıyoruz. Çıkarılan bu Rusya şoför vizesi davetiyesi ile İstanbul Rusya Konsolosluğundan sürücünüzün adına şoför vizesi başvurusunda bulunup vizeyi alıyoruz.

Lojistik sektörüne özel vize türü olan Rusya şoför vizesi; sürücülerin çok girişli yıllık vizelerindendir. Tırcılar için özel rusya vizesi hazırlanır. Bu vize ile yıl içerisinde çoklu giriş çıkış imkanı olur.

3 Aylık Rusya Şoför Vizesi

Rusya şoför vizesi uzun süreli olmayan vize tipi olarak 3 aylık şoför vizesi alınmasınada imkan tanımaktadır. Rusya şoför vizesi 3 aylık çok girişli yapılabilmektedir. Rusya vize işlemleri yürütülürken başvuru esnasında kaç girişli olduğu, süresi belirlenip Rusya vize ücreti ödenerek çıkarılır. Rusya şoför vizesi 3 aylık çok girişli çıkarıldığında Tır Sürücüleri 3 ay boyunca Rusya federasyonuna istedikleri bölgeden giriş çıkış yapma hakkına sahip olur. Rusya şoför vizesi için gerekli evraklar sadece Pasaportunuz ve vesikalık fotoğrafınız yeterlidir.

 

 

 

Rusya şoför vizesi davetiyesi

rusya şoför vizesi

Rusya şoför vizesi lojistik şirketlerinin TIR şoförlerine almak zorunda olduğu vize tipidir. Rusya Topraklarına giriş çıkışta kolaylık olması açısından çok girişli olup, yıllık ve 3 aylık olacak şekilde çıkarılabilmektedir.

RUSYA VİZESİ NEDİR? ŞARTLARI NE?

RUSYA VİZESİ NEDİR? ŞARTLARI NE?
Rusya Konsolosluğu, Rusya vize başvurularını akredite vize merkezleri ve seyahat acenteleri aracılığıyla kabul etmektedir. Rusya Federasyonu’na kısa süreli (30 gün) veya uzun süreli seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de ikamet iznine sahip yabancı uyruklu vatandaşlar Rusya vize işlem başvurularını, Rusya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş Rusya Vize Başvuru Merkezleri ve akredite olmuş acenteler aracılığıyla gerçekleştirmektedirler.

rusya-vizesi

Rusya turist vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya ekspres vize başvurusu yapılırsa 1 iş gününde Rusya vize hazır hale gelmektedir.

Rusya ile Türkiye Cumhuriyeti arasında karşılıklı olarak imzalanan ve kesintisiz 30 günlük süreyi aşmamak kaydıyla, iki ülke arasında vizesiz olarak serbest seyahat etme hakkı tanıyan anlaşma, 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren Rusya Devleti tarafından askıya alınmıştır. Bu nedenle Rusya Federasyonu T.C. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır.

Bununla birlikte Rusya’ya eğitim, çalışma ve oturum gibi amaçlarla seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının uzun süreli vize başvuruları Rusya Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Rusya Konsolosluğu, Eğitim Vizesi, Çalışma Vizesi, Oturum İzni gibi Rusya vizelerini uzun süreli konaklama gerektiren vize kapsamında değerlendirerek başvuru sahibine 90 gün kalış süreli ve çok giriş hakkı tanıyarak vermektedir.

Rus Konsolosluğunun onay verdiği Rusya vizesinde; Rus ve Latin harfleri ile soyadı, adı; doğum tarihi, cinsiyeti, kişinin hürriyetini belirten ana belge numarası, vizenin veriliş tarihi ve kişiye izin verilen kalış süresi; davetiye var ise Rusya Federasyonu’na giriş davetiyesi numarası gibi bilgiler yer almaktadır.

Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Sakarya, Tekirdağ, Yalova ve İstanbul’da yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve T.C. ikamet iznine sahip yabancı ülke vatandaşlarının Rusya vize işlemlerinde vize onayını veya reddini Rusya İstanbul Başkonsolosluğu vermektedir. Rusya vizesi başvuruları Rus Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize merkezleri aracılığıyla kabul edilmekle birlikte Rusya vizesinin sonucuna dair karar yetkisine sahip tek kurum başvuruların iletildiği Rusya Konsolosluğu, Rusya Başkonsolosluğu veya Rusya Büyükelçiliğidir.

Rusya Federasyonu’na giriş tarihinden sonraki 7 gün içinde ilgili makamlarda kayıt (registratsia) yapılmalıdır. Rusya’ya 7 günden daha az süreli seyahat planında kayıt zorunluluğu bulunmamaktadır. Rusya’da geçirilecek süre boyunca konaklanan yer, otel gibi bir ticari işletmeyse kayıt işlemi otel tarafından da yaptırılabilirken; aile veya arkadaş ziyaretlerinde bu işlem ikameti Rusya’da olan yakınınız tarafından da yapılabilmektedir.

Rusya Konsolosluğu Rusya Vize İşlemleri
Rusya vizesi tek girişli, iki girişli, çok girişli olarak kategorilere ayrılmaktadır. Rusya Turistik Vize, Rusya İş Vizesi, Rusya Humaniter Vize, Rusya Aile Ziyareti Vizesi, Rusya Transit Vize dâhil tüm vize kategorilerinde 30 güne kadar kısa süreli seyahat için Rusya vizesi başvurusu gerçekleştirilmektedir.

Rusya Konsolosluğu, Rusya vizesi taleplerini Rusya vize başvuru merkezleri veya akredite olmuş seyahat acenteleri üzerinden kabul etmektedir. Kısa süreli vize başvuruları doğrudan Rus Konsolosluğuna yapılmazken, Türkiye’de oturum iznine sahip olan yabancı uyruklu kişiler, Rusya vizesi işlemlerini direkt olarak İstanbul Rusya Konsolosluğuna yapabilmektedirler. Rusya vizesinin, Rus Devleti ve Rusya Konsolosluğunun belirlediği kurallar çerçevesinde kullanılmadığı durumlarda cezai yaptırımlar sözkonusu olabilmekte ve sonradan yapılacak Rusya vizesi başvuruları ret ile sonuçlanacaktır.

Rusya Konsolosluğu Rusya vizesi başvurularında seyahat amacı önemli rol oynamaktadır. Seyahat amacının doğru şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Tek tip bir Rusya vizesi yoktur. Bu nedenle Rusya vizesi başvurularında kişisel bilgilerin ve seyahat amacının doğru şekilde aktarılması gerekmektedir. Rusya turistik ve ticari vize başvuruları farklı evraklarla işlem görür. Seyahat amacına uygun yapılmayan başvurularda verilen bilgi ve belgelerdeki tutarsızlık durumunda Rusya vize başvurusu ret ile sonuçlanacaktır. Örneğin Rusya turistik vizesi ile ülkeye giriş yaparak ticari eylemde bulunduğu tespit edilen kişiler hukuki işlemlere tabi tutulabilmektedirler.

Rusya ticari vizesi seyahat amacına bağlı olarak tek girişli, iki girişli veya çok girişli olarak verilmektedir.

3 Aylık Tek girişli vize: Rusya Federasyonuna ticari amaçla seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşlarına 1 kez giriş 1 kez çıkış hakkı sağlar. Bu vize ile yapılan seyahatlerde yeniden giriş yapılmak istenmesi durumunda yeni bir Rusya vize başvurusu yapılmalıdır. Tek girişli vize ile seyahat tarihleri süresinde Rusya’da kalabilirsiniz ve bu süre 90 günü aşmayacak şekilde düzenlenir. Tek girişli vizeler Rusya ticari vize kapsamındadır.

3 Aylık İki girişli vize: Rusya Federasyonunu ziyaret etmek isteyen T.C. vatandaşlarına 2 kez giriş ve 2 kez çıkış hakkı sağlar. İki girişli Rusya ticari vizesinin süresi en fazla 90 gündür. Çift girişli vize Rusya ticari vize başvuruları için geçerlidir.

1 Yıllık Çok girişli vize: Rusya Federasyonunu ticari amaçla ziyaret etmek isteyen T.C. vatandaşlarına en az iki ve daha fazla Rusya Federasyonunu ziyaret etmek hakkı sağlar. Çok girişli vize, Rusya Federasyonu’nda her 180 günde 90 günü aşmamak kaydıyla kalma hakkı tanır. Rusya Konsolosluğu turistik vize başvurularını çok girişli olarak vermemektedir. Rusya ticari başvuruları çok girişli vize statüsünde olup 1 yıl süreli olarak alınabilmektedir.

Rusya ticari vizesi belirli bir zaman aralığını kapsar. Ticari vizenin süresinin uzatılması Rusya’daki yetkili makamlar tarafından yapılır. Rusya ticari vizesinin içeriği çalışma vizesinden farklılık göstermektedir. Çalışma her ne kadar ticari olarak görünse de ticari vize kategorisine girmemektedir.

Rusya Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Rusya vizesi başvurusu için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Rusya turistik vizesi 30 güne kadar Rusya’da kalma hakkı tanımaktadır. 15 günden fazla uzunluktaki ve acenteler aracılığıyla gerçekleştirilen seyahatlerde program hakkındaki ek belgeleri ve acentenin turistik hizmet dökümleri de talep edilebilmektedir.

Rusya vizesinin işleneceği pasaportun Rusya seyahati dönüş tarihinden sonra en az 6 ay geçerliliğinin olması ve Rusya vizesinin basılması için 2 boş sayfasının bulunmalıdır. Rusya Konsolosluğu yırtık ve aşınmış sayfaları olan pasaportları kabul etmemektedir.
Rusya vizesi ölçülerine göre, açık beyaz fonda çekilmiş, güncel fotoğraf, uçak ve konaklama rezervasyon bilgilerini içeren belgeler de başvuru dosyasında bulunmalıdır.
Rusya vize başvuru formu Rus Konsolosluğunun vize başvuru sahibi daha detaylı bilgi alması için oluşturulmuş bir formdur. Bu formda vereceğinizi kişiler bilgilerinizin pasaportunuz ve kimliğinizdeki bilgilerle çelişkili olmaması gerekmektedir. Formda yanlış bilgilerin beyan edilmesi Rusya vizesi başvurunuzun retle sonuçlanmasına neden olur. Formda seyahat tarihleri, konaklama bilgileri ve Rusya’da seyahat edilecek şehir bilgisi seyahat planınızla uyum içinde olmalıdır. Rusya vizenizin olması Rusya’ya herhangi bir bölgeden giriş yapacağınız anlamını taşımaz. Rusya’ya ilk giriş yapacağınız şehrin formda belirtilmesi ve uçak ve otel rezervasyonlarının bu doğrultuda yapılması gerekmektedir.

Rusya vize başvuru formunda ilk giriş yapılacak şehir adının yanında Rusya’da seyahat edilecek diğer yerlerinde adlarının yer almalıdır.

Rusya ticari vize başvurularında Rusya’daki firmadan davet mektubu alınmalıdır. Rusya vize davetiyesinin orijinalinin ibraz edilmesi zorunludur. Davetiyenin Rusya Dışişleri Bakanlığından onaylı olması gerekmektedir. Davetiye davet eden şirketin, organizasyonun ya da yetkili kişinin adı-soyadı ve ünvanı bulunmalıdır. Firma ve eğitim kurumlarının gönderdiği davetiyelerde ulaşım bilgisinin yer alması gerekmektedir.

Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşların ikamet belgelerini başvuru sırasında ibraz etmeleri gerekmektedir. Yabancı uyruklu vatandaşların pasaportları seyahat sonrası en az 6 ay geçerliliğe sahip olmalıdır.

Rus Konsolosluğu Rusya vizesi için gereken evraklarda değişiklik yapma ve gerektiği durumlarda ek evrak talep etme ve vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkını saklı tutar.

Rusya Vizesi Talep Dilekçesi

Rusya’ya gerçekleştirilecek seyahatin amacına göre vize türleri değişmektedir. Her vize tipine özgü belge listesi bulunmaktadır. Rusya Federasyonu’na gidilecek amaca göre turistik vize, aile ve arkadaş ziyareti vizesi, ticari vize, humaniter vize, transit vize, Rusya eğitim vizesi vb. kategorilerine göre vize başvurusu gerçekleştirilmelidir.

Rusya vizesi başvurusunda bulunacak kişi iş sahibi ise dilekçeyi Rusya Konsolosluğu’na hitaben, şirketin antetli kağıdına, gelir bilgisini beyan ederek yazmalıdır. Dilekçe şirketin antetli kağıdına yazılmış olmalı; dilekçede başvuruda bulunacak kişinin görevi, maaş bilgisi, izinli olduğu tarihler detaylı olarak yer almalıdır. Rusya vizesine başvuruda bulunacak kişi şirket sahibiyse, şirketinin antetli kağıdına, Rusya Konsolosluğu’na hitaben, Rusya’da gerçekleştireceği ticari faaliyetin kapsamını içeren dilekçe hazırlamalıdır.

Rusya vizesi başvurusunda bulunacak kişi çalışmıyorsa başvuru dosyasına seyahat masraflarını karşılayacak 1. dereceden yakınının şahsen, Rusya Konsolosluğu’na hitaben yazdığı; ziyaret amacını, konaklama detaylarınızı içeren dilekçeyi ve sponsorun mali/mesleki durumunu gösterir belgelerini de eklemelidir.

Rusya Vizesi Ücreti

Rusya vizesinin ücreti seyahat amacına ve kalış süresine göre değişebilmektedir. Başvurulan vize kategorisi, çok girişli veya tek girişli vize talepleri de ücrete farklı şekilde yansıyabilir. Vize kategorileri turistik, ticari, ziyaret vizesi şeklindedir. Yabancı uyruklulardan talep edilen ücretler farklı olabilmektedir. Uzun süreli Rusya vize taleplerinin ücreti talep edilen süre ve yine uzun süreli vize kategorileri olan Rusya çalışma vizesi, Rusya oturum izni, eğitim amaçlı vizelerin içeriğine göre değişebilmektedir. Rusya vize ücreti konusunda Rusya Konsolosluğunun tarafından akredite edilen vize merkezinden detaylı bilgiye ulaşılabilir. Rusya vizesi ücreti konjonktüre göre de değişebilir bu nedenle seyahatinize yakın tarihlerde güncel ücret bilgisini alabilirsiniz.

Rusya Vizesi Randevusu

Rusya Konsolosluğu, Rusya vizesi işlemlerini randevu sistemi ile kabul etmektedir. Rusya Konsolosluğu’na yapılan her randevusuz başvurunun işleme alınma süresi uzamaktadır. Rusya Konsolosluğu, Rusya vize müracaatlarını elektronik olarak kabul etmektedir. Evrak teslim yerine göre başvuru tamamlanmalıdır.

Rusya Vizesinin Sonuçlanma Süreleri

Rusya Konsolosluğu kendi resmi tatilleri haricinde Türkiye Cumhuriyeti’nin de resmi tatillerinde hizmet vermemektedir. Rusya seyahat işlemleri Rusya Konsolosluğu’nun yoğun olabileceği tarihler ve tatil günleri dikkate alınarak organize edilmelidir. Başvuru sahibinin talep ettiği vize türüne göre vize başvurusu ekseriyetle 4 ila 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Beklenmeyen durumlarda vize taleplerinin incelenme süresi uzayabilir. Rusya Konsolosluğu ihtiyaç duyması halinde vize talebiyle ilgili evrakları detaylı inceleyebilmektedir, bu sebeple vize işlem süresi 30 güne kadar çıkabilmektedir.

Rusya Ekspres Vizesi

Rusya ekspres vizesi Rusya Konsolosluğu’nun özel izni ile 1-3 iş günü arasında alınabilir. Hızlandırılmış şekilde vize alma dilekçelerinin incelenme süreleri 1 ile 3 iş günü arasındadır. Ekspres Rusya vizesi konsolosluğun aciliyetini onayladığı durumlarda çıkmaktadır, örneğin turistik amaçlarla Rusya’ya seyahat planı yapan bir kişinin ekspres vize alabilme ihtimali düşüktür.

Rusya Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Rusya vizesi etiketinin basılı olduğu ve Rus hudut makamlarında kontrol edilecek pasaportun sayfalarında herhangi bir yırtılma/hasar olmadığına, kullanılacak pasaportun yıpranmamış olmasına dikkat edilmektedir.

Pasaport yenilendiyse Türkiye’den Rusya Federasyonu’na veya Rusya Federasyonu’ndan Türkiye’ye seyahat etmeden önce sahip olunan pasaporttaki vize, yenilenen pasaporttaki aktarım işlemi için Rusya Federasyonu İçişleri Bakanlığı’na ve Göç İşleri Şubesi’ne (OVİR) ya da Rusya Federasyonu’nun Türkiye’deki temsilciliklerine vakit kaybetmeden müracaat edilmelidir.

Rusya vizesi başvuru dosyasında; vize anketinin, çok girişli başvuruda bulunulacaksa davetiyenin, Federal Göç Şubesi (FMS Rossi) daveti ile düzenlenen vize taleplerinde; çalışma, eğitim, hümaniter ve ticari vize başvuru belgelerinin orijinal hallerinin sunulması gerekmektedir. Rusya Federal Göç Şubesi davetiye kopyaları yalnızca bir ve iki girişli vizeler için geçerlidir.

Rusya’ya seyahatinin tamamlanma tarihinden sonra vizenin işleneceği pasaportun en az 6 ay (çalışma ve öğrenci vizesi için 1,5 yıl gereklidir) geçerliliğe sahip olmalı, vize anketinin bizzat başvuru sahibi tarafından imzalanmalı ve ıslak imzalı hali başvuru dosyasına eklenmelidir. Rusya Vizesi başvurusuna uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesi seyahat amacına göre farklılık göstermektedir.

Rusya vizesi evrakları:

  1. Pasaport
  2. 2 Adet Fotoğraf  (Fotoğrafların Arka fonu  beyaz olmalı)
  3. Başvuru Formu (Rusça) (SoHo Danışmanlık tarafından doldurulacaktır.)
  4. Voucher (Davetiye) Yabancı Turistik Kabul Belgesi (SoHo tarafından doldurulur)
  5. Rusya’daki Tur Öperatörü Tarafından  Alınmış Garanti Mektubu. (SoHo Vize Tarafından Temin Edilmektedir.)
  6. Rusya Federasyonunda Geçerli Seyahat Sağlık sigortası. SoHo Danışmanlık sigortanızı kesmektedir.

Rusya vizesi için bizi arayın: 02129636337 | 05445281484

Rusya vizesi işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Rusya vize evrakları bizim tarafımızdan hazırlanır ve Rusya vize ücreti ödendikten sonra Rusya vize başvuru yapılmış olur. Türkiye’in her ilinden Pasaportunuza Rusya vizesi alınmaktadır.

İstanbul dışındaki şehirlerden pasaport ve evrakları Aras KargoYurtiçi KargoMng Kargo ile SoHo Danışmanlık Vize Merkezine ulaştırabilirler. Pasaportlarınızın Vize işlemleri sonuçlandıktan sonra aynı şekilde kargo ile size geri gönderilecektir.

Rusya vizesi Ücreti: 140$

Afrikalı Futbolcuların Çıkış Kapısı Antalya

Afrikalı Futbolcuların Çıkış Kapısı Antalya Antalya’da kamp yapan ve yaşları 19 ile 24 arasında değişen 22 Ganalı futbolcu, umutlarını devre arası transfer dönemine bağladı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları…

Lavrov, Filistin sorununu görmezden gelmemeye çağırdı

Lavrov, Filistin sorununu görmezden gelmemeye çağırdıRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya’nın Ortadoğu’daki çözüm sürecinde tek taraflı yaklaşımlara karşı uyarılarda bulunduğunu bildirdi. Lavrov, yaptığı açıklamada “Suriye, Irak, Yemen, Libya’daki durumun karmaşıklığına rağmen, uzun süredir devam eden Filistin sorununu görmezden gelmek kabul edilemez. Ortadoğu bölgesinin tümünde durumu iyileştirmek için adil kararı vermek son derece önemli. Tek taraflı yaklaşımlara karşı…

Snowkite Dünya Kupası

Snowkite Dünya Kupası Uluslararası Kiteboard Federasyonu (IKA) tarafından düzenlenen Snowkite Dünya Kupası 4. etap yarışmaları, Erciyes Kayak Merkezi’nde gerçekleştirildi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece pasaport…

Duma, Ukrayna’nın İstanbul Boğazı’nı kapatma çağrılarına yanıt verdi

Duma, Ukrayna’nın İstanbul Boğazı’nı kapatma çağrılarına yanıt verdi Duma Uluslararası İlişkiler Komitesi Üyesi Sergey Jeleznyak, Ukrayna’nın Türkiye’ye yaptığı Rus gemileri için İstanbul Boğazı’nı kapatma çağrısı ile Ukrayna yönetiminin birkez daha dikkatleri üzerine çekmeye ve uluslararası deniz kuralları sistemini bozmaya çalıştığını bildirdi. Daha önce Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Askeri Deniz Kuvvetleri Komutanı İgor Voronçenko, Kiev’in Rus gemileri…

Patruşev: Et ürünlerinin Türkiye’ye sevkiyatı 2019’da başlayabilir

Patruşev: Et ürünlerinin Türkiye’ye sevkiyatı 2019’da başlayabilir Rusya Tarım Bakanı Dmitriy Patruşev, Rus et ürünlerinin Türkiye’ye sevkiyatlarının 2019 yılında başlayabileceğini bildirdi. Tarım Bakanı Rusya Yatırım Forumu’nda yaptığı açıklamada, 2018 yılında Rus tarım ürünlerinin Türkiye’ye ihracatının geçen seneye göre yüzde 7 oranında artarak 1 milyar 900 milyon dolar olduğunu belirtti. Patruşev, “İlk olarak bu buğday ve…

Rusya ekspres vize

Rusya ekspres vize

Rusya büyükelçiliği: Benin’de kaçırılan Rus denizcilerin yeri bilinmiyor

Rusya büyükelçiliği: Benin’de kaçırılan Rus denizcilerin yeri bilinmiyor Rusya’nın Benin Büyükelçiliği, korsanların Benin açıklarında MSC Mandy adlı gemiye saldırarak kaçırdığı 6 Rus’un nerede olduğunun bilinmediğini belirtti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya…

Rusya’da enflasyon yüzde 5-5,5 seviyesine ulaşacak

Rusya’da enflasyon yüzde 5-5,5 seviyesine ulaşacak Rusya’da enflasyon yüzde 5-5,5 seviyesine ulaşacak Rusya’da enflasyon yılın ikinci yarısından itibaren azalacak ve sene sonunda yüzde 5-5,5 olacak, daha sonra 2020 yılının başında yüzde 4 seviyesindeki hedefe dönecek. Merkez Bankası’nın “Tüketici fiyatlarının eğilimi” adlı raporunda, “2019 yılının başında KDV artışı ve rublenin değer kaybetmesi nedeniyle geçici enflasyon artışı…

Rusya’dan Bmgk’de Reform Çağrısı

Rusya’dan Bmgk’de Reform Çağrısı Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinde (BMGK) reform yapılması çağrısında bulundu. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece pasaport ve…

Lavrov, Mısırlı mevkidaşı Samih Şükri ile görüştü

Lavrov, Mısırlı mevkidaşı Samih Şükri ile görüştü Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükri ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiği, görüşmede Filistin-İsrail konusu, Suriye ve Libya’daki son gelişmelerin ele alındığı bildirildi. Rusya Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Lavrov ile Şükri’nin telefon görüşmesinde, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’daki son gelişmeleri değerlendirdikleri kaydedildi. Açıklamada, iki bakanın, Filistin-İsrail konusu ile…

İran, Rusya üzerinden petrol satacağı iddialarını yalanladı

İran, Rusya üzerinden petrol satacağı iddialarını yalanladıİran Petrol Bakanı Bijen Zengene, ülkesinin Rusya üzerinden petrol satışı yapacağına yönelik iddiaları yalanladı. Bakanlar kurulu toplantısı sonrası basına konuşan Zengene, ülkesinin Rusya üzerinden petrol satışıyla ilgili iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Zengene, Tahran Enerji Borsası’nda şu ana kadar 280 bin varil petrol satışının gerçekleştiğini kaydetti. Bazı kaynaklar, Rusya’nın İran’la…

‘İstanbul Boğazı’ndaki tanker trafiği, önümüzdeki ay tamamen normale dönecek’

‘İstanbul Boğazı’ndaki tanker trafiği, önümüzdeki ay tamamen normale dönecek’ Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği Basın Ataşesi İrina Kasimova, Türkiye’deki Rus yurtdışı kurumlarının İstanbul ve Çanakkale boğazlarındaki durumu dikkatle takip ettiklerini ve Rus petrolünü taşıyan tankerlerin boğaz geçişlerinde toplu gecikmeler yaşadığı yönündeki haberlerden duydukları endişeyi Ankara’ya ilettiklerini belirtti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ |…

Peskov: “Tehditler Rusya’nın enerji projelerini durdurmayacak”

Peskov: “Tehditler Rusya’nın enerji projelerini durdurmayacak”Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov, Rusya’nın adil olmayan şartlara rağmen enerji projelerini yürütmeye devam ettiğini belirterek, “Bazı ülkelerin başkanları tarafından yapılan doğrudan tehditler, Rusya’nın enerji projelerini durdurmayacak.” dedi. Peskov, başkent Moskova’da düzenlenen “Rusya Enerji Haftası” kapsamında gazetecilere yaptığı açıklamada, Rus enerji sektörünün dünyanın en rekabetçi sektörü olduğunu söyledi.  Rusya’nın ülke olarak…

Putin’den Türkiye Açıklaması

Putin’den Türkiye Açıklaması Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın Türkiye ile Suriye’deki durumun çözümüyle ilgili dayanışma içinde çalıştığını belirtti.

THY Avrupa Ligi: CSKA Moskova- Khimki: 88-74

THY Avrupa Ligi: CSKA Moskova- Khimki: 88-74 THY Avrupa Ligi: CSKA Moskova- Khimki: 88-7 Basketbol THY Avrupa Ligi’nin 12. haftasında yapılan maçların ardından Fenerbahçe liderliğini sürdürdü. Rus temsilcilerinin arasında oynanan maçta CSKA Moskova, Khimki’yi 88-74 yendi. Avrupa basketbolunun kulüpler düzeyindeki 1 numaralı organizasyonuna 12. hafta maçlarıyla devam edildi. Haftaya lider giren Fenerbahçe, sahasında İtalya temsilcisi AX Armani…

Antalya Akvaryum Yeni Sezona Hazır

Antalya Akvaryum Yeni Sezona Hazır Antalya Akvaryum, yaz sezonuna hazır. 5 milyon litre ana tank kapasitesi, 250 farklı tür 10 binin üzerinde balık popülasyonu ile dikkat çeken Antalya Akvaryum’a, Rusya, Avrupa ve Ortadoğu pazarından yoğun turist bekleniyor. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya…

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’de başlayan G20 Liderler Zirvesi’ne, 19 lider ve 15 bin kişi katılıyor

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’de başlayan G20 Liderler Zirvesi’ne, 19 lider ve 15 bin kişi katılıyor Arjantin’in başkenti Buenos Aires’de iki gün sürecek G-20 Liderler Zirvesi başladı. Dönem Başkanı ve Arjantin Devlet Başkanı Mauricio Macri, zirvenin düzenlendiği Costa Salguero fuar alanında konuklarını karşıladı. Karşılamanın ardından liderler, basına kapalı yapılan “Adil ve Sürdürülebilir Gelecek” temalı toplantıya katıldı. Toplantının…

Rusya’dan S-400’ler için Türkiye’ye yeni bir opsiyon

Rusya’dan S-400’ler için Türkiye’ye yeni bir opsiyonRusya Başbakan Yardımcısı Yury Borisov, gazetecilere verdiği demeçte, Rus uçaksavar füze sistemleri S-400’ün Türkiye tarafından satın alınmasına ilişkin sözleşmenin, teslimatın ana kısmının tamamlanmasının ardından yeni bir opsiyon oluşturduğunu söyledi. Borisov, “Hava savunma sistemimizi isteyen çok. İlk olarak opsiyon Türkiye’de” dedi. Borisov, opsiyonun hacmini ise belirtmedi. Aralık 2017’de, Türkiye ve…

Nazarbayev’den Rusya ve Ukrayna’ya Müzakere Çağrısı

Nazarbayev’den Rusya ve Ukrayna’ya Müzakere Çağrısı Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Rusya ve Ukrayna’ya birbirleri ile doğrudan irtibata geçme ve bir kez daha müzakere masasına oturma çağrısında bulundu. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta.…

Rusya: ABD ile ilişkileri normale döndürmeye hazırız fakat buna karşılık alamıyoruz

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Moskova’nın Washington’la ilişkileri normale döndürmek için yolun kendine ait kısmını kat etmeye hazır olduğunu, fakat ABD’nin buna fiilen karşılık vermediğini ve sonuç olarak durumun kötüleşmeye devam ettiğini belirtti.

BRICS, Rusya ve Hindistan’da 825 milyon dolarlık projeleri onayladı

BRICS, Rusya ve Hindistan’da 825 milyon dolarlık projeleri onayladıBRICS Kalkınma Bankası, Rusya ve Hindistan’da toplam değeri 825 milyon dolar olan 3 yeni projeyi onayladı. Yönetim kurulu toplantısının sonucunda finans kuruluşunun sitesinde yayınlanan basın açıklamasında, Rus projesinin “Sibur” şirketi için “ZapSibNeftekim” projesinin ekolojik verimini artırmaya yönelik 300 milyon dolarlık krediyi kapsadığı belirtildi.  Açıklamada, “BRICS Kalkınma Bankası…

Peskov doğruladı: Putin ve Erdoğan’ın 17 Eylül’deki Soçi görüşmesinin hazırlığı yapılıyor

Peskov doğruladı: Putin ve Erdoğan’ın 17 Eylül’deki Soçi görüşmesinin hazırlığı yapılıyor Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya lideri Vladimir Putin ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 17 Eylül’de Soçi’de bir araya gelmesinin planlandığını doğruladı. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya lideri Vladimir Putin ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 17 Eylül’de Soçi’de bir araya gelmesinin planlandığını doğruladı.…

ABD heyetiyle görüşen Ryabkov: Washington’un INF’yi bozmak istediğine ikna olduk

ABD heyetiyle görüşen Ryabkov: Washington’un INF’yi bozmak istediğine ikna olduk Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, bugün Cenevre’de ABD heyetiyle Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması (INF) konusunda yaptıkları görüşmeden sonra Washington’un INF’yi bozma amacı taşıdığına ikna olduklarını belirtti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar.…

Putin: Yurtdışındaki vatandaşlarımızın haklarını kararlılıkla koruyacağız

Putin: Yurtdışındaki vatandaşlarımızın haklarını kararlılıkla koruyacağızRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yurtdışında yaşayan Rusya vatandaşlarına yönelik bir kongrede, Moskova’nın yurtdışındaki vatandaşlarının haklarını kararlılıkla koruyacağını söyledi. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yurtdışında yaşayan Rusya vatandaşlarına yönelik bir kongrede, Moskova’nın yurtdışındaki vatandaşlarının haklarını kararlılıkla koruyacağını söyledi.

Zenit kendi evinde Villarreal’e mağlup oldu

Zenit kendi evinde Villarreal’e mağlup oldu UEFA Avrupa Ligi son 16 turu ilk maçında Rus takımı Zenit evinde İspanyol takımı Villarreal’e 3-1 mağlup oldu. İlk 11’ler: Zenit: Lunev, Ozdoev, Rakitskiy, Ivanovic, Smolnikov, Driussi, Barrios, Kuzyaev, Mak, Dzyuba, Sardar Azmoun Villarreal: Andres Fernandez, Victor Ruiz, Funes Mori, Alvaro Gonzalez, Jaume Costa, Morlanes, Pablo Fornals, Iborra, Llambrich,…

Çijov: AB ve Rusya’nın ilişkilerindeki en kötü nokta geride kaldı

Çijov: AB ve Rusya’nın ilişkilerindeki en kötü nokta geride kaldı Rusya’nın Avrupa Birliği Daimi Temsilcisi Vladimir Çijov, Avrupa birliği ve Rusya’nın ilişkilerindeki en zor aşamayı geride bıraktıklarını ve artık ilişkilerin iyileşileceğini bildirdi. Çijov “Rossiya 24” TV kanalına yaptığı açıklamada, “Avrupa birliği ile ilişkilerimizde en kötü aşamayı geride bıraktık. Tabii ki bu aşamadan çok da yukarı…

Putin: ABD, dolara olan güveni yıktı

Putin: ABD, dolara olan güveni yıktıABD’nin dolar bazlı işlemlere uygulamayı planlandığı olası yaptırımlar hakkında konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD’nin bindiği dalı keserek her imparatorluğun yaptığı tipik hataya düştüğünü belirtti. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] ABD’nin dolar bazlı işlemlere uygulamayı planlandığı olası yaptırımlar hakkında konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD’nin bindiği dalı keserek…

Natalia Oreiro Balaşiha’da klip çekti

Natalia Oreiro Balaşiha’da klip çekti Uruguaylı şarkıcı Natalia Oreiro Podmoskovye’de bulunan Balaşiha’da klip çekti. “360” kanalının haberine göre, “Rusya’ya aşkla” şarkısını sanatçı Rusya, İspanyolca ve İngilizce olmak üzere 3 dilde seslendirdi. Fakat “Rusya’ya aşkla”, “Bayram geliyor”, “Ben sizin Nataşanızım”, “Rusya, seni seviyorum” gibi Rusça sadece birkaç cümle yer aldı. TV kanalının haberine göre, klipte 90’lı…

Bm, Venezuela Krizinde Hiçbir Grubun Yanında Yer Almayacak

Bm, Venezuela Krizinde Hiçbir Grubun Yanında Yer Almayacak BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Venezuela’daki krize siyasi çözüm bulma konusundaki destek tekliflerinin güvenilirliğinin sarsılmaması için hiçbir grubun yanında yer almayacaklarını söyledi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta,…

Rusya Denizaltılara Nükleer Kabiliyetli Drone Yerleştirecek

Rusya Denizaltılara Nükleer Kabiliyetli Drone Yerleştirecek Rus Donanması denizaltılara stratejik nükleer kabiliyetli 30’dan fazla drone yerleştirecekRus Inter Tass Ajansı’na konuşan İç Savunma endüstrisinden bir yetkili, Rus Donanması’nın 30’dan fazla Poseidon stratejik nükleer yetenekli sualtı dronunu muharebe destekli kullanmak amacıyla… Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde…

Uşakov: Putin ile Trump gelecek yıl bir araya gelebilir, ama daha önce görüşmeleri önemli

Uşakov: Putin ile Trump gelecek yıl bir araya gelebilir, ama daha önce görüşmeleri önemli Rusya Devlet Başkanı Putin’in yardımcısı Yuriy Uşakov, Putin ile ABD Başkanı Donald Trump’ın Haziran 2019’da Japonya’da yapılacak G20 Zirvesi’nde bir araya gelebileceğini, ancak böyle bir ikili görüşmenin daha erken organize edilmesinin de önemli oluğunu ifade etti. Rusya turist vizesi 140$ |…

2011-2017 Arası Dünyada ‘5’i Türkiye’de 259 Kişi’ …

2011-2017 Arası Dünyada ‘5’i Türkiye’de 259 Kişi’ … Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Tıp Kütüphanesi’nin araştırması, Türkiye’de de bu dönemde 5 kişinin selfie çekerken yaşamını yitirdiğini gösterdi.

Rus taraftarlar Roma metrosunun yürüyen merdivenini çökertti: 24 yaralı

Rus taraftarlar Roma metrosunun yürüyen merdivenini çökertti: 24 yaralıİtalya’nın başkenti Roma’da bir metro istasyonunda yürüyen merdivenin çökmesi sonucu 24 kişi yaralandı. Yaralıların büyük kısmının, bu akşamki Roma-CSKA Moskova maçı için İtalya’nın başkentine gelen Rus taraftarlar olduğu belirtildi. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] İtalya’nın başkenti Roma’da bir metro istasyonunda yürüyen merdivenin çökmesi sonucu 24 kişi yaralandı.…

Rusya Dışişleri Bakanlığı: Avrupa Birliği, Rusya ile terörle mücadele işbirliğini siyasete karıştırıyor

Rusya Dışişleri Bakanlığı: Avrupa Birliği, Rusya ile terörle mücadele işbirliğini siyasete karıştırıyor Rusya Dışişleri Bakanlığı Yeni Tehditler Departmanı Başkanı İlya Rogaçev, Avrupa Birliği’nin Rusya ile terörle mücadelede işbirliği konularını siyasete karıştırdığını bildirdi. Rogaçev “Valday” tartışma kulübü toplantısında yaptığı açıklamada, Rusya ve Avrupa Birliği’nin terörle mücadele görüşmelerine 2014 yılından itibaren periyodik olarak ara verildiğini hatırlatarak, “Partnerlerimiz…

Rusya vize ucuz

Rusya vize ucuz

TBMM Başkanı Binali Yıldırım: “Özellikle ABD’de Yapılan …

TBMM Başkanı Binali Yıldırım: “Özellikle ABD’de Yapılan … TBMM Başkanı Binali Yıldırım: ‘Özellikle ABD’de yapılan seçimlerden sonra dünyanın ayarı bozuldu. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece…

İran ile Ticareti Sürdürmek İçin Özel Mekanizma Oluşturulacak”

İran ile Ticareti Sürdürmek İçin Özel Mekanizma Oluşturulacak” NEW İran nükleer anlaşmasına taraf ülkeler, Tahran yönetimiyle ticareti sürdürmek için özel ödeme kanallarını da içeren yeni bir mekanizma oluşturulacağını açıkladı. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] NEW İran nükleer anlaşmasına taraf ülkeler, Tahran yönetimiyle ticareti sürdürmek için özel ödeme kanallarını da içeren yeni bir mekanizma oluşturulacağını açıkladı.

Rusya’nın yeni nesil savaş uçağı MiG-35 dikey kalkış gerçekleştirdi

Rusya’nın yeni nesil savaş uçağı MiG-35 dikey kalkış gerçekleştirdi Rus televizyon kanalı Zvezda, 4. nesil hafif savaş uçağı MiG-35’in neredeyse dikey olarak uçtuğu görüntüleri yayınladı. Televizyonun haberine göre, uçağın böyle bir manevra yapabilmesinin nedeni, iki motorun itiş gücünün, uçağın ağırlığından daha fazla olmasından kaynaklanıyor. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484…

ABD’den Hindistan’a “Rusya’dan alırsa yaptırım uygularım” uyarısı

ABD’den Hindistan’a “Rusya’dan alırsa yaptırım uygularım” uyarısıABD, Rusya’dan S-400 hava savunma sistemi satın almayı planlayan Hindistan’a, anlaşmanın hayata geçmesi halinde yaptırım uygulayacağı uyarısında bulundu. ABD Dışişleri Bakanlığından bir yetkili, “The Hindu” adlı haber sitesine yaptığı açıklamada, Hindistan’ın Rusya’dan S-400 hava savunma sistemi satın alması halinde, ”ABD’nin Hasımlarıyla Yaptırımlar Yoluyla Mücadele Etme Yasası” (CAATSA) çerçevesinde İran, Kuzey…

Ulusal projeler ve altyapıya 5 yılda 13 trilyon ruble ayrılacak

Ulusal projeler ve altyapıya 5 yılda 13 trilyon ruble ayrılacakRusya’da ulusal projelerin ve altyapının genişletilmesi ve yenilenmesinin toplam finansman hacminin 2019-2024 yıllarında 13 trilyon 110 milyar ruble olacağı bildirildi. 2019-2021 yılları federal bütçe taslağında, özellikle “Demografi” ulusal projesine 2 trilyon 900 milyar ruble, “Sağlık” projesine 1 trilyon 340 milyar ruble, “Eğitim” projesine 688 milyar ruble,…

Poroşenko’nun Rusya karşıtı suçlamaları tam bir saçmalık

Poroşenko’nun Rusya karşıtı suçlamaları tam bir saçmalık Duma milletvekili Mihail Şeremet, Ukrayna Devlet Başkanı Petr Poroşenko’nun Rusya’nın Azak Denizi’nin kıyısındaki iki şehri ele geçirmek istemesine yönelik açıklamalarını saçmalık olarak değerlendirdi. Daha önce Poroşenko, Rusya’nın Donbass’dan Kırım’a koridor oluşturmak için Ukrayna’nın Berdyansk ve Mariupol şehirlerini ele geçirmek istediğini açıkladı. Şeremet Rus haber ajansı Ria Novosti’ye yaptığı…

Trump’tan INF açıklaması: Herkesi bir odaya toplayıp yeni bir anlaşma yapmak istiyorum

Trump’tan INF açıklaması: Herkesi bir odaya toplayıp yeni bir anlaşma yapmak istiyorum ABD ile Rusya arasındaki Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması’ndan (INF) çekilme sürecini başlatan Başkan Donald Trump’tan yeni bir açıklama geldi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya…

Rusya, Kırgızistan’daki tatbikata “İskender-M” füze sistemlerini gönderdi

Rusya, Kırgızistan’daki tatbikata “İskender-M” füze sistemlerini gönderdiRusya Merkez Askeri Okrugu, Ural’dan Kırgızistan’a ilk kez BDT ülkelerinin ortak terörle mücadele faaliyetine katılmak için “İskender-M” füze sistemlerinin gönderildiğini belirtti. Merkez Askeri Okrugu’ndan yapılan açıklamada, “İskender-M operasyonel taktik füze sistemleri ilk kez Ural’dan Kırgızistan’a, BDT üyesi devletlerin güvenlik kurumlarının ortak terörle mücadele tatbikatı ‘Anti-Terör 2018’e katılmaları için getirildi”…

Forbes, 30 yaşından küçük iş insanları listesine üç Rus’u dahil etti

Forbes, 30 yaşından küçük iş insanları listesine üç Rus’u dahil etti Forbes dergisinin 30 yaşından küçük başarılı iş insanları sıralamasına üç Rus vatandaşı dahil edildi. Sıralamada, Day One Ventures Fonu Kurucusu Mariya Drokova ve Grabr servisinin kurucuları olan Artem Fedyaev ve Dariya Rebenok 30 yaş altı başarılı iş insanı listesinde yer aldı. Фото Grabr vk.comDay…

Futbolun Efsaneleri Moskova’da

Futbolun Efsaneleri Moskova’da Bir dönem Türkiye’de top koşturan Hamit Altıntop, van Hooijdonk, Simao, Riera ve İbrahim Ba özel turnuvada forma giydiSiyamend KAÇMAZ – MOSKOVA / DHARusya’da bu yıl 11’inci kez düzenlenen Legends Cup’ta (Efsaneler Kupası) ev sahibi Rusya şampiyonluğa ulaşırken, Türk futbolcu Hamit Altıntop’un… Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484…

Vatandaşların yüzde 95’i “Zaryadye” parkından memnun

Vatandaşların yüzde 95’i “Zaryadye” parkından memnun Zaryadye Başkent Parkı’nın Yönetimi, ziyaretçilerle parkın memnuniyeti ile ilgili bir anket düzenledi. Ziyaretçilerin yüzde 95’inin parktan memnun olduğu belirlendi. Zaryadye Müdürü Pavel Trehleb, VII St. Petersburg Kültür Forumu’nda 2018 yılında düzenlenen bu ankete 70 bin kişinin katıldığını bildirdi. Trehleb, “Ziyaretçilerin yüzde 95’inden fazlasının parktan memnun olduğunu öğrendik. Misafirlerimizin görüşlerini öğrenmek için sürekli çalışıyoruz,…

Donetsk Halk Cumhuriyeti Lideri Zaharçenko Suikastının …

Donetsk Halk Cumhuriyeti Lideri Zaharçenko Suikastının … Ukrayna’dan tek taraflı bağımsızlığını ilan eden Donetsk Halk Cumhuriyeti’nin 42 yaşındaki lideri Aleksandr Zaharçenko’nun ölümüne sebep olan bombalı saldırının görüntüleri ortaya çıktı. Zaharçenko, Rusya Lideri Putin’e olan yakınlığıyla tanınıyordu.

St. Petersburg’daki Petergof, dünyanın en popüler 10 müzesinden biri oldu

St. Petersburg’daki Petergof, dünyanın en popüler 10 müzesinden biri oldu https://SoHo.com/media/cache/1/images/culture/st-petersburgdaki-petergof-dunyanin-en-populer-10-muzesinden-biri-oldu.jpgRusya’nın St. Petersburg şehrinde yer alan Petergof Sarayı Müzesi, dünyanın en fazla ziyaret edilen 10 müzesinden biri oldu.   Rusya vize işlemleri için bizi arayınız! 02129636337 | 05445281484   RUSYA VİZESİ NEDİR? ŞARTLARI NE? Rusya Konsolosluğu, Rusya vize başvurularını akredite vize merkezleri ve seyahat acenteleri…

Sberbank, 1,2 milyar dolar kaybetti

Sberbank, 1,2 milyar dolar kaybettiRusların devlet bankalarına karşı yeni yaptırımlardan korkmaları nedeniyle yabancı döviz cinsinden mevduatlarını çekmeleriyle Sberbank geçen ay 1 milyar 200 milyon dolar kaybetti.  Rusya Merkez Bankası’nın verilerine göre, sektördeki toplam çıkış 1 milyar 500 milyon dolara ulaştı. Sene başından itibaren Sberbank perakende döviz mevduatlarının yaklaşık yüzde 10’unu kaybetti, sektör genelinde bu değer…

Slovakya’nın Eustream şirketi, Türk Akımı’nda işbirliğine hazır

Slovakya’nın Eustream şirketi, Türk Akımı’nda işbirliğine hazır Slovakya’nın doğalgaz operatörü Eustream, Türk Akımı’nın ikinci hattının Bulgaristan, Sırbistan, Macaristan ve Slovakya’dan geçme olasılığıyla ilgili yeni işbirliğine açık olduklarını belirtti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4…

Brent petrolün varili 59,34 dolar

Brent petrolün varili 59,34 dolar Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 59,34 dolardan işlem görüyor. Dün 58,61 dolardan güne başlayan ve gün içinde 58,84 dolara kadar yükselen Brent petrolün varil fiyatı, bu sabah 59,15 dolardan açıldı. Brent petrolün varili saat 09.25 itibarıyla yüzde 0,3 artışla 59,34 dolardan işlem görmeye başladı. Aynı dakikalarda Batı Teksas türü (WTI)…

“Putin Veliaht Prens ile görüşebilir”

“Putin Veliaht Prens ile görüşebilir” Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in G-20 Liderler Zirvesi’nde Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile görüşebileceğini bildirdi. Peskov, gazetecilerin, Putin’in G-20 Liderler Zirvesi’nde Prens bin Selman ile petrol piyasalarındaki durum ile ilgili görüşüp görüşmeyeceği sorusunu cevaplandırdı. Görüşmenin göz ardı edilemeyeceğini ifade eden Peskov, hangi konuların görüşüleceğini ise bilmediğini…

Dha Dış – İran’da Bulunan Binali Yıldırım, Rusya Meclis …

Dha Dış – İran’da Bulunan Binali Yıldırım, Rusya Meclis … Dha DIŞ – İran’da bulunan Binali Yıldırım, Rusya Meclis Başkanı ile görüştüDeniz Kılınç (DHA) ? Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım, İran’da Rusya Meclis Başkanı Vyacheslav Volodin ile bir araya geldi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi…

ABD Dışişleri Bakanlığı Avrupa Sorumlusu Mitchell’dan …

ABD Dışişleri Bakanlığı Avrupa Sorumlusu Mitchell’dan … ABD Dışişleri Bakanlığı Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Wess Mitchell, görevinden istifa edeceğini duyurdu. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları…

Erdoğan: Rusya da YPG’nin Menbiç’i boşaltacağını söylüyor

Erdoğan: Rusya da YPG’nin Menbiç’i boşaltacağını söylüyor Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya ziyareti dönüşünde gazetecilere açıklama yaptı. Menbiç’teki son gelişmeleri değerlendirdi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece pasaport…

Rusya öğrenci vizesi başvuru formu

Rusya öğrenci vizesi başvuru formu

Pentagon’dan Akar görüşmesine ilişkin açıklama: S-400’ler ile ilgili ‘endişeleri’ dile getirdik

Pentagon’dan Akar görüşmesine ilişkin açıklama: S-400’ler ile ilgili ‘endişeleri’ dile getirdik Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın ABD ziyareti kapsamında yaptığı ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan ile görüşmesine ilişkin Pentagon’dan açıklama yapıldı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya…

A Milli Takım Hazırlıklarını Sürdürdü

A Milli Takım Hazırlıklarını Sürdürdü Bosna Hersek ile Rize’de özel maç yapacak olan A Milli Futbol Takımı, hazırlıklarına bu akşam yaptığı antrenmanla devam etti.

Rusya ticari vizesi

Rusya ticari vize başvurusu için gerekli olan davetiye ve başvuru formlarını biz doldurup sizler için vizenizi alıyoruz. Rusya ticari vize senelik ve 3 aylık olacak şekilde 2 tipte mevcuttur. Rusya ticari vizesi senelik için toplamda 20 günde hazır olurken, 3 aylık Rusya ticari vize 15 gün gibi kısa bir sürede hazır olmaktadır. Rusya ticari vizesi alacaklar, Rusya ya ticari amaçla gideceklerse gerekli olan davetiye mektubunu 17 günde alıyoruz. Rusya vize evrakları arasında olan bu davetiyenin Rusya Bakanlığı tarafından onaylanması istenir. Rusya vize işlemleri için Rusya bakanlığının mührü olmayan davetiyeler geçersizdir ve kullanılamaz. Rusya vize ücreti ödenmeden önce sorunuz.

4 Maçtır Gol Atamayan A Milli Takımımız, Son 15 Yılın …

4 Maçtır Gol Atamayan A Milli Takımımız, Son 15 Yılın … A Milli Takımımız, Ukrayna ile oynanan hazırlık maçında gol hasretini 4 maça çıkararak bu konuda son 15 yılın rekorunu kırdı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari…

Rusya Hindistan’a S-400 sattı

Rusya Hindistan’a S-400 sattıKremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya’nın 5 adet S-400 hava savunma füze sistemleri satışı için Hindistan ile sözleşme imzaladığını bildirdi. Peskov, gazetecilere yaptığı açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Hindistan Başbakanı Narendra Mondi arasında yapılan görüşmeler esnasında 5 adet S-400’ün satış sözleşmesinin imzalandığını ifade etti. Bir süre önce Kremlin Dış Politika Danışmanı…

Venezuelalı Bakan, Rus Hükümeti ile Görüşecek

Venezuelalı Bakan, Rus Hükümeti ile Görüşecek Venezuela’nın Ekonomiden Sorumlu Devlet Başkan Yardımcısı Tareck El Aissami, Rusya’nın başkenti Moskova’da temaslarda bulunacak. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece…

En iyi etkinliklerde “Noel’e Yolculuk” festivali birinci sırada

En iyi etkinliklerde “Noel’e Yolculuk” festivali birinci sırada “Noel’e Yolculuk” festivali,  yeni yılda turistler için Rusya’daki en iyi etkinliklerin sıralamasında birinci sırada yer aldı. TurStat ajansı analistleri tarafından yürütülen çalışma sonucuna göre, sıralama Ocak tatillerinin ve festivallerin benzersizliğini ve popülerliğini dikkate aldı. Yeni yılda turistler için en iyi üç olay arasında Moskova’daki “Noel’e yolculuk” festivalinin yanı sıra, St.…

Lavrov: Batı, Balkanları Rusya’ya karşı bir atlama tahtasına dönüştürmeye çalışıyor

Lavrov: Batı, Balkanları Rusya’ya karşı bir atlama tahtasına dönüştürmeye çalışıyor Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Batı’nın Balkanları Rusya’ya karşı kullanabilecekleri bir atlama tahtası haline getirmek için ısrarlı girişimlerde bulunduğunu söyledi. Lavrov, Balkan ülkelerinin Moskova ile ABD arasında seçim yapmaya zorlandığını vurguladı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya’daki “Kommersant” Gazetesi …

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya’daki “Kommersant” Gazetesi … Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya’daki ‘Kommersant’ gazetesi için Türkiye-Rusya ilişkilerine dair bir makale kaleme aldı. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya’daki ‘Kommersant’ gazetesi için Türkiye-Rusya ilişkilerine dair bir makale kaleme aldı.

Çin: ABD, INF’den çekilme kararı üzerinde iki kere düşünmeli

Çin: ABD, INF’den çekilme kararı üzerinde iki kere düşünmeli Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying, ABD’nin Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması’ndan (INF) çekilme kararı üzerinde iki kere düşünmesi gerektiğini belirtti. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying, ABD’nin Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması’ndan (INF) çekilme kararı üzerinde iki kere düşünmesi gerektiğini…

Rusya’da yapısal, idari reformlar 2018

Federasyon Konseyi Başkanı Valentina Matvienko, 2018 yılının Mart ayında düzenlenecek Devlet Başkanlık Seçimlerinden sonra Rusya’da yapısal, idari ve kurumsal reformların gerçekleştirilmesine başlanacağını belirtti. Rus haber ajansı TASS’ta yer alan haberde Matviyenko, ”Kurumsal, idari ve yapısal reformlara ihtiyacın olduğu söylenir. Zaten gelinen noktayı, yapılması gereken şeyleri, ülkemizin daha başarılı ve hızlı gelişimi için hangi şartların oluşturulması gerektiğini…

Rus vekil Baltık Denizi’ndeki önleme olayını yorumladı: ABD ve NATO için uluslararası hukuku ihlal etmek normal

Rus vekil Baltık Denizi’ndeki önleme olayını yorumladı: ABD ve NATO için uluslararası hukuku ihlal etmek normal Rus vekil Yuriy Şvıtkin, ABD ve diğer NATO ülkelerine ait uçakların Rusya’nın sınırlarına yakın uçmasının gerilimin tırmanmasına yol açtığını, Rus askerlerininse çeşitli provokasyonlara izin vermeden sınırı korumak için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık…

FSB: Hizb-ut Tahrir’in Rusya lideri Tataristan’da yakalandı

FSB: Hizb-ut Tahrir’in Rusya lideri Tataristan’da yakalandı Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB), Hizb-ut Tahrir örgütünün Rusya şefinin ve bölge liderlerinin Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nde yakalandığını duyurdu. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB), Hizb-ut Tahrir örgütünün Rusya şefinin ve bölge liderlerinin Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nde yakalandığını duyurdu.

Putin Rusya’nın gaz projelerini değerlendirdi: Hayat, bizi bu tür planları uygulamaya geçirmeye zorlayacak

Putin Rusya’nın gaz projelerini değerlendirdi: Hayat, bizi bu tür planları uygulamaya geçirmeye zorlayacakAvrupalı tüketicilere tedarik edilen Rus gazının hacimlerindeki artışa dikkat çeken Rusya lideri Vladimir Putin, hayat şartlarının yetkilileri bu tür projeleri uygulamaya geçirmek zorunda bırakacağını belirtti. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Avrupalı tüketicilere tedarik edilen Rus gazının hacimlerindeki artışa dikkat çeken Rusya lideri Vladimir…

Ukrayna, Kırım ablukası nedeniyle yılda 100 milyon dolar kaybediyor

Ukrayna, Kırım ablukası nedeniyle yılda 100 milyon dolar kaybediyor Eski Ukrayna Başbakan Yardımcısı Vladimir Seminojenko, Kırım ablukası nedeniyle Ukrayna’nın her yıl 100 milyon dolar kaybettiğini belirterek, “Oysa bu para ülke ekonomisinin gelişmesine harcanmış olabilirdi” dedi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi…

Mehmet Akif Ersoy’un Vefatının 82. Yılı

Mehmet Akif Ersoy’un Vefatının 82. Yılı Yazar Yusuf Tosun, ‘Daha çok sloganik ve spot bazı cümlelerle Mehmet Akif’i tanıyoruz. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece pasaport…

Rusya: 23-25 yıllık petrol rezervimiz var

Rusya: 23-25 yıllık petrol rezervimiz var https://SoHo.com/media/cache/1/images/economics/rusya-23-25-yillik-petrol-rezervimiz-var.jpegRusya Yeraltı Kaynakları Kullanma Kurumu Rosnedra Başkanı Yevgeniy Kiselev, mevcut üretim seviyesinde 23-25 ​​yıllık petrol rezervlerinin olduğunu söyledi.   Rusya vize işlemleri için bizi arayınız! 02129636337 | 05445281484   RUSYA VİZESİ NEDİR? ŞARTLARI NE? Rusya Konsolosluğu, Rusya vize başvurularını akredite vize merkezleri ve seyahat acenteleri aracılığıyla kabul etmektedir. Rusya…

Putin, Zeman’ı kutladı

Putin, Zeman’ı kutladıKremlin’den yapılan açıklamaya göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Çek Cumhuriyeti Devlet Başkanı Miloš Zeman’a bağımsız Çekoslovakya’nın kuruluş yıldönümü için tebrik mesajı gönderdi. 28 Ekim 1918’de, Çekoslavakya’nın Avusturya-Macaristan’dan bağımsızlığı ilan edildi. Tebrik mesajında Putin “Bu yıl çok önemli bir yıldönümü kutluyorsunuz. Tam olarak yüz yıl önce, Çek halkı, Slovak halkıyla birlikte, devlet egemenliği…

Poroşenko: Kerç Boğazı’nda yaşananları Normandiya formatında görüşmek istiyorum

Poroşenko: Kerç Boğazı’nda yaşananları Normandiya formatında görüşmek istiyorum Ukrayna Devlet Başkanı Pyotr Poroşenko, Kerç Boğazı’nda olanları Rusya, Ukrayna, Almanya ve Fransa’nın yer aldığı ‘Normandiya Dörtlüsü’ formatında görüşmek istediğini söyledi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik…

Putin Petersburglularla tokalaşmak için korumasını uzaklaştırdı

Putin Petersburglularla tokalaşmak için korumasını uzaklaştırdı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Leningrad Kuşatması’nın sona ermesinin 75. Yıldönümünün kutlandığı St. Petersburg’da kent halkı ile bir arada olmak için korumasını bir el hareketiyle uzaklaştırdı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya…

7 Yıldır Bileği Bükülmüyor

7 Yıldır Bileği Bükülmüyor ÇANAKKALE’de kaporta ustası olarak çalışırken, 2004’te geçirdiği trafik kazası sonucu omurilik felci yüzünden tekerlekli sandalyeye mahkum olan Ümit Burunlular (43), 2011 yılında başladığı bilek güreşi sporunda 5 Türkiye, 2 Avrupa ve 5 dünya şampiyonluğu kazandı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde…

Çin Zulmü Protesto Edildi

Çin Zulmü Protesto Edildi Çin’in Sincan eyaleti olarak bilinen Doğu Türkistan’da yaşayan Türk kökenli Uygurlara uygulanan baskı ve zulümler dünyanın faklı kıta ve ülkelerinde protesto edildi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya…

Gucci ve Louis Vuitton marka eşyalarla fotoğraf paylaşan rahibe soruşturma

Gucci ve Louis Vuitton marka eşyalarla fotoğraf paylaşan rahibe soruşturma https://SoHo.com/media/cache/1/images/life/gucci-ve-louis-vuitton-marka-esyalarla-fotograf-paylasan-rahibe-sorusturma.jpgRus Ortodoks Kilisesi, kişisel sosyal medya hesabından fahiş fiyatlı Gucci ve Louis Vuitton marka eşyalarla fotoğraflarını paylaşan bir rahip hakkında inceleme başlattı.   Rusya vize işlemleri için bizi arayınız! 02129636337 | 05445281484   RUSYA VİZESİ NEDİR? ŞARTLARI NE? Rusya Konsolosluğu, Rusya vize başvurularını akredite vize…

Putin Avrupa’ya Amerikan Füzelerine Ev Sahipliği Yapmama …

Putin Avrupa’ya Amerikan Füzelerine Ev Sahipliği Yapmama … Rusya lideri Vladimir Putin, ABD’nin Avrupa’ya yeni füzeler konuşlandırması halinde, Rusya’nın benzer bir karşılık vereceği uyarısında bulundu.

Guardiola’dan Mültecilere Destek

Guardiola’dan Mültecilere Destek İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City’nin teknik direktörü Pep Guardiola, Akdeniz’deki mülteci ölümlerine dikkat çekerek, Avrupa toplumu ve büyük devletlerin bu sorunu çözmek zorunda olduğunu söyledi.

Biz Kimseden İcazet Almıyoruz”

Biz Kimseden İcazet Almıyoruz” Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ‘Bugün (ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo) Pompeo ile telefonda son gelişmeleri, atılması gereken adımları değerlendirdik. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan…

Omsk Vizesi

Omsk Rusya’da Sibirya’nın güney batısında bulunur ve Sibirya’da Novosibirsk’ten sonra en büyük ikinci şehirdir. Omsk Vizesi 140$’dır. | SoHo Danışmanlık. Rusya için vize başvuru merkezi. Rusya vizesi şimdi daha ucuz ve evraksız 1 pasaport ve 1 resim vizeniz 2 günde. İstanbul Omsk Vizesi için Rusya vizesi alınmaktadır. Omsk Rusya vizesi için bizi arayınız. Acil Omsk turist vizesi 1 günde çıkar.

Merkez Bankası: 2019’un ilk çeyreğinde GSYİH artışında yavaşlama olacak

Merkez Bankası: 2019’un ilk çeyreğinde GSYİH artışında yavaşlama olacak Rusya Merkez Bankası, 2019 yılının ilk çeyreğinde GSYİH artışının yüzde 1–1,5’e kadar yavaşlayacağını belirtti. Merkez Bankası’nın açıklamasında, “2019 yılının ilk çeyreğinde baz etkisi ve artan KDV oranının ekonomik faaliyetleri üzerindeki caydırıcı etkisi dikkate alınınca, yıllık GSYİH artışı yüzde 1-1,5’e yavaşlayacaktır” ifadelerine yer verildi. Merkez Bankası, ilk çeyrekte GSYİH’nin üç aylık artış…

Rus milyarderlerin serveti 9 ayda 18 milyar 400 milyon dolar arttı

Rus milyarderlerin serveti 9 ayda 18 milyar 400 milyon dolar arttıRus milyarderlerin toplam serveti Ocak-Eylül aylarında 18 milyar 422 milyon dolar arttı. Hisse değerleri ve şirketlerin raporlama verileri ışığında hazırlanan Bloomberg Milyarderler Endeksi (BBI) listesinde dünyanın en zengin 500 insanı bulunuyor. Bu listede Rusya’dan da 23 kişi yer alıyor. BBI sıralamasında lider Novatek’in sahibi Leonid…

Dünya ham çelik üretimi arttı

Dünya ham çelik üretimi arttı Küresel ham çelik üretimi 2018 yılında 1 milyar 808,6 milyon tona ulaştı. Brüksel merkezli Dünya Çelik Birliği (Worldsteel), 2018 yılı ham çelik üretim verilerini açıkladı. Bu dönemde Rusya 71,7 milyon ton ham çelik üretti. Buna göre, küresel ham çelik üretimi 2018 yılında bir önceki yıla göre yüzde 4,6 artarak 1…

Rusya’da kadın polis memuru, striptiz organizasyonu gerekçesiyle işten çıkarıldı

Rusya’da kadın polis memuru, striptiz organizasyonu gerekçesiyle işten çıkarıldı Rusya’ya bağlı Buryatya Cumhuriyeti’nde, ‘Vatan Savunucuları Günü’ kutlaması için striptiz dansçısı davet eden kıdemli soruşturma memurunun işten çıkarıldığı öğrenildi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4…

Kremlin: Putin ve Erdoğan, ikili ilişkileri ve Suriye çözüm süreciyle ilgili sorunları görüşecek

Kremlin: Putin ve Erdoğan, ikili ilişkileri ve Suriye çözüm süreciyle ilgili sorunları görüşecek Kremlin basın dairesinden yapılan açıklamada, Rusya lideri Vladimir Putin’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yarın yapacağı görüşmede, iki ülke arasındaki işbirliğinin ve Suriye çözüm süreciyle ilgili sorunların ele alınacağı bildirildi. Kremlin basın dairesinden yapılan açıklamada, Rusya lideri Vladimir Putin’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la…

Çijov: AB Rusya’yla işbirliğini normalleştirme fırsatını bir kez daha kaçırdı

Çijov: AB Rusya’yla işbirliğini normalleştirme fırsatını bir kez daha kaçırdı Rusya’nın AB Daimi Temsilcisi Vladimir Çijov, Brüksel’in 2018’de Moskova’yla işbirliğini normalleştirme yönünde bir fırsatı daha kaçırdığını belirtti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta.…

Fazıl Say, uzun bir aradan sonra Moskova’da sahneye çıkıyor

Fazıl Say, uzun bir aradan sonra Moskova’da sahneye çıkıyor Ünlü Türk piyanist Fazıl Say, 27 Şubat’ta Moskova Uluslararası Müzik Evi (Dom Muzika) da sahneye çıkıyor. Sanatçının konser biletleri satışa çıktı. 300 ile 1200 Ruble arasında değişiyor. Biletler, Dom Muzika’nın resmi sayfasından alınabilir. Saat 19’da başlayacak konser 45’er dakikalık iki bölümden oluşuyor. Daha önce 2008 yılında…

İzmir Turizmde Geriledi

İzmir Turizmde Geriledi Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği’nin (ETİK) ocak ayı yönetim raporuna göre, ziyaretçi sayısını 2018 yılında yüzde 18 artıran İzmir turizmi ocak ayını geçen yılın ilk ayına göre yüzde 15 gerilemeyle kapattı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi…

Uşak, Sığınmacılara Kapısını Açtı”

Uşak, Sığınmacılara Kapısını Açtı” Uşak Valisi Funda Kocabıyık, dünyada göçü en iyi idare eden ülkenin Türkiye olduğunu belirterek, ‘Uşak, savaş nedeniyle ülkesini terk etmek zorunda kalan Afganistan, Suriye, Iraklı sığınmacılara kapılarını açmıştır’ dedi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta,…

Rusya’da gençler neden buzlu suya giriyor?

Rusya’da gençler neden buzlu suya giriyor? https://SoHo.com/media/cache/1/images/life/rusyada-gencler-neden-buzlu-suya-giriyor.jpgOrtodoksluk’ta İsa’nın vaftiz edilmesinin buzlu suya girerek kutlandığı Epifani bayramının üzerinden bir ay geçmesinde rağmen Rusya’da gençler sağlık için buz gibi havada suyun tadını çıkarmaya devam ediyor. Bu deneyimi yaşayanlar, buzlu suda yüzmenin aşırı mutluluk, temizlenme hissi verdiğini, selülitleri ve hastalıkları önlediğini belirtiyor.   Rusya vize işlemleri için bizi…

“S-400 konusunda işi bitirdik, geri dönüşümüz asla olamaz.”

“S-400 konusunda işi bitirdik, geri dönüşümüz asla olamaz.” Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “S-400 konusunda işi bitirdik, geri dönüşümüz asla olamaz. Ruslarla anlaştık, ortak üretime gireceğiz, belki S-400’den sonra S-500’e gireceğiz.” dedi. Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam özel bir televizyon kanalının ortak yayınına katılarak gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Erdoğan, ABD’nin Suriye’den çekilmesinin ne aşamada olduğunun ve…

Soçi Zirvesi: Suriye’nin toprak bütünlüğü sağlanmalı

Soçi Zirvesi: Suriye’nin toprak bütünlüğü sağlanmalı https://SoHo.com/media/cache/1/images/politics/soci-zirvesi-suriyenin-toprak-butunlugu-saglanmali.jpegSuriye’nin geleceğinin tartışıldığı ve çözüm önerilerinin sunulduğu Soçi Zirvesi sona erdi. Rusya, Türkiye ve İran liderlerinin katıldığı kritik zirvede “Suriye’nin toprak bütünlüğü sağlanmalı” mesajı verildi.   Rusya vize işlemleri için bizi arayınız! 02129636337 | 05445281484   RUSYA VİZESİ NEDİR? ŞARTLARI NE? Rusya Konsolosluğu, Rusya vize başvurularını akredite vize merkezleri…

Moskova Büyükelçisi Samsar, Erdoğan’ın Rusya Ziyaretini …

Moskova Büyükelçisi Samsar, Erdoğan’ın Rusya Ziyaretini … Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar, Önümüzdeki hafta Rusya’ya ziyaret gerçekleştirecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Suriye başta olmak üzere ikili ilişkileri görüşeceğini söyledi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3…

Dha Yurt Bülteni-23

Dha Yurt Bülteni-23 AZEZ’DE ‘İDLİB’ PROTESTOSUSURİYE’nin İdlib kentine yönelik rejim ve Rus savaş uçakları tarafından devam eden bombardıman, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından düzenlenen Fırat Kalkanı Harekatı ile terör örgütlerinden arındırılan Kilis’in karşısındaki Azez kentinde protesto edildi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya…

BM’den Venezuela Açıklaması: “Bm, Hiçbir Grubun Yanında …

BM’den Venezuela Açıklaması: “Bm, Hiçbir Grubun Yanında … Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Venezuela’da yaşanan siyasi kriz konusunda BM’nin hiçbir grubun yanında yer almayacağını söyledi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta.…

Yunanistan’a uçan SSJ100 Moskova’ya döndü

Yunanistan’a uçan SSJ100 Moskova’ya döndü Moskova’dan Selanik’e uçak “Aeroflot” havayolu şirketine ait Sukhoi Superjet 100’ün Moskova’ya geri dönmek zorunda kaldığı açıklandı. Soruşturma Komitesi, uçağın ön camın üst katmanının çatlaması sonucunda Şeremetyevo havalimanına geri dönüş yapmak zorunda kaldığını açıkladı. Uçakta 48 yolcunun ve 6 mürettebatın bulunduğu belirtildi. Olay sonucunda kimse zarar görmedi. Yolcular gidiş noktasına başka…

Federasyon Konseyi: ABD’nin Kuzey Akımı-2 konusundaki tavrı şantajdan ibaret

Federasyon Konseyi: ABD’nin Kuzey Akımı-2 konusundaki tavrı şantajdan ibaret Federasyon Konseyi Bütçe Komitesi Başkanı Sergey Ryabuhin, ABD’nin Kuzey Akımı-2 boru hattı projesindeki tavrının gerçek bir şantaj olduğunu ve Rusya’nın Avrupa’nın bunları dinlemeyeceğini ümit ettiğini bildirdi. Daha önce ABD Dışişleri Bakanlığı Enerji Kaynaklardan sorumlu Danışmanı Francis Fannon Washington’un bakış açısından Kuzey Akımı-2 projesinin Avrupa güvenliği için…

Puşkov, Amerikan gemisinin Karadeniz’e girmesine tepki gösterdi

Puşkov, Amerikan gemisinin Karadeniz’e girmesine tepki gösterdi Federasyon Konseyi üyesi Aleksey Puşkov, ABD’nin destroyeri Donald Cook’un Karadeniz’e girmesinin ABD’nin güvenliğinin sağlanmasıyla ilgisi olmadığını bildirdi. Puşkov Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Amerika’nın savaş gemileri Karadeniz’e sık sık girmeye başladılar. Bunlar ABD’nin güvenliğini hiçbir şekilde etkilemiyor. Karadeniz’e savaş filosunun gönderilmesi senatörleri rahatlatıyor. Bizim kıyılarımızdan uzak kalsınlar” ifadesini kullandı.…

Menbiç’teki Hareketlilik, Yerini Sessizliğe Bıraktı

Menbiç’teki Hareketlilik, Yerini Sessizliğe Bıraktı Suriye’de Özgür Suriye Ordusu güçlerinin terör örgütü PKKPYD denetimindeki Menbiç’e yönelik operasyon için harekata geçmesiyle başlayan bölgedeki hareketlilik, bugün yerini sessizliğe bıraktı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta.…

Ankaragücü’nden Ayrılan Bakary Kone, Arsenal Tula’ya …

Ankaragücü’nden Ayrılan Bakary Kone, Arsenal Tula’ya … MKE Ankaragücü ile sözleşmesini tek taraflı fesheden Bakary Kone, Rusya Ligi ekiplerinden Arsenal Tula’ya transfer oldu. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan…

Novomoskovskiy Okrugu’nda bu yıl bir tıbbi poliklinik kurulacak

Novomoskovskiy Okrugu’nda bu yıl bir tıbbi poliklinik kurulacak Moskova Yeni Alanların Gelişimi Departmanı basın servisi, Novomoskovskiy Okrugu’ndaki Kurilovo bölgesinde bir polikliniğin 2019 sonunda hizmet vermeye başlayacağını belirtti. Moskova Yeni Alanların Kalkınması Departmanı Başkanı Vladimir Jidkin, polikliniğin şehir bütçesinden yapılacağını belirtti. Jidkin, yeni tıbbi tesisin yıl sonundan önce hizmet vermeye başlayacağını söyledi, ayrıca bu zamana kadar…

Trump ve Putin önümüzdeki ay Paris’te bir araya gelecek

Trump ve Putin önümüzdeki ay Paris’te bir araya gelecek ABD Başkanı Donald Trump ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in önümüzdeki ay Fransa’nın başkenti Paris’te buluşmayı planladığı açıklandı. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] ABD Başkanı Donald Trump ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in önümüzdeki ay Fransa’nın başkenti Paris’te buluşmayı planladığı açıklandı.

Rus Senatör: Suriye ordusu, Batı koalisyonunun saldırganlığına yanıt verme hakkına sahip

Rus parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi’nde Dış İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Vladimir Cabbarov, Batı koalisyonunun saldırması durumunda Suriye ordusunun füzeleri ve bu füzeleri taşıyan araçları vurma hakkına sahip olduğunu belirterek, “Eğer saldırı Rus birlikleri etkilerse yanıt gecikmeyecek” dedi.

Dünya Kupası için Rusya’ya gelen 5 bin yabancı taraftar hala ülkeyi terk etmedi

Dünya Kupası için Rusya’ya gelen 5 bin yabancı taraftar hala ülkeyi terk etmedi https://SoHo.com/media/cache/1/images/headline/dunya-kupasi-icin-rusyaya-gelen-5-bin-yabanci-taraftar-hala-ulkeyi-terk-etmedi.jpgGeçtiğimiz yıl Rusya’da düzenlenen 2018 Dünya Kupası için Rusya’ya gelen 5 binden fazla yabancı taraftar, halen yasa dışı olarak Rusya’da yaşıyor.   Rusya vize işlemleri için bizi arayınız! 02129636337 | 05445281484   RUSYA VİZESİ NEDİR? ŞARTLARI NE? Rusya Konsolosluğu, Rusya vize başvurularını…

Maduro’dan Türkiye Mesajı

Maduro’dan Türkiye Mesajı Venezuela’nın Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ‘Türkiye ile ittifakımızı ekonomik, ticari, finansal ve teknolojik açıdan güçlendirmeye devam edeceğiz’ dedi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz…

Rusya’ya ‘anormal’ soğuklar geliyor

Rusya’ya ‘anormal’ soğuklar geliyor https://SoHo.com/media/cache/1/images/headline/rusyaya-anormal-soguklar-geliyor.jpgRusya’nın merkez ve Volga bölgelerinde önümüzdeki iki gün içerisinde hava sıcaklığının ‘anormal’ bir şekilde düşmesi ve termometrelerin eksi 27 dereceye kadar ulaşması bekleniyor.   Rusya vize işlemleri için bizi arayınız! 02129636337 | 05445281484   RUSYA VİZESİ NEDİR? ŞARTLARI NE? Rusya Konsolosluğu, Rusya vize başvurularını akredite vize merkezleri ve seyahat acenteleri aracılığıyla…

Venezuela’nın Kararı Durumu Kötüleştirir’

Venezuela’nın Kararı Durumu Kötüleştirir’ KARARI dikkate aldıklarını belirten Maas, ‘Bu, durumu kötüleştiren ve rahatlatmaya katkıda bulunmayan anlaşılmaz bir karardır’ dedi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece…

Gaziantepli ayakkabıcıların gözü dünya pazarında

Gaziantepli ayakkabıcıların gözü dünya pazarında

Putin Aliyev ile Bir Araya Geldi

Putin Aliyev ile Bir Araya Geldi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Azerbaycan’da ‘9. Azerbaycan-Rusya Bölgesel Forumu’na katıldı.

İsviçre basını: Referandum propagandası için Putin, Trump ve Erdoğan kullanıldı

İsviçre basını: Referandum propagandası için Putin, Trump ve Erdoğan kullanıldıİsviçre’de yayınlanan Le Matin gazetesi, ülkede önümüzdeki kasımda ulusal mevzuatın uluslararası yasalara göre önceliği konusunda düzenlenecek olan referandum öncesinde İsviçre Sosyal Demokrat Partisi’nin Rusya, ABD ve Türkiye liderlerinin yer aldığı propaganda amaçlı broşür yayımladığını yazdı. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] İsviçre’de yayınlanan Le Matin gazetesi, ülkede…

Patruşev, Sibirya’da terör aktivitesinin arttığını bildirdi

Patruşev, Sibirya’da terör aktivitesinin arttığını bildirdiGüvenlik Konseyi Başkanı Nikolay Patruşev, Sibirya Federal Okrugu’nda terör faaliyetlerinin arttığını bildirdi.  Patruşev yaptığı açıklamada, bu yılın 9 ayı içerisinde Sibirya’da terörizm ile ilgili 56 soruşturmanın açıldığını ifade etti.  Patruşev, bunun bölgede Orta Asya ve Kafkasya’dan gelen göçmen işçi sayısının artmasıyla ilgili olduğunu belirterek, “Gelen bilgiler bölgedeki yapıların uluslararası terör…

Rusyadan davetiye kaç günde gelir

Rusyadan davetiye kaç günde gelir

Esad: İdlib mutabakatı geçici, kontrolü alacağız

Esad: İdlib mutabakatı geçici, kontrolü alacağızSuriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Türkiye ve Rusya arasında varılan İdlib mutabakatını ‘geçici bir önlem’ olarak değerlendirdi ve muhaliflerin kontrolünde kalan İdlib bölgesinin yakında Şam yönetimine geçeceğini ileri sürdü. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Türkiye ve Rusya arasında varılan İdlib mutabakatını ‘geçici bir önlem’ olarak…

İyi Partili Çıray: Türkiye’de Yüzde 50’ye Yakın Devalüasyon …

İyi Partili Çıray: Türkiye’de Yüzde 50’ye Yakın Devalüasyon … İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, partisinin Denizli İl Başkanlığı’ndaki açıklamasında, Türkiye’nin bir ekonomik krizin başında olduğunu öne sürerek, ‘Yıl başından bu yana Türk milleti yüzde 45- 50 fakirleşmiştir. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili…

Putin, Bağımsız Devletler Topluluğu Zirvesi İçin Tacikistan’a …

Putin, Bağımsız Devletler Topluluğu Zirvesi İçin Tacikistan’a … Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Tacikistan’da gerçekleşecek Bağımsız Devletler Topluluğu Zirvesi için başkent Duşanbe’ye geldi.

ABD’den Rusya’ya Suriye’de iş birliği çağrısı

ABD’den Rusya’ya Suriye’de iş birliği çağrısı ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD’nin Suriye’deki siyasi çözüm konusunda iş birliği yapmak için Rusya’ya çağrıda bulundu. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan…

Türkiye’nin en güvenilir şehri Eskişehir, Rusya’nın Nizhny Novgorod

Türkiye’nin en güvenilir şehri Eskişehir, Rusya’nın Nizhny NovgorodGazetem’in Numbeo verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, dünyanın en güvenli şehirleri listesinde ilk 25 arasında Türkiye’den Eskişehir 12’nci, Rusya’dan ise Nizhny Novgorod 14’cü oldu. En güvenli şehir ise Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi oldu. Abu Dabi sadece yüzde 11,74 suç oranına sahipken, onu ikinci sıradan…

“S400 olayında geri adımımız kesinlikle artık söz konusu değildir”

“S400 olayında geri adımımız kesinlikle artık söz konusu değildir” Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Patriotlar konusunda, eğer bize bu iyi şartları sağlarsanız biz buna da varız. Biz de alternatifli çalışmak durumundayız.” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, NTV-Star TV ortak canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı. Rusya’nın “Adana Mutabakatı” hatırlatmasına ilişkin bir soruya Erdoğan, “Bu, baba…

Mevlana Şekeri, Günde 100 Ton Üretiliyor

Mevlana Şekeri, Günde 100 Ton Üretiliyor KONYA’nın yöresel yiyecekleri arasında yer alan Mevlana adı altında satılan akide şekeri, günde 100 ton üretiliyor ve yaklaşık 400 kişiye istihdam sağlıyor. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4…

Rusya e vize

Rusya e vize

Rusya’dan Türkiye’den narenciye ithalatına yönelik açıklama

Rusya’dan Türkiye’den narenciye ithalatına yönelik açıklama Rusya’nın, Türkiye’den ithal edilen narenciye ürünlerinde bugünden itibaren sevkiyat öncesi kontrole başladığı bildirildi. Rusya Tarım Ürünleri Denetim Dairesinden (Rosselkhoznadzor) yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’den yetkililerle narenciye ticaretine ilişkin bir toplantı gerçekleştirdiği belirtildi. Türkiye’den ithal edilen narenciye ürünlerinde bazı ihlallerin saptandığı öne sürülen açıklamada, “Türkiye’den ithal edilen narenciye ürünlerinde 5 Aralık itibarıyla…

Putin, Merkel, Trump… son 10 yılda hangi lider en çok değişti?

Putin, Merkel, Trump… son 10 yılda hangi lider en çok değişti? https://SoHo.com/media/cache/1/images/politics/putin-merkel-trump-son-10-yilda-hangi-lider-en-cok-degisti.jpgSosyal medyada ünlülerin başlattığı “#10yearchallenge” etiketi sadece Instagram’da 5 milyon paylaşımı geride bıraktı. euronews, 2009-2019 yılları arasındaki değişimi göstermek için başlatılan yeni akımı dünya liderleri için uyguladı.   Rusya vize işlemleri için bizi arayınız! 02129636337 | 05445281484   RUSYA VİZESİ NEDİR? ŞARTLARI NE? Rusya…

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mülteciler, Toplama Kamplarına …

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mülteciler, Toplama Kamplarına … ** ‘FETÖ’cüler, sunduğumuz belgelere rağmen kimi ülkeler tarafından korunuyor. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece pasaport ve vesikalık fotoğraf sağlarsınız.…

Milli Boksör Busenaz Sürmeneli’den Altın Madalya

Milli Boksör Busenaz Sürmeneli’den Altın Madalya Busenaz Sürmeneli, Rusya’nın Vladikavkaz şehrinde düzenlenen 22 Yaş Altı Avrupa Boks Şampiyonası’nda altın madalyanın sahibi oldu. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır.…

Geçen Hafta Su Taşkını, Bu Hafta Güneşli Havada Deniz …

Geçen Hafta Su Taşkını, Bu Hafta Güneşli Havada Deniz … ANTALYA’nın Kemer ilçesinde olumsuz hava koşullarının ardından gelen sıcak hava tatilcilere yaradı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır.…

Duma, uluslararası soruşturma başlatacak

Duma, uluslararası soruşturma başlatacakDuma Uluslararası İlişkiler Komitesi üyesi Sergey Jeleznyak, Rus parlamenterlerin İsrail’in eylemlerinden rahatsız olduklarını ve yaşananlarla ilgili resmi uluslararası soruşturma başlatılacağını bildirdi.  Jeleznyak, “İsrail Suriye’deki eylemlerine terör kaynaklarının yok etme isteğiyle bahane buluyor, fakat İsrail’in egemen bir devlete her saldırısı suçsuz yeni kurbanlar getiriyor ve bunlara 15 Rus daha dahil oldu. Biz bu…

Türkiye, Moskova Bölgesi’ne ulaştırma ve turizm projelerini geliştirmeye yardım edecek

Türkiye, Moskova Bölgesi’ne ulaştırma ve turizm projelerini geliştirmeye yardım edecek Moskova Bölgesi Vali Yardımcısı Denis Butsaev, Türkiye’nin ulaştırma ve turizm projelerini geliştirme konusunda yardım sağlayacağını, yabancı yatırıcılarla çalışmalar için bölgede özel bir çalışma grubunun kurulacağını söyledi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma…

Sobyanin: Yatırımcılar bir yılda Moskova’da 9 spor tesisi inşa ettiler

Sobyanin: Yatırımcılar bir yılda Moskova’da 9 spor tesisi inşa ettiler Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, geçtiğimiz yıl başkentte, yatırımcıların 240 bin metrekareden fazla alana sahip dokuz spor tesisini inşa ettiklerini belirtti. Sobyanin Twitter hesabından yaptığı açıklamada  “Yatırımcılarla aktif olarak çalışıyoruz. Geçen yıl şehir için dokuz spor tesisi kurdular. Tüm spor tesisleri, spor endüstrisinin gelişmesinde küresel eğilimler doğrultusunda…

Rus Dışişleri: Venezüella hükümeti ile muhalefeti arasında arabuluculuk yapmaya hazırız

Rus Dışişleri: Venezüella hükümeti ile muhalefeti arasında arabuluculuk yapmaya hazırız Rusya’nın Venezüella hükümeti ile muhalefeti arasında arabuluculuk yapmaya hazır olduğunu söyleyen Rusya Dışişleri Bakanlığı Latin Amerika Departman Direktörü Aleksandr Şetinin, Guaido’yla temasa geçilmesinin planlanmadığını kaydetti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi…

Nabiulina : 400’den fazla bankacılık lisansını iptal ettik

Nabiulina : 400’den fazla bankacılık lisansını iptal ettik Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, Merkez Bankası’nın son yıllarda 400’den fazla bankacılık lisansını iptal ettiğini söyledi. Sekizincisi düzenlenen Kazakistan Finansçılar Kongresi’nde konuşan Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, “Son yıllarda Rusya’da 400’den fazla bankacılık lisansını iptal ettik. Üçü çok büyük banka grupları olmak üzere 30’dan fazla…

Milli Savunma Bakanlığı’ndan “İdlib” Açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı’ndan “İdlib” Açıklaması Milli Savunma Bakanlığı, Soçi’deki mutabakat kapsamında İdlib’de oluşturulan Silahtan Arındırılmış Bölge’den, ağır silahların çekilmesi sürecinin bugün itibarıyla tamamlandığı açıkladı.

Venezuela’da Muhalifler Yeniden Sokağa İniyor

Venezuela’da Muhalifler Yeniden Sokağa İniyor Venezuela’da kendini geçici devlet başkanı ilan eden, Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido, muhalefeti çarşamba ve cumartesi yeniden sokağa inmeye çağırdı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize…

Uzmanlar, Rusya pazarındaki en popüler Japon arabaları seçtiler

Uzmanlar, Rusya pazarındaki en popüler Japon arabaları seçtiler Uzmanlar, Kasım ayındaki satış analizlerine dayanarak Rus pazarındaki en popüler Japon otomobillerini seçtiler. En iyi ilk 10’da, dört Nissan modeli ve üç Toyota modeli yer alıyor. Listede ilk sırada sedan Toyota Camry var. Kasım ayında bu otomobilin satışları Kasım 2017’ye göre yüzde 70 daha fazla olan 2 bin 806 adet…

“Arktika Rusya’nın askeri çıkar alanıdır”

“Arktika Rusya’nın askeri çıkar alanıdır” Rusya Başbakan Yardımcısı Yuriy Borisov, Arktika’nın Rusya’nın askeri çıkarlarının alanı olduğunu bildirdi. Daha önce ABD Donanması Komutanı James Foggo, ABD’nin Rusya ve Çin’e Arktika’da üstün olma imkanı vermeyeceğini açıkladı. Borisov “Moskova. Kremlin. Putin” TV programında yaptığı açıklamada, “Burası Rusya’nın çıkarlarının alanı. Bize ait olanı vermeyiz” ifadesini kullandı. Şubat ayında Federasyon…

Türkiye’den bir heyet Kırım’ı ziyaret edecek

Türkiye’den bir heyet Kırım’ı ziyaret edecekKarşılıklı dostluk ve iş ilişkilerini geliştirmeye yönelik Rusya-Kırım-Türkiye hareketinin lideri Yazdan Kaya, Türk iş adamlarından oluşan 10 kişilik bir heyetin en yakın zamanda Kırım’a gideceğini söyledi. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Karşılıklı dostluk ve iş ilişkilerini geliştirmeye yönelik Rusya-Kırım-Türkiye hareketinin lideri Yazdan Kaya, Türk iş adamlarından oluşan 10 kişilik bir…

Erdoğan piknik yapan vatandaşlarla sohbet etti

Erdoğan piknik yapan vatandaşlarla sohbet etti

Peskov: Putin-Erdoğan zirvesinin kesin tarihi belli değil

Peskov: Putin-Erdoğan zirvesinin kesin tarihi belli değil Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın gelecekte bir araya gelme niyetinde olduğunu ancak zirvenin kesin tarihinin henüz belli olmadığını belirtti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya…

DTİK Avrasya Girişimci Toplantısı, Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te gerçekleştirildi

DTİK Avrasya Girişimci Toplantısı, Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te gerçekleştirildi Tiflis’te gerçekleştirilen ve Türk girişimcilerinin buluştuğu Avrasya Girişimci Toplantısı’na; Türkiye’nin Tiflis Büyükelçisi Fatma Ceren Yazgan, DTİK Yürütme Kurulu Üyeleri Rona Yırcalı, Halim Mete, Nejdet Demiryürek ve DTİK Avrasya Bölge Komitesi Başkanı Ali Galip Savaşır’ın yanı sıra Rusya, Türkmenistan, Gürcistan, Avusturya, Japonya, Hollanda, Ekvator Ginesi gibi farklı ülkelerden…

Rus antrenör Çerçesov’dan ‘umut bıyığı’ hakkında açıklama: 14 yaşımdan beri var

Rus antrenör Çerçesov’dan ‘umut bıyığı’ hakkında açıklama: 14 yaşımdan beri var Rusya’nın ağırladığı FIFA 2018 Dünya Kupası’nda Rus millileri çeyrek finale taşıyan antrenör Stanislav Çerçesov, şampiyona ile özdeşleşen ve ‘umut bıyığı’ olarak anılan bıyıklarının 14 yaşından beri olduğunu söyledi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde…

Genç rockçıyı Rus güvenlik elemanlarının elinden Antalya kurtardı 

Genç rockçıyı Rus güvenlik elemanlarının elinden Antalya kurtardı Genç rock müzik şarkıcısı Buğra, klip için kızıl meydanı seçince zor anlar yaşadı ama imdadına Antalya yetişti. “Leyla” isimli şarkısına çekeceği klip için Moskova’yı ve Kızıl Meydan’ı tercih eden genç şarkıcı bir anda başında biriken güvenlik elemanlarını görünce hayatının şokunu yaşadı. Genc şarkıcı olayı anlatırken, “Çekim için meydana…

Rosatom’a yurtdışındaki Rus nükleer santrallerini denetleme yetkisi geliyor

Rosatom’a yurtdışındaki Rus nükleer santrallerini denetleme yetkisi geliyor Rusya Devlet Nükleer Enerji Kurumu’na (Rosatom) yurtdışında devlet bütçesinden ve özel şirketlerden sağlanan kaynaklarla inşa edilen ve Rusya’nın yüzde 50’nin üzerinde hisseye sahip olduğu nükleer santralleri denetleme yetkisi verilebileceği ifade edildi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde…

2020’de Türk Akımı’nın Her İki Hattından Birden Doğalgaz …

2020’de Türk Akımı’nın Her İki Hattından Birden Doğalgaz … Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, Türk Akımı doğalgaz boru hattının, biri Türk pazarı diğeri de Avrupa pazarı için olan her iki hattına da Ocak 2020’de doğalgaz pompalanabileceğini söyledi.

Turizmde 2018 Hedefleri 10 Ayda Aşıldı

Turizmde 2018 Hedefleri 10 Ayda Aşıldı Türkiye, 2018 yılında turizmde 40 milyon ziyaretçi hedefini ilk 10 ayda aştı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece pasaport ve…

Rusya’da Havaalanı İsimleri Halk Oylamasıyla Değiştiriliyor

Rusya’da Havaalanı İsimleri Halk Oylamasıyla Değiştiriliyor Rusya’nın genelinde bulunan birçok havaalanının isminin halk oylamasıyla değiştirilme kararı alındı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece pasaport ve vesikalık…

Rusya: Kerç Boğazı’nda iki gemi alev aldı: 10 kişi hayatını kaybetti

Rusya: Kerç Boğazı’nda iki gemi alev aldı: 10 kişi hayatını kaybetti Kırım’ın Kerç Boğazı bölgesinden geçen iki geminin alev aldığı belirtildi. Gemilerin mürettebatı arasında Türklerin de olduğu belirtiliyor. Meydana gelen kazada, 2 gemide bulunan mürettebattan 10 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş…

Sarhoş SBU görevlisi mutfakta sökmeye çalıştığı el bombasının patlaması sonucu öldü

Sarhoş SBU görevlisi mutfakta sökmeye çalıştığı el bombasının patlaması sonucu öldü TSN Ukrayna gazetesinin güvenlik organlarına dayandırark verdiği habere göre, sarhoş bir Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU) görevlisi Mariupol’daki çok katlı bir binada arkadaşıyla birlikte el bombasını sökmeye çalışırken bomba patladı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş…

Rusya’dan Ukraynalı 322 kişi ve 68 kuruluşa yaptırım

Rusya’dan Ukraynalı 322 kişi ve 68 kuruluşa yaptırım Rusya hükümeti, Kiev’in Rusya vatandaşlarına yönelik dostane olmayan eylemleri nedeniyle aralarında üst düzey siyasetçilerin de bulunduğu Ukraynalı kişi ve kuruluşlara yönelik ekonomik yaptırımları uygulamaya koydu. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta,…

Moskova’da en popüler ikinci el arabalar açıklandı

Moskova’da en popüler ikinci el arabalar açıklandı “Avtostat” analitik ajansı, bu yılın 11 ayında, Moskova’da 262 binin üzerinde ikinci el araba satıldığını bildirdi. Ford Focus, ikinci el otomobiller arasında başkent piyasasının lideri oldu, bu modeli 8 bin 500 kişi satın aldı. İkinci sırada 7 bin 700 satış ile Hyundai Solaris yer aldı. İlk 3’ün son…

Erdoğan NYT’a yazdı: ABD ve Rusya ile aynı anda çalışabilen tek tarafız

Erdoğan NYT’a yazdı: ABD ve Rusya ile aynı anda çalışabilen tek tarafız https://SoHo.com/media/cache/1/images/politics/erdogan-nyt-yazdi-abd-ve-rusya-ile-ayni-anda-calisabilen-tek-tarafiz.jpgCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerikan New York Times gazetesi için kaleme aldığı makalede, IŞİD’in Suriye’de askeri olarak yenilgiye uğratıldığı ancak bundan sonra ülkede istikrarı sağlamak için bir plana ihtiyaç duyulduğunu ve Türkiye’nin bu sorumluluğu uluslararası toplumun da desteğiyle sırtlanmaya hazır olduğunu yazdı.  …

Mobil uygulamayla Ulaştırma Bakanlığı’na şikayette bulunulabilecek

Mobil uygulamayla Ulaştırma Bakanlığı’na şikayette bulunulabilecek Rus vatandaşlarının çalışmayan trafik lambaları ve kötü yollar için şikayetleri otomatik olarak Ulaştırma Bakanlığı’na ulaşacak. 2019 yılının ilk yarısında Rusya Halk Cephesi’nin “Kötü Yollar Haritası” mobil uygulaması Ulaştırma Bakanlığı’nın bilgi sistemi ile entegre olacak. Duma Milletvekili Aleksandr Vasilyev konuyla ilgili “İzvestiya” ajansına yaptığı açıklamada, Rus vatandaşlarının kötü yollar hakkında…

‘Rusya ile Suudi Arabistan, S-400 kontratıyla ilgili görüşmeleri sürdürüyor’

‘Rusya ile Suudi Arabistan, S-400 kontratıyla ilgili görüşmeleri sürdürüyor’ Rus devlet savunma sanayi şirketi Rosoboroneksport başkanı Aleksandr Miheyev, Rusya ve Suudi Arabistan’ın S-400 füze savunma sistemlerinin teslimatını kapsayan kontratın üzerindeki çalışmalarını sürdürdüklerini açıkladı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta,…

Rusya’ya yeni yaptırımları öngören tasarı ABD Senatosu’nda

Rusya’ya yeni yaptırımları öngören tasarı ABD Senatosu’nda Reuters, Rus bankacılık ve enerji sektörleri ile Rusya’nın devlet borcunu hedef alan yeni yaptırımlarla ilgili tasarının bugün ABD Senatosu’na sunulacağını belirtti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4…

Anadolu Isuzu, yeni markası AOS ile Moskova’da görücüye çıktı

Anadolu Isuzu, yeni markası AOS ile Moskova’da görücüye çıktıAnadolu Isuzu’nun, farklı yurt dışı pazarlarda konumlayacağı yeni markası AOS ilk defa Rusya’da görücüye çıktı. Anadolu Isuzu, yeni markası AOS ile Rusya’da bugün sona erecek Busworld Moskova Fuarı’na katılıyor. Rusya pazarına güçlü bir şekilde giriş yapmak isteyen Anadolu Isuzu, ilk defa yeni markası AOS altında fuarda Citibus,…

Suriye Zirvesinin İstanbul Kararları

Suriye Zirvesinin İstanbul Kararları Suriye konulu dörtlü zirvenin ardından yayımlanan bildiride liderler, teröre karşı mücadeleye devam etme gerekliliğinin altını çizerken, etkili önlemlerin tam olarak uygulanması ve tüm ilgili tarafların hükümlere riayet etmesi suretiyle sağlanacak kalıcı bir ateşkesin önemini vurguladı.

Çavuşoğlu ve Çerçesov maçı birlikte izledi

Çavuşoğlu ve Çerçesov maçı birlikte izledi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Rusya Milli Takım Teknik Direktörü Stanislav Çerçesov birlikte maç izledi. Spor Toto Süper Ligi 22. haftasının dün geceki kapanış maçında Antalyaspor ile Medipol Başakşehir, Antalya Stadı’nda karşılaştı. Karşılaşmayı, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Rus Milli Takımı Teknik Direktörü Stanislav Çerçesov birlikte izledi. Antalya’da kamp…

Rusya, Ukrayna’nın Savaş Gemisini Vurdu

Rusya, Ukrayna’nın Savaş Gemisini Vurdu Rus savaş gemilerinin, Kırım açıklarında Rusya kara sularını ihlal ettiği iddiasıyla Ukrayna donanmasına ateş açtığı belirtildi. Ukrayna ordusu, 1 askerinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4…

Surgut Vizesi

Rusya Surgut Vizesi Surgut, Rusya’da, Tümen Oblastı’ndaki Hantı-Mansi Özerk Okrugu’nda bulunan şehir ve liman. Ob Nehri kıyısında yer alır. Surgut vizesi için başvuru 140$’dır. Vize başvurusu 5 iş gününde sonuçlanmaktadır. Rusya için vize başvurusu acil 02129636337 | 05320625500 Rusya için Surgut vizesi ve davetiyesi.

Yakutistan, Bilal Erdoğan ve Arnold Schwarzenegger’i dünya mas güreşi şampiyonasına bekliyor

Yakutistan, Bilal Erdoğan ve Arnold Schwarzenegger’i dünya mas güreşi şampiyonasına bekliyor Uluslararası Mas Güreşi Federasyonu Genel Sekreteri İnnokentiy Grigoryev, Rusya’ya bağlı Yakustistan Cumhuriyeti’nin başkenti Yakutsk’ta düzenlenecek 5. dünya mas güreşi şampiyonasında Bilal Erdoğan ve Arnold Schwarzenegger’i görmek istediklerini söyledi. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Uluslararası Mas Güreşi Federasyonu Genel Sekreteri İnnokentiy Grigoryev, Rusya’ya bağlı Yakustistan…

ABD’nin Venezuela Teklifine İkinci Kez BM Engeli

ABD’nin Venezuela Teklifine İkinci Kez BM Engeli ABD’nin, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine (BMGK) sunduğu Venezuela’da uluslararası gözlemcilerin denetiminde yeniden seçim yapılması teklifi ikinci kez veto edildi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya…

Rusya voucher veren oteller

Rusya voucher veren oteller

Rus dış istihbarat başkanı Suudi veliaht prens Selman’la görüştü

Rus dış istihbarat başkanı Suudi veliaht prens Selman’la görüştü Rusya Dış İstihbarat Servisi (SVR) Direktörü Sergey Narışkin, Suudi Arabistan’a gerçekleştirdiği ziyaret sırasında veliaht prens Muhammed bin Selman el Suud’la bir araya geldi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya…

AB: Rusya, Türkiye, ABD ve Kürtler arasında yapılacak olası anlaşmanın güvenliği sağlayacağını umuyoruz

AB: Rusya, Türkiye, ABD ve Kürtler arasında yapılacak olası anlaşmanın güvenliği sağlayacağını umuyoruz Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı Federica Mogherini, Rusya, Türkiye, ABD ve Kürt güçler arasındaki görüşmeler sırasında Suriye’nin kuzeydoğusundaki durum hakkında varılabilecek güvenlik mutabakatının yeni çatışmaların önüne geçebileceğini söyledi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi…

2018 Rusya vize

2018 Rusya vize

Putin, Rusya ve Belarus ekonomisinin öncelikli sektörlerini açıkladı

Putin, Rusya ve Belarus ekonomisinin öncelikli sektörlerini açıkladıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya ve Belarus Bölgeleri forumunda, ülkelerin üst düzey etki beklediği öncelikli ekonomik sektörlerini açıkladı. Belarus’a bir çalışma ziyareti gerçekleştiren Putin, öncelikli sektörler arasında ithal ikamesi, endüstriyel işbirliği, tarım, inşaat, ilaç sektörleri ve devlet ihalelerinin yer aldığını belirtti. Putin yaptığı açıklamada “Bugün, Rusya ve…

ABD’den Türkiye’ye yaptırım tehdidi

ABD’den Türkiye’ye yaptırım tehdidi ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’nin Rusya’dan S-400 hava savunma sistemleri alması durumunda çeşitli yaptırımlar uygulayacaklarını açıkladı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece pasaport…

‘Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi, derin bir sistem krizi içinde’

‘Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi, derin bir sistem krizi içinde’ Rusya Devlet Duması tarafından yayınlanan taslak metinde, Rusya’nın Avrupa Konseyi’yle (AK) parlamento hattındaki etkileşiminin, sürmekte olan Rus karşıtı kampanya nedeniyle fiilen durduğu, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nin (AKPM) ise derin bir kriz içinde bulunduğu belirtildi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya…

Suudi Dışişleri Bakanı: İdlib anlaşması olumlu bir gelişme

Suudi Dışişleri Bakanı: İdlib anlaşması olumlu bir gelişmeSuudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr, Rusya ve Türkiye’nin İdlib mutabakatını ‘harika’ diye niteledi. Suudi bakan anlaşmanın ‘olumlu bir gelişme’ olduğunu kaydetti. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr, Rusya ve Türkiye’nin İdlib mutabakatını ‘harika’ diye niteledi. Suudi bakan anlaşmanın ‘olumlu bir gelişme’ olduğunu…

Arkas Spor Rusya Deplasmanında

Arkas Spor Rusya Deplasmanında Arkas Spor Erkek Voleybol Takımı, CEV Şampiyonlar Ligi E Grubu’nun ikinci maçında yarın Rusya’da Dinamo Moskova ile karşı karşıya gelecek. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları…

ABD, 7 Rus istihbarat üyesini OPCW ve WADA’yı hacklemekle suçladı

ABD, 7 Rus istihbarat üyesini OPCW ve WADA’yı hacklemekle suçladı ABD Adalet Bakanlığı, 7 Rus istihbarat üyesine Kimsayal Silahların Yasaklanması Örgütü’ne (OPCW) ve Dünya Dopingle Mücadele Ajansı’na (WADA) siber saldırı düzenleme suçlaması yöneltti. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] ABD Adalet Bakanlığı, 7 Rus istihbarat üyesine Kimsayal Silahların Yasaklanması Örgütü’ne (OPCW) ve Dünya Dopingle Mücadele Ajansı’na…

“Kaşıkçı cinayeti Rusya’ya yaradı: 5 milyar dolarlık anlaşma imzalandı”

“Kaşıkçı cinayeti Rusya’ya yaradı: 5 milyar dolarlık anlaşma imzalandı” İngiltere’de yayımlanan Times gazetesi, Suudi Arabistan’da gerçekleştirilen yatırım konferansının Cemal Kaşıkçı cinayeti nedeniyle bazı Batılı şirketler ve hükümetler tarafından boykot edilirken Rusya’nın konferansta 5 milyar dolarlık yatırım anlaşması imzaladığını yazdı. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] İngiltere’de yayımlanan Times gazetesi, Suudi Arabistan’da gerçekleştirilen yatırım konferansının Cemal Kaşıkçı…

Rusya’dan ABD’ye Inf Yanıtı

Rusya’dan ABD’ye Inf Yanıtı Rusya Dışişleri Bakanlığı, ABD’nin Rusya’nın INF anlaşmasını ihlal ettiği yönündeki açıklamalarına, ‘Moskova anlaşmaya uyuyor, ABD’de biliyor’ yanıtını verdi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır.…

Rosselhoznadzor: Türkiye, Rusya’dan sığır eti ithalatına ilişkin veterinerlik sertifikasını onayladı

Rosselhoznadzor: Türkiye, Rusya’dan sığır eti ithalatına ilişkin veterinerlik sertifikasını onayladı Rusya Tarım Ürünleri Denetim Ajansı (Rosselhoznadzor), Türkiye’nin Rusya’dan sığır eti ithalatıyla ilgili veterinerlik sertifikasını onayladığını açıkladı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya…

Rus askeri polisi, Suriye’nin Türkiye sınırında devriye atıyor

Rus askeri polisi, Suriye’nin Türkiye sınırında devriye atıyor Rusya askeri polisi Suriye’nin Türkiye ile sınırına yakın olan Menbic bölgesini denetlemeye başladı. Askeri polis temsilcisi Yusup Mamatov konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bugün Menbic bölgesinde devriye gezmeye başladık. Amacımız sorumluluk alanımında güvenliği sağlamak, silahlı birlikleri kontrol etmek” ifadesini kullandı. İlk denetleme güzergahı Melmiran, Adzhami, Elanlı ve Elibafar’dan…

Rusya’da Bina Yandı, 1 Yaralı

Rusya’da Bina Yandı, 1 Yaralı Rusya’nın Samara kentinde 9 katlı bina alev aldı, ilk belirlemelere göre bir kişi ağır yaralandı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece…

“KDV’yi 20’ye çıkarmak Bakanlar Kurulu’nun konuştuğu kararların en zararsızı”

“KDV’yi 20’ye çıkarmak Bakanlar Kurulu’nun konuştuğu kararların en zararsızı”Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov, 2019 yılı itibariyle KDV’nin 20’ye çıkarılmasının hükümetin görüştüğü vergi çözümlerinden en zararsızı olduğunu belirtti. Siluanov, yaptığı açıklamada “İş dünyası için dolaylı vergi artışı, en basit ve en zararsız karar. Yüzde 2’lik artış konuşulanlar arasında en masum olanı” dedi. Rusya Federasyonu yetkilileri 2019…

Moskova Bölgesi’nde içine define saklanmış mamuta ait kafatası bulundu

Moskova Bölgesi’nde içine define saklanmış mamuta ait kafatası bulundu Moskova Bölgesi Kültür Bakanlığı internet sitesinde yer alan habere göre, Moskova bölgesine bağlı Zaraysk arkeoloji sahasında arkeologlar ilkel insanlara ait konut ve içerisinde define saklanmış mamuta ait kafatası buldu. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar.…

Nobel Barış Ödülü için bahisler açıldı: Kuzey Kore llderi Kim ve Güney Kore lideri Moon önde

Nobel Barış Ödülü için bahisler açıldı: Kuzey Kore llderi Kim ve Güney Kore lideri Moon önde2018 Nobel Barış Ödülü’nün kazanını yarın açıklanacak. İngiltere merkezli bahis sitelerine göre ise şu anda ödülün favorisi Kore Yarımadası’ndaki nükleer gerginliği yaptıkları tarihi zirve ile azaltan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ve Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in. [su_spacer][su_divider top=”no”]…

Devlet Duması, Poroşenko’nun savaş tehdidi hakkındaki ifadesini değerlendirdi

Devlet Duması, Poroşenko’nun savaş tehdidi hakkındaki ifadesini değerlendirdi Duma Savunma Komitesi Başkan Yardımcısı Yuriy Şvıtkin, Ukrayna Devlet Başkanı Petr Poroşenko’nun ülkenin Rusya ile tam ölçekli bir savaş tehdidi altında olduğu açıklamalarına yorum yaptı. Şvıtkin,RT ajansına yaptığı açıklamada “Poroşenko seçimlerde kazanamayacağını biliyor. Ona göre sıkı yönetimin getirilmesi seçimlerin ertelenmesine izin verebilir ve radikal seçmenlerin bir kısmını harekete geçirebilir. Ancak,  Ukraynalıların ezici…

Belarus Devlet Başkanı Lukaşenko, kameralar önünde gaz fiyatlarını tartıştığı Putin’den özür diledi

Belarus Devlet Başkanı Lukaşenko, kameralar önünde gaz fiyatlarını tartıştığı Putin’den özür diledi Belarus Devlet Başkanı Aleksander Lukaşenko, Avrasya Ekonomik Yüksek Konseyi Toplantısı’nda kameralar önünde gaz fiyatlarını tartıştığı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den özür diledi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3…

İsrail: “Suriye’deki Koordinasyonun Devamı Tel Aviv …

İsrail: “Suriye’deki Koordinasyonun Devamı Tel Aviv … İsrail, Rusya’nın Suriye’de kendisine ait İl-20 askeri uçağının düşürülmesinden İsrail Hava Kuvvetlerinin sorumlu olduğu yönündeki suçlamalarını reddederken Tel Aviv ile Moskova arasında Suriye üzerindeki koordinasyon mekanizmasının devamının iki ülkenin çıkarına olduğunu açıkladı. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] İsrail, Rusya’nın Suriye’de kendisine ait İl-20 askeri uçağının düşürülmesinden İsrail Hava…

Demografi, yoksulluk ve füzeler: Putin’in ulusa sesleniş konuşmasından ana başlıklar

Demografi, yoksulluk ve füzeler: Putin’in ulusa sesleniş konuşmasından ana başlıklar https://SoHo.com/media/cache/1/images/politics/demografi-yoksulluk-ve-fuzeler-putin-ulusa-seslenis-konusmasindan-ana-basliklar.jpegRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova’daki Gostiniy Dvor binasında yıllık Federal Meclis ile ulusa sesleniş konuşmasını gerçekleştirdi.   Rusya vize işlemleri için bizi arayınız! 02129636337 | 05445281484   RUSYA VİZESİ NEDİR? ŞARTLARI NE? Rusya Konsolosluğu, Rusya vize başvurularını akredite vize merkezleri ve seyahat acenteleri aracılığıyla…

Rusya Sicil, Deport, Giriş yasağı sorgulama

RUSYA’YA GİRİŞ YASAĞININ OLUP OLMADIĞINI ARAŞTIRMA SERVİSİ HAKKINDA Rusya Deport Sorgulama Yapmak, yada Rusya’da hakkında herhangi bir girişini engelleyecek durum olup olmadığını öğrenmek için bizden hizmet alabilirsiniz. Rusya’ya giriş yasağının kendilerine uygulanıp uygulanmadığını tespit etmek isteyen Türk vatandaşları, Rusya’ya giriş yasağının olup olmadığını araştırma için avukatlarımız ile FMS dairesinden birebir net içerden hakkınızdaki durumu öğrenebiliriz.…

Rusya ile vizede yeni gelişme: Rus ve Türk heyetler Ekim’de Moskova’da görüşecek

Rusya ile vizede yeni gelişme: Rus ve Türk heyetler Ekim’de Moskova’da görüşecek Rusya Dışişleri Bakanı Yardımcısı Yevgeni İvanov, belirli kategorilerdeki Türk vatandaşlarına yönelik vize rejiminin basitleştirmesiyle alakalı Rus ve Türk heyetinin Ekim ayında Moskova’ da görüşeceğini açıkladı. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Rusya Dışişleri Bakanı Yardımcısı Yevgeni İvanov, belirli kategorilerdeki Türk vatandaşlarına yönelik vize rejiminin…

Yunanistan’dan Rusya’ya “Makedonya” Cevabı

Yunanistan’dan Rusya’ya “Makedonya” Cevabı Yunanistan, Rusya’ya Makedonya ile ‘isim sorununa’ ilişkin varılan Prespa anlaşmasına saygı duyması çağrısında bulundu. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece pasaport ve…

Ruslar, 2004’den itibaren inşaat sektörüne yaklaşık 12 trilyon ruble yatırım yaptılar

Ruslar, 2004’den itibaren inşaat sektörüne yaklaşık 12 trilyon ruble yatırım yaptılar Rusya Başbakan Yardımcısı Vitaliy Mutko, Rusların 2004 yılından itibaren inşaat sektörüne 12 trilyon ruble yatırım yaptıklarını bildirdi. Mutko “Rossiya 24” TV kanalına yaptığı açıklamada, “ 2004 yılından itibaren bugüne kadar hisseli inşaat modelinin kullanıldığından yola çıkmamız gerek. Bunun kötü bir model olduğunu düşünmüyorum. O…

Macron ve Trump, Suriye Konulu Dörtlü Zirveyi Görüştü

Macron ve Trump, Suriye Konulu Dörtlü Zirveyi Görüştü Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve ABD Başkanı Donald Trump’ın, cumartesi günü İstanbul’da gerçekleştirilecek Suriye konulu dörtlü zirveyi ele aldıkları belirtildi.

Türkiye’den Rusya’ya ayakkabı ihracatı yüzde 78 arttı

Türkiye’den Rusya’ya ayakkabı ihracatı yüzde 78 arttı Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerinden derlenen bilgiye göre Türkiye’nin deri ve deri mamulleri ihracatı 2018’de 1,6 milyar dolara ulaştı. Sektörde en büyük paya sahip ayakkabıda 2017’de 768 milyon dolar olan ihracat 2018’de yüzde 15 artışla 888 milyon dolara yükseldi. Ayakkabı ihracatında ilk sırada Rusya yeraldı. Rusya’ya ayakkabı ihracatı 74…

Rusya Federasyonu’ndaki haftalık enflasyon yüzde 0,1’e kadar yavaşladı

Rusya Federasyonu’ndaki haftalık enflasyon yüzde 0,1’e kadar yavaşladı Rusya İstatistik Kurumu (Rosstat), Rusya Federasyonu’nda 13 Kasım’dan 19 Kasım’a kadar olan sürede haftalık enflasyonun yüzde 0,1’e düştüğünü, yılın başından bu yana tüketici fiyatlarının yüzde 3,3 oranında arttığını belirtti. 7 ile 12 Kasım arasında bir haftada enflasyon yüzde 0.2 seviyesine yükseldi, daha önce 18 Eylül’den 6 Kasım’a kadar…

St. Petersburg’da Noel Baba İstilası

St. Petersburg’da Noel Baba İstilası Rusya’nın St. Petersburg kentini Noel Babalar bastı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece pasaport ve vesikalık fotoğraf sağlarsınız. Rusya vize işlemleri…

Rusya sene sonuna kadar Türkiye’ye S-400 sevkiyatlarını tamamlayacak

Rusya sene sonuna kadar Türkiye’ye S-400 sevkiyatlarını tamamlayacak “Rostek” Başkanı Sergey Çemezov, Rusya’nın sene sonuna kadar Türkiye’ye S-400 kompleksinin sevkiyatını tamamlayacağını bildirdi. Çemezov IDEX-2019 fuarında yaptığı açıklamada, “Sene sonuna kadar Türkiye’ye sevkiyatı tamamlayacağız” ifadesini kullandı. 2017 yılında imzalanan S-400 kontratı Ankara ile müttefikinden Rus komplekslerinden vazgeçerek Patriot kompleksini almasını isteyen Washington arasında diplomatik sürtüşmeye neden…

Batı Akdenizli üreticilerin elmalarının yüzde 82’sini Ruslar yiyor

Batı Akdenizli üreticilerin elmalarının yüzde 82’sini Ruslar yiyorAntalya, Isparta ve Burdur illerini kapsayan Batı Akdeniz’in elma ihracatı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 784 arttı. İhracatta Rusya açık ara önde. Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) verilerine göre, bu yılın ocak-eylül döneminde Batı Akdeniz’den 31 ülkeye 21 bin 900 ton elma ihracatı yapıldı. 2017’nin aynı döneminde bölgeden…

OPEC ve OPEC dışı ülkeler, petrol üretimini azaltma kararı aldı

OPEC ve OPEC dışı ülkeler, petrol üretimini azaltma kararı aldı Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Enerji ve Sanayi Bakanı ve Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) Konferansı Başkanı Suhail bin Muhammed el Mazrui, “OPEC, günlük 800 bin varil petrol üretimi kısma kararı aldı. OPEC dışı ülkeler de günlük 400 bin varil azaltma kararı aldı. Böylelikle toplamda…

Bakan Çavuşoğlu Gündemi Değerlendirdi

Bakan Çavuşoğlu Gündemi Değerlendirdi BİRLEŞMİŞ Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Almanya ziyareti hakkında ‘Bu ziyaretin önemli bir dönüm noktası olacağını düşünüyoruz, ilişkilerde yeni sayfa açmak için.

Gizemli Dyatlov Geçidi vakası ile ilgili yeniden soruşturma başlatıldı

Gizemli Dyatlov Geçidi vakası ile ilgili yeniden soruşturma başlatıldı Rusya Başsavcılığı Sözcüsü Aleksandr Kurennoy, Ural Dağları’nda 1 veya 2 Şubat 1959 gecesinde 9 dağcının esrarengiz biçimde öldüğü ve Dyatlov Geçidi vakası olarak bilinen olayla ilgili yeniden soruşturma başlatıldığını söyledi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde…

Rusların DenizBank’ı Dubaili Emirates NBD’ye Satılıyor.

Deniz Bank Emirates NBD’ye satış süreci birkaç haftaya sonlanabilir. DenizBank’ın Dubaili Emirates NBD’ye satışının birkaç hafta içinde sonuçlanabileceği belirtildi. Rus Sberbank’ın Türkiye’deki iştiraki DenizBank’ın Dubaili Emirates NBD’ye satışının önümüzdeki birkaç haftada sonuçlanabileceği belirtildi. İşlem hakkında bilgi sahibi iki kaynak, görüşmelerde bir takım teknik detayların üzerinde çalışıldığı söyledi.

Moskova’da gün batımı

Moskova’da gün batımı Yılbaşının yaklaşması nedeniyle Rusya’nın başkenti Moskova’da simge haline gelen Kızıl Meydan’da hazırlıklara başlandı. Kızıl Meydan’daki Aziz Vasil Katedrali gün batımıyla birlikte güzel görüntü oluşturdu. The post Moskova’da gün batımı appeared first on Gazetem.Ru. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi…

“ABD destroyerinin varlığı Kiev’i yeni eylemlere teşvik edebilir”

“ABD destroyerinin varlığı Kiev’i yeni eylemlere teşvik edebilir” Klintseviç Amerikan  destroyerinin Karadeniz’e girmesine yanıt verdi Federasyon Konseyi Savunma ve Güvenlik Komitesi üyesi Frants Klintseviç, Amerikan “Donald Cook” destroyerinin Karadenizdeki varlığının Kiev’i yeni eylemlere teşvik edebileceğini bildirdi. Daha önce Rusya Savunma Yönetim Merkezi, Moskova saatiyle 17.00’da Karadeniz sularına girdiğini açıkladı. Rus gemilerinin Amerikan  destroyerinin eylemlerini kontrol…

Yılbaşı gecesi Kızıl Meydan tüm ziyaretçilere açık olacak

Yılbaşı gecesi Kızıl Meydan tüm ziyaretçilere açık olacak https://SoHo.com/media/cache/1/images/life/yilbasi-gecesi-kizil-meydan-tum-ziyaretcilere-acik-olacak.jpgRusya’nın başkenti Moskova’nın meşhur Kızıl Meydan’ı, yılbaşı gecesi tüm ziyaretçilere açık olacak.   Rusya vize işlemleri için bizi arayınız! 02129636337 | 05445281484   RUSYA VİZESİ NEDİR? ŞARTLARI NE? Rusya Konsolosluğu, Rusya vize başvurularını akredite vize merkezleri ve seyahat acenteleri aracılığıyla kabul etmektedir. Rusya Federasyonu’na kısa süreli (30…

Ukrayna’dan Rusya’ya “provokasyon” suçlaması

Ukrayna’dan Rusya’ya “provokasyon” suçlaması Ukrayna Dışişleri Bakanı Pavlo Klimkin, Avrupa’da gençlerin düzenlediği iklim protestolarının arkasında Rusya‘nın olduğunu iddia etti. Klimkin, Brüksel’de gazetecilerin “Avrupa’da gençlerin iklim protestolarının arkasında Rusya‘nın olup olmadığına” ilişkin sorusuna, “Kesinlikle evet.” yanıtını verdi. Moskova yönetiminin Avrupa’daki tehdit unsurlarını beslediğini ifade eden Klimkin, “Rusya‘nın amacı demokratik kurumlarımızı ve Avrupa Birliği’ni zayıflatmak.” dedi. Almanya, Belçika, İngiltere ve Hollanda…

Mesut Hakkı Caşın: Münbiç Saldırısını PKK Yaptı

Mesut Hakkı Caşın: Münbiç Saldırısını PKK Yaptı Mesut Hakkı Caşın: Münbiç saldırısını PKK yaptıMesut Hakkı Caşın: ABD dünyanın jandarması değil’ABD Türkiye pazarını kaybetmek istemez’İSTANBUL, (DHA) – Türkiye-ABD ilişkilerini yorumlayan Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar.…

Rusya: Türkiye’ye et ihracatı

Rusya’nın Yekaterinburg kentinde düzenlenen bir tarım forumunda Sputnik’e demeç veren Hatuov, Rusya’dan Türkiye’ye et ihracatına ilişkin görüşmelerin başarılı geçtiğini söyledi. Hatuov, “Görüşmeler olumlu geçiyor. Süreç devam ediyor ve ihracatın yakın zamanda başlayacağını düşünüyorum” dedi.

Moskova üzerinden Venezuela’ya giden özel Türk uçağı merak uyandırdı

Moskova üzerinden Venezuela’ya giden özel Türk uçağı merak uyandırdı https://SoHo.com/media/cache/1/images/headline/moskova-uzerinden-venezuelaya-giden-ozel-turk-ucagi-merak-uyandirdi.jpgTürkiye’de kayıtlı (TC-TTC) uzun menzilli bir özel uçağın Rusya’dan havalanarak siyasi kaos yaşanan Venezuela’ya indiği saptandı.   Rusya vize işlemleri için bizi arayınız! 02129636337 | 05445281484   RUSYA VİZESİ NEDİR? ŞARTLARI NE? Rusya Konsolosluğu, Rusya vize başvurularını akredite vize merkezleri ve seyahat acenteleri aracılığıyla kabul etmektedir.…

ABD Adalet Bakan Yardımcısının İstifa Ettiği İddiası

ABD Adalet Bakan Yardımcısının İstifa Ettiği İddiasıMeslektaşlarından, ABD Başkanı Donald Trump’ın konuşmalarını gizlice kaydetmelerini istediği iddia edilen Adalet Bakanı Yardımcısı Rod Rosenstien’ın görevden alınmayı beklemeden istifa ettiği ileri sürüldü. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Meslektaşlarından, ABD Başkanı Donald Trump’ın konuşmalarını gizlice kaydetmelerini istediği iddia edilen Adalet Bakanı Yardımcısı Rod Rosenstien’ın görevden alınmayı beklemeden istifa ettiği…

Putin ile Merkel Suriye’yi Görüştü

Putin ile Merkel Suriye’yi Görüştü Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Suriye meselesini telefonda görüştü. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Suriye meselesini telefonda görüştü.

Avrupa’nın doğalgaz talebi artıyor: Gazprom, 2019’da 200 milyar metreküplük ihracat hedefledi

Avrupa’nın doğalgaz talebi artıyor: Gazprom, 2019’da 200 milyar metreküplük ihracat hedefledi https://haberrus.com/media/cache/1/images/politics/avrupanin-dogalgaz-talebi-artiyor-gazprom-2019da-200-milyar-metrekupluk-ihracat-hedefledi.jpegRusya’nın en büyük enerji şirketi Gazprom, 2019 yılında Avrupa’ya 200 milyar metreküp üzerinde doğalgaz ihraç etmeyi hedefliyor. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4…

Putin’e güven derecesi tarihin en düşük oranını gördü

Putin’e güven derecesi tarihin en düşük oranını gördü Rusya Kamuoyu Araştırma Merkezi (VTSİOM), Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bir haftada güven derecesinin yüzde 32,8’e düştüğünü belirtti. VTSİOM Vladimir Putin’in kişisel güven eğilimlerini internet sitesinde yayınladı. Sitede Ocak 2006 yılından itibaren veriler mevcut. Ancak, VTSİOM başkanı Valeriy Fedorov 2006’ya kadar Vladimir Putin’in güven derecesinin tarihin en düşük düzeyi  yüzde 45…

Kremlin: Özel bir hazırlık yok ama Putin, Trump’la görüşmeye hazır

Kremlin: Özel bir hazırlık yok ama Putin, Trump’la görüşmeye hazırKremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ABD’li mevkidaşı Donald Trump ile görüşmeye hazır olduğunu ama bu yönde özel hazırlıkların yapılmadığını belirtti. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ABD’li mevkidaşı Donald Trump ile görüşmeye hazır olduğunu…

Yorum: Doğu Akdeniz’deki Enerji Kaynakları ve Yeni …

Yorum: Doğu Akdeniz’deki Enerji Kaynakları ve Yeni … Son dönemde bölgede yaşanan askeri, siyasi ve ekonomik gelişmelerle birlikte Doğu Akdeniz havzasında bulunan enerji kaynakları yeniden gündeme gelmekte.

Duma, İl-20’nin düşürülmesiyle ilgili Savunma Bakanlığı’nı destekledi

Duma, İl-20’nin düşürülmesiyle ilgili Savunma Bakanlığı’nı desteklediDuma Savunma Komitesi Başkan Yardımcısı Aleksandr Şerin, Rusya Savunma Bakanlığı’nın 17 Eylül’de İl-20 uçağının düşmesinin sorumluluğunun İsrail Hava Kuvvetleri’ne ait olduğu ifadesini haklı buldu. Şerin yaptığı açıklamada, “Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı’nın görüşüne tamamen güveniyorum. Ne gibi önlemler alacaklarsa, bu önlemlerin hem kamu hem de medya tarafından desteklenmesi gerekiyor. Savunma…

RTİB Başkanı: ‘Türkiye Rusya’dan 4 alıyor 1 satıyor’ durumu devam ediyor

RTİB Başkanı: ‘Türkiye Rusya’dan 4 alıyor 1 satıyor’ durumu devam ediyor https://SoHo.com/media/cache/1/images/economics/rtib-baskani-turkiye-rusyadan-4-aliyor-1-satiyor-durumu-devam-ediyor.jpegRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, iş seyahati için ve TIR-kamyon şoförü olarak Rusya’ya giden Türk vatandaşlarına uygulanan vize rejimini kaldırma kararı aldı. Putin’in imzaladığı kararnameyi Sputnik’e yorumlayan Rus-Türk İş Adamları Birliği Eş Başkanı Naki Karaaslan “Rusya ile Türkiye’nin artık tam vize serbestliğine geçmesi lazım”…

Kiev’de radikallerden Rus büyükelçiliğine fişekli saldırı

Kiev’de radikallerden Rus büyükelçiliğine fişekli saldırı Ukrayna 112 televizyon kanalının haberine göre, Ukraynalı radikaller başkent Kiev’deki Rusya Büyükelçiliğine duman fişekli saldırılar düzenledi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır.…

Maliye Bakanlığı, 2018 yılında bölgelerin kamu borcunun yüzde 4,7 oranında azaldığını bildirdi

Maliye Bakanlığı, 2018 yılında bölgelerin kamu borcunun yüzde 4,7 oranında azaldığını bildirdi Rusya Maliye Bakanlığı Bütçe İlişkileri Departmanı Başkanı Larisa Yeroşkina, 2018 yılında Rusya bölgelerinin devlet borçlarının azaltıldığını bildirdi. Yeroşkina, yüzde 2,3 oranında azalan piyasa borçlanma borcu dahil olmak üzere bu değerin yüzde 4,7 veya 109 milyar ruble düştüğünü belirtti. Yeroşkina, bütçe kredileri için yeniden yapılandırma programına…

Bakan Pekcan: “İhracatın İthalatı Karşılama Oranı …

Bakan Pekcan: “İhracatın İthalatı Karşılama Oranı … Bakan Pekcan: ‘İhracatın ithalatı karşılama oranı 2019 yılında çok yüksek oranlarda gerçekleşmesini ve dış ticaret açığımızı düşürmeyi hedefliyoruz’ -‘Genel Ticaret Sistemi’ne göre Ocak ayı ihracatımız 13.9 milyar dolar, ithalatımız 16. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya…

Putin, Meçhul Asker Mezarı’na çelenk koydu

Putin, Meçhul Asker Mezarı’na çelenk koydu Kremlin’in basın servisi Vatan Savunucuları Günü nedeniyle Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Moskova Aleksandr Bahçesi’ndeki Meçhul Asker Mezarı’na çelenk bırakarak ölen askerlerin hatırasını onurlandırdığını belirtti. Törene Başbakan Dmitriy Medvedev ve hükümet üyeleri, Federasyon Konseyi Başkanı Valentina Matviyenko ve Duma Başkanı Vyaçeslav Volodin ile diğer hükümet ve siyasi kişiler katıldı. Törenin sonunda askeri yürüyüş yapıldı. SoHo Danışmanlık Putin,…

Putin, Azoulay ile Kremlin’de görüştü

Putin, Azoulay ile Kremlin’de görüştü Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO) Genel Direktörü Audrey Azoulay, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Rusya’nın başkenti Moskova’daki Kremlin Sarayı’nda görüştü.         SoHo Danışmanlık Putin, Azoulay ile Kremlin’de görüştü appeared first on GAZETEM RUSYA.   Rusya vize işlemleri için bizi arayınız! 02129636337 | 05445281484   RUSYA VİZESİ…

Rusya, BM’ye siber güvenlik önerisinde bulundu

Rusya, BM’ye siber güvenlik önerisinde bulunduRusya Devlet Başkanı’nın özel temsilcisi Andrey Krutskiy, Rusya’nın BM Genel Kurulu’nun 73.toplantısında siber güvenliğe ilişkin bir karar taslağı sunduğunu, bu taslağın uygun bir çalışma grubunun oluşturulmasının yanı sıra, bilgi alanlarında devletlerin davranışları için standartların oluşturulmasını kapsadığını belirtti. Krutskiy, yaptığı açıklamada, “BM 73. Genel Kurulu toplantısına bir taslak kararı sunuyoruz. Özel…

Putin’den Erdoğan’a taziye mesajı

Putin’den Erdoğan’a taziye mesajı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Kartal’da çöken binada hayatını kaybedenler için başsağlığı mesajı iletti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece…

Karlov cinayeti soruşturmasında sona gelindi

Karlov cinayeti soruşturmasında sona gelindi Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un silahlı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin soruşturmada sona gelindi. Edinilen bilgiye göre, Ankara’da 19 Aralık 2016’da katıldığı bir sergide uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Karlov’un öldürülmesiyle ilgili soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Adem Akıncı, iddianamesini tamamladı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosundan sorumlu Başsavcıvekilinin onayına…

Interpol’ün Aradığı Kişi Kayseri’de Yakalandı

Interpol’ün Aradığı Kişi Kayseri’de Yakalandı Interpol’ün kırmızı bültenle aradığı yabancı uyruklu şüpheli Kayseri’de yakalandı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece pasaport ve vesikalık fotoğraf sağlarsınız. Rusya…

BM’ye Anayasa ve Uluslararası Kamu Hukukunu Savunmaya …

BM’ye Anayasa ve Uluslararası Kamu Hukukunu Savunmaya … BUENOS Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin (BMGK) Venezuela’daki krizi görüştüğü oturuma ilişkin, ‘BM’ye anayasa ve uluslararası kamu hukukunu savunmaya gittik. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya…

Rus Senatör: Rusya ile Ukrayna arasında savaş olamaz

Rus Senatör: Rusya ile Ukrayna arasında savaş olamaz Ukraynalı milletvekilinin Rusya’ya savaş ilan etme girişimini değerlendiren Rus Senatör Frants Klintseviç, iki ülke arasında hiçbir savaşın olamayacağını belirtti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta.…

Rusya’nın yeni ABD yaptırımlarına tepkisi kabul edildikten sonra başlayacak

Rusya’nın yeni ABD yaptırımlarına tepkisi kabul edildikten sonra başlayacak Rusya Devlet Başkanı Yardımcısı Yuriy Uşakov, kısıtlayıcı önlemlerin niteliğine bağlı olarak, ABD’nin Rusya’ya karşı yaptırımları önlemeye yönelik tepkilerine ilişkin kararların verileceğini belirtti. Uşakov, Washington ile ilişkilerin geliştirilmesi yönündeki beklentilerin henüz görünmediğini de sözlerine ekledi. Uşakov yaptığı açıklamada “Benim düşünceme göre, her şey kötü, ilişkileri geliştirmek için…

Moskova yetkilileri ihracatçılar için “yararlı irtibatlar kartlarını” geliştirebilir

Moskova yetkilileri ihracatçılar için “yararlı irtibatlar kartlarını” geliştirebilir Moskova Girişimcilik ve İnovasyon Gelişim Departmanı Başkanı Aleksey Fursin, Moskova yetkililerinin yeni başlayan ihracatçılar için gerekli hizmet ve yerel partnerlerin gerekli irtibatlarını içeren şehirler ve yabancı ülkelerin özel kartlarını geliştirebileceğini belirtti. Fursin yaptığı açıklamada “İhracat odaklı girişimcilere verilmesi gereken tüm temaslar için ülke veya şehir kartları yapabileceğimizi düşünüyorum” dedi. Fursin, bu tür…

Liberman: Rus uçağının düşürülmesinin sorumlusu Esad’ın ordusu

Liberman: Rus uçağının düşürülmesinin sorumlusu Esad’ın ordusu Rusya Savunma Bakanlığı, İl-20 tipi uçağının Suriye’ye ait S-200’den fırlatılan füzeyle vurulmasından, İsrailli pilotların uçağı hava savunma sisteminin bulunduğu bölgeye sürükleyip kalkan olarak kullanmasını sorumlu tutuyor. Ama 15 Rus askerine mezar olan uçağın düşürülmesiyle ilgili İsrail sorumluluk üstlenmeye yanaşmıyor. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Rusya Savunma Bakanlığı, İl-20…

Ukrayna Krizinin Ardından Trump ile Putin…

Ukrayna Krizinin Ardından Trump ile Putin… G20 Zirvesi için Arjantin’de bulanan ABD Başkanı Donald Trump ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna krizinin ardından karşı karşıya geldi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta.…

Ukrayna: Türk Akımı’nın ikinci kolunu engellemek için elimizden geleni yapmalıyız

Ukrayna: Türk Akımı’nın ikinci kolunu engellemek için elimizden geleni yapmalıyız Ukrayna Gaz Endüstrisi ve Doğalgaz Pazarı Konseyi Başkanı Leonid Unigovskiy, Türk Akımı’nın tamamlanmasından sonra Ukrayna üzerinden yapılacak doğalgaz sevkiyatının yılda 12-13 milyar metreküp azalacağını söyledi. Unigovskiy, Ukrayna’nın projenin ikinci kolunun inşasının engellenmesi için elinden geleni yapması gerektiğini kaydetti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık…

Basketbol: Fıba Şampiyonlar Ligi

Basketbol: Fıba Şampiyonlar Ligi Banvit Erkek Basketbol Takımı, FIBA Şampiyonlar Ligi A Grubu’ndaki 11. maçında Rusya ekibi Nizhny’yi 75-72 yendi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece…

NASA, senatörlerin baskısına boyun eğdi: Roscosmos Başkanı Rogozin’e yapılan davet geri çekildi

NASA, senatörlerin baskısına boyun eğdi: Roscosmos Başkanı Rogozin’e yapılan davet geri çekildi Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) Başkanı Jim Bridenstine, Rusya Federal Uzay Ajansı (Roscosmos) Başkanı Dmitriy Rogozin’e yaptıkları ziyaret davetini bazı senatörlerinden baskısı nedeniyle geri çektiklerini duyurdu. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde…

Magnitogorsk’taki gaz patlamasında ölü sayısı 9’a yükseldi

Magnitogorsk’taki gaz patlamasında ölü sayısı 9’a yükseldi Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, Magnitogorsk kentindeki bir apartmanda yaşanan gaz patlamasında ölü sayısının 9’a yükseldiğini açıkladı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan…

Mehmet astsubayın anlatımıyla ‘Kore yolculuğu’

Mehmet astsubayın anlatımıyla ‘Kore yolculuğu’ Kayserili Kore gazisi Astsubay Mehmet Karamustafaoğlu, 1950 yılında Kore Savaşı’na katılmak için 31 gün süren deniz yolculuğunu ve savaş sırasında yaşadıklarını unutamıyor.

‘Sibirya usulü atlıkarınca’: -37 derecede soyundular, kepçenin uçunda sallandılar

‘Sibirya usulü atlıkarınca’: -37 derecede soyundular, kepçenin uçunda sallandılar Rusya’nın Krasnoyarsk bölgesindeki Yujno-Yeniseysk kasabasında gerçekleştirilen Açık Kış Sibirya Olimpiyatları etkinliği ilginç görüntülere sahne oldu. -37 derecede gerçekleşen etkinlikte, Aleksandr Şiş isimli bir kişi yarı çıplak halde bir ekskavatör kepçesine asılarak döndü. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5…

İngiliz istihbaratı: Putin, Libya’yı yeni Suriye yapmak istiyor

İngiliz istihbaratı: Putin, Libya’yı yeni Suriye yapmak istiyor İngiltere Başbakanı Theresa May’e bir rapor sunan İngiliz istihbarat kurumlarının Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i Libya’yı ‘yeni Suriye’ yapmak istemekle suçladığı öne sürüldü. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] İngiltere Başbakanı Theresa May’e bir rapor sunan İngiliz istihbarat kurumlarının Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i Libya’yı ‘yeni Suriye’ yapmak…

Yekaterinburg Vizesi

Yekaterinburg Vizesi 140$ | 02129636337 | 05320625500 | Rusya için vize başvuru merkezi. Rusya vizesi şimdi daha ucuz ve evraksız 1 pasaport ve 1 resim vizeniz 2 günde hazır. Rusya vize başvuru merkezi. SoHo Danışmanlık İstanbul. Yekaterinburg için Rusya vizesi alınmaktadır. Yekaterinburg Rusya vizesi için bizi arayınız. Yekaterinburg vizesi.

Rus askeri polisi Golan Tepeleri yakınında devriye gezdi

Rus askeri polisi Golan Tepeleri yakınında devriye gezdiRus askeri polisi Rusya’nın Suriye’deki ateşkesi izleme merkezi temsilcileriyle birlikte El Kuneytra ve silahsızlaştırılmış bölgedeki boşaltılan yerleşim birimlerinde devriye gezdi. Devriye yapılan en uç nokta Golan Tepeleri sınırındaki Rafid kentiydi. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Rus askeri polisi Rusya’nın Suriye’deki ateşkesi izleme merkezi temsilcileriyle birlikte El Kuneytra ve…

Şoygu: Putin’in ABD’ye yanıt verilmesine ilişkin talimatını uygulamaya başlıyoruz

Şoygu: Putin’in ABD’ye yanıt verilmesine ilişkin talimatını uygulamaya başlıyoruz Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ABD’nin Orta ve Kısa Menzilli Füzeler Anlaşması’ndan çıkmasına yanıt verilmesine yönelik talimatlarını yerine getirilmeye başlandığını bildirdi. Şoygu’nun bakanlık toplantısındaki açıklaması şu şekilde: “Çalışmalara başlıyoruz. 2 Şubat’tan itibaren ABD Orta ve Kısa Menzilli Füzeler Anlaşması’nı yerine getirmeyi askıya…

2. Dünya Savaşı’ndan Kalan Mayın Patlatıldı

2. Dünya Savaşı’ndan Kalan Mayın Patlatıldı Rusya’nın Karadeniz’e kıyısı olan Anapa sahilinde bulunan 2. Dünya Savaşı’ndan kalma bir mayın kontrollü olarak patlatıldı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır.…

Yunanistan vizesi

Yunanistan Schengen Vizesi Nedir? Nasıl alınır ve Yunanistan vizesi için hangi evraklar gereklidir.

‘S-300 ve S-400’ler İsrail’in kamikaze İHA’sını kesinlikle yok eder’

‘S-300 ve S-400’ler İsrail’in kamikaze İHA’sını kesinlikle yok eder’ İsrail’in kamikaze insansız hava araçlarının (İHA) Rusya’nın Suriye’ye hava savunma sistemlerini konuşlandırması nedeniyle geliştirildiğini belirten Korotçenko, S-300 ve S-400 sistemlerinin bu kamikazeleri garanti tespit edip yok edeceğini kaydetti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya…

Akdeniz’de düşen İl-20 uçağını aramaya giden Rus kurtarma gemisi, Çanakkale Boğazı’ndan geçti

Akdeniz’de düşen İl-20 uçağını aramaya giden Rus kurtarma gemisi, Çanakkale Boğazı’ndan geçti Çanakkale Boğazı’ndan geçen Rusya Deniz Kuvvetleri’ne bağlı araştırma ve kurtarma gemisi ‘RFS Seliger’, Akdeniz’de düşen Rus askeri uçağı İl-20’yi aramak için bölgeye gidiyor. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Çanakkale Boğazı’ndan geçen Rusya Deniz Kuvvetleri’ne bağlı araştırma ve kurtarma gemisi ‘RFS Seliger’, Akdeniz’de düşen…

Rus Dışişleri AB’nin yeni yaptırımlarına ateş püskürdü: İkiyüzlülük, karşılıksız kalmayacak

Rus Dışişleri AB’nin yeni yaptırımlarına ateş püskürdü: İkiyüzlülük, karşılıksız kalmayacak Rusya Dışişleri, Kırım açıklarında sınır ihlali yapan Ukrayna donanma gemilerinin alıkonulması nedeniyle Rus Federal Güvenlik Servisi’nin (FSB) sınır servisi çalışanlarına bireysel yaptırım getiren AB’nin bu kararının karşılıksız kalmayacağı uyarısında bulundu. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş…

Novak: Türk Akımı’nın denizdeki kısmının yüzde 85’i hazır

Novak: Türk Akımı’nın denizdeki kısmının yüzde 85’i hazır Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesinin yüzde 85’inin hazır olduğunu, 2019 sonunda gaz akışına başlanacağını ifade etti. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesinin yüzde 85’inin hazır olduğunu, 2019 sonunda gaz akışına başlanacağını…

National Interest’ten modernize edilen Rus avcı uçaklarına övgü

National Interest’ten modernize edilen Rus avcı uçaklarına övgü Washington merkezli askeri dergi The National Interest’in (NI), modernize edilen Su-27 ve Su-30 uçaklarının daha modern Su-35 uçağı ile karşılaştırılabilecek vasıflara sahip olduğunu yazdı. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Washington merkezli askeri dergi The National Interest’in (NI), modernize edilen Su-27 ve Su-30 uçaklarının daha modern Su-35 uçağı…

Tff Başkanı Demirören: “Yeni Sistem Kulüplerin Borçlarını …

Tff Başkanı Demirören: “Yeni Sistem Kulüplerin Borçlarını … ‘Bu, kulüplerde yeni bir borçlanma değil”Proje, mevcut borç yapısının yapılandırılması”Şu an kulüplerimizin sürdürülebilir kredibilitesi kalmadı”Sadece futbol A.Ş. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize…

Rusya: İsrail, Suriye’ye yönelik keyfi saldırılarına son vermeli

Rusya: İsrail, Suriye’ye yönelik keyfi saldırılarına son vermeli Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Moskova’nın İsrail’in Suriye’ye keyfi saldırılarına son vermesi çağrısında bulunduğunu ve bölgede düşmanlık atmosferi yaratmanın yol açacağı sonuçlar hakkında uyardığını belirtti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3…

Futbol: 20. Mercedes-Benz 16 Yaş Altı Ege Kupası

Futbol: 20. Mercedes-Benz 16 Yaş Altı Ege Kupası Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından İzmir’de 14-19 Ocak tarihlerinde düzenlenecek 20. Mercedes-Benz 16 Yaş Altı Ege Kupası’nda, Türkiye iki takımla mücadele verecek. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize…

Trump Tower Toplantısına Katılan Rus Avukata Dava

Trump Tower Toplantısına Katılan Rus Avukata Dava ABD Başkanı Donald Trump’ın 2016 yılında gerçekleşen seçim çalışmaları sırasında, kampanya yetkilileri ile görüştüğü açığa çıkan Rus avukat Natalia V. Veselnitskaya hakkında dava açıldı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari…

Almanya’dan ABD’ye Uyarı: “Avrupa’nın Enerji Politikasına …

Almanya’dan ABD’ye Uyarı: “Avrupa’nın Enerji Politikasına … Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, ABD’yi Avrupa’nın enerji politikasına karışmamaya çağırdı. Geleneksel yeni yıl resepsiyonunda konuşan Maas, “Avrupa’nın enerji sorunları ABD’de değil Avrupa’da çözümlenmeli” dedi. Kuzey Akım-2’nin tamamen Alman-Rus ortak projesi olduğunu ve tüm Avrupa için önemli olduğunu kaydeden bakan, Orta ve Doğu Avrupalı partnerlerin bu projeye yönelik…

Yerhov: Vize ücretimiz 80 dolar, vizeleri kaldırmak çok basit bir konu değil

Yerhov: Vize ücretimiz 80 dolar, vizeleri kaldırmak çok basit bir konu değil https://SoHo.com/media/cache/1/images/headline/yerhov-vize-ucretimiz-80-dolar-vizeleri-kaldirmak-cok-basit-bir-konu-degil.jpegRusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, ülkesinin Türkiye’ye yönelik uyguladığı vize rejimi ve bu konuda yanlış anlamalara ilişkin uyarılarda bulundu. Kötü niyetli aracılarla ilgili uyarılarda bulunan Yerhov, vize ücretinin 80 dolar olduğunu söyledi.   Rusya vize işlemleri için bizi arayınız! 02129636337 | 05445281484  …

Rusya’da doğalgaz patlaması: En az 3 ölü

Rusya’da doğalgaz patlaması: En az 3 ölü Rusya’da 10 katlı bir binada doğalgaz kaynaklı patlama meydana geldi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece pasaport ve vesikalık…

Gazprom’dan Avrupa’ya 200 milyar metreküplük ihracat hedefi

Gazprom’dan Avrupa’ya 200 milyar metreküplük ihracat hedefi Rus enerji şirketi Gazprom’un Başkan Yardımcısı Aleksandr Medvedev, Avrupa’dan 2020’ye kadar ilave doğal gaz sevkiyat talepleri aldıklarını belirterek “Avrupa’ya doğal gaz ihracatımızın bu yıl 200 milyar metreküpü geçmesini bekliyoruz.” dedi. Medvedev, başkent Moskova’da düzenlenen bir etkinlikte yaptığı açıklamada, Çin’e doğal gaz ihracatıyla ilgili müzakerelerin devam ettiğini söyledi. Sibirya’nın…

Rus Dışişleri: ABD ile Kanada’nın yaptırımlarına yanıt verilecek

Rus Dışişleri: ABD ile Kanada’nın yaptırımlarına yanıt verilecek Rusya Dışişleri Bakanlığı, ABD ve Kanada’nın Ukrayna’daki durum ve Kerç Boğazı’ndaki olaylar yüzünden Rusya’ya uyguladığı yeni yaptırımlara pratik yanıt verileceğini belirtti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik…

Merkez Bankası, “UM Bank”ın lisansını iptal etti

Merkez Bankası, “UM Bank”ın lisansını iptal etti Rusya Merkez Bankası, 14 Kasım’dan itibaren “UM Bank”ın (УМ-банк) bankacılık lisansını iptal etti. Merkez Bankası’nın açıklamasına göre, lisans iptal kararı bankanın Rusya’nın yasaları ve normlarının ihlal edilmesi nedeniyle alındı. Bankanın hesabındaki aktiflerin yarısını halkın mevduatlarının oluşturduğunu ve bankanın bunları düşük kaliteli aktiflere yatırdığı belirtildi. Aynı zamanda bankacılık kuruluşu…

Rusya’ya karşı bir siber saldırı suçlaması da Almanya’dan geldi

Rusya’ya karşı bir siber saldırı suçlaması da Almanya’dan geldi ABD, İngiltere ve Hollanda’nın ardından Almanya da siber saldırılardan Rusya’yı sorumlu tutma furyasına katıldı. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] ABD, İngiltere ve Hollanda’nın ardından Almanya da siber saldırılardan Rusya’yı sorumlu tutma furyasına katıldı.

Sömestr Tatilinin Son Haftasında Sarıkamış Cıbıltepe …

Sömestr Tatilinin Son Haftasında Sarıkamış Cıbıltepe … Sömestr Tatilinin Son Haftasında Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezi’ne Yabancı İlgisiKARS – Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezi, sömestr tatilinin son günlerini geçirmek isteyen İranlılar başta olmak üzere birçok yabancı turistin ilgi odağı oldu. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar.…

‘Hindistan; Rusya, İran ve Venezüella ile petrol ticaretinde doları saf dışı bırakmak istiyor’

‘Hindistan; Rusya, İran ve Venezüella ile petrol ticaretinde doları saf dışı bırakmak istiyor’ Hindistan Maliye Bakanlığı ile Hindistan Merkez Bankası’nın Rusya, İran ve Venezüella gibi ham petrol üreten ülkelerle yerel parayla ve takas bazlı işlemler yapılması konusunda bir fizibilite çalışması yapacağı belirtildi. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Hindistan Maliye Bakanlığı ile Hindistan Merkez Bankası’nın Rusya,…

Euroleague’de Heyecan Başlıyor

Euroleague’de Heyecan Başlıyor Avrupa’nın en büyük basketbol organizasyonundan biri olan Euroleague heyecanı başlıyor…

Rusya ve ABD bankaları

Rusya ABD Bankalarının dışında yöntem arıyor. Rusya Ödemelerini ABD Bankaları Üzerinden Yapmamanın Yollarını Arıyor. Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, finans ödemelerini ABD bankaları üzerinden yapmamak için yolların bulunması gerektiğini söyledi. Rusya vizesi için arayınız: 02129636337 | 05445281484

Putin 2017 yılı federal bütçe raporunu onayladı

Putin 2017 yılı federal bütçe raporunu onayladıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 2017 yılının federal bütçesinin yerine getirildiğine ilişkin yasayı imzaladı. Belge Perşembe günü hukuki bilgiler portalında yayınlandı. Belgeye göre, 2017 yılında federal bütçe gelirleri 15 trilyon 100 milyar ruble, giderleri 16 trilyon 420 milyar ruble oldu. Böylelikle federal bütçe açığı 1 trilyon 300 milyar ruble…

Kommersant: FSB, Rus askeri istihbarat servisi GRU’ya yönelik saldırıyı önledi

Kommersant: FSB, Rus askeri istihbarat servisi GRU’ya yönelik saldırıyı önledi Rusya Federal Güvenlik Servisi’nin (FSB) askeri istihbarat servisi Rusya Ana İstihbarat Dairesi’nin (GRU) genel merkezine yönelik bir saldırıyı önlediği belirtildi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize…

‘Eksiğimiz Goldü’

‘Eksiğimiz Goldü’ A Milli Futbol Takımı’nın genç yıldızı Cengiz Ünder, Bosna Hersek karşısında iyi oynadıklarını ve tek eksiğin gol olduğunu söyledi.

Trump Tower toplantısındaki Rus avukata dava

Trump Tower toplantısındaki Rus avukata dava ABD Başkanı Donald Trump’ın 2016 seçim çalışmaları sırasında kampanya yetkilileri ile görüştüğü belirtilen Rus avukat Natalia V. Veselnitskaya hakkında dava açıldığı bildirildi. Amerikan medyasında yer alan haberlerde, New York federal savcılarının Veselnitskaya hakkında etkili bir Rus iş adamı ve yatırım şirketi ile ilgili kara para aklama soruşturmasını engellediği gerekçesiyle…

Analiz- ABD’nin Venezuela’yı “İşgal Stratejisinde” …

Analiz- ABD’nin Venezuela’yı “İşgal Stratejisinde” … Venezuela’da ABD destekli muhalefet, bugün ülkeye ‘insani yardım’ getireceklerini belirtirken, hükümet sınırları kapatarak, ‘işgal stratejinin parçası’ olarak gördüğü girişime müsaade etmeyeceğini açık şekilde ortaya koydu. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari…

Putin ve Lukaşenko Soçi’de kayak yaptı

Putin ve Lukaşenko Soçi’de kayak yaptı https://SoHo.com/media/cache/1/images/headline/putin-ve-lukasenko-socide-kayak-yapti.jpgRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, Rusya’nın Soçi kentinde kayak yaptı.   Rusya vize işlemleri için bizi arayınız! 02129636337 | 05445281484   RUSYA VİZESİ NEDİR? ŞARTLARI NE? Rusya Konsolosluğu, Rusya vize başvurularını akredite vize merkezleri ve seyahat acenteleri aracılığıyla kabul etmektedir. Rusya Federasyonu’na kısa…

Kremlin, Skripal vakasını basınla konuşmama kararı aldı

Kremlin, Skripal vakasını basınla konuşmama kararı aldıSkripal vakasının zanlıları hakkındaki haberlerle ilgili sorularını bir kez daha yanıtsız bırakan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, hiçbir kanıt bulunmadığı için bundan böyle bu konuda ve zanlıların kimlikleri hakkında basınla konuşulmayacağını duyurdu. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Skripal vakasının zanlıları hakkındaki haberlerle ilgili sorularını bir kez daha yanıtsız bırakan Kremlin…

Sberbank, dolar cinsinden mevduat faiz oranlarını artırdı

Sberbank, dolar cinsinden mevduat faiz oranlarını artırdıSberbank, tüm dolar mevduat oranlarını artırdı, maksimum oran yüzde 2 oldu. Tüm müşteriler için tüm kategorideki fiyatlar arttı. Artık Sberbank müşterisi, Sberbank Online üzerinden en fazla yüzde 2 faiz oranıyla ABD Doları cinsinden bir mevduat açabilir. Bankada bir mevduat hesabı açması durumunda, bu oran yüzde 1,7 olacak. Ağustos sonunda, Sberbank mevduat oranlarını ruble…

Rus uzman İl-20 vakası için ‘İsrail’in vefasızlığı’ nitelemesinde bulundu

Rus uzman İl-20 vakası için ‘İsrail’in vefasızlığı’ nitelemesinde bulunduİsrail uçaklarının Suriye füze savunma sistemlerinin hedefi haline getirmesi sonucu içindeki 15 mürettebatla birlikte düşürülen İl-20 vakasını değerlendiren Rus uzman Naumkin, İsrail’in Rus uçağının havada olduğunu bildiğini ve o an Suriye’yi bombalamaya ihtiyaç olmadığından yaptıklarının ‘açıklaması olmayan vefasızlık’ gibi göründüğünü belirtti. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] İsrail…

Türk Sanayici Nükleer Tedarikçi Olma Yolunda

Türk Sanayici Nükleer Tedarikçi Olma Yolunda Ankara Sanayi Odası’nın önderliği ve koordinatörlüğünde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kümelenme Programı desteğiyle çalışmalarını sürdüren Nükleer Sanayi Kümelenmesi (NÜKSAK) üyesi sanayiciler, Rosatom Tedarikçi Sistem Eğitimi ile Akkuyu Nükleer Santralinin ihalelerine hazırlanıyor. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya…

Moskova City’de bomba ihbarı yapıldı

Moskova City’de bomba ihbarı yapıldı “Moskova City” iş ve eğlence merkezinde bomba ihbarı sonucunda aramalar yapıldı. Moskova Acil Servisler çalışanları ihbar sonucunda “Moskova City” kompleksinde arama çalışmalarına başladılar, fakat ihbar doğrulanmadı. Acil Servislerden Tass ajansına yapılan açıklamada, “Acil servisler yetkilileri kompleksi kontrol ettiler, fakat patlayıcı madde tespit edilmedi” ifadesi kullanıldı. “Moskova City”de bulunan tüm kuruluşlar…

Moskova Devlet Üniversitesi, Ulusal Uzay Merkezi’nin oluşturulmasına katılacak

Moskova Devlet Üniversitesi, Ulusal Uzay Merkezi’nin oluşturulmasına katılacak Moskova Devlet Üniversitesi (MGU) Uzay Çalışmaları Fakültesi, Moskova’daki Ulusal Uzay Merkezi’nin kurulmasında yer alacak, Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, federal meclis konuşmasında şehir hükümeti ve Roskosmos için gerekli talimatlar dedi. Üniversitenin basın servisi açıklamalarında “Şimdilik, Moskova Devlet Üniversitesi Uzay Araştırma Fakültesi’nden uzmanların, Moskova Devlet Üniversitesi’nden bir Ulusal Uzay Merkezi oluşturma…

Rusya ve İran Güvenlik Konseyi yöneticileri, üçlü zirve çerçevesinde Suriye’yi konuştu

Rusya ve İran Güvenlik Konseyi yöneticileri, üçlü zirve çerçevesinde Suriye’yi konuştu Rusya Güvenlik Konseyi Başkanı Nikolay Patruşev, İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Ali Şamhani ile İran’ın başkenti Tahran’da bir araya geldi. İkili Rusya, Türkiye ve İran liderleri arasındaki zirve çerçevesinde Ortadoğu’daki durum ve Suriye’deki krizin çözümü konularını ele aldı. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”]…

Ukrayna’dan Interpol Tehdidi

Ukrayna’dan Interpol Tehdidi Ukrayna, Uluslararası Polis Teşkilatı’nın (INTERPOL) başkanlık seçimlerinde en güçlü aday olan Rus Aleksandr Prokopçuk’un seçilmesi durumunda INTERPOL üyeliğini askıya alacağını açıkladı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları…

Volodin: Suriye’deki durum mültecilerin yeni akımına neden olabilir

Volodin: Suriye’deki durum mültecilerin yeni akımına neden olabilir Volodin: Suriye’deki durum mültecilerin yeni akımına neden olabili Duma Başkanı Vyaçeslav Volodin, Suriye’de insani durum kararının uzamasının terör tehdidinin artmasına ve yeni mülteci akımına neden olabileceğini bildirdi. Volodin Tahran’da konferansta yaptığı açıklamada, “Suriye’de insani durumun uzaması bölgede terör tehdidinin artmasına ve yeni mülteci akımına neden olabilir” ifadesini…

Sberbank konut kredisi fazi oranlarını yükseltti

Sberbank konut kredisi fazi oranlarını yükselttiRusya’nın en büyük bankası Sberbank, konut kredisi yıllık minimum faiz oranlarını yüzde 8,6’dan 9,2’ye yükseltti. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Rusya’nın en büyük bankası Sberbank, konut kredisi yıllık minimum faiz oranlarını yüzde 8,6’dan 9,2’ye yükseltti.

Putin’den “Soçi mutabakatı”na övgü

Putin’den “Soçi mutabakatı”na övgüRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye ile varılan Soçi mutabakatını, “çok iyi” bir anlaşma olarak niteleyerek, “Soçi mutabakatı sayesinde bölgede kan dökülmesi önlendi. Rusya ve Türkiye, İran’ın desteğiyle bu anlaşmayı hayata geçiriyor.” dedi. Putin, başkent Moskova’da düzenlenen Rusya Enerji Haftası kapsamında, Suriye’de yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. ABD’nin, Suriye’de yasadışı bir şekilde bulunduğunu…

Lavrov: Rusya ve müttefiklerine karşı tehdit oluşturabilecek yeni bir ABD füzesini görmezden gelemeyiz

Lavrov: Rusya ve müttefiklerine karşı tehdit oluşturabilecek yeni bir ABD füzesini görmezden gelemeyiz Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD Başkanı Donald Trump arasında ne zaman ya da nerede bir görüşme yapılacağını söylemenin şimdilik zor olduğunu söyledi. Lavrov, ABD’nin INF’den çıkmasından sonra Rusya ile müttefiklerine tehdit oluşturabilecek yeni bir füzeyi…

Suriye’de Esir Takası

Suriye’de Esir Takası – Suriye’de esir takası gerçekleştiMOSKOVA – Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye’de esir tutulan 10 Suriye vatandaşı ile 10 muhalifin takas görüntülerini yayınladı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları…

TBMM Başkanı Yıldırım, Esnafı Ziyaret Etti (2)

TBMM Başkanı Yıldırım, Esnafı Ziyaret Etti (2) TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Antalya’da esnaf ziyaretinde bulundu.

Putin, Erdoğan ve Ruhani, Lukaşenko ile çay sohbetinde bir araya geldi

Putin, Erdoğan ve Ruhani, Lukaşenko ile çay sohbetinde bir araya geldi Soçi’ye üç günlük bir ziyaret için gelen Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, kentte Astana süreci çerçevesinde üçlü zirve gerçekleştiren Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile gayriresmi bir görüşme gerçekleştirdi. Liderler çay sohbeti yaptı. Rusya turist…

Türkiye’nin 2018’de Gazprom’dan aldığı gaz, son 6 yılın en düşük seviyesine düştü

Türkiye’nin 2018’de Gazprom’dan aldığı gaz, son 6 yılın en düşük seviyesine düştü Gazprom raporuna göre Türkiye, Gazprom’dan aldığı gaz alımını bir önceki yıla göre, yüzde 21 oranında azaltarak 24 milyar metreküpe düşürdü. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya…

Yandex, Türkiye’deki askeri tesislerin yerini buzlayarak ifşa etti

Yandex, Türkiye’deki askeri tesislerin yerini buzlayarak ifşa etti https://SoHo.com/media/cache/1/images/headline/yandex-turkiyedeki-askeri-tesislerin-yerini-buzlayarak-ifsa-etti.pngRus arama motoru Yandex’in harita servisi, buzlama tekniği ile Türkiye ve İsrail’deki bir dizi askeri tesisin yerini ifşa etti.   Rusya vize işlemleri için bizi arayınız! 02129636337 | 05445281484   RUSYA VİZESİ NEDİR? ŞARTLARI NE? Rusya Konsolosluğu, Rusya vize başvurularını akredite vize merkezleri ve seyahat acenteleri aracılığıyla…

Lokomotiv Moskova Uzatmada Kazandı

Lokomotiv Moskova Uzatmada Kazandı UEFA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden Galatasaray’ın rakiplerinden Lokomotiv Moskova, Rusya Kupası son 32 turunda Baltika’yı uzatma bölümünde bulduğu golle yendi.

Rusya, Kuril Adaları ile ciddi anlamda ilgileniyor 

Rusya, Kuril Adaları ile ciddi anlamda ilgileniyor  Sahalin Oblastı Hükümeti Basın Servisi, Rusya’nın Kuril adalarının gelişimi ile ciddi anlamda ilgilendiğini ve gelişim programı çerçevesinde 4 milyar 620 milyon ruble değerinde 2 fabrika açılacağını bildirdi. Basın Servisi’nden Tass ajansına yapılan açıklamada, “Kurillerdeki iki fabrikanın 2019 yılında açılması planlanıyor. Güney Kuril’deki fabrikaya 1 milyar 800 milyon ruble…

Lenin’in Kızıl Meydan’daki naaşıyla ilgili tartışmalar tekrar gündemde

Lenin’in Kızıl Meydan’daki naaşıyla ilgili tartışmalar tekrar gündemde https://SoHo.com/media/cache/1/images/headline/lenin-kizil-meydandaki-naasiyla-ilgili-tartismalar-tekrar-gundemde.jpgRus vekiller, SSCB’nin kurucusu Vladimir Lenin’in naaşının şu anda bulunduğu yerde kalması gerektiğini savundu.   Rusya vize işlemleri için bizi arayınız! 02129636337 | 05445281484   RUSYA VİZESİ NEDİR? ŞARTLARI NE? Rusya Konsolosluğu, Rusya vize başvurularını akredite vize merkezleri ve seyahat acenteleri aracılığıyla kabul etmektedir. Rusya Federasyonu’na kısa…

Trump’ın Eski Avukatı, Masraflarını Ödemediği İçin …

Trump’ın Eski Avukatı, Masraflarını Ödemediği İçin … ABD Başkanı Donald Trump’ın eski avukatı Michael Cohen, avukatlık hizmetleri ve yasal işlemler için gereken 1,9 milyon doları ödemediği gerekçesiyle Trump Organization’a dava açtı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari…

Rusya’da casuslukla suçlanan ABD’linin tutukluluk süresi uzatıldı

Rusya’da casuslukla suçlanan ABD’linin tutukluluk süresi uzatıldı Rusya’da casusluk yaptığı iddiasıyla cezaevinde bulunan ABD vatandaşı Paul Whelan’ın tutukluluk süresi uzatıldı. Moskova Şehir Mahkemesinde görülen duruşmada, Whelan’ın tutukluluk süresinin 22 Mayıs’a kadar devam etmesine karar verildi. ABD vatandaşı Paul Whelan, 28 Aralık’ta Moskova’da bir casusluk eylemi sırasında FSB elemanları tarafından yakalanarak gözaltına alınmıştı. Whelan, mahkemece tutuklanarak, cezaevine konulmuştu. SoHo…

Kremlin’den Trump’ın nükleer anlaşma kararına ilişkin açıklama

Kremlin’den Trump’ın nükleer anlaşma kararına ilişkin açıklamaKremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD Başkanı Donald Trump’ın Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması’ndan çekilme kararına benzer adımların dünyayı daha tehlikeli hale getireceğini bildirdi. Peskov, ABD Başkanı Donald Trump’ın Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması’ndan çekilme kararıyla ilgili gazetecilere değerlendirmelerde bulundu. Trump’ın kararının ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’un Moskova’daki resmi…

Rosneft’in Net Karı 2018’de Yüzde 150 Arttı

Rosneft’in Net Karı 2018’de Yüzde 150 Arttı Rusya’nın en büyük petrol şirketi Rosneft’in net karı, 2018’de bir önceki yıla kıyasla yüzde 150 artarak 549 milyar rubleye yükseldi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta.…

Kadirov, 4105 şınav çeken 5 yaşındaki Rahim’e Mercedes araba hediye etti

Kadirov, 4105 şınav çeken 5 yaşındaki Rahim’e Mercedes araba hediye etti Rusya Federasyonu’na bağlı Çeçenistan’ın lideri Ramzan Kadirov, çektiği şınavlar ile sosyal medyada ünlenen 5 yaşındaki Rahim Kurayev’e Mercedes marka bir araba hediye etti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3…

S-300’lerin Suriye’ye teslimini görüntüleyen yeni bir video yayınlandı

S-300’lerin Suriye’ye teslimini görüntüleyen yeni bir video yayınlandıRus Zvezda televizyonu, S-300 füze savunma sistemlerinin Suriye’ye teslimiyle ilgili yeni bir video yayınladı. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Rus Zvezda televizyonu, S-300 füze savunma sistemlerinin Suriye’ye teslimiyle ilgili yeni bir video yayınladı.

Denetimli Kenevir Üretimi 100 Milyar Dolar Getirebilir”

Denetimli Kenevir Üretimi 100 Milyar Dolar Getirebilir” İSTANBUL (AA) – MUSAB TURAN- Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) Kendir Enstitüsü Başkanı Dr. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz…

Rusya, vize fiyatlarına zam yaptı: Türk vatandaşları en az 80 dolar ödeyecek

Rusya, vize fiyatlarına zam yaptı: Türk vatandaşları en az 80 dolar ödeyecek https://SoHo.com/media/cache/1/images/politics/rusya-vize-fiyatlarina-zam-yapti-turk-vatandaslari-en-az-80-dolar-odeyecek.jpgRusya Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Departmanı, 3 Şubat’tan itibaren geçerli olacak yeni zamlı vize fiyat tarifesini açıkladı.   Rusya vize işlemleri için bizi arayınız! 02129636337 | 05445281484   RUSYA VİZESİ NEDİR? ŞARTLARI NE? Rusya Konsolosluğu, Rusya vize başvurularını akredite vize merkezleri ve seyahat acenteleri…

Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nde kura çekimi yarın İsviçre’nin Nyon kentinde yapılacak

Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nde kura çekimi yarın İsviçre’nin Nyon kentinde yapılacak UEFA Şampiyonlar Ligi’nde son 16, UEFA Avrupa Ligi’nde ise son 32 turu kura çekimi yarın yapılacak. İsviçre’nin Nyon kentindeki UEFA Genel Merkezi’nde gerçekleştirilecek kura çekimi TSİ 14.00’te başlayacak.  Avrupa Ligi’ndeki son 32 turu kura çekimi ise TSİ 15.00’te gerçekleştirilecek. Avrupa Ligi’nde grubunu lider tamamlayan 12…

Peskov: Putin, İl-20 vakasında Savunma Bakanlığı’nın verilerini esas alıyor

Peskov: Putin, İl-20 vakasında Savunma Bakanlığı’nın verilerini esas alıyor Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in İl-20 uçağının düşürülmesi vakasında Rusya Savunma Bakanlığı’nın verilerini esas aldığını, İsrail’in sunacağı verilerin de inceleneceğini belirtti. Peskov, Putin ve Esad’ın konuşmadığını da kaydetti. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in…

“Rusya ve Ukrayna arasındaki ilişkiler Kiev’deki iktidar değişikliği olursa düzelir”

“Rusya ve Ukrayna arasındaki ilişkiler Kiev’deki iktidar değişikliği olursa düzelir”Kırım Senatörü Sergey Tsekov, Rusya ve Ukrayna arasındaki ilişkilerin gelişiminin Kiev’deki iktidar değişikliği durumunda mümkün olduğunu söyledi Tsekov, şu anda Ukrayna’da iktidarın, toplumdaki Rus karşıtı duyguları tahrik ederek düzenlenen “savaş partisi” nde olduğunu ve dolayısıyla Donbass’taki savaşa devam etmekle ilgilendiğini belirtti. Senatör yaptığı açıklamada “Ukraynalı yöneticiler sadece…

Mahkeme, Rus milli futbolcular tutuklama kararı verdi

Mahkeme, Rus milli futbolcular tutuklama kararı verdiMoskova mahkemesi, Rusya Milli Takımı’nda forma giyen Alexander Kokorin ile Pavel Mamaev’i kasten yaralama ve holiganizm gerekçesiyle tutukladı. Mahkemeden yapılan açıklamada, Moskova’da iki ayrı saldırı olayına karıştıkları tespit edilen Krasnodar’da forma giyen Pavel Mamaev ile Zenit’in yıldız oyuncusu Aleksandr Kokorin’in tutuklandığı ve sonraki duruşmanın iki ay sonra görüleceği belirtildi. Söz…

Dağıstan’da bombalı saldırı engellendi

Dağıstan’da bombalı saldırı engellendi Rusya Ulusal Terörle Mücadele Komitesi’nin (NAK) bildirdiğine göre, Dağıstan’da terör eylemi gerçekleştirmeyi planlayan bir militan etkisiz hale getirildi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır.…

Rus senatörden Integrity Initiative’in ifşa olan Sputnik ve RT raporları ile ilgili yorum

Rus senatörden Integrity Initiative’in ifşa olan Sputnik ve RT raporları ile ilgili yorum Rus senatör Frants Klintseviç, Anonymous’un ifşa ettiği Rusya karşıtı İngiliz projesi ‘Integrity Initiative’in Russia Today ve Sputnik ile ilgili analiz raporlarının İngiliz yetkililerin bu iki medya kuruluşuna karşı koymaya yönelik yeni girişimler hazırladığının bir kanıtı olduğunu söyledi. Rusya turist vizesi 140$ |…

Rusya ‘Skripal’ olayında İngiltere’yi suçluyor

Rusya ‘Skripal’ olayında İngiltere’yi suçluyor Rusya Dışişleri Bakanlığı, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) çıkış sürecinde yaşadığı sorunları, çifte ajan Sergey Skripal’in zehirlenmesi olayıyla örtmeye çalıştığını ileri sürdü. Rusya Dışişleri Bakanlığınının sosyal medya hesabından Skripal’in zehirlenmesinin yıl dönümü nedeniyle açıklama yapıldı.  İngiltere’nin Skripal’in zehirlenmesinde Rusya’yı suçladığı hatırlatılan açıklamada, “Rusya’nın olaya ilişkin soruşturmanın birlikte yapılması tekliflerini görmezden gelen…

Devlet Başkanlarından Putin’e Taziye Mesajı

Devlet Başkanlarından Putin’e Taziye Mesajı Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan ve Beyaz Rusya Başkanı Aleksander Lukaşenko, Rusya’da 39 kişinin hayatını kaybettiği doğalgaz patlaması nedeniyle Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e başsağlığı diledi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize…

Kızıl vizesi

Kızıl Rusya artık daha güzel. Şimdi Kızıl meydan sizi bekliyor. Rusya Vizesi başvuru 140$’dır. Sizin için tüm evrakları acentemiz hazırlamaktadır. Vize başvurusu 5 iş gününde sonuçlanmaktadır. Rusya turist vizesi için 05320625500 | 02129636337 bize ulaşabilirsiniz.

Rus stratejik uçakları Kuzey Kutbu üzerinden uçtu

Rus stratejik uçakları Kuzey Kutbu üzerinden uçtu Rus Tu-160 stratejik bombardıman uçaklarının, Saratov bölgesinden havalanarak Kuzey Kutbu üzerinden Çukotka’ya uçtuğu belirtildi. Rus Tu-160 stratejik bombardıman uçaklarının, Saratov bölgesinden havalanarak Kuzey Kutbu üzerinden Çukotka’ya uçtuğu belirtildi. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”]

Rusya, Putin’den Dostluk Nişanı

Rusya Devlet Başkanı Putin, iş adamı Cavit Çağlar’a Türk-Rus ilişkilerine katkısından dolayı dostluk nişanı verdi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kremlin Sarayı’nda “Rusya Birlik Günü” nedeniyle düzenlenen törende, Nergis Holding Başkan Cavit Çağlar’a dostluk nişanı takdim etti. Putin, Çağlar’ın yanı sıra Rusya ile ilişkilerde dostluk ve iş birliğinin gelişmesine katkı sağlayan 6 ülkenin vatandaşına dostluk nişanı…

Ukrayna Devlet Başkan Adayı Şevçenko, ilanla eş arıyor

Ukrayna Devlet Başkan Adayı Şevçenko, ilanla eş arıyor Ukrayna Devlet Başkanı Adayı, eski Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı İgor Şevçenko kendisi için eş arama kampanyası başlattığını açıkladı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta.…

Putin ve Lukaşenko Soçi’de kayak yaptılar

Putin ve Lukaşenko Soçi’de kayak yaptılar Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko Soçi’de kayak yaptılar. Rus haber ajansı Ria Novosti’de yer alan habere göre, liderler görüşmelerine kısa bir ara verdiler ve kayak merkezine gittiler. İki liderin kayak yaptığı bölgede hava sıcaklığı ortalama beş derece. Kayak kıyafetlerini giyen Putin ve Lukaşenko,…

Rusya’da haftalık enflasyon yüzde 0,2 oldu 

Rusya’da haftalık enflasyon yüzde 0,2 oldu  Rusya’da 15-21 Ocak tarihleri arasında enflasyon yüzde 0,2 oldu, Ocak ayı başından itibaren tüketici fiyatları yüzde 0,9 oranında arttı. Rusya İstatistik Kurumu (Rosstat), bu tarihler arasında buğday fiyatının yüzde 1, et ve un fiyatının yüzde 0,6, salam, sosis, makarna ve çikolata fiyatlarının yüzde 0,4, tereyağı, kaymak, karabuğday ve çayın…

20. Mercedes-Benz Ege Kupası A Milli Takım Kazandı

20. Mercedes-Benz Ege Kupası A Milli Takım Kazandı Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından 16 yaş altı milli takımların katılımıyla düzenlenen 20. Mercedes-Benz Ege Kupası’nın final maçında İspanya’yı 2-0 mağlup eden Türkiye A, şampiyonluğa ulaştı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3…

Milli Savunma Bakanlığı: Soçi mutabakatı için Rus heyetiyle görüşme gerçekleştirildi

Milli Savunma Bakanlığı: Soçi mutabakatı için Rus heyetiyle görüşme gerçekleştirildiMilli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Soçi’deki mutabakatın uygulama esaslarını görüşmek üzere Rus heyetiyle 19-21 Eylül’de Bakanlıkta toplantı düzenlendi” ifadeleri kullanıldı. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Soçi’deki mutabakatın uygulama esaslarını görüşmek üzere Rus heyetiyle 19-21 Eylül’de Bakanlıkta toplantı düzenlendi” ifadeleri…

Putin, 2019’un ilkbaharında kültür yasasını kabul etmeyi ümit ediyor

Putin, 2019’un ilkbaharında kültür yasasını kabul etmeyi ümit ediyor Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Kültür ve Sanat Konseyi toplantısında, kültür yasasının 2019 Mart ayına kadar koordine edilebileceği ümidini dile getirdi. Putin yaptığı açıklamada “Umarım önümüzdeki Mart ayında, bu kanunun tüm parametrelerini kabul edeceğiz” dedi. Devletin Başkanı, “Bu karmaşık bir belge, karmaşık bir süreç” dedi. Aynı toplantıda Putin,…

ABD, Avrupa’dan Kuzey Akımı-2’ye karşı eyleme geçmesini istedi

ABD, Avrupa’dan Kuzey Akımı-2’ye karşı eyleme geçmesini istedi Almanya’nın ekonomi gazetesi Handelsblatt’ın Beyaz Saray’dan bir bürokrata dayandırdığı haberine göre, ABD yönetimi, Avrupa Birliği’nden (AB), Kuzey Akımı-2 doğalgaz boru hattı projesine karşı aktif eyleme geçmesini talep etti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma…

Tula Türkleriyle Angola Askerlerinin Düeti Mest Etti

Tula Türkleriyle Angola Askerlerinin Düeti Mest Etti – Tula Türkleriyle Angola askerlerinin düeti mest ettiMOSKOVA – Rusya’da düzenlenen Uluslararası Askeri Yarışları devam ederken gırtlak müziğinin ustalarından sayılan Tuva Türkleri ile yarışmalara katılan Angola askerlerinin birlikte yaptığı müzik dinleyenleri mest etti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş…

NATO’dan Putin’in ‘füze’ açıklamasına yanıt: Kabul edilemez

NATO’dan Putin’in ‘füze’ açıklamasına yanıt: Kabul edilemez NATO Sözcü Vekili Piers Cazalet, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ‘ABD’nin Avrupa’ya orta menzilli füzeler konuşlandırması halinde Rusya, aynı şekilde yanıt vermek zorunda kalacak’ sözlerinin kabul edilemez olduğunu belirtti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma…

Rusya hızlı vize

Rusya hızlı vize

Ryazanskiy, asgari ücretin artırılması için yeterli imkanların olmadığını söyledi

Ryazanskiy, asgari ücretin artırılması için yeterli imkanların olmadığını söyledi Federasyon Konseyi Sosyal Politika Komitesi Başkanı Valeriy Ryazanskiy, asgari ücretin artırılması için şu anda yeterli imkanların olmadığını ve bu sorunun adım adım çözülmesi gerektiğini bildirdi. Ryazanskiy Tass haber ajansına yaptığı açıklamada, “Yolsuzlukla mücadele açısından bu karar iyi olabilirdi, en iyi sonuçlara neden olabilirdi. Fakat bu karar…

Rus Büyükelçi Yerhov: Türkiye ile Rusya birlikte hareket ettiğinde yenilmez bir güç ortaya çıkıyor

Rus Büyükelçi Yerhov: Türkiye ile Rusya birlikte hareket ettiğinde yenilmez bir güç ortaya çıkıyor Rusya ve Türkiye arasındaki işbirliğinin daha önce görülmemiş bir seviyeye yükseldiğini belirten Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, iki ülkenin birlikte hareket ettiğinde yenilmez olduğunu vurguladı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde…

Rusya’dan Hamas’a Davet

Rusya’dan Hamas’a Davet Hamas, Filistin uzlaşısını görüşmek üzere Şubat ayı başında Rusya’da düzenlenecek toplantı için Moskova yönetiminden davet aldığını açıkladı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece…

Sınırlarımızı Korumak İçin Her Türlü Tedbiri Alırız”

Sınırlarımızı Korumak İçin Her Türlü Tedbiri Alırız” Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki terör örgütü YPG/PKK hedeflerine yönelik yapmayı planladığı harekata ilişkin, ‘PKK ya da onun Suriye’deki uzantısı tarafından yönetilecek küçük devlet, devlet benzeri yapıların oluşmasına göz yumamayız. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde…

Fenerbahçe, İstanbul’da 1-0 kazandığı Zenit karşılaşmasının rövanşı için St. Petersburg’da

Fenerbahçe, İstanbul’da 1-0 kazandığı Zenit karşılaşmasının rövanşı için St. Petersburg’da https://SoHo.com/media/cache/1/images/sport/fenerbahce-istanbulda-1-0-kazandigi-zenit-karsilasmasinin-rovansi-icin-st-petersburgda.jpegUEFA Avrupa Ligi son 32 turu rövanş maçında Fenerbahçe deplasmanda Zenit ile karşılaşacak. Sarı lacivertliler 1-0 kazandıkları ilk maçın rövanşında tur için Rusya’da sahaya çıkacak. Fenerbahçe’de bu maç öncesi UEFA listesinde yer almayan oyuncularla birlikte sakat ve cezalı isimlerin fazlalığı dikkat çekiyor.   Rusya vize…

Rusya Trump’ın nükleer anlaşmadan çekilme kararını kınadı

Rusya Trump’ın nükleer anlaşmadan çekilme kararını kınadıRusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, ABD Başkanı Donald Trump’ın Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması’ndan ülkesinin çekileceğini açıklaması ile ilgili olarak, “Rusya’nın taviz vermesi için şantaj yöntemleriyle devam eden girişimleri kınıyoruz.” dedi. Ryabkov, Rus TASS haber ajansına yaptığı değerlendirmede, Trump’ın açıklaması ile ilgili olarak durumu değerlendirmek için zamana ihtiyaç…

Kırım, Almanya’nın Kerç Boğazı hakkındaki önerisini kabul etti

Kırım, Almanya’nın Kerç Boğazı hakkındaki önerisini kabul etti Kırım Milletlerarası İlişkiler Komitesi Başkanı Yuriy Gempel, Kerç Boğazı’ndaki durumu değerlendirmeye gelecek olan Alman ve Fransız uzmanların Moskova’nın uluslararası deniz taşımacılığı standartlarına uygunluğunu bir kez daha teyit edeceklerini söyledi. Gempel yaptığı açıklamada “Kırım’ın saklayacağı bir şeyi yok. Kerç Boğazı çevresindeki durum da dahil olmak üzere açığız” dedi. Bu nedenle milletvekili, Almanya Başbakanı…

Kerç Vali Yardımcısı: Kurtarılan denizciler Türkiye’ye gönderildi

Kerç Vali Yardımcısı: Kurtarılan denizciler Türkiye’ye gönderildi Kerç Boğazı’nda iki gemide çıkan yangında kurtarılan Türk denizcilerin ülkelerine gönderildiği açıklandı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece pasaport…

Başakşehir’de Sahte Parfüm Operasyonu

Başakşehir’de Sahte Parfüm Operasyonu BAŞAKŞEHİR’de bir depoya yapılan baskında, piyasa değeri yaklaşık 41 milyon lirayı bulan çeşitli markalara ait 77 bin 236 şişe sahte parfüm ele geçirildi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta.…

Türkiye Rusya’nın vize kararından memnun

Türkiye Rusya’nın vize kararından memnun Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Rusya‘nın resmi pasaport sahiplerine ve tır sürücülerine yönelik vizeleri kaldırmasını memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi. Aksoy, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bugün imzaladığı vizelere ilişkin başkanlık kararı hakkında bir soruya verdiği yanıtta, “1 Kasım 2018 tarihinde Türkiye ile RusyaFederasyonu konsolosluk istişarelerinde mutabık kalındığı üzere, hizmet ve hususi pasaport sahibi vatandaşlar ile uluslararası taşımacılık…

Rusya’dan İsrail önlemi: Suriye’ye S-300 sistemi yollanacak

Rusya’dan İsrail önlemi: Suriye’ye S-300 sistemi yollanacak Rusya, Suriye ordusunun geçen hafta bir Rus uçağını yanlışlıkla düşürmesi sonrası bu ülkeye yeni bir füze savunma sistemi konuşlandıracağını açıkladı. Moskova, Suriye’nin mevcut füze savunma sistemlerini de yenileyecek. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Rusya, Suriye ordusunun geçen hafta bir Rus uçağını yanlışlıkla düşürmesi sonrası bu ülkeye yeni bir…

Yüksek Kaliteli Türk Ürünleri, Rusya’nın Vazgeçilmezi …

Yüksek Kaliteli Türk Ürünleri, Rusya’nın Vazgeçilmezi … Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) sekiz yıldan bu yana milli katılım organizasyonu düzenlediği Heimtextil Rusya Fuarı’na bu yıl da 26 firma ile katılım gösterdi. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc” orderby=”rand”] Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) sekiz yıldan bu yana milli katılım organizasyonu düzenlediği Heimtextil Rusya Fuarı’na bu yıl da…

Omüd/görenoğlu: 2019 Zorlu Bir Yıl Olacak, Yerli Üretim …

Omüd/görenoğlu: 2019 Zorlu Bir Yıl Olacak, Yerli Üretim … Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği (OMÜD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nuri Görenoğlu, 2109’un ‘zorlu bir yıl’ olmasının beklendiğine dikkat çekerek, ‘sürdürülebilir büyüme için’ yerli üretimin desteklenmesi çağrısı yaptı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma…

Vize rejiminin kolaylaştırılmasına yönelik teklifler hazırlanıyor

Vize rejiminin kolaylaştırılmasına yönelik teklifler hazırlanıyor Rusya Ekonomik Kalkınma ve Dışişleri Bakanlıkları, Rusya vatandaşları elektronik vize ile girme imkanı elde edebilecek ülkelerin sayısının artırılmasına yönelik çalışmalar yürütecek. Uzak Doğu’da kolaylaştırılmış vize rejimi 1 Ağustos 2018’den itibaren geçerli. Elektronik vize imkanından Bahreyn, Hindistan, İran, Çin, Japonya, Suudi Arabistan faydalanabiliyor. 1 Temmuz 2019’dan itibaren elektronik vize sistemi…

Kremlin, Rus işadamlarının Davos’a davetini memnuniyetle karşılıyor

Kremlin, Rus işadamlarının Davos’a davetini memnuniyetle karşılıyor Rusya Devlet Başkanı Basın sözcüsü Dmitriy Peskov, Kremlin’in Rus işadamlarının kısıtlamalarını kaldıran Davos forumu organizatörlerinin kararını memnuniyetle karşılamakta olduğunu belirtti. Peskov yaptığı açıklamada “Davos Ekonomi Forumu ve yöneticilerinin, girişimcilerimize karşı bir tür seçici tutumun kabul edilemezliği konusundaki tutumumuzu kabul etmelerini memnuniyetle karşılıyoruz” dedi. Peskov, Rus heyetine kimin başkanlık edeceğini henüz belirlemediklerini…

Venezuela Devlet Başkanı Maduro: Hiçbir Koşulda İstifa …

Venezuela Devlet Başkanı Maduro: Hiçbir Koşulda İstifa … Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ‘Hiçbir koşulda istifa etmeyeceğim’ diyerek ABD’nin desteğini alarak kendisini devlet başkanı ilan eden Juan Guaid’yu ‘palyaçoya’ benzetti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize…

Antalya plajının şampiyonu Lokomotiv oldu

Antalya plajının şampiyonu Lokomotiv oldu 2018 Uluslararası Plaj Futbolu Kupası, Antalya’nın Alanya ilçesinde sona erdi. Şampiyon 3’te 3 yapan Rus takımı Lokomotiv oldu. Alanya Belediyesi ve Flick Organizasyon tarafından Galip Dere Plajı’nda düzenlenen turnuvanın son gününde Alanya Belediyespor, Rusya temsilcisi Lokomotiv’e 8-3 mağlup oldu. Bu sonuçların ardından turnuvada 3’te 3 yapan Rus takımı şampiyonluğu kazandı.…

“Almanya, Rusya’nın bazı davranışlarından endişe duyuyor”

“Almanya, Rusya’nın bazı davranışlarından endişe duyuyor” Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Rusya’dan Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması’na (INF) ilişkin gelen açıklamaların ve Kerç Boğazı ile ilgili Rusya’nın davranışının kendilerini endişelendirdiğini söyledi. Maas, Letonya Dışişleri Bakanı Edgars Renkevics ile yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında Avrupa’nın çevresinde son dönemde durumun sakinleşmediğini ifade etti. “Rusya’dan INF sözleşmesine ilişkin gelen sesler…

Putin, Vucic ile Aziz Sava Kilisesini Ziyaret Etti …

Putin, Vucic ile Aziz Sava Kilisesini Ziyaret Etti … – Aziz Sava kilisesi önünden görüntüler BELGRAD – Resmi temaslarda bulunmak üzere Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a gelen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ile Aziz Sava Kilisesini ziyaret etti. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş…

A Milli Takım’da Mesai Başladı!

A Milli Takım’da Mesai Başladı! A Milli Futbol Takımı, Bosna Hersek ile oynayacağı özel maç ve Rusya ile yapacağı UEFA Uluslar Ligi karşılaşmasının hazırlıklarına başladı.

Rusya, Salisbury’deki katedrale asılan Rusya bayrağı için ‘provokasyon’ dedi

Rusya, Salisbury’deki katedrale asılan Rusya bayrağı için ‘provokasyon’ dedi https://SoHo.com/media/cache/1/images/headline/rusya-salisburydeki-katedrale-asilan-rusya-bayragi-icin-provokasyon-dedi.jpegEski Rus ajan Sergey Skripal ve kızı Yuliya’nın Mart 2018’de zehirlendiği İngiltere’nin Salisbury kentindeki 123 metrelik kulesiyle ünlü katedrale kimliği belirsiz kişilerce Rusya bayrağı asıldı. Rusya’nın İngiltere Büyükelçiliği’nden de olanların ‘iyi bir provokasyon’ olduğu açıklaması geldi.   Rusya vize işlemleri için bizi arayınız! 02129636337 | 05445281484…

Venezuela’da Muhalefet Gösterileri

Venezuela’da Muhalefet Gösterileri Venezuela’da Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun meşruiyetini kabul etmeyen muhalifler, sokak gösterileri düzenledi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece pasaport ve vesikalık fotoğraf sağlarsınız.…

Zimbabve Rusya’dan yardım arayışında

Zimbabve Rusya’dan yardım arayışında Rusya’ya ilk defa resmi ziyarette bulunan Zimbabve Devlet Başkanı Mnangagwa, Rusya’dan kredi alma olanaklarını araştırdıklarını söyledi. “Bu meseleyi görüşmeye ve olanaklı olup olmadığını görmeye niyetliyiz” diyen Mnangagwa, Zimbabve ordusunu modernize etmek için Rusya’nın yardımına gereksinim duyacaklarını da ekledi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi…

Rusya Kültür Bakanı, Birinci Dünya Savaşı’nın başladığı Sırbistan’da sergi açtı

Rusya Kültür Bakanı, Birinci Dünya Savaşı’nın başladığı Sırbistan’da sergi açtıRusya Kültür Bakanları Vladimir Medinsky ve Sırp mevkidaşı Vladan Vukosavleviç, Cumartesi günü Birinci Dünya Savaşı’nın sona ermesinin 100. yıl dönümüne özel bir sergi açtılar. Seremoninin misafirleri arasında Rusya’nın Sırbistan Büyükelçisi Aleksandr Çepurin de yer aldı. Medinskiy yaptığı açıklamada “Birinci Dünya Savaşı’nda Rusya ve Sırbistan önemli bir…

Duma milletvekili, ABD’nin Donbass’ta “devrim durumu” ifadesini yorumladı

Duma milletvekili, ABD’nin Donbass’ta “devrim durumu” ifadesini yorumladı Devlet Duma milletvekili Andrey Kozenko, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkan Yardımcısı İgor Romanenko’nun ABD’nin Ukrayna’ya Donbass’ta “devrim durumu” yaratmasını tavsiye ettiği yönündeki ifadesini yorumladı. Kozenko yaptığı açıklamada “Ukrayna her zaman olduğu gibi başkasının söylediklerine dayanarak stratejilerini oluşturuyor. Bazı bilinmeyen Amerikalı ‘uzmanlar’ sınırın kapatılmasını, kimsenin veya hiçbir şeyin geçişine izin verilmemesi, hatta kaynakların kısıtlanmasını tavsiye etti.…

Rusya Genelkurmay Başkanı: Suriye’den Türkiye’ye giden petrollerin geliriyle IŞİD finanse ediliyor

Rusya Genelkurmay Başkanı: Suriye’den Türkiye’ye giden petrollerin geliriyle IŞİD finanse ediliyor https://haberrus.com/media/cache/1/images/politics/rusya-genelkurmay-baskani-suriyeden-turkiyeye-giden-petrollerin-geliriyle-isid-finanse-ediliyor.jpegRusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov, Rus istihbaratının düzenli olarak Suriye’nin doğusundan Türkiye ve Irak’a giden petrol konvoyları tespit ettiğini açıkladı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari…

Abd, Kuzey Akım 2 Gaz Projesiyle Bağlantılı Şirketlere …

Abd, Kuzey Akım 2 Gaz Projesiyle Bağlantılı Şirketlere … ABD’nin Berlin Büyükelçisi Richard Grenell, Kuzey Akım 2 gaz projesiyle bağlantılı şirketleri Amerikan yaptırımlarıyla karşılaşabilecekleri konusunda uyardı. Rusya’dan Almanya’ya Baltık Denizi’nin altından gaz taşınmasını öngören Kuzey Akım 2 projesi konusunda ABD’nin Berlin Büyükelçisi’nden uyarı geldi. Büyükelçi Richard Grenell, projeyle bağlantılı şirketlere mektup göndererek Amerika’nın Yaptırımlar Aracılığıyla…

Rusya’dan ABD’ye “Cevap Veririz”

Rusya’dan ABD’ye “Cevap Veririz” Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ‘ABD, yasaklanmış bölgelere nükleer füze yerleştirirse, cevap vereceğiz’ dedi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece pasaport ve…

Lavrov, Christodoulydis ile Kıbrıs yerleşimini ve Akdeniz’deki durumu görüşecek

Lavrov, Christodoulydis ile Kıbrıs yerleşimini ve Akdeniz’deki durumu görüşecek Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, bugün Moskova’da bulunan ve çalışma ziyareti sırasında olan Kıbrıslı mevkidaşı Nikos Christodoulydis ile görüşecek. Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamasına göre, önümüzdeki toplantıda bakanlar çok çeşitli ikili meselelerin yanı sıra Rusya Federasyonu ile Avrupa Birliği arasındaki ilişkilerin beklentileri, Kıbrıs’ta uzlaşma sorunları ve Doğu Akdeniz’deki durum hakkında…

Zaharova’dan BBC yapımcısının kimyasal silah videosuna ilişkin açıklamasına yanıt 

Zaharova’dan BBC yapımcısının kimyasal silah videosuna ilişkin açıklamasına yanıt  Rusya Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü Mariya Zaharova, Moskova’nın BBC’den şirket yapımcısının geçen sene Nisan ayında Suriye’de Duma’da yaşananlarla ilgili açıklamalarından sonra resmi açıklama beklediğini bildirdi. Dün BBC Suriye yapımcısı Riam Dalati, kendi araştırmalarını yürüterek Duma‘daki kimyasal silahla yapıldığı iddia edilen saldırının ardından gösterilen hastane görüntülerinin mizansen olduğunu belirtti.…

Rusya da oturma ve çalışma izni

Rusya da oturma ve çalışma izni

Rusya’da “İnternete Özgürlük” Eylemi

Rusya’da “İnternete Özgürlük” Eylemi Rusya’nın başkenti Moskova’da, internet kısıtlamaları protesto edildi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece pasaport ve vesikalık fotoğraf sağlarsınız. Rusya vize işlemleri uzmanlarca…

Rusya vize antalya

Rusya vize antalya

Erdoğan, Putin’e Alev Alatlı’nın kitabını hediye etti

Erdoğan, Putin’e Alev Alatlı’nın kitabını hediye etti Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü’nde görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin’e, yazar Alev Alatlı’nın “Aydınlanma Değil, Merhamet! – Gogol’un İzinde 1. Kitap” adlı eserinin Rusça’sını hediye etti.   The post Erdoğan, Putin’e Alev Alatlı’nın kitabını hediye etti appeared…

“Rusların Türkiye’ye yoğun talebi, fiyatları yüzde 15 yükseltti”

“Rusların Türkiye’ye yoğun talebi, fiyatları yüzde 15 yükseltti” https://SoHo.com/media/cache/1/images/tourism/ruslarin-turkiyeye-yogun-talebi-fiyatlari-yuzde-15-yukseltti.jpegRusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Türkiye tur fiyatlarına bu yıl ortalama yüzde 15 zam geldiği belirtti.   Rusya vize işlemleri için bizi arayınız! 02129636337 | 05445281484   RUSYA VİZESİ NEDİR? ŞARTLARI NE? Rusya Konsolosluğu, Rusya vize başvurularını akredite vize merkezleri ve seyahat acenteleri aracılığıyla…

ABD’nin çekileceğini açıkladığı nükleer silah anlaşması nedir? Neden önemli?

ABD’nin çekileceğini açıkladığı nükleer silah anlaşması nedir? Neden önemli? ABD Başkanı Donald Trump, Soğuk Savaş döneminde Sovyetler Birliği ile imzalanan ve nükleer savaş tehdidini azaltmaya dönük atılmış en önemli adımlardan biri olarak gösterilen Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması’ndan (INF) çekileceğini açıkladı. Rusya ise bu kararı “çok tehlikeli bir adım” olarak nitelendirdi. [su_spacer][su_divider top=”no”] [su_posts order=”asc”…

ABD’nin Afganistan Özel Temsilcisi Halizad’dan Diplomasi …

ABD’nin Afganistan Özel Temsilcisi Halizad’dan Diplomasi … ABD’nin Afganistan Özel Temsilcisi Zalmay Halilzad’ın, Taliban ile yaptığı görüşmeler konusunda fikir alışverişinde bulunmak üzere Belçika, Almanya, Türkiye, Katar, Afganistan ve Pakistan’ı ziyaret edeceği bildirildi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya…

Avrasya Yerel Yönetimler Birliği “Milli Birlik ve …

Avrasya Yerel Yönetimler Birliği “Milli Birlik ve … Avrasya Yerel Yönetimler Birliği (AYYB) ‘Milli Birlik ve Beraberlik’ toplantısı Ankara’da yapıldı. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece…

Mangkhut tayfunu Filipinler’de 74 can aldı

Mangkhut tayfunu Filipinler’de 74 can aldı Filipinler’in kuzey kıyılarını geçen cumartesi etkisi altına alan ve gücünden dolayı “süper” olarak adlandırılan Mangkhut tayfununda ölenlerin sayısı 74’e çıktı.

Rusya Federasyonu Yabancı Çalışan Kotası 2018

Rusya Fedarasyonu (RF) Çalışma Bakanlığı, 2018 yılında yabancı çalışan sayısının %20 oranında düşürüleceğini belirtti. Rusya, beş yıl içinde yabancı iş gücü kotasını yarıdan fazla azaltmış durumda ve yetkililerin durmaya niyetleri yok gibi gözükmektedir. Çalışma Bakanlığı, önümüzde ki yıl için kotaların %20 oranında azaltılması teklifinde bulunmayı düşünmektedir. Uzmanlar, böylece hükümetin Rusya’da ki işsizlik oranını azaltmayı hedeflediğini…

Lavrov: Amerika uzun yıllardır Orta ve Kısa Menzilli Füzeler Anlaşması’nı ihlal ediyor

Lavrov: Amerika uzun yıllardır Orta ve Kısa Menzilli Füzeler Anlaşması’nı ihlal ediyor Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Amerika’nın uzun yıllardır Orta ve Kısa Menzilli Füzeler Anlaşması’nı ihlal ettiğini açıkladı. Lavrov, Rusya tarafının verilerine göre Amerika’nın askeri insansız hava araçlarını denemeye başladığı 1999 yılından itibaren Orta ve Kısa Menzilli Füzeler Anlaşması’nı ihlal etmeye başladığını belirtti. Lavrov,…

Rusya’nın küresel silah ticaretindeki payı 5 yılda yüzde 17 azaldı

Rusya’nın küresel silah ticaretindeki payı 5 yılda yüzde 17 azaldı https://SoHo.com/media/cache/1/images/savunma/rusyanin-kuresel-silah-ticaretindeki-payi-5-yilda-yuzde-17-azaldi.jpegStockholm Uluslararası Barış Araştırma Enstitüsü (SIPRI) uluslararası silah ticareti trendi raporunu yayınladı.   Rusya vize işlemleri için bizi arayınız! 02129636337 | 05445281484   RUSYA VİZESİ NEDİR? ŞARTLARI NE? Rusya Konsolosluğu, Rusya vize başvurularını akredite vize merkezleri ve seyahat acenteleri aracılığıyla kabul etmektedir. Rusya Federasyonu’na kısa…

Putin: Rusya ve Küba, birbirine dostluk ve karşılıklı destekle bağlı

Putin: Rusya ve Küba, birbirine dostluk ve karşılıklı destekle bağlı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya ve Küba’nın birbirine dostluk ve karşılıklı destekle bağlı olduğunu söyledi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya…

vfs Rusya

vfs Rusya

Sosyal medya kullanıcıları Vışinskiy’i ‘yılın kişisi’ seçmeyen Time’a tepkili

Sosyal medya kullanıcıları Vışinskiy’i ‘yılın kişisi’ seçmeyen Time’a tepkili Sosyal medya kullanıcıları, Time dergisinin Kiev tarafından ‘vatan hainliği’ suçlamasıyla tutuklanan RİA Novosti Ukrayna’nın Genel Yayın Yönetmeni Kirill Vışinskiy’i ‘yılın kişisi’ olarak seçmemesine tepki gösterdi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3…

‘Rusya’nın ilk elektrikli uçağı 2020’de havalandırılacak’

‘Rusya’nın ilk elektrikli uçağı 2020’de havalandırılacak’ Rusya’nın, elektik motora sahip ilk uçağının 2020’de havalandırılmasının planlandığı belirtildi. Rusya turist vizesi 140$ | Rusya yıllık vize 600$ | 05445281484 Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece pasaport ve vesikalık fotoğraf…

yeşil pasaporta vize istemeyen ülkeler 2019

yeşil pasaporta vize istemeyen ülkeler 2019

Kremlin, Putin’in büyük konferansına katılmak üzere 1650 başvuru aldı

Kremlin, Putin’in büyük konferansına katılmak üzere 1650 başvuru aldı Rusya Devlet Başkanı’nın Basın Sözcüsü Dmitriy Peskov, Basın Servisi’nin Rusya Devlet Başkanı’nın 20 Aralık’ta düzenlenecek büyük basın toplantısına katılmak isteyen gazetecilerden 1650 başvuru aldığını bildirdi. Peskov yaptığı açıklamada, “Bugün büyük basın toplantısına katılım başvurularının son günü. Bugün 17:00’dan sonra başvurular kabul edilmeyecek” ifadesini kullandı. Peskov, “Basın…

CHP’li Yılmaz: Suudi Gazetecinin Öldürüldüğü Doğruysa …

CHP’li Yılmaz: Suudi Gazetecinin Öldürüldüğü Doğruysa … CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürüldüğü iddialarını anımsatarak, ‘Suudi Arabistan’ın bu konuda yeterince açıklama yap